Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα ότι μπορούμε να βάλουμε την υπηρεσία WiFi calling της cosmote στην συσκευή μας αφού πρώτα ενεργοποιησουμε την SIM σε άλλη συμβατή συσκευή.

Ισχύει? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Έχει κάποιο αποτέλεσμα?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, volte και vowifi δουλεύουν στο Poco τουλάχιστον στην Dev rom. Στην stable ας απαντήσει κάποιος άλλος, δεν ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια πολλά στην παρέα!

 

 

 

Τι έχω ενεργοποιήσει βρε παιδιά και όταν καλυπτω τον αισθητήρα της οθόνης με το χέρι μαυρίζει και η οθόνη? Όπως όταν μιλάμε και το ακουμπάνε στο μάγουλο ένα πράγμα.... Για βοηθήστε και δεν το βρίσκω...

 

 

 

1000 ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στο εικονίδιο του τηλεφώνου πας ρυθμίσεις, μετά ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων και είναι ο αισθητηρας απόστασης αυτό που ζητάς.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, volte και vowifi δουλεύουν στο Poco τουλάχιστον στην Dev rom. Στην stable ας απαντήσει κάποιος άλλος, δεν ξέρω.

 

 

Μια χαρά παίζουν και στην stable.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι, volte και vowifi δουλεύουν στο Poco τουλάχιστον στην Dev rom. Στην stable ας απαντήσει κάποιος άλλος, δεν ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο εικονίδιο του τηλεφώνου πας ρυθμίσεις, μετά ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων και είναι ο αισθητηρας απόστασης αυτό που ζητάς.

Πρέπει να το ενεργοποιησουμε σε άλλη συσκευή?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το ενεργοποιησουμε σε άλλη συσκευή?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ουτε καν δεν χρειάζεται! τους παίρνεις τηλεφωνο τους λες ψεματα οτι εχεις καποια συμβατή συσκευη απο την λιστα που εχουν και στο ενεργοποιούν! κανεις και την υπόλοιπη διαδικασία που λέει και ετοιμος! αυτο εκανα και εγω και λειτουργει μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις κάποια διαφορά στην ποιότητα της κλήσης?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ποκο αλλά φορτίζω αυτή την ώρα το κινητό μου,ένα αλκατελ 5 με τον μαμά φορτιστή του ποκο του ανηψιού μου.μου φορτίζει με 1% για κάθε λεπτό.αρκετα ικανοποιητικά αν σκεφτεί κανείς ότι το κινητό μου δεν διαθέτει γρήγορη φόρτιση.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη.

Σε ότι αφορά τις πρωινές φωτό, έχει προσέξει κανείς αν υπάρχει ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε "hdr+ ενεργό" και σε " ενεργοποίηση hdr+";

Ρωτάω γιατί βολεύει περισσότερο η πρώτη επιλογή λόγω της ακαριαίας λήψης.

Απλά θέλω να ξέρω αν υστερεί σημαντικά έναντι της δεύτερης.

Με την πιο πρόσφατη gcam πάντως κι έχοντας επιλέξει "ενεργοποίηση hdr+", οι φωτό είναι καταπληκτικές.

Είμαι στο χωριό (λίμνη Πλαστήρα) κι έχω βγάλει πολύ καλές φωτό με πολύ ζωντανά χρώματα.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη.

Σε ότι αφορά τις πρωινές φωτό, έχει προσέξει κανείς αν υπάρχει ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε "hdr+ ενεργό" και σε " ενεργοποίηση hdr+";

Ρωτάω γιατί βολεύει περισσότερο η πρώτη επιλογή λόγω της ακαριαίας λήψης.

Απλά θέλω να ξέρω αν υστερεί σημαντικά έναντι της δεύτερης.

Με την πιο πρόσφατη gcam πάντως κι έχοντας επιλέξει "ενεργοποίηση hdr+", οι φωτό είναι καταπληκτικές.

