Jump to content

[Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

942 σήμερα τώρα σε μαγαζί με βιτρίνα.

 

https://phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=4838&cookies_accepted=Y

 

Τι κορόιδο βρε καψούρες είμαστε και τα σκάμε.

Η λογική του περίμενε αύριο ξεκινά μια καλύτερη μέρα δεν είναι για εμάς. :D

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

908 άμεσα διαθέσιμο

 

https://www.iphonego.gr/main/index.php?route=product/product&product_id=417339

 

Αλλά ναι όπως είπα αν το θέλετε τώρα πάτε δώστε 100 ευρώ παραπάνω πετάξτε τα χρήματα σας όπως θέλετε από μένα κανένα πρόβλημα. Σε 1 μήνα όμως που θα έχει 750 μην νιώθετε κορόιδα ειδικά όταν μιλάμε για κινητό με 8 μήνες παλιές επιδόσεις και σχεδόν περσινό socket.

Αγόρι μου έχεις επαφή με τον κόσμο μιας και με την αγορά δεν έχεις;

Μας δείχνεις το bronze το οποίο ΔΕΝ είναι Ευρωπαϊκή συσκευή?

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

942 σήμερα τώρα σε μαγαζί με βιτρίνα.

 

https://phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=4838&cookies_accepted=Y

 

Τι κορόιδο βρε καψούρες είμαστε και τα σκάμε.

Η λογική του περίμενε αύριο ξεκινά μια καλύτερη μέρα δεν είναι για εμάς. :D

Ναι άλλο αυτό το έγραψα. Και εγώ γουστάρω τεχνολογια αλλά επειδή ξέρω ότι βγαίνουν δύσκολα τα χρήματα μπορώ να περιμένω και 4 και 5 μήνες για να γλιτώσω 300 400 ευρώ. Για αναλώσιμα gadzet μιλάμε όση τρελά και να έχετε λίγη υπομονή δεν κάνει κακό.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα έχει κάτι άλλο παλιό και μετά πάλι κάτι άλλο παλιό κλπ κλπ. Δυστυχώς η τεχνολογία έτσι είναι. Αν συνέχεια ψάχνεις για το τελευταίο στο τέλος δεν θα πάρεις συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα έχει κάτι άλλο παλιό και μετά πάλι κάτι άλλο παλιό κλπ κλπ. Δυστυχώς η τεχνολογία έτσι είναι. Αν συνέχεια ψάχνεις για το τελευταίο στο τέλος δεν θα πάρεις συσκευή

Απλά αγορές τους πρώτους 2 3 μήνες η ακόμα χειρότερα Day one preorder δεν είναι σωστές γιατί πάντα στην αρχή πέφτουν οι τιμές πάρα πολύ. Σήμερα αν πάρεις note 8 570 ευρώ δεν πρόκειται να πέσει κάτω από 500 μέχρι να αποσυρθεί.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να το χαρεί από όταν βγαίνει τα σκάει. Έτσι είναι . Και δεν είναι κακό. Τώρα ότι πέφτουν οι τιμές με τον καιρό το ξέρουμε . Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμα να πέσει μιας κ δεν βιάζομαι .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα κουπόνι (το γνωστό με sms) από Γερμανό-Cosmote 200€ και σκέφτομαι να το πάρω με τιμολόγιο.

Θα το δεχτούν στην συναλλαγή συνδιαστικά ή θα έχω πρόβλημα;

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα κουπόνι (το γνωστό με sms) από Γερμανό-Cosmote 200€ και σκέφτομαι να το πάρω με τιμολόγιο.

Θα το δεχτούν στην συναλλαγή συνδιαστικά ή θα έχω πρόβλημα;

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα το είχα κάνει εγώ με το s9 plus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα το είχα κάνει εγώ με το s9 plus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Μία ερώτηση αφού το έχεις κάνει.

Από το taxis net τυπώνεις στην προσωπική πληροφόρηση τα στοιχεία της επιχείρησης.

Ζητούν τίποτα άλλο (πχ καταστατικό);

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τιμολόγιο, τα σκρουτζομαγαζα ζητάνε εταιρική κάρτα.. Εγώ που δεν έχω εταιρική μπορώ να κόψω τιμολόγιο και να το πληρώσω με την προσωπική μου κάρτα.. Τον Γενάρη ο κωτσοβολος το δέχτηκε χωρίς πρόβλημα.. Έχει αλλάξει κάτι?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τιμολόγιο, τα σκρουτζομαγαζα ζητάνε εταιρική κάρτα.. Εγώ που δεν έχω εταιρική μπορώ να κόψω τιμολόγιο και να το πληρώσω με την προσωπική μου κάρτα.. Τον Γενάρη ο κωτσοβολος το δέχτηκε χωρίς πρόβλημα.. Έχει αλλάξει κάτι?

