Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Official stable 10.0.6 εχω αλλα περιμενω να περασουν οι 72 ωρες που εκανα λινκ το account με το κινητο για να ξεκλειδωσω και να περασω custom.

Αλλα παραπονιουνται πολλοι απο οτι βλεπω και κανενας δεν εχει λύση.

Με απενεργοποιηση gestures βελτιωνεται αρκετα αλλα στη πληκτρολογηση ειναι αισθητο.Αν δε,πιασεις και μετα κανα κινητο χωρις θεμα,τοτε κανει μπαμ.

 

Δεν χρειάζεται να πας σε custom, όλες τους έχουν διαφορά θέματα. Όταν ρουταρεις βάλε eu rom και kernel του δικού μας του Μιχάλη sphinx kernel.

Αν θέλεις να δοκιμάσεις custom rom τότε να βάλεις multirom και κράτα την eu βασική και δεύτερες βάλε οποίες θες να δοκιμάσεις (εγώ έχω 3-4) και τις δοκιμάζω με την ασφάλεια του μπουταρω eu οπότε θέλω που έχω όλο το setup και τις εφαρμογές μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πας σε custom, όλες τους έχουν διαφορά θέματα. Όταν ρουταρεις βάλε eu rom και kernel του δικού μας του Μιχάλη sphinx kernel.

Αν θέλεις να δοκιμάσεις custom rom τότε να βάλεις multirom και κράτα την eu βασική και δεύτερες βάλε οποίες θες να δοκιμάσεις (εγώ έχω 3-4) και τις δοκιμάζω με την ασφάλεια του μπουταρω eu οπότε θέλω που έχω όλο το setup και τις εφαρμογές μου.

EU ROM stable h beta? Και εγώ μεθαύριο ξεκλιδωνω και ψαχνομαι. Εικονίδια στο notch έχει?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να φτιαξουν το lag.

Πραγματικα με εχει ξενερωσει με το κινητο και εαν στην επομενη dev δε διορθωθει,θα το δωσω.

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ ενδιαφέρουσα και έξυπνη κίνηση για την καλύτερη κάμερα smartphone 2018.

https://unboxholics.com/news/tech/35722-oi-kalyteres-smartphone-kameres-2018-symfona-me-tous-xristes

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το lag που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω τι είναι; Μήπως είναι κάτι που υπάρχει και στη δική μου συσκευή και δεν το έχω παρατηρήσει.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε θα το είχες παρατηρήσει.:lol:
Καλώς λοιπόν.....

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, για κάποιο λόγο, κάτι bugαρε και έπρεπε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Συγκεκριμένα δεν εμφανίζονταν οι κουκίδες στα εικονίδια των εφαρμογών.

 

Οκ, λύθηκε το πρόβλημα, αλλά τώρα δε μπορώ να εγκαταστήσω το Instagram!

Το play store μου λέει "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτήν την έκδοση"! Πώς γίνεται αυτό;

 

Update: τελικά το κατέβασα από το apkpure και εγκαταστάθηκε. Αλλά ακόμα έχει το ίδιο μήνυμα στο play store...

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με άλλο τηλέφωνο. Δοκίμασε το εξής: Άδειασε το cache και τόσα τα δεδομένα από το play store και κάνε επανεκίνηση στο κινητό. Λογικά θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, για κάποιο λόγο, κάτι bugαρε και έπρεπε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Συγκεκριμένα δεν εμφανίζονταν οι κουκίδες στα εικονίδια των εφαρμογών.

 

Οκ, λύθηκε το πρόβλημα, αλλά τώρα δε μπορώ να εγκαταστήσω το Instagram!

Το play store μου λέει "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτήν την έκδοση"! Πώς γίνεται αυτό;

 

Update: τελικά το κατέβασα από το apkpure και εγκαταστάθηκε. Αλλά ακόμα έχει το ίδιο μήνυμα στο play store...

Πες μας πια εκδοση εχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Official stable 10.0.6 εχω αλλα περιμενω να περασουν οι 72 ωρες που εκανα λινκ το account με το κινητο για να ξεκλειδωσω και να περασω custom.

Αλλα παραπονιουνται πολλοι απο οτι βλεπω και κανενας δεν εχει λύση.

Με απενεργοποιηση gestures βελτιωνεται αρκετα αλλα στη πληκτρολογηση ειναι αισθητο.Αν δε,πιασεις και μετα κανα κινητο χωρις θεμα,τοτε κανει μπαμ.

 

Η Official stable 10.0.6 τι εννοείς έχει προβλήματα ποιά είναι; και ποια θα βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να φτιαξουν το lag.

Πραγματικα με εχει ξενερωσει με το κινητο και εαν στην επομενη dev δε διορθωθει,θα το δωσω.

 

Καλημέρα δεν ξέρω αν το έχουν πολλοί αυτό το lag αλλά ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κάτι και δουλεύω και άλλες συσκευές όπως samsung, oneplus, huawei. Δεν παρατηρώ κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας πια εκδοση εχεις;

 

Τελικά λύθηκε με εκκαθάριση cache, μέσω των ρυθμίσεων, του play store. Μάλλον το play store είχε σκαλώσει. Περίεργο πάντως γιατί το πρόβλημα εμφανίστηκε μόνο στο instagram και δε λυνόταν ούτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, παρά μόνο με clear cache του play store.