Είμαι στο χωριό (λίμνη Πλαστήρα) κι έχω βγάλει πολύ καλές φωτό με πολύ ζωντανά χρώματα.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη,και εγώ έτσι εγώ βάλει την ρύθμιση στην κάμερα όπως εσύ και βγάζει ΤΈΛΕΙΕΣ φωτό (φοράω την τελευταία έκδοση gcam)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα να ρωτήσω το θέμα με το netflix αν λύθηκε μεσώ update,γενικώς πως είναι σαν συσκευή αν υπάρχουν κάποια θέματα?

Νομίζω το notch κρύβεται μέσα από το software σωστά?

Edited by tollisth
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα να ρωτήσω το θέμα με το netflix αν λύθηκε μεσώ update,γενικώς πως είναι σαν συσκευή αν υπάρχουν κάποια θέματα?

Νομίζω το notch κρύβεται μέσα από το software σωστά?

Netflix hd δεν υπάρχει και μάλλον δεν θα υπάρξει. Το notch κρύβεται με ρύθμιση που υπάρχει.

Θέματα σχεδόν δεν υπάρχουν...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Netflix hd δεν υπάρχει και μάλλον δεν θα υπάρξει. Το notch κρύβεται με ρύθμιση που υπάρχει.

Θέματα σχεδόν δεν υπάρχουν...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ok να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Netflix hd δεν υπάρχει και μάλλον δεν θα υπάρξει. Το notch κρύβεται με ρύθμιση που υπάρχει.

Θέματα σχεδόν δεν υπάρχουν...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Το Netflix δε φαίνεται να θέλει να υποστηρίξει HD εικόνα στο Poco, όπως και σε άλλες συσκευές.

Συμπεραίνω λοιπόν ότι μάλλον δε θέλει να έχει και όλες αυτές τις συνδρομές! Γιατί δεν υπάρχει λόγος να πληρώνεις μια υπηρεσία και να μην απολαμβάνεις το πλήρες πακέτο το οποίο πληρώνεις, κατ'επιλογήν της εταιρίας, επειδή απλά έχεις ""λάθος"" συσκευή!

Η Xiaomi προσπάθησε με το widevine L1 αλλά το Netflix απλά...δεν...

Οπότε... με μερικά γνωστά κλικς έχεις πρόσβαση στο περιεχόμενο τσάμπα... Σε πολύ υψηλή ποιότητα, διαθέσιμο offline....

Καλώς λοιπόν!

 

ΥΓ: Για να μην παραξηγηθώ, δεν αναφέρομαι σε παρανομίες! Τα λίγα κλικς αναφέρονται στην αγορά ενός άλλου, συμβατού τηλεφώνου για να μπορείς να δεις το NETFLIX σε υψηλή ποιότητα, εννοείται! :P

Edited by ParallelUniverse
Link to comment
Share on other sites

Sorry που επεμβαίνω, αλλά παίρνετε netflix για να το βλέπετε σε 6 ίντσες οθόνη; Μου φαίνεται ακατανόητο guys, sorry :p
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα να ρωτήσω το θέμα με το netflix αν λύθηκε μεσώ update,γενικώς πως είναι σαν συσκευή αν υπάρχουν κάποια θέματα?

Νομίζω το notch κρύβεται μέσα από το software σωστά?

 

Εγω μέσω φωτογραφίας που την βρηκα από το ίντερνετ(https://www.google.gr/search?q=pocophone+f1+hide+notch+wallpaper&tbm=isch&ved=2ahUKEwjkpq7m_fThAhUQ44UKHXy2DmgQ2-cCegQIABAC&oq=hide+notch+pocophone+&gs_l=mobile-gws-wiz-img.1.1.0i30j0i8i30l3j0i24.1705.1705..3414...0.0..0.122.122.0j1......0....1.ToYlJZBDILM&ei=_cLGXKS0CpDGlwT87LrABg&bih=729&biw=393&client=ms-android-xiaomi-rev1&prmd=inv)κρύβω έξυπνα το notch

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα στην SIM Cosmote την υπηρεσία Volte και Vowifi.

