Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει κανονικά το WiFi call με pie και μάλιστα σε όλες τις beta αλλά και φυσικά με την official.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ, μάλλον πάμε πάλι ένα wipe.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μάλλον πάμε πάλι ένα wipe.
Όχι wipe. Στείλε SMS για να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία και μετά ενεργοποίησε την πάλι. Δεν θυμάμαι ακριβώς το sms που στέλνεις. Αν δεν μπορείς να το βρεις πες μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι wipe. Στείλε SMS για να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία και μετά ενεργοποίησε την πάλι. Δεν θυμάμαι ακριβώς το sms που στέλνεις. Αν δεν μπορείς να το βρεις πες μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Το δοκίμασα και αυτό μόλις τώρα με restart δεν άλλαξε δυστυχώς τίποτα.:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Το δοκίμασα και αυτό μόλις τώρα με restart δεν άλλαξε δυστυχώς τίποτα.:mad:

 

Όλα ΟΚ.... τελικά έφταιγε το AD-Guard.... ήθελε να το κλείσεις και να το ενεργοποιησεις ξανά αφού έχεις βάλει το Wifi call.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το AdHell 3 αλλά δε μου ανοίγει τα βίντεο μέσα στον Samsung Internet.

Καμιά ιδέα;653a0d5effcf8e10d45f77d89de07d8c.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το AdHell 3 αλλά δε μου ανοίγει τα βίντεο μέσα στον Samsung Internet.

Καμιά ιδέα;653a0d5effcf8e10d45f77d89de07d8c.jpg

Νομίζω ότι αν ανοίξεις εκείνη την στιγμή το adhell 3, θα δεις στη 1η σελίδα αυτό το σενάριο που "έκοψε", κι έτσι πατώντας επάνω του το βάζεις σε whitelist.

 

Γιατί δεν βάζετε adguard? Είναι η καλύτερη εφαρμογή για Block διαφημίσεων και stealth tracking χωρίς θέματα.

 

Aπ όσο το έχω ψάξει το adhell 3 είναι overall το καλύτερο και προσφέρει και ''πάγωμα'' εφαρμογών συστήματος.

''Adguard is vpn proxy base. battery performance not good, and the garbage in notification tray.

Adhell use knox firewall. this app main program only use IntenseService(Boot and 1hour scheduling).

program so simple, and battery performance so good.''

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

 

 

 

Ναι αυτό δεν το εμφανίζει , παρόλο που είναι ενεργοποιημενο το wifi call... η cosmote λεει ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσία... και όταν το βαζω σε flight mode με ανοιχτο το wifi δεν παίρνω κλίσεις.

 

 

 

Σε κάποιον με Pie σαν δουλεύει κανονικά?.

Εμένα σε oreo βάζω fly mode & μετά ανοίγω wifi & wificall & δουλεύουν κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν ανοίξεις εκείνη την στιγμή το adhell 3, θα δεις στη 1η σελίδα αυτό το σενάριο που "έκοψε", κι έτσι πατώντας επάνω του το βάζεις σε whitelist.

 

 

 

Aπ όσο το έχω ψάξει το adhell 3 είναι overall το καλύτερο και προσφέρει και ''πάγωμα'' εφαρμογών συστήματος.

''Adguard is vpn proxy base. battery performance not good, and the garbage in notification tray.

Adhell use knox firewall. this app main program only use IntenseService(Boot and 1hour scheduling).

program so simple, and battery performance so good.''

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Δυστυχώς δε βγάζεις άκρη, μέσα σε 10 δευτερόλεπτα έχει εκατοντάδες "κοψίματα".

Επίσης, στον Chrome βλέπω ότι δε τις κόβει τις διαφημισεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε βγάζεις άκρη, μέσα σε 10 δευτερόλεπτα έχει εκατοντάδες "κοψίματα".

Επίσης, στον Chrome βλέπω ότι δε τις κόβει τις διαφημισεις.

Ναι, με τον Chrome είναι ένα γενικό πρόβλημα..

 

Μπορείς επίσης αν θες να πας στη καρτέλα με τα domains στο Adhell3 και να κρατήσεις το λιγότερο "επιθετικό".ee2d8bfc1d8d0838c292ddef60630399.jpg

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το λιγότερο επιθετικό δε το έπιασα Ηλία. ☺e98dc8c489568a3b0b68bf38f04a54e0.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το λιγότερο επιθετικό δε το έπιασα Ηλία. ☺

Το 2ο αρχείο που έχει 77609 domains μπλοκάρει ότι πετάει και κολυμπάει :p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε βγάζεις άκρη, μέσα σε 10 δευτερόλεπτα έχει εκατοντάδες "κοψίματα".

