Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω παρατηρήσει οτι στο ινσταγκραμ στα stories των φιλων μου κόβονται απο τα πλαγια καποια χιλιοστα και ουσιαστικα ενα κομματι από τις εικονες κλπ

Εχω κανει καποια λαθος ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρήσει οτι στο ινσταγκραμ στα stories των φιλων μου κόβονται απο τα πλαγια καποια χιλιοστα και ουσιαστικα ενα κομματι από τις εικονες κλπ

Εχω κανει καποια λαθος ρύθμιση?

 

Όχι δν φταις εσύ είναι η διαφορετική αναλογία οθόνης που έχουν πλέον τα καινούρια κινητά σε σχέση με τα παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχετε και εσυ και ο αλλος φιλος προβλημα στο να διαβαζετε.

Ουδεποτε ειπα οτι το face unlock ειναι το ιδιο ασφαλες με το δαχτυλικο. Ουτε οτι το face unlock ειναι ο πιο ασφαλης τροπος κλειδωματος του κινητου. Ειπα απλα οτι ειναι με τον τροπο που δουλευει στο ποκο πολυ πιο ασφαλες απο τον αντιστοιχο της σαμσουνγκ και της one plus. Και το οτι ειναι πολυ γρηγορο στη συσκευη μας δεν αμφισβητειται.

 

Μπορεί να έχεις κι εσύ... :rolleyes:

 

Ξαναδιάβασε τι έγραψα, φαίνεται ότι δεν κατάλαβες. Άλλη 1 φορά, λοιπόν.

 

Ούτε fingerprint χρησιμοποιώ, ούτε face unlock. Για λόγους που υπερβαίνουν κατά πολύ το "ασφαλές" ξεκλείδωμα ενός smartphone.

 

Τώρα το να είναι κάτι "super wow", καμία επαφή δε μου κάνει. Ίσα ίσα που, αν είναι αυτό το πρώτο που αναφέρεται (it's crazy fast :down: όπως αναφέρουν στα reviews), τότε είναι που δε μπω καν στη διαδικασία να το χρησιμοποιήσω.

 

@kostast1, @mr_47, @petrosk93

Η διαφορά σας είναι ποιο face unlock είναι πιο ασφαλές.

Σε αυτό που συμφωνείτε είναι ότι το face unlock δεν είναι ασφαλές.

Αυτό από τα γραφόμενα όλων σας.

 

Σωστά περίπου. Κανένα face unlock δεν είναι ασφαλές. Τόσο για τον τρόπο που σκανάρουν, όσο για τον τρόπο που ξεκλειδώνει η κάθε συσκευή όσο και για το ότι δεν εμπιστεύομαι καμία εφαρμογή στο κινητό μου, ειδικά για να αποθηκεύσω το πρόσωπό μου.

 

Τα ίδια και για το αποτύπωμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μας κουράσατε με αυτή την κουβέντα.

Εχει και αλλα νηματα το φορα φιλε........σημαντικό το θεμα που αναλύεται εδω......:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Από την τελευταία stable έχει κολλήσει στις ειδοποιήσεις το εξής: "Η δυνατότητα υψηλού κινδύνου είναι ενεργοποιημένη. "Επιλέξτε για να Μιλήσετε" είναι ενεργοποιημένη. Πατή...". Ξέρει κανείς τι κάνει και πως απενεργοποιείται;

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος και παρατήρησα ότι ο ήχος του είναι αρκετά χαμηλός (σε σχέση με το redmi pro που έχω).

Μπορούμε να τον αυξήσουμε?

Μπορώ να βάλω το dolby atmos χωρίς root (έχω την global 10.2.3)?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τελευταία gcam είναι πάρα πολύ καλή . Στο mi 8 ελαχιστοποιεί τα καμμένα highlights ( προβολείς κ λάμπες ) λογικά το ίδιο θα κάνει κ στο poco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τελευταία gcam είναι πάρα πολύ καλή . Στο mi 8 ελαχιστοποιεί τα καμμένα highlights ( προβολείς κ λάμπες ) λογικά το ίδιο θα κάνει κ στο poco

Δεν ειναι ακριβως τα ιδια οπτικα στις 2 συσκευες.

