Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται! Η εγώ έχω τυφλωθεί ή λείπει από τις ρυθμίσεις wifi η σύνδεση μέσω WPS...

Από xda μόνο... Οποίος τα βλέπει ας ενημερώνει κι εδώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα το wifi calling πάντα μου ρίχνει τη γραμμή όταν μιλάω. Και στο wifi του σπιτιού και στη δουλειά.

Είτε το έχω σε wifi preferred είτε σε mobile preferred. Πάντα εν μέσω της κλήσης κόβεται. Κι επειδή το 95% των κλήσεων μου είναι για επαγγελματικό λόγο έχω αναγκαστεί να απενεργοποιήσω το wifi calling.

Είμαι σε Cosmote εννοείται.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα το wifi calling πάντα μου ρίχνει τη γραμμή όταν μιλάω. Και στο wifi του σπιτιού και στη δουλειά.

Είτε το έχω σε wifi preferred είτε σε mobile preferred. Πάντα εν μέσω της κλήσης κόβεται. Κι επειδή το 95% των κλήσεων μου είναι για επαγγελματικό λόγο έχω αναγκαστεί να απενεργοποιήσω το wifi calling.

Είμαι σε Cosmote εννοείται.

Μόνο σε cosmote παίζει το wifi call παιδια;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε cosmote παίζει το wifi call παιδια;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο.....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τώρα τελευταία έχω ένα θέμα με το note 9. Ελπίζω να το γράφω στη σωστή κατηγορία αλλά δεν είδα κάποιο άλλο thread πιο σχετικό..

 

Σε άσχετες στιγμές κομπλάρουν τα δεδομένα και ενώ έχω μονίμως ανοιχτό το "mobile data", στο note δείχνει κανονικά σήμα 4G αλλά είναι νεκρό ιντερνετικά - δεν στέλνει ούτε λαμβάνει τίποτα σε καμία εφαρμογή (chrome browser, whatsapp, instagram, face, κ.λπ.). Μόλις του κάνω restart όλα φτιάχνουν - σα να μην υπήρχε ποτέ πρόβλημα. Μπορεί να το κάνει μέρα παρά μέρα για μία εβδομάδα και μετά μπορεί να περάσει 1 μήνας και να μην το κάνει καθόλου!! Αν παίζει ρόλο το έχω με 2 sim cards (1 voda + 1 wind).

 

Το έχει πάθει κάποιος άλλος? και αν ναι πως το έλυσε?

Μάλλον κάποια εφαρμογή (συνήθως οι δωρεάν) δημιουργεί το πρόβλημα. Θα συνιστούσα να ξαναεγκαταστήσεις όλες τις εφαρμογές σιγά σιγά για να δεις σε ποια εφαρμογή δημιουργείται το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όμως τι έχουν κάνει τα σαΐνια της Samsung!!!

Στη pie, αν απενεργοποιήσεις τα της Bixby, το ξυπνητήρι κολλάει!!! Τα έχουν δώσει έτσι ώστε το ένα να επηρεάζει το άλλο!

Εγώ ξηλωσα και το ρολόι λοιπόν κι έβαλα Τρίτη εφαρμογή... Με τα λαμόγια.

 

 

 

Αναφέρθηκα χθες ότι το system καταναλώνει περισσότερο από ότι στην oreo. Θα στρώσει με τις επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Ναι Ηλια, κι εγω το ιδιο εκανα. Ποδι το ρολοϊ της samsung κι εβαλα την αντιστοιχη εφαρμογη της google...

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ηλια, κι εγω το ιδιο εκανα. Ποδι το ρολοϊ της samsung κι εβαλα την αντιστοιχη εφαρμογη της google...