 

Για το άλλο πρόβλημα, το ότι δεν εμφανίζονταν οι κουκίδες, μάλλον ευθυνόταν ο CPL launcher που ανέφερε ένας φίλος πιο πριν. Κάτι σκάλωσε και εκεί. Τον οποίο launcher δε μπορείς να απεγκαταστήσεις εύκολα. Όταν τον εγκαθιστάς, του δίνεις διαχειριστικά δικαιώματα. Έτσι, δε μπορείς μετά να τον απεγκαταστήσεις. Πρέπει να αναιρέσεις τα διαχειριστικά δικαιώματα πρώτα και έπειτα απεγκαθίσταται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε θα το είχες παρατηρήσει.:lol:

 

Μπα μη το λες. Φιλος εχει το θεμα και δε το ειχε παρατηρήσει πριν του το πω.

Οποτε αρκετα πιθανο να το εχουν πολλες συσκευες και απλα να μη το παρατηρει ο χρηστης.

Link to comment
Share on other sites

Αν το είχε παρατηρήσει θα τον είχε ενοχλήσει. Προφανώς δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα. Τεσπα ο καθένας ότι νομίζει.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν ειναι τοσο μεγαλο θεμα.Αλλα το οτι υπαρχει,υπαρχει...εστω και ελαχιστο.
Link to comment
Share on other sites

Ε το λεει το ονομα νομιζω.

Γενικα στη πληκτρολογηση φαινεται εντονα.

Εχει καθυστερηση στην αφη,ειδικα στις ακρες της οθονης και εαν πχ πατησεις γραμμα στην ακρη και αμεσως στη μεση,τοτε θα τα γραψει αναποδα.

Λενε οτι ειναι software θεμα και στην επομενη αναβαθμιση θα φτιαχτει.Ετσι τουλαχιστον γραψανε στο φορουμ σε θεμα με τα fix.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τα θρεντ με συγκριτικές φωτογραφήσεις από κινητά, τα εγχειρίδια και τα μαθήματα για φωτογράφιση με κινητά κλπ θα καταλάβεις πως είναι αρκετοί αυτοί που ενδιαφέρονται για κινητά με κάμερες με ποιότητα ανάμεσα σε midrange και DSLR, η οποία είναι και μια επιπλέον επένδυση και ένα επιπλέον βάρος :) Από την άλλη είναι και αρκετοί αυτοί που παίρνουν iPhone XS και δεν μπορούν να δουν τη διαφορά του από ένα Poco.

 

Εγώ έχω και τα δύο XS MAX και Pocophone

Το ένα έρωτας το άλλο καψούρα

Φωτο υπέρ του iPhone αλλά με μικρές διαφορές ειδικά με το Gcam έχει πάει απίστευτα καλά το Pocophone

Δεν το δίνω με τπτ.... Φοβερό VFM

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μπα μη το λες. Φιλος εχει το θεμα και δε το ειχε παρατηρήσει πριν του το πω.

Οποτε αρκετα πιθανο να το εχουν πολλες συσκευες και απλα να μη το παρατηρει ο χρηστης.

 

Φίλε μου Μήπως θα μπορούσες ανεβάσεις ένα βίντεο και να μας το δείξεις !!

 

Και ένα άλλο που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας είναι για το συγκεκριμένο tempered glass που είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό!!!

https://www.ebay.com/itm/Genuine-Nillkin-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Pocophone-F1/382560808259?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=651317678895&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Μήπως θα μπορούσες ανεβάσεις ένα βίντεο και να μας το δείξεις !!

 

Και ένα άλλο που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας είναι για το συγκεκριμένο tempered glass που είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό!!!

https://www.ebay.com/itm/Genuine-Nillkin-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Pocophone-F1/382560808259?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=651317678895&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Δυσκολο να βγαλω βιντεο.

Ειναι απειροελαχιστο,αλλα υπαρχει και ειναι εκνευριστικο εαν σου καρφωθει.

Μια αναζητηση βγαζει παααρα πολλα αποτελεσματα αλλα και βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Μπα μη το λες. Φιλος εχει το θεμα και δε το ειχε παρατηρήσει πριν του το πω.

Οποτε αρκετα πιθανο να το εχουν πολλες συσκευες και απλα να μη το παρατηρει ο χρηστης.

 

Άρα δεν είχε θέμα ο άνθρωπος και του δημιούργησες ένα... Μπράβο...

 

Ε το λεει το ονομα νομιζω.

Γενικα στη πληκτρολογηση φαινεται εντονα.

Εχει καθυστερηση στην αφη,ειδικα στις ακρες της οθονης και εαν πχ πατησεις γραμμα στην ακρη και αμεσως στη μεση,τοτε θα τα γραψει αναποδα.

Λενε οτι ειναι software θεμα και στην επομενη αναβαθμιση θα φτιαχτει.Ετσι τουλαχιστον γραψανε στο φορουμ σε θεμα με τα fix.

 

Επειδή είναι μεγάλη συσκευή με μικρά περιθώρια, μήπως όταν τη χειρίζεται η βάση της παλάμης του ακουμπάει χαμηλά, προς τη γωνία της οθόνης;

 

Γιατί αυτό το παθαίνω. Και δεν έχω θέμα με το touch.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα σημερα και περασα απο globemi τη ρομ και μου φαινεται πως δεν εχει touch lag...

Θα το δουλεψω και αλλο και θα δω.Παντως χωρις το bloatware της χιαομι παει ακομα γρηγοροτερα η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...