Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα κόλλημα να φορτιζω πάντα το κινητό κλειστό. Τις τελευταίες φορές όμως όταν το ανοίγω μετά από φόρτιση κάνει reboot μια με δυο φορές και δεν ανοίγει εύκολα. Έκανα clean την cache, έσβησα ότι είχα κατεβάσει πρόσφατα αλλά πάλι τα ίδια. Ξέρω ότι λογικά με μια επαναφορά εργοστασιακών θα στρώσει αλλά δε θέλω να τι κάνω τώρα (έχω πολλά πράγματα ,μέσα και πρέπει να δω που -cloud, photos κτλ) αλλά εκτός αυτού σύντομα σκέφτομαι να πάω σε note 10 plus

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε πάλι μια μικρή αναβάθμιση καμιά 100+μβ που έλεγε ανάμεσα σε όλα τα άλλα και νέες λειτουργίες χωρίς να αναφέρει κάτι άλλο. Ξέρουμε μήπως τι νέο υπάρχει;

 

Πάντως πριν την αναβάθμιση άλλαξε σε σκούρα λειτουργία το playstore που μου αρέσει.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε πάλι μια μικρή αναβάθμιση καμιά 100+μβ που έλεγε ανάμεσα σε όλα τα άλλα και νέες λειτουργίες χωρίς να αναφέρει κάτι άλλο. Ξέρουμε μήπως τι νέο υπάρχει;

 

Πάντως πριν την αναβάθμιση άλλαξε σε σκούρα λειτουργία το playstore που μου αρέσει.

 

σε ελληνικο note 9 512/8 δεν εχει ερθει κατι.

 

πιστευω ειναι καλο οταν γραφουμε για updates κτλ, καλο ειναι να λεει εκεινος που το γραφει και σε τι κινητο αναφερεται.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε πάλι μια μικρή αναβάθμιση καμιά 100+μβ που έλεγε ανάμεσα σε όλα τα άλλα και νέες λειτουργίες χωρίς να αναφέρει κάτι άλλο. Ξέρουμε μήπως τι νέο υπάρχει;

 

Πάντως πριν την αναβάθμιση άλλαξε σε σκούρα λειτουργία το playstore που μου αρέσει.

Την πήρα και εγώ την αναβάθμιση... Βλέπω smooth λειτουργία και βελτιωμένη κάμερα αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου... Τίποτα το τρομερό πάντως. Χώρα Ελβετία

Link to comment
Share on other sites

1) Το spen notes μπορεί να γινει συγχρονισμός

με το evernote?

2) Στο spen notes γίνεται ζουμ?

 

Για το 1 νομιζω ναι.

Οσο για το 2, δυστυχώς πλεον δεν υποστηρίζει ζουμ νομιζω απο το νοτε 8 και μετα. Ειναι κατι που με εχει τρελάνει, αφαίρεσαν ενα feature χωρις λογο, ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι κερδισαν με αυτο, μια γραμμή κωδικα πρεπει να ειναι που λεει ο λογος, τραγικο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

σε ελληνικο note 9 512/8 δεν εχει ερθει κατι.

 

πιστευω ειναι καλο οταν γραφουμε για updates κτλ, καλο ειναι να λεει εκεινος που το γραφει και σε τι κινητο αναφερεται.

Το γράφω στην υπογραφή μου. Είναι Πορτογαλίας 2καρτο 128Gb, όπως τα περισσότερα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω στην υπογραφή μου. Είναι Πορτογαλίας 2καρτο 128Gb, όπως τα περισσότερα.

 

Στην υπογραφη σου γραφεις: SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL μαύρο

 

Δεν βλεπω καπου χωρα προελευσης.

 

Επισης...το ''...όπως τα περισσότερα.'' απο που προκυπτει;

Εαν εισαι στην πορτογαλλια, ναι μπορει, αλλα σε ελληνικο φορουμ γραφεις, ισως μπερδευτηκες :)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Είχα σύνδεση με δεδομένα αφού είδα πως το μήνυμα είχε φτάσει στο κινητό 11:20.

Ήμουν στο δρόμο.

Το διάβασα 12 παρά.

Και όταν απαντησα στο μήνυμα, η απάντησή μου δεν εφυγε ποτέ αφού πρακτικά δεν είχα σύνδεση εκείνη την ώρα.

 

 

Με απλά ελληνικά: κάπου ανάμεσα στις 11:20 με 12 παρά, χάθηκε η δυνατότητα χρήσης δεδομένων.

Και για να επανέλθει, έκανα επανεκκίνηση του κινητού.

