Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, από mobilefun το αγόρασα. Δωρεάν δεν πιστεύω να είναι. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη όμως.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Σε έχουν ενημερώσει για την εξέλιξη του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορείς να ανεβάσεις μια φωτο; μαζεύει σκόνη στις άκρες εκεί που είναι οι καμπύλες;
Κοίτα φοράω το αυτό το γυαλί

https://www.skroutz.gr/s/15556910/X-ONE-tempered-glass-9H-Samsung-Galaxy-Note-8-4D-small-size-Full-Face-black.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share (το αντίστοιχο του note 9)

 

& αυτή την θήκη

https://www.skroutz.gr/s/15647863/UAG-Plasma-Ash-Galaxy-Note-9.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Δεν έχω δει σκόνη στο πλάι η μόνη σκόνη που έχω βρει είναι πάνω στο ακουστικό που έχει κενό. 4d1ff13c7154c560509b1616622ef041.jpg28146fdfdf2c5c2d3179d7ef1c374a07.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω στη πρίζα 2 χρόνια και απλά βάζω-βγάζω τη συσκευή...

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Ωραία Ηλία, σε ευχαριστώ πολύ. Απ'ότι είδα ο duo όταν τον βάζεις στην πρίζα αναβοσβήνει κάτι ledάκια σε 3 χρώματα (πράσινο, πορτοκαλί, κόκκινο) και μετά σβήνουν τελείως επειδή δε "βλέπει" κάποια συσκευή να υπάρχει πάνω.

Όταν βάζεις συσκευή ή το ρολόι τα αναγνωρίζει απευθείας και ξεκίνα τη φόρτωση.

Πολύ βολικός αυτός ο τρόπος λειτουργίας, που βρίσκεται δηλαδή σε standby mode χωρίς να χρειάζεται να βγάλεις την πρίζα.

Κοίτα φοράω το αυτό το γυαλί

https://www.skroutz.gr/s/15556910/X-ONE-tempered-glass-9H-Samsung-Galaxy-Note-8-4D-small-size-Full-Face-black.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share (το αντίστοιχο του note 9)

 

& αυτή την θήκη

https://www.skroutz.gr/s/15647863/UAG-Plasma-Ash-Galaxy-Note-9.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Δεν έχω δει σκόνη στο πλάι η μόνη σκόνη που έχω βρει είναι πάνω στο ακουστικό που έχει κενό. 4d1ff13c7154c560509b1616622ef041.jpg28146fdfdf2c5c2d3179d7ef1c374a07.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγγνώμη τώρα, αυτό είναι το X-One που όλοι μιλάτε με τα καλύτερα λόγια;

Το τζαμί από το πλάι είναι απλά τραγικό.

Φαίνεται ότι δεν πιάνει όλη την οθόνη, περνάει ο φωτισμός στο κενό μέρος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ωραία Ηλία, σε ευχαριστώ πολύ. Απ'ότι είδα ο duo όταν τον βάζεις στην πρίζα αναβοσβήνει κάτι ledάκια σε 3 χρώματα (πράσινο, πορτοκαλί, κόκκινο) και μετά σβήνουν τελείως επειδή δε "βλέπει" κάποια συσκευή να υπάρχει πάνω.

Όταν βάζεις συσκευή ή το ρολόι τα αναγνωρίζει απευθείας και ξεκίνα τη φόρτωση.

Πολύ βολικός αυτός ο τρόπος λειτουργίας, που βρίσκεται δηλαδή σε standby mode χωρίς να χρειάζεται να βγάλεις την πρίζα. Συγγνώμη τώρα, αυτό είναι το X-One που όλοι μιλάτε με τα καλύτερα λόγια;

Το τζαμί από το πλάι είναι απλά τραγικό.

Φαίνεται ότι δεν πιάνει όλη την οθόνη, περνάει ο φωτισμός στο κενό μέρος.