Επίσης, στον Chrome βλέπω ότι δε τις κόβει τις διαφημισεις.

 

Για να κόψεις τις διαφημίσεις στον Chrome θα πας Domains μετά blacklist, θα πατήσεις το + κάτω δεξιά, add firewall rule κ θα γράψεις com.android.chrome|*|53 μετά πήγαινε home κ απενεργοποιησε κ μετα ενεργοποίησε ξανά domain k firewall rules.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα τώρα κόβει και ο Chrome τα βίντεο.

Αν απενεργοποιήσω το hosts.txt τότε περνούν οι διαφημίσεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το adhell στο Note 8 αφού είχα καταφέρει και το είχα στήσει,δούλευε υποδειγματικά.....

Τώρα στο 9 δεν θέλει να εγκατασταθεί με τίποτα.

Έκανα revoke ότι κλειδί είχα και ξεκινάω την διαδικασία από την αρχή. Συνήθως έβγαζα λάθος κλειδί,αλλά τώρα δεν νομίζω πως κάνω κάτι λάθος εκεί.Βάζω τα βήματα μήπως και μου ξεφεύγει πάλι κάτι.....

1. KNOX PLATFORM FOR ENTERPRISE (KPE) KEY

SELECT A KEY TYPE DEVELOPMENT KEY

από κάτω έχει να τικάρουμε την επιλογή "Recommended: Generate a backwards compatible key" το έχω δοκιμάσει και με και χωρίς......Το χρειαζόμαστε αυτό τελικά ή όχι;

το optional από κάτω δεν το επιλέγω.

2. Του δίνω ένα όνομα

3. και στο τρίτο,πάλι δεν το τικάρω " ASSOCIATE PACKAGE FOR ADDITIONAL SECURITY (OPTIONAL) "

Νομίζω πως είμαι στην σωστή καρτέλα,για να βγάλω το σωστό κλειδί.....

Μετά ακολουθώ την διαδικασία που αναφέρεται μέσα στο text από mediafire και παίρνω το μήνυμα,αποτυχία ενεργοποίησης και κάποιες φορές, με κωδικό λάθους 208 :angry:

Που σκ@τ@ γίνεται το λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update δουλεύει σωστά και η "φροντίδα συσκευής" ελπίζω να ήταν το τελευταίο και από δω και στο εξής να παίρνει τα update ota.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Φίλος πήρε το note9 αλλά είναι ακόμα με oreo. Συνδέθηκα με vpn Γερμανία και Καναδά για να του βάλω pie αλλά δε τη βρίσκει. Έχεις κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει και τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update δουλεύει σωστά και η "φροντίδα συσκευής" ελπίζω να ήταν το τελευταίο και από δω και στο εξής να παίρνει τα update ota.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν και πως θα πάρουμε updates μέσω ΟΤΑ εμείς που την έχουμε περάσει.

Λένε ότι παίζει ρόλο η παρακάτω εικόνα στις πληροφορίες λογισμικού.

 

Όπως λένε π.χ. αν το firmware που έχω τώρα με περασμένo το Android 9, προσωπικά το EUR, βγάλει την ίδια έκδοση λογισμικού, θα τη πάρω ΟΤΑ, αν βγάλει άλλη θα πρέπει να τη περάσω μέσω Odin.

 

Κάπου το χάνω όμως. Αν γνωρίζει κάποιος ας εξηγήσει.099ad691248a992a93de3000be2b2637.jpg

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Φίλος πήρε το note9 αλλά είναι ακόμα με oreo. Συνδέθηκα με vpn Γερμανία και Καναδά για να του βάλω pie αλλά δε τη βρίσκει. Έχεις κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει και τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ!
Το VPN δεν έχει καμία σχέση.

 

Επίσης νομίζω ότι δεν έχει κυκλοφορήσει ευρέως ακόμα και σε αυτές τις χώρες άλλα μπορεί να κάνω και λάθος

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πηρα χθες στα Εμιράτα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Το adhell στο Note 8 αφού είχα καταφέρει και το είχα στήσει,δούλευε υποδειγματικά.....

Τώρα στο 9 δεν θέλει να εγκατασταθεί με τίποτα.

Έκανα revoke ότι κλειδί είχα και ξεκινάω την διαδικασία από την αρχή. Συνήθως έβγαζα λάθος κλειδί,αλλά τώρα δεν νομίζω πως κάνω κάτι λάθος εκεί.Βάζω τα βήματα μήπως και μου ξεφεύγει πάλι κάτι.....

1. KNOX PLATFORM FOR ENTERPRISE (KPE) KEY

SELECT A KEY TYPE DEVELOPMENT KEY

από κάτω έχει να τικάρουμε την επιλογή "Recommended: Generate a backwards compatible key" το έχω δοκιμάσει και με και χωρίς......Το χρειαζόμαστε αυτό τελικά ή όχι;

το optional από κάτω δεν το επιλέγω.

