Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχει ο άλλος θέμα; Αν εχεις περάσει το μενού για wificall και volte ίσως να φταίει αυτό, τα έχεις ενεργοποιήσει αυτά;

 

ναι τα εχω ενεργοποιησει, αλλα αυτο το προβλημα ηταν και πριν τα ενεργοποιήσω...

επισης δεν μου το εχει πει ενας οτι ακουει την φωνη του, 2-3 διαφορετικοί!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εχει δοκιμάσει κανείς κάποια από αυτές τις θήκες

https://www.ebulk.gr/imak-sandy-feel-airbag-shockproof-tpu-backcover-case-with-screen-protector-for-xiaomi-pocophone-f1-metal-black-917342

https://www.ebulk.gr/twill-texture-tpu-case-for-xiaomi-pocophone-f1-poco-f1-india-black-t101902964a?search=pocophone

και αυτό το tempered glass;

https://www.ebulk.gr/5d-full-glue-full-cover-tempered-glass-screen-protector-for-xiaomi-pocophone-f1-black-917439

 

Θέλω μια θήκη που να μη κάνει το κινητό τεράστιο και να είναι σχετικά όμορφο. Έχω αγοράσει 2 Gkk θήκες και ακόμα με την εργοστασιακή το έχω .

Edited by wardenangel
Link to comment
Share on other sites

Τη δεύτερη τη lenuo την παρέλαβα τις προάλλες από ebay. Εξαιρετική.

Αν σκοπεύεις να πάρεις από το συγκεκριμένο μαγαζί, ρίξε μια ματιά και σε αυτή. Εξίσου καλή κι αυτή.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω ενεργοποιησει, αλλα αυτο το προβλημα ηταν και πριν τα ενεργοποιήσω...

 

επισης δεν μου το εχει πει ενας οτι ακουει την φωνη του, 2-3 διαφορετικοί!

Στην θέση σου φίλε θα δοκίμαζα μια άλλη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχτε πρόβλημα στην κλήση, δηλαλή σας ακούνε διπλά, σας συμβαίνει και με bluetooth ακουστικό, ή ενσυρματο earphone?

 

Με Bluetooth ακουστικό δεν το έχω αυτό το πρόβλημα μόνο όταν μιλάω απευθείας από τη συσκευή. Με ενσύρματο δεν το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Αν ξεκλειδωσω bootloader για να περασω αλλη rom, χανω την εγγυηση της infoquest?

Δηλαδη αν λεμε τωρα χρειαστει να παει στο service στα πλαισια εγγυησης, μπορω να ξανακλειδωσω τον bootloader και να γυρισω το κινητο στην αρχικη του εργοστασιακη κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Αν ξεκλειδωσω bootloader για να περασω αλλη rom, χανω την εγγυηση της infoquest?

Δηλαδη αν λεμε τωρα χρειαστει να παει στο service στα πλαισια εγγυησης, μπορω να ξανακλειδωσω τον bootloader και να γυρισω το κινητο στην αρχικη του εργοστασιακη κατασταση?

Ναι, περνάς την official fastboot ROM μέσω mi flash και επιλέγεις να κλειδώσει ο bootloader και επανέρχεται το κινητό στα ίσα του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Αν ξεκλειδωσω bootloader για να περασω αλλη rom, χανω την εγγυηση της infoquest?

Δηλαδη αν λεμε τωρα χρειαστει να παει στο service στα πλαισια εγγυησης, μπορω να ξανακλειδωσω τον bootloader και να γυρισω το κινητο στην αρχικη του εργοστασιακη κατασταση?

 

Το θέμα είναι αν θα μπορείς να περάσεις εργοστασιακή rom και να κλειδώσεις bootloader εφόσον το τηλέφωνο θα έχει πρόβλημα ή δεν θα λειτουργεί και πρέπει να το πας στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου φίλε θα δοκίμαζα μια άλλη ρομ

 

μα δεν εχω κάποια εξεζητημένη ROM... την dev που έχουν πολλοι εδω μέσα!

Link to comment
Share on other sites

μα δεν εχω κάποια εξεζητημένη ROM... την dev που έχουν πολλοι εδω μέσα!
Αν έχεις εγγύηση πήγαινε να το δούνε
Link to comment
Share on other sites

Τρομερό θέμα του one plus 6t . Δοκιμαστε το
Εννοείς την custom ROM που έγινε ported για το Poco?
Link to comment
Share on other sites

Περί επιστροφής ήχου...

 

έκανα αρκετά τεστ σήμερα και για την δικιά μου συσκευή ισχύουν τα παρακάτω:

 

Σε περιοχές με πολύ χαμηλό σήμα εμφανίζεται το πρόβλημα. Δηλαδή ο συνομιλητής να ακούει τον εαυτό του. Όταν το σήμα είναι οκ το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Επίσης όταν μιλάω μέσω bluetooth, ακόμα και στις περιοχές με χαμηλό σήμα, πάλι το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Μένει να δοκιμάσω με ενσύρματα ακουστικά και να ενημερώσω.

 

Φοράω την τελευταία dev

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Περί επιστροφής ήχου...