 

Όποιος σου το είπε αυτό σε σκρουτζομαγαζο είναι άσχετος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με το note 8. Περίμενα ένα ολόκληρο χρόνο για να κατέβει όσο λες (400 ευρώ). Δεν είναι όπως παλιά που το note 4 όταν κυκλοφόρησε το S6 το βρήκα 500 ευρώ. Δυστυχώς πλέον για μένα δεν αξίζει η αναμονή, γι' αυτό χτύπησα ένα note 9 και τώρα το σαπίζω στην χρήση
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με το note 8. Περίμενα ένα ολόκληρο χρόνο για να κατέβει όσο λες (400 ευρώ). Δεν είναι όπως παλιά που το note 4 όταν κυκλοφόρησε το S6 το βρήκα 500 ευρώ. Δυστυχώς πλέον για μένα δεν αξίζει η αναμονή, γι' αυτό χτύπησα ένα note 9 και τώρα το σαπίζω στην χρήση

 

Όπως παλιά δεν είναι τότε σε 6 μήνες το note 3 από 849 είχε πέσει 400 σε κατάστημα του skroutz και το πήρα. Plaisio ακόμα 849 το είχαν. Τώρα προτείνω 3 μήνες υπομονή max. Συνήθως σε αυτό το διάστημα κάνει τη γερη πτώση μετά κρατάει τιμή για αρκετούς μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τιμολόγιο, τα σκρουτζομαγαζα ζητάνε εταιρική κάρτα.. Εγώ που δεν έχω εταιρική μπορώ να κόψω τιμολόγιο και να το πληρώσω με την προσωπική μου κάρτα.. Τον Γενάρη ο κωτσοβολος το δέχτηκε χωρίς πρόβλημα.. Έχει αλλάξει κάτι?
Αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας μπορείς να πληρώσεις με την προσωπική σου κάρτα νομίζω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μπορεί να περιμένει 7 8 μήνες και να το πάρει 600+ επίσης και 2 3 μηνών μεταχειρισμένο σε αυτά τα λεφτά. Όσοι γουστάρουν τώρα τη συσκευή πληρώνουν. Με αυτή τη λογική σε 4 μήνες θα βγει S10 να πάρουμε τότε το Note και όταν βγει το Note 10 να πάρουμε το S10.

Επισης για τον φίλο που λέει και ξαναλέει για το soc του Note που είναι 8 μηνών εκτός του ότι είναι 6 μηνών επίσης στην τιμή δεν παίζει αποκλειστικό ρόλο το soc ιδικά στο Note με το καινούργιο πενάκι την 4000 μπαταρία και αυτήν την εξαιρετική οθόνη.

Τώρα οποίος θέλει περιμένει και ξαναπεριμενει και ξαναπεριμενει να πάρει την συσκευή σε εξευτελιστικη τιμή και μένει για μήνες η και για χρόνια με παλιά συσκευή σε αναμονή για την καινούρια. Που πάλι δεν αγοράζει γιατί σε λίγο θα βγει μια καλύτερη και μετά από λίγο ακόμη μια καλύτερη. Να είχαμε να λέγαμε.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά και σχετικό μαζί.

Πριν λίγες ημέρες αγόρασα το Νοκια 3310 (προφανώς το νεο) για τον πατέρα μου στα €40.

Περίμενα σχεδόν 15 χρόνια αλλά το πήρα σε τιμή σχεδόν χάρισμα σε σύγκριση με την τιμή τότε που πρωτοβγήκε! χαχαχα

Είναι γνωστό ότι σε προϊόντα τεχνολογίας όσο νωρίτερα αγοράζεις τόσο ακριβότερα πληρώνεις, το ποσό "κοστίζει" σε κάποιον ή αναμονή είναι κάτι υποκειμενικό.

Σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι υπάρχουν κερδισμένοι/έξυπνοι ή χαμένοι/κορόιδα.

Καθένας κρίνει τις ανάγκες του και τα οικονομικά του και πράττει, κλασικός νόμος της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά και σχετικό μαζί.

Πριν λίγες ημέρες αγόρασα το Νοκια 3310 (προφανώς το νεο) για τον πατέρα μου στα €40.

Περίμενα σχεδόν 15 χρόνια αλλά το πήρα σε τιμή σχεδόν χάρισμα σε σύγκριση με την τιμή τότε που πρωτοβγήκε! χαχαχα

Είναι γνωστό ότι σε προϊόντα τεχνολογίας όσο νωρίτερα αγοράζεις τόσο ακριβότερα πληρώνεις, το ποσό "κοστίζει" σε κάποιον ή αναμονή είναι κάτι υποκειμενικό.

Σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι υπάρχουν κερδισμένοι/έξυπνοι ή χαμένοι/κορόιδα.

Καθένας κρίνει τις ανάγκες του και τα οικονομικά του και πράττει, κλασικός νόμος της αγοράς.

 

Σαφώς και υπάρχουν κερδισμένοι και χαμένοι.

Αυτοί που θα το αγοράσουν άμεσα σίγουρα θα χάσουν οικονομικά αλλά και σίγουρα θα κερδίσουν άμεση απόλαυση και το αντίστροφο όταν αγοράσουν αργότερα. Οπότε σαφώς και υπάρχουν κερδισμένοι και χαμένοι απλά ο καθένας κερδίζει εκεί που θέλει.