Εμένα δεν με ενοχλεί αυτό, άλλωστε όταν κοιτάς το κινητό σου δεν φαίνεται κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα μου ήρθε η διπλή ασύρματη βάση φόρτισης της Samsung (duo fast wireless charger), για να αντικαταστήσει μια Spigen που είχα από την εποχή του S6 Edge+.

Απίστευτη ποιότητα κατασκευής, και φορτίζει ασύρματα και γρήγορα 2 συσκευές ταυτόχρονα.

Βάζω το Note και το Galaxy Watch με τη μία.

Φορτίζει στον ίδιο χρόνο με τον ενσύρματο φορτιστή?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καμία ασύρματη δεν φορτίζει το ίδιο με την ενσύρματη..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία ασύρματη δεν φορτίζει το ίδιο με την ενσύρματη..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αξίζει η ασύρματη σε σύγκριση με την Ενσύρματη? Δλδ τι θέλω να πω, άν εξαιρέσεις την φθορά τής θύρας κερδίζεις κάτι άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η ασύρματη σε σύγκριση με την Ενσύρματη? Δλδ τι θέλω να πω, άν εξαιρέσεις την φθορά τής θύρας κερδίζεις κάτι άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευκολία :) Το αφήνεις πάνω στη βάση κ τέλος, δεν ψάχνεις θύρα στο σκοτάδι κτλ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα καλη χρονια να χουμε. Αφου λοιπον μου εσπασε το τεμπερντ γκλας της spigen και αφου δεν μπορεσα να βρω καποιο ετοιμοπαραδοτο εβαλα ενα φθηνο της ταξης των 8ε και παρηγγειλα το DOME εχω δει αρκετα βιντεακια αλλα θα ηθελα αν εχει την καλοσυνη καποιος που το χει να μου πει τι να προσεξω κατα την εγκατασταση και αν μπορει να μου στειλει καποιο λινκ απο βιντεο που τον βοηθησε για σωστη εφαρμογη.Το λεω διοτι οσα βιντεο ειδα εχουν διαφορες...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα καλη χρονια να χουμε. Αφου λοιπον μου εσπασε το τεμπερντ γκλας της spigen και αφου δεν μπορεσα να βρω καποιο ετοιμοπαραδοτο εβαλα ενα φθηνο της ταξης των 8ε και παρηγγειλα το DOME εχω δει αρκετα βιντεακια αλλα θα ηθελα αν εχει την καλοσυνη καποιος που το χει να μου πει τι να προσεξω κατα την εγκατασταση και αν μπορει να μου στειλει καποιο λινκ απο βιντεο που τον βοηθησε για σωστη εφαρμογη.Το λεω διοτι οσα βιντεο ειδα εχουν διαφορες...

 

Ναι έχουν διαφορές τα διάφορα βίντεο που κυκλοφορούν..

Οποσδηποτε ευθεία επιφάνεια ελεγμένη με αλφαδι.

Όσο γίνεται να μην υπάρχει σκόνη στο περιβάλλον.

Και πρώτα να ακουμπήσει η κόλλα στο τζάμι και μετά να τραβήξεις την πλαστική ασφάλεια για να πέσει το τζάμι..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουν διαφορές τα διάφορα βίντεο που κυκλοφορούν..

Οποσδηποτε ευθεία επιφάνεια ελεγμένη με αλφαδι.

Όσο γίνεται να μην υπάρχει σκόνη στο περιβάλλον.

Και πρώτα να ακουμπήσει η κόλλα στο τζάμι και μετά να τραβήξεις την πλαστική ασφάλεια για να πέσει το τζάμι..