 

έκανα αρκετά τεστ σήμερα και για την δικιά μου συσκευή ισχύουν τα παρακάτω:

 

Σε περιοχές με πολύ χαμηλό σήμα εμφανίζεται το πρόβλημα. Δηλαδή ο συνομιλητής να ακούει τον εαυτό του. Όταν το σήμα είναι οκ το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Επίσης όταν μιλάω μέσω bluetooth, ακόμα και στις περιοχές με χαμηλό σήμα, πάλι το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Μένει να δοκιμάσω με ενσύρματα ακουστικά και να ενημερώσω.

 

Φοράω την τελευταία dev

 

Σε μένα και με καμπάνα σήμα (:cry:στη δουλειά μου βρίσκομαι κάτω από κεραία της Cosmote έχει ψηθεί το κεφάλι μας εδώ:cry:) και πάλι υπάρχει το πρόβλημα να ακούει ο συνομιλητής μου διπλά τη φωνή του.

Το παράξενο όπως έγραψα και παλαιότερα είναι ότι πριν το Poco είχα το Redmi Note 5 και σε εκείνη τη συσκευή είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και εκτός από την κανονική κλήση εκεί είχα και στο viber. Ένας λόγος που άλλαξα το Redmi ήταν αυτός.

Πριν τα Xiaomi ήμουν με OnePlus και τώρα συγχρόνως με Poco έχω ένα Samsung δεν υπήρχε ούτε υπάρχει το πρόβλημα αυτό στα ίδια μέρη με την ίδια κάρτα sim σε αυτές τις συσκευές. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αλλά hardware το κόβω το πρόβλημα.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε εγγύηση να τα πάτε για έλεγχο, αν και νομίζω δεν είναι θέμα hardware

 

έχω εγγύηση infoquest αλλά από την στιγμή που δεν είναι κάτι ενοχλητικό (για μένα) δεν υπάρχει λόγος να το στείλω να το σκαλίσουν.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

έχω εγγύηση infoquest αλλά από την στιγμή που δεν είναι κάτι ενοχλητικό (για μένα) δεν υπάρχει λόγος να το στείλω να το σκαλίσουν.

 

Για σένα σίγουρα δεν είναι ενοχλητικό αλλά αν μιλάς στο τηλέφωνο και το χρησιμοποιείς αρκετά στη δουλειά σου κλπ δεν είναι σίγουρα και το καλύτερο πράγμα για τον συνομιλητή σου να ακούει τη φωνή του διπλά και να μην μπορεί να συνεννοηθεί μαζί σου. Ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.

Link to comment
Share on other sites

Για σένα σίγουρα δεν είναι ενοχλητικό αλλά αν μιλάς στο τηλέφωνο και το χρησιμοποιείς αρκετά στη δουλειά σου κλπ δεν είναι σίγουρα και το καλύτερο πράγμα για τον συνομιλητή σου να ακούει τη φωνή του διπλά και να μην μπορεί να συνεννοηθεί μαζί σου. Ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.

 

Το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ και στην δουλειά μου. Κατά 95% μιλάω μέσω bluetooth και για αυτό δεν το είχα παρατηρήσει εδώ και περίπου 2 μήνες που έχω το κινητό. Η διαφορά η μεγάλη όμως σε σχέση με σένα είναι πως εγώ δεν έχω παντού το πρόβλημα παρά μόνο σε περιοχές με πολύ χαμηλό σήμα.

Αν είχα το δικό σου πρόβλημα, σίγουρα θα το έστελνα για έλεγχο:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τα εφέ που όταν έκανες swipe up και έφευγε το εικονακι και πήγαινε στην αρχική οθόνη (στιλ iphone x) το βγάλανε; γιατί δεν μ το κάνει εμένα..ενώ το είχε. Μήπως κάποια ενημέρωση το αφαίρεσε;
Link to comment
Share on other sites

Τα gestures λες.. πήγαινε ρυθμίσεις - προβολή πλήρους οθόνης.

 

οχι φιλε μου.αλλο λεω εγω.η χειρονομιες γινοντε...πισω πανω κτλ.τα εικονακια που εφευγαν και πηγαιναν στην αρχικη οθονη οταν τα εσπροχνες με το χερι σου.πως να στο πω να το καταλαβεις.εγω οταν κανω swipe up σβηνει ακαριαια η εφαρμογη ενω πρην την αναβαθμηση πηγαινε πισω στη θεση του το εικονακι οποιασδοιποτε εφαρμογης σαν το αιφον.πως να στο πω αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου.αλλο λεω εγω.η χειρονομιες γινοντε...πισω πανω κτλ.τα εικονακια που εφευγαν και πηγαιναν στην αρχικη οθονη οταν τα εσπροχνες με το χερι σου.πως να στο πω να το καταλαβεις.εγω οταν κανω swipe up σβηνει ακαριαια η εφαρμογη ενω πρην την αναβαθμηση πηγαινε πισω στη θεση του το εικονακι οποιασδοιποτε εφαρμογης σαν το αιφον.πως να στο πω αλλιως..
Οι κινήσεις των εικονιδίων λες. Βάλε το default θέμα μια θα κάνει αυτό που θες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...