 

 

Κάτι το οποίο πέρα από κουραστικό είναι και απολύτως απογοητευτικό για μια ναυαρχίδα της Samy

 

 

 

 

Βρήκα λύση

Μετά από αρκετές προσπάθειες κ αλλαγές σε ρυθμίσεις.

 

 

Ρυθμίσεις--> Συνδέσεις --> Δίκτυα κινητής --> Φορείς παροχής υπηρεσιών--> Μη αυτόματη επιλογή

 

 

Επιλέγουμε στη Μη αυτόματη επιλογή ένα απο τα "λάθος δίκτυα" (πχ αν έχουμε vodafone επιλέγουμε wind) ώστε να βγάλει error κ στο καπάκι επιλέγουμε το σωστό δίκτυο.

 

 

Τέλος

 

 

Δε ξαναείχα πρόβλημα.

Εδώ κ 2 μέρες

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό Note 9 512/8 μόλις τσεκαρα και βγάζει διαθέσιμο update 106,46MB
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό Note 9 512/8 μόλις τσεκαρα και βγάζει διαθέσιμο update 106,46MB

 

Ωραία!! Εγώ ακόμα με security patch του Αυγούστου ειμαι !!

Μάλλον όταν όλοι θα πάρουν android 10 Εγώ θα πάρω το security patch Σεπτεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!! Εγώ ακόμα με security patch του Αυγούστου ειμαι !!

 

Μάλλον όταν όλοι θα πάρουν android 10 Εγώ θα πάρω το security patch Σεπτεμβρίου

Εσένα ποιας χώρας είναι και έχεις Αυγούστου;;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εσένα ποιας χώρας είναι και έχεις Αυγούστου;;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ελληνικό είναι της cosmote

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό είναι της cosmote
Όντως η Cosmote έχει μείνει στου Αυγούστου από ότι βλέπω. Περίεργο γιατί τα τελευταία χρόνια δεν αργούσε τόσο.

Η περιμένεις η του περνάς την ελληνική ...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ cosmote έχω αλλά πήρα προχθές το τελευταίο! Για ψάξου λίγο να δεις τι συμβαίνει...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ cosmote έχω αλλά πήρα προχθές το τελευταίο! Για ψάξου λίγο να δεις τι συμβαίνει...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα έχεις Cosmote και έχεις το patch Οκτωβρίου;

Παρακάτω φαίνεται ως τελευταία ενημέρωση 20/8.

Η τελευταία είναι η SI5e606fbc1233804fd01d04326cd1113f1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς πλεον δεν υποστηρίζει ζουμ νομιζω απο το νοτε 8 και μετα. Ειναι κατι που με εχει τρελάνει, αφαίρεσαν ενα feature χωρις λογο, ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι κερδισαν με αυτο, μια γραμμή κωδικα πρεπει να ειναι που λεει ο λογος, τραγικο.

 

Ναι ρε γμτ, η σαμσουνγκ στο συγκεκριμενο "πραττει αλογα".

 

Τουλαχιστον διατηρει ακομα το S Note, κι ετσι υπαρχει εναλλακτικη για το απαραιτητο ζουμ στις σημειωσεις.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γμτ, η σαμσουνγκ στο συγκεκριμενο "πραττει αλογα".

 

Τουλαχιστον διατηρει ακομα το S Note, κι ετσι υπαρχει εναλλακτικη για το απαραιτητο ζουμ στις σημειωσεις.

 

Τι εννοεις εχεις ζουμ στις σημειωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις εχεις ζουμ στις σημειωσεις?

Τις σημειωσεις που χρειαζομαι λεπτομερεια (ζουμ) συνεχιζω να τις γραφω με το S Note, οπως παλια, το οποιο συνεχιζει να υπαρχει και να παιρνει αναβαθμισεις (ακομα) στο Galaxy store.

 

Τις "απλες" σημειωσεις μονο γραφω με σβηστη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

2 μερες με το update Οκτωβρίου δειχνει να πηγαινει χαλια η μπαταρια . Ειναι δυνατόν; μπορω να γυρισω πισω την ρομ ;
Link to comment
Share on other sites

2 μερες με το update Οκτωβρίου δειχνει να πηγαινει χαλια η μπαταρια . Ειναι δυνατόν; μπορω να γυρισω πισω την ρομ ;
Στο δικό μου δε δείχνει κάτι τέτοιο...

 

Πάντως όχι, δε μπορείς να γυρίσεις πίσω. Μάλλον μπορείς αλλά θέλει τη διαδικασία με το odin και τον υπολογιστή.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τις σημειωσεις που χρειαζομαι λεπτομερεια (ζουμ) συνεχιζω να τις γραφω με το S Note, οπως παλια, το οποιο συνεχιζει να υπαρχει και να παιρνει