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.. τα δυο λευκα σαν σφουγγαρακια που απ οτι καταλαβα μπαινουν αριστερα δεξια ειναι απαραιτητα ?? Αλλος τα βαζει αλλος δεν τα βαζει στα βιντεο η χρηση τους ποια ειναι???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.. τα δυο λευκα σαν σφουγγαρακια που απ οτι καταλαβα μπαινουν αριστερα δεξια ειναι απαραιτητα ?? Αλλος τα βαζει αλλος δεν τα βαζει στα βιντεο η χρηση τους ποια ειναι???
Είναι απαραίτητα γιατί κρατάνε όση κόλλα τρέχει στο πλάι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Άλλη συμβουλή που ειδα σε ένα απο τα δεκάδες βίντεο είναι να προσέξεις αφού ρίξεις την κόλλα στο τηλέφωνο να μην έχει φουσκαλα γιατί θα μεταφερθεί στη οθόνη του τηλεφωνου.Εαν υπάρχει σπαστη και μετά προχωράς στη διαδικασία αφαίρεσης του πλαστικου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

type c to hdmi

Ρε παιδιά αν πάρω οποιοδήποτε καλώδιο θα παίξει σε το Note με οθόνη. είχα καπου βρει ότι είναι καλύτερα αντάπτορας και όχι καλώδιο. το γνήσιο samsung που δεν το βρίσκω παρά μόνο σε ένα μαγαζί είναι καλό; να πάρω κάτι άλλο; τι προτείνετε γενικα΄?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια με το dome. To έχω βαρεθεί. Σήμερα μου ήρθε η μεμβράνη της x-one stealth armor. Στο fb που μίλησα ο άνθρωπος που απαντούσε μου είπε ότι δεν θα έχω κανένα θέμα με το πενάκι και ότι την ίδια έχει στο note 8.39985a81bfb76a70623c2a5e35d132f5.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το δεύτερο dome που στο κάνει;

Το έχω πάθει και εγώ αλλά λόγω φόρτου εργασίας δεν έκατσα ακόμα να ασχοληθώ με εγγύηση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ταλαιπωρηστε ρε παιδιά, είχα κι εγώ την τρέλα με τα τζαμακια, μέχρι που σταμάτησα να βάζω, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Θήκη spigen ή κάποια άλλη καλή back cover, πότε στο ίδιο μέρος με κέρματα ή κλειδιά, στο τσαντάκι χώρια και αυτό ήταν.

ΗΡΕΜΗΣΑ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το δεύτερο dome που στο κάνει;

Το έχω πάθει και εγώ αλλά λόγω φόρτου εργασίας δεν έκατσα ακόμα να ασχοληθώ με εγγύηση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ναι, το δεύτερο!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ταλαιπωρηστε ρε παιδιά, είχα κι εγώ την τρέλα με τα τζαμακια, μέχρι που σταμάτησα να βάζω, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Θήκη spigen ή κάποια άλλη καλή back cover, πότε στο ίδιο μέρος με κέρματα ή κλειδιά, στο τσαντάκι χώρια και αυτό ήταν.

ΗΡΕΜΗΣΑ.

 

έτσι ακριβώς, έβγαλα κι εγώ το hofi που είχα (με χαλούσε η σκόνη και τα μαύρα περιθώρια αριστερά δεξιά) και πλέον το απολαμβάνω γυμνό μπροστά, για την πλάτη εχω την ringke air

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς, έβγαλα κι εγώ το hofi που είχα (με χαλούσε η σκόνη και τα μαύρα περιθώρια αριστερά δεξιά) και πλέον το απολαμβάνω γυμνό μπροστά, για την πλάτη εχω την ringke air

 

Όσοι δεν θετε γυαλί, δοκιμάστε βάλε τη ringke invisible defender που είναι ζελατίνα, πάει με όλες μα όλες τις θήκες (έχει ειδκό κόψιμο που αποκλείεται να έχει θέμα με θήκη) και καλύπτει και τα πλαινά bezels που είναι άκρως σημαντικό και για λόγους προστασίας και για λόγους οπτικούς (πάει μέχρι πίσω, δεν μαζεύει σκόμη στις άκρες, δεν κόβει την οθόνη κλπ). Και είναι και πάμφθηνη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λίγες μέρες πέρασαν από τότε που είχε βγάλει το whitestone θέμα στο κινητό μου, και με την πάροδο του χρόνου, μεγάλωσε απαράδεκτα πολύ