 

Σε λίγο θα χωθεί και στην εφαρμογή "τηλέφωνο" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Μη σου πω ότι δεν θα μπορείς να ανοίξεις το τηλέφωνο αν η Bixbara δεν ειναι ενεργοποιημένη :p:p:p:p:p:p

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα χωθεί και στην εφαρμογή "τηλέφωνο" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Μη σου πω ότι δεν θα μπορείς να ανοίξεις το τηλέφωνο αν η Bixbara δεν ειναι ενεργοποιημένη :p:p:p:p:p:p

 

Ε ναι ρε Αργύρη, είναι αστείοι. Σε τελική ας υποστηρίξουν σωστά και όλες τις γλώσσες και μετά να σου επιβάλλουν τα σκουπίδια τους....

Link to comment
Share on other sites

Το ACR παιζει μια χαρα στο PIE που το περασα χθες πάνω απο EUR. (ACR PRO LICENCE εχω).
Rooted or not?

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, μακάρι να ισχύσει το ίδιο και στην επίσημη έκδοση όταν βγει.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Surface

Το ACR παιζει μια χαρα στο PIE που το περασα χθες πάνω απο EUR. (ACR PRO LICENCE εχω).

 

Όχι δεν παίζει, ηχογραφεί μόνο τη φωνή σου, όχι του συνομιλητή.

Call recording τέλος στην android 9.0... Δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα την πέρασα και εγώ την beta. Πρώτες εντυπώσεις καλές αν και νομίζω ότι πριν ήταν ποιο smooth το τηλέφωνο. Επίσης μαθημενος στο oneplus navigation gestures τα μαμά gesture είναι πολύ αργά και κάποιες φορές δεν αποκρίνονται.

Κατά τα άλλα όλα οκ και πολύ όμορφο το νέο ui.

Βαγγέλη τα dp πόσο τα έχεις; εγώ 430 και το ζουμ στο χαμηλό. Ακόμα δεν βρήκα τη χρυσή τομή.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα την πέρασα και εγώ την beta. Πρώτες εντυπώσεις καλές αν και νομίζω ότι πριν ήταν ποιο smooth το τηλέφωνο. Επίσης μαθημενος στο oneplus navigation gestures τα μαμά gesture είναι πολύ αργά και κάποιες φορές δεν αποκρίνονται.

Κατά τα άλλα όλα οκ και πολύ όμορφο το νέο ui.

Βαγγέλη τα dp πόσο τα έχεις; εγώ 430 και το ζουμ στο χαμηλό. Ακόμα δεν βρήκα τη χρυσή τομή.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Λάζαρε τα άφησα μαμά για την ωρα κι απλά έριξα νοβα. Αν και δε βλέπω να το αφήνω για πολύ και σίγουρα θα μικρυνω τα elements...

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε τα άφησα μαμά για την ωρα κι απλά έριξα νοβα. Αν και δε βλέπω να το αφήνω για πολύ και σίγουρα θα μικρυνω τα elements...

 

Διάβασα για 457dp (όποιος δε γνωρίζει είναι στις επιλογές προγραμματιστή-ελάχιστο πλάτος)και όντως είμαι μια χαρά. Δοκίμασε το.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Surface

 

Όχι δεν παίζει, ηχογραφεί μόνο τη φωνή σου, όχι του συνομιλητή.

Call recording τέλος στην android 9.0... Δυστυχώς

Λοιπόν μπήκα να τεσταρω τις ηχογραφήσεις στην τελευταία εχεις δικιο δεν ακούγεται ο συνομιλητής αλλα στις προηγούμενες δυο που έγιναν με διαφορα μισής ώρας ακούγονται μια χαρά και την 9 αρα την έχω περασμένη απο χθες.

Περίεργα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Surface

 

Όχι δεν παίζει, ηχογραφεί μόνο τη φωνή σου, όχι του συνομιλητή.

Call recording τέλος στην android 9.0... Δυστυχώς

 

Σε εμένα δουλεύει το arc αλλά σε κάποιες συνομιλίες η φωνή του συνομιλητή είναι πιο χαμηλά από την δικιά μου και σε άλλες είναι μια χαρά.