Τι πρέπει να κάνω τώρα στο κινητό για να ενεργοποιηθεί?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα στην SIM Cosmote την υπηρεσία Volte και Vowifi.

Τι πρέπει να κάνω τώρα στο κινητό για να ενεργοποιηθεί?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο στην cosmote δουλεύει αυτό?

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος κάποιο θέμα με το play store;Ούτε μου κατεβάζει αλλά ούτε με ενημερώνει ενώ μπαίνω κανονικά μέσα!! Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Sorry που επεμβαίνω, αλλά παίρνετε netflix για να το βλέπετε σε 6 ίντσες οθόνη; Μου φαίνεται ακατανόητο guys, sorry :p

 

Εννοείται πως όχι φίλε,σίγουρα tv και pc άλλα αφού το έχω γιατί να μην το εκμεταλλευτώ,τυχαίνει καμιά φορά βλέπεις στην συσκευή και στην προηγουμένη συσκευή δεν είχε θέμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάλο και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βλέπω Netflix στο κινητό, βλέπω μόνο offline περιεχόμενο όταν είμαι σε ταξίδι. Ταινίες και σειρές θέλουν μεγάλη οθόνη και όχι 6 ιντσες, φυσικά. Αλλά με εκνευρίζει ότι πληρώνεις για κάτι και δεν στο δίνουν με το έτσι θέλω.

 

Σαν να πας να φας κάπου, να σου λένε μαζί με το φαγητό δώρο ένα κοκτέιλ, αλλά να μη σου δίνουν κοκτέιλ! Έχεις ανάγκη το κοκτέιλ ενώ ήθελες να φας; Όχι. Αλλά αφού είναι στο πακέτο που πλήρωσες, πρέπει να το έχεις. Και ας μην το αγγίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βλέπω Netflix στο κινητό, βλέπω μόνο offline περιεχόμενο όταν είμαι σε ταξίδι. Ταινίες και σειρές θέλουν μεγάλη οθόνη και όχι 6 ιντσες, φυσικά. Αλλά με εκνευρίζει ότι πληρώνεις για κάτι και δεν στο δίνουν με το έτσι θέλω.

 

Σαν να πας να φας κάπου, να σου λένε μαζί με το φαγητό δώρο ένα κοκτέιλ, αλλά να μη σου δίνουν κοκτέιλ! Έχεις ανάγκη το κοκτέιλ ενώ ήθελες να φας; Όχι. Αλλά αφού είναι στο πακέτο που πλήρωσες, πρέπει να το έχεις. Και ας μην το αγγίξεις.

 

Καταλαβαίνω, αλλά επειδή είδα some sort of...rage, θεώρησα ότι το χρειάζεστε αποκλειστικά για το κινητό, και απόρησα :)

Αυτό που δεν παίρνεις τα αναμενόμενα, είναι θέμα συσκευής ,σωστά; Βέβαια, δεν έχω δοκιμάσει στο mi max 2 τι ισχύει, γιατί ποτέ δεν με ενδιέφερε :)

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Δες το Twitter του Alvin Tse. Παρόλο που εξασφάλισαν την πιστοποίηση, το Netflix, σε αντίθεση με το Amazon prime, δεν κάνει whitelist τη συσκευή, επειδή αυτή είναι η πολιτική του. Ή θα είναι η συσκευή εξαρχής στη λίστα είτε καθόλου. Δε μπορεί να μπει στη λίστα συμβατότητας με HD αργότερα.

Η xiaomi έκανε τις κινήσεις της, καθυστερημένα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αααα, πρόκειται περί πιστοποίησης συσκευής που δίνει το ίδιο το netflix δηλαδή. Άρα, οκ, έχετε δίκιο να φωνάζετε.

Δεν παίζει να δω netflix στο κινητό (και αν δω δεν θα είναι full episode ) αλλά θα δω από περιέργεια για την συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...