2. Του δίνω ένα όνομα

3. και στο τρίτο,πάλι δεν το τικάρω " ASSOCIATE PACKAGE FOR ADDITIONAL SECURITY (OPTIONAL) "

Νομίζω πως είμαι στην σωστή καρτέλα,για να βγάλω το σωστό κλειδί.....

Μετά ακολουθώ την διαδικασία που αναφέρεται μέσα στο text από mediafire και παίρνω το μήνυμα,αποτυχία ενεργοποίησης και κάποιες φορές, με κωδικό λάθους 208 :angry:

Που σκ@τ@ γίνεται το λάθος;

 

Σιγά σιγά σταματα το adhell να λειτουργεί σε πολλά κινητά samsung όχι μονο στο Note 9. Αλλα και σε όλα τα αλλα samsung. Γιατί λογικά το κάνει block η samsung όπως και το sabs. Kάπου πήρε το μάτι μου στο xda ένα adhell 3.1.1 δοκίμασε να βάλεις την τελευταία version και όχι το adhell 2. Μπες στο thread του Note 8 για το πως κάνουμε install το sabs. Aκριβώς ίδια διαδικασία είναι και για το adhell. Tο μονο που αλλάζει είναι η εφαρμογή. Απο sabs πας σε adhell.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά σταματα το adhell να λειτουργεί σε πολλά κινητά samsung όχι μονο στο note 9. Αλλα και σε όλα τα αλλα. Γιατί λογικά το κάνει block η samsung όπως και το sabs. Kάπου πήρε το μάτι μου στο xda ένα adhell 3.1.1 δοκίμασε να βάλεις την τελευταία version και όχι το adhell 2.
Το 3.1.1 δοκιμάζω από την αρχή. Χθες κατέβασα την τελευταία 3.1.1.250 και θα δοκιμάσω κάτι που διάβασα μέσω ενός λινκ από το xda. Θα ενημερώσω αν πιάσει....

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε adguard? Είναι η καλύτερη εφαρμογή για Block διαφημίσεων και stealth tracking χωρίς θέματα.

 

Το adguard ειναι το χειρότερο. Kαι μονο που θέλει vpn είναι αστείο. Stealth tracking :lol::lol::lol: Kαλύτερα να είσαι χωρίς blocker παρα με adguard. Eκτος του ότι πέφτει η μπαταρία νερό και εχεις απίστευτο drain απο το vpn. Eίναι τόσο άσχημα γραμμένο που σου τρώει ότι πόρους εχεις. Mην βάζετε adguard και antivirus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην ομάδα. Φίλος πήρε το note9 αλλά είναι ακόμα με oreo. Συνδέθηκα με vpn Γερμανία και Καναδά για να του βάλω pie αλλά δε τη βρίσκει. Έχεις κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει και τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ!

 

Tο vpn σου αλλάζει την ip σου. Δεν κάνει αυτό που ψάχνεις. Η android 9 το μονο που προσφέρει είναι χάσιμο χρόνου για να την κανεις flash και τίποτα άλλο. Απλά έπρεπε να βγει νέο android γιατί κάθε χρόνο βγαίνει. Στην ουσία δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο, και ακόμα χειρότερα δεν έχει τίποτα καλύτερο του android 8. Tο ότι η samsung έκανε νέο theme δεν είναι τίποτα. Υπάρχουν πολύ καλύτερα και χωρίς root σε αλλα sites και με μεγαλύτερο support. Αμα βιάζεσαι τότε κανεις flash με odin. Aμα έχει βγει flashable rom για odin.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βρει κανείς Gcam που να δουλεύει το night sight ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο xda δουλεύουμε πάνω στο night sight. Αλλα είναι νωρίς ακόμα. Για να δουλέψει σωστά το night sight χρειάζεται android 9. Γιατί ο κώδικας του είναι για android 9. Τώρα που έχουμε android 9 θα γίνει σωστά η δουλειά. Το θέμα είναι να λειτουργεί όπως πρέπει όχι απλά να κάνουμε port μια google camera και το 50% τον settings να μην λειτουργεί σωστα η να ειναι full bugs.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ποια είναι τα πλεονεκτήματα της έκδοσης 9 που περιμένουμε σε σχέση με την 8.1.0 ή και τα μειονεκτήματα της;

Αξίζει να την περάσουμε ή να μείνουμε όπως έχει;

Πάντως η εφαρμογή καταγραφής κλήσεων ACR στην 8 δουλεύει άψογα και κάπου γράφεται ότι στην 9 δεν λειτουργεί και είναι πολύ χρήσιμη για πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...