Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... με κλειστά όλα όσα τραβάνε μπαταρία....

 

Να ξερεις, οταν το χρησιμοποιεις και κλεινεις τις ανοικτες εφαρμογες, οποτε τελειωνεις τη δουλεια σου, τρωει περισσοτερη μπαταρια. Ο λογος ειναι οτι το εχεις να τρεχει και να φορτωνει συνεχως τις εφαρμογες, ξανα και ξανα, με αποτελεσμα να τρωει ενεργεια ο επεξεργαστης. Αν τις αφηνεις στο παρασκηνιο, κλεινουν μονες τους μετα απο λιγο.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, έχω πατησει factory reset στο ποκο εδω και καμια ωρα, και βρισκεται ακομη στο κιτρινο λογοτυπο με τις παλόμενες τελίτσες. Τι φαση; να κανω κανω force restart ή θα το καψω;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάνε force restart. Και εμένα το ίδιο έκανε και δεν προχωρούσε. Φοβήθηκα κανένα bootloop αλλά εν τέλει όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα το σελφι στοκ της σιαομι με το Bluetooth shutter.αλλα δεν δουλεύει με την gcam. Καμία ιδέα έχετε??

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, ξερει κανεις γιατι το κινητο δεν εχει ιντερνετ ή τελος παντων εχει πααααρα πολυ αργο ιντερνετ στο Η+? Κανονικα αυτο δεν ειναι το 3G+? Σε ενα LG V10 που ειχα, χρησιμοποιουσα αυτο αντι για το 4G και πηγαινε μια χαρα. Στο ποκο ειναι σαν να εχω 2G.
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Το crash των settings του outlook, όταν πάμε να μετονομάσουμε το όνομα κάποιου account, συνεχίζει..

 

Η μπαταρία επίσης, στη 2η φόρτιση μετά το update σε 10, δε βλέπω να βελτιώνεται περαιτέρω....

 

Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν άψογα.

 

Ας επαναφέρουν τουλάχιστον το εφέ ανοίγματος και κλεισίματος των εφαρμογών.

 

Για να κάνω φακτορι ρισετ αρκεί το back up απομολα τα clouds??

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Αν και άργησα να απαντήσω και δε σε πρόλαβ,α, προσωπικά κάνω ένα προσωρινό backup σε USB stick, κάνω factory reset και στήνω από την αρχή τη συσκευή.

 

Δυστυχώς, επειδή έχω κρατήσει το poco περισσότερο από κάθε συσκευή μου και είχα πολλά apps και files, πήρε κάποιες ώρες...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με την 10 δεν βγάζει τον διπλό κεραυνό της γρηγορης φορτίσεις.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την 10 δεν βγάζει τον διπλό κεραυνό της γρηγορης φορτίσεις.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμένα πάλι το βγάζει αλλά από το powebank (xiaomi) Και όχι το δικό του φορτιστή..

 

edit: Μιας και το αναφέρετε παραπάνω, η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα αν όχι λίγο καλύτερη - βγάζει καθημερινά 6.30-7 ώρες οθόνη ανοικτή.

Εφέ ανοίγματος/κλεισίματος εφαρμογών δεν έχει.

Κατά τα λοιπά, νομίζω πως θα αποφύγω το reset προς το παρόν αφού δεν έχω δει κάτι αρνητικό και θα το κάνω μια και καλή όταν λάβουμε το νέο miui.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Με την 10 δεν βγάζει τον διπλό κεραυνό της γρηγορης φορτίσεις.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμένα πάλι το βγάζει αλλά από το powebank (xiaomi) Και όχι το δικό του φορτιστή..

 

εμενα το βγαζει το διπλο κεραυνο με το δικο του φορτιστη.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Άλλα που τρώει πάνω από 20% μπαταρία τι διάολο ειναι; Χάλια η κατανάλωση μετά το update σε Android 10
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, ξερει κανεις γιατι το κινητο δεν εχει ιντερνετ ή τελος παντων εχει πααααρα πολυ αργο ιντερνετ στο Η+? Κανονικα αυτο δεν ειναι το 3G+? Σε ενα LG V10 που ειχα, χρησιμοποιουσα αυτο αντι για το 4G και πηγαινε μια χαρα. Στο ποκο ειναι σαν να εχω 2G.

 

Ξερει κανεις;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ μετά την αναβάθμιση δεν είδα κάποια διαφορά στην μπαταρία μου.

Διάβασε τον οδηγό στο λινκ και σίγουρα θα δεις βελτίωση. #249

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529

 

Σε ευχαριστώ. Σχεδόν όλα είναι όπως τα γράφεις. Αυτό που δημιουργεί κατά την γνώμη μου το πρόβλημα της μπαταρίας είναι το "άλλα" που δεν σε αφήνει να δεις τι είναι αλλά έχει σχεδόν την ίδια κατανάλωση σε % όσο και η ενεργή οθόνη.

Άβυσσος η ψυχή της ενημέρωσης σε Android 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το Άλλα που τρώει πάνω από 20% μπαταρία τι διάολο ειναι; Χάλια η κατανάλωση μετά το update σε Android 10

 

Καλημέρα. Εντάξει δεν είμαι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα! Προσωπικά έκανα δυο factory reset μήπως αλλάξει κάτι αλλά παραμένει η κατανάλωση στο "άλλα" σε υψηλά επίπεδα.

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Για εσας που σας τρωει μπαταρια το "Άλλα", εχετε δοκιμασει να βαλετε καμια αλλη εφαρμογη παρακολουθησης της μπαταριας, μπας και σας πει εκεινη τι ειναι αυτο το "άλλα"?
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το άλλα τρώει φούλ μπαταρία και σε άλλες συσκευές προφανώς στην αναβάθμιση τα κάναν να μην πώ τί. Σε ΜιΜΙΧ 2s που έχω με καθαρισμένο απο τις Bloatware εφαρμογές χάλια η μπαταρία ιδικά μετα την ενημέρωση σε 11.0.3 Εγώ δοκίμασα μια άλλη εφαρμογή μπαταρίας αλλα τα ίδια λέει.
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα αναβάθμιση φαίνεται να βελτιώθηκε λίγο η μπαταρία

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω 2 πραγματάκια.

1. Με τη νέα αναβάθμιση το Google maps έχει γίνει δύσκολο στο μενού; Δε βρίσκω αποθηκευμενους χάρτες, χτες έβαλα μια περιοχή και μου έγραφε απλά οδηγίες, δεν προχωρούσε η διαδρομή.

2. Ο ήχος κλήσης γενικά μου φαίνεται χαμηλός. Αν βρίσκομαι σε λίγο θορυβώδες περιβάλλον δύσκολα ακούω την κλήση.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά την αναβάθμιση σε android 10 δεν ακούγεται ο ήχος από το ράδιο σε bluetooth ακουστικά παρά μόνο με καλώδιο...η πλάκα είναι ότι αν πατήσω εγγραφή ακούγεται κανονικά ότι έχει γράψει...ξέρει κανείς τι παίζει;;; έχω ψάξει τις ιδιότητες ήχου αλλά τίποτα...

συμβαίνει σε κάποιον άλλον;;; υπάρχει κάποια λύση;;;

Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει μεινει στην 9 μπορει να πει στα στατιστικα μπαταριας τι ποσοστο του βγαζει στην καταναλωση (αλλα) τερμα κατω στην λιστα.ευχαριστω
:cool:
Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει μεινει στην 9 μπορει να πει στα στατιστικα μπαταριας τι ποσοστο του βγαζει στην καταναλωση (αλλα) τερμα κατω στην λιστα.ευχαριστω

 

Βγάζει 9.96%

Link to comment
Share on other sites

συμβαίνει σε κάποιον άλλον;;; υπάρχει κάποια λύση;;;

 

και μενα μου κανει διαφορα το μπλε δοντι αλλα ραδιο δεν ακουω. εχεις προσπαθησει ν διαγραψεις κ να ξανασυζευξεις τη συσκευη;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Λαβατε ολοι το μηνυμα του 112 χθες?

Γιατι ουτε γω ουτε η γυναικα μου το λαβαμε (poco + redmi note 6 pro).

 

Δεν εχω πειραξει καποια ρυθμιση στα μηνυματα και ειναι ενεργοποιημενες οι ειδοποιησεις για τετοια συμβαντα.

 

Φανταζομαι πως θα ειχε καποιο θεμα η κεραια της Wind ενδεχομενως..

 

edit: https://www.civilprotection.gr/el/eidopoiiseis-ekpompis-kypselis-se-xiaomi

οι ρυθμίσεις είναι ΟΚ..

Edited by YpNoS
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου κανει διαφορα το μπλε δοντι αλλα ραδιο δεν ακουω. εχεις προσπαθησει ν διαγραψεις κ να ξανασυζευξεις τη συσκευη;

ναι...μέχρι και επαναφορά ρυθμίσεων Bluetooth, wi fi έκανα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λαβατε ολοι το μηνυμα του 112 χθες?

Γιατι ουτε γω ουτε η γυναικα μου το λαβαμε (poco + redmi note 6 pro).

 

Δεν εχω πειραξει καποια ρυθμιση στα μηνυματα και ειναι ενεργοποιημενες οι ειδοποιησεις για τετοια συμβαντα.

 

Φανταζομαι πως θα ειχε καποιο θεμα η κεραια της Wind ενδεχομενως..

 

edit: https://www.civilprotection.gr/el/eidopoiiseis-ekpompis-kypselis-se-xiaomi

οι ρυθμίσεις είναι ΟΚ..

 

εγώ με wind το πήρα στο poco μου χθες βράδυ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...