Είναι το μόνο πρόβλημα που έχω βρει μέχρι τώρα.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξανατσεκαρα ολες τις σημερινές εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις παίζουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα για 457dp (όποιος δε γνωρίζει είναι στις επιλογές προγραμματιστή-ελάχιστο πλάτος)και όντως είμαι μια χαρά. Δοκίμασε το.

 

Ναι τόσο το είχα στο s9+ κι ηταν χάρμα οφθαλμών Ηλία...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα που το ξανατσεκαρα ολες τις σημερινές εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις παίζουν κανονικά.

 

Παιδιά, μήπως απλά είχατε ανοιχτή ακρόαση;

Καμία ηχογράφηση δεν έχει γίνει σωστά με κανονική χρήση του τηλεφώνου (ο συνομιλητής δεν ακούγεται) και μάλιστα υπάρχει και σχετική ανακοίνωση από τον software developer...

Link to comment
Share on other sites

Είχα δυο κλήσεις τωρα το πρωΐ και οι συνομιλιες ειναι κανονικά καταγεγραμμένες v@gelis.

Για ξανατσεκαρε παιζει κανονικά πάντως.

Αμα θες σε PM να σου δωσω το τηλ να μιλήσουμε και μετα να σου στείλω ν ακούσεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γίνετε στην οθόνη κλειδώματος να βλέπουμε ολόκληρες τις ειδοποιήσεις; δηλαδή τι γράφουν κτλ; στην 8 γινόταν. Τώρα μου τα εμφανίζει με το σήμα της εφαρμογής όπως στην aod

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται αδιανόητο να έχουμε ένα τόσο ακριβό κινητό και να μας δυσκολεύει σε στοιχειώδη πραγματα που η samsung θα μπορούσε να είχε λύσει πολύ εύκολα.

Παραδείγματα είναι

 

 

  • Το άχρηστο πλήκτρο για το bixby (λύθηκε με 3rd part app)
  • Το double tap για ενεργοποίηση της οθόνης (δεν βρίσκω λύση)
  • Κάποιο gesture ή κάτι για απενεργοποίηση χωρίς πάτημα φυσικών πλήκτρων (δεν βρίσκω λύση)
  • Δυνατότητα ορισμού ενεργειών για παρατεταμένο ή διπλό πάτημα στο navigation bar.

 

Γενικά μου έχει λήψει το root και το Xposed.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται η μπαταρία αρκετά χειρότερη με το pie εσείς τι λέτε; μιπως εγώ χρειάζομαι καμία επαναφορά να στρώσει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται αδιανόητο να έχουμε ένα τόσο ακριβό κινητό και να μας δυσκολεύει σε στοιχειώδη πραγματα που η samsung θα μπορούσε να είχε λύσει πολύ εύκολα.

Παραδείγματα είναι

 

 

  • Το double tap για ενεργοποίηση της οθόνης (δεν βρίσκω λύση)
  • Κάποιο gesture ή κάτι για απενεργοποίηση χωρίς πάτημα φυσικών πλήκτρων (δεν βρίσκω λύση)

 

για το double tap δεν νομιζω οτι υπαρχει λυση,για απενεργοποιηση οθονης ομως υπαρχει duble tap σε νοβα και microsoft launcher

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

για το double tap δεν νομιζω οτι υπαρχει λυση,για απενεργοποιηση οθονης ομως υπαρχει duble tap σε νοβα και microsoft launcher

 

  1. Δεν θέλω να βάλω αυτούς τους launchers γιατί είμαι ταγμένος στον LL
  2. Σε αυτούς τους launchers αν κλείσεις την οθόνη με double tap μετά μπορείς να την ξεκλειδώσεις με αποτύπωμα ή πρόσωπο;
  3. Μπορείς να κλειδώσεις με double tap μόνο στην οθόνη του launcher ή οπουδήποτε;

 

Πέρα πως λόγω του 1 δεν αποτελεί λύση για μένα,

Αν δεν ισχύουν και τα 2 & 3 τότε δεν αποτελεί γενικά λύση.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...