Έχει γίνει για πέταμα και το χειρότερο είναι ότι φαίνεται πλέον έντονα και με ανοιχτή την οθόνη

https://imgur.com/a/8KcRPbA

Link to comment
Share on other sites

Λίγες μέρες πέρασαν από τότε που είχε βγάλει το whitestone θέμα στο κινητό μου, και με την πάροδο του χρόνου, μεγάλωσε απαράδεκτα πολύ

Έχει γίνει για πέταμα και το χειρότερο είναι ότι φαίνεται πλέον έντονα και με ανοιχτή την οθόνη

https://imgur.com/a/8KcRPbA

Ακριβώς το ίδιο μου έχει κάνει και το δικό μου στην πάνω δεξιά πλευρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι δεν θετε γυαλί, δοκιμάστε βάλε τη ringke invisible defender που είναι ζελατίνα, πάει με όλες μα όλες τις θήκες (έχει ειδκό κόψιμο που αποκλείεται να έχει θέμα με θήκη) και καλύπτει και τα πλαινά bezels που είναι άκρως σημαντικό και για λόγους προστασίας και για λόγους οπτικούς (πάει μέχρι πίσω, δεν μαζεύει σκόμη στις άκρες, δεν κόβει την οθόνη κλπ). Και είναι και πάμφθηνη.
Πως ακριβώς μπαίνει αυτή η ζελατίνα; Ρωτώ γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς μπαίνει αυτή η ζελατίνα; Ρωτώ γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου.

 

Στην πράξη, είναι απλό και εύκολο. Η ζελατίνα δεν κάνει νερά, επειδή δεν είναι υγρής τοποθέτησης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη, είναι απλό και εύκολο. Η ζελατίνα δεν κάνει νερά, επειδή δεν είναι υγρής τοποθέτησης.

 

Αμα κολλάει το spen πάνω στην ζελατίνα ή την γδέρνει, τότε είναι πεταμένα λεφτά. Επειδή άλλες ζελατίνες είχαν το θέμα, αυτή το έχει?

Link to comment
Share on other sites

Αμα κολλάει το spen πάνω στην ζελατίνα ή την γδέρνει, τότε είναι πεταμένα λεφτά. Επειδή άλλες ζελατίνες είχαν το θέμα, αυτή το έχει?

 

Στο spen έχω βάλει την γκρί μύτη, που είναι ειδική για τέτοιες ζελατίνες. Αφήνει σημάδια, αλλά φεύγουν μόνα τους μετά από λίγα λεπτά.

Επίσης, δεν γλιστράει τόσο ωραία , όσο με το γυαλί, αλλά όχι κάτι τραγικό.

Το προτιμώ 1000 φορές, από το να χάνω πατήματα με το γυαλί και στον ήλιο να μη βλέπω τίποτα (επίσης πρόβλημα με τα περισσότερα tempered).

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα κολλάει το spen πάνω στην ζελατίνα ή την γδέρνει, τότε είναι πεταμένα λεφτά. Επειδή άλλες ζελατίνες είχαν το θέμα, αυτή το έχει?

 

Στο spen έχω βάλει την γκρί μύτη, που είναι ειδική για τέτοιες ζελατίνες. Αφήνει σημάδια, αλλά φεύγουν μόνα τους μετά από λίγα λεπτά, τσεκαρισμένο πολλές φορές. Άρα δεν τη γδέρνει.

Επίσης, δεν γλιστράει τόσο ωραία , όσο με το γυαλί, αλλά όχι κάτι τραγικό.

Το προτιμώ 1000 φορές, από το να χάνω πατήματα με το γυαλί και στον ήλιο να μη βλέπω τίποτα (επίσης πρόβλημα με τα περισσότερα tempered).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

67e3da63e7db7d4878c9be3b648bf4d5.jpg

 

Το ίδιο θέμα έχει βγάλει και το δικό μου dome. Είναι χειρότερο προς τα κάτω, απλά δεν το έπιασε η φωτογραφία.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...