Αυτο που δεν υπάρχει είναι το σωστό και λάθος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα S9+ άριστο. Αυτό μπορώ να το δώσω ανταλλαγή σε κατάστημα στα 550 και με άλλα 500 παίρνω το Note 9?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα S9+ άριστο. Αυτό μπορώ να το δώσω ανταλλαγή σε κατάστημα στα 550 και με άλλα 500 παίρνω το Note 9?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Δε νομίζω να στο πάρει κανείς στα 550. Πρέπει να το πουλήσεις μόνος σου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα S9+ άριστο. Αυτό μπορώ να το δώσω ανταλλαγή σε κατάστημα στα 550 και με άλλα 500 παίρνω το Note 9?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Αν θυμάμαι σωστά τα €550 τα έδιναν μόνο για το Ν8.

Για το S9+ έδιναν €500.

Το θέμα είναι αν ισχύει το Trade in ακόμη γιατί έλεγαν ότι θα ίσχυε μέχρι 31/8.

Κάνε μια ερώτηση σε 2-3 καταστήματα διαφορετικής αλυσίδας για να είσαι σίγουρος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαφώς και υπάρχουν κερδισμένοι και χαμένοι.

Αυτοί που θα το αγοράσουν άμεσα σίγουρα θα χάσουν οικονομικά αλλά και σίγουρα θα κερδίσουν άμεση απόλαυση και το αντίστροφο όταν αγοράσουν αργότερα. Οπότε σαφώς και υπάρχουν κερδισμένοι και χαμένοι απλά ο καθένας κερδίζει εκεί που θέλει.

Αυτο που δεν υπάρχει είναι το σωστό και λάθος.

 

Το θέτεις ορθότερα!

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα με τα χίλια ζόρια να πάρω στα χέρια μου το blue

Η εμπειρία μου με το κατάστημα cosmote ήταν για πρώτη φορά μια μετριότητα

Την προηγούμενη βδομάδα (Πέμπτη) πήγα από εκεί μπας και το έχουν διαθέσιμο και μου είπαν όχι. Ήταν όμως πολύ εξυπηρετικοί να μου το παραγγείλουν. Με είχαν πει ότι Σάββατο (και Τρίτη) κάνουν παραλαβές και άρα μπορεί να το έχω στα χέρια μου το Σάββατο

Με παίρνουν τηλέφωνο Δευτέρα νωρίς μεσημέρι να πάω να το πάρω άμεσα για το ζητάνε και άλλοι (και ότι μετά δεν θα έχει αλλά μπλέ)

 

Ε πηγαίνω και γω (από την μια πλευρά της Θεσσαλονίκης στην άλλη γιατί κοντά μου είχα μόνο Γερμανό που κάνανε 100 ευρώ μείον αντί 200 με κουπόνι).

Ενώ βλέπω το κουτί του κινητου με σημειωμένο τα στοιχεία μου πάνω, μου λένε δεν μπορούμε να σας το δώσουμε γιατί είχαν "κομμένο τιμολόγιο". Έτσι ακριβώς το είπαν. Όταν ζήτησα εξηγήσεις (γιατί δεν κατάλαβα τι ήθελαν να με πουν), μασούσαν τα λόγια τους. Όταν τους ρώτησα γιατί με κάλεσαν, μου λέγανε ότι έγινε λάθος. Φυσικά, μου λένε ότι δεν ξέρουν αν θα το έχουν το μπλέ (παρόλο που είδα εγώ το κουτί του μπλέ με τα στοιχεία μου πάνω σημειωμένα) και ότι άμα θέλω μαύρο. Τους είπα φυσικά όχι και τους ξαναρωτησα γιατί με καλεσαν και δεν μου το δίνουν ενώ είναι ακριβώς μπροστά μου. Τότε από το πουθενά ένας υπάλληλος αρχίζει και με λέει τα διάφορα κλασσικά, ότι το μπλέ δεν είναι διαθέσιμο και ότι λάθος κάνανε που σας το κλείσανε και μαύρο έπρεπε να σας δώσουν. Και όλα αυτά με ένα ύφος που δεν μου άρεσε ιδιαίτερα γιατί ήταν απότομος χωρίς λόγο.

Φανερά εκνευρισμένος, τους είπα (και λίγο απότομα) να με ενημερώσουν άμεσα γιατί δεν μπορώ να πετάγομαι έτσι κάθε φορά

 

Με καλούν σήμερα και μου λένε ότι μπορούνε να με δώσουν το μπλέ. Ακριβώς το ίδιο κουτί ήταν χωρίς καμία διαφορά.

Πήγα και το πήρα. Η πωλήτρια ήταν ευγενεστατη και μας απολογήθηκε.

Κατάφερα και το τσίμπησα στα 849 χάρις στο κουπόνι του ntinoscrypton που τον ευχαριστώ πολύ

 

Θηρίο το κινητό μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...