Αλλα οσο την βελτιωνουν μια χαρα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για bsg μιλάμε;

 

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Ποια ειναι η διαφορα της κανονικης gcam και της bsg;:O

Link to comment
Share on other sites

Imo η bsg είναι καλύτερη του sanity. Επίσης είναι εκνευριστικη η τακτική κάθε τρεις και λίγο «νέα» έκδοση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Imo η bsg είναι καλύτερη του sanity. Επίσης είναι εκνευριστικη η τακτική κάθε τρεις και λίγο «νέα» έκδοση.

Oλο και καποιες βελτιωσεις κανουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Imo η bsg είναι καλύτερη του sanity. Επίσης είναι εκνευριστικη η τακτική κάθε τρεις και λίγο «νέα» έκδοση.

 

Εμενα η bsg με hdr enhanced και night mode μου τις βγάζει ολες κιτρινες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η bsg με hdr enhanced και night mode μου τις βγάζει ολες κιτρινες.

 

Imo η bsg είναι καλύτερη του sanity. Επίσης είναι εκνευριστικη η τακτική κάθε τρεις και λίγο «νέα» έκδοση.

 

Όταν είχα βάλει μια bsg νόμιζα ότι ήταν καλύτερη από τις άλλες αλλά με την τελευταία gcam του sanity είναι καλύτερη και όντως τις έβγαζε λίγο κίτρινες και έκανα και τις ρυθμίσεις που είπε ο φίλος!

Link to comment
Share on other sites

Προχθές που ρώτησα εδώ μέσα,μου είπαν ότι του bsg είναι η καλύτερη.Την έβαλα αλλά δε μπορώ να καταλάβω διαφορες.Εσυ τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.Τελικα εμείς που δεν έχουμε πάρει ακόμα την αναβάθμιση τι κάνουμε; Περιμένουν,την κατεβάζουμε από το σάιτ χειροκίνητα η αλλάζουν χώρα για να μας έρθει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.Τελικα εμείς που δεν έχουμε πάρει ακόμα την αναβάθμιση τι κάνουμε; Περιμένουν,την κατεβάζουμε από το σάιτ χειροκίνητα η αλλάζουν χώρα για να μας έρθει; Ευχαριστώ.

Και αυτό που αναφέρεις γίνεται.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τελευταία gcam είναι πάρα πολύ καλή . Στο mi 8 ελαχιστοποιεί τα καμμένα highlights ( προβολείς κ λάμπες ) λογικά το ίδιο θα κάνει κ στο poco

 

gcam ..Πως την βάζω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρόνια Καλά σε όλους.

Υπάρχει τρόπος κάθε φορά που ανοίγουμε τη "συλλογή", να μας πετάει απευθείας στο "άλμπουμ" και όχι στις "φωτογραφίες";

Λεπτομέρειες βέβαια τώρα αλλά κουβέντα να γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

μετά από το redmi note 3 μετάβαση στο poco... απλά το τηλέφωνο δεν υπάρχει... καλή Ανάσταση σε όλους..!!

 

Και εγω απο redmi note 3 special edition πήγα σε pocophone. To note έπρεπε να το φορτίζω και λίγο ενδιάμεσα για να βγάλω τη μέρα. Τωρα με το poco μπορει να αντεξω μεχρι και 2 μέρες χωρίς φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στην παρέα!

 

Τι έχω ενεργοποιήσει βρε παιδιά και όταν καλυπτω τον αισθητήρα της οθόνης με το χέρι μαυρίζει και η οθόνη? Όπως όταν μιλάμε και το ακουμπάνε στο μάγουλο ένα πράγμα.... Για βοηθήστε και δεν το βρίσκω...

 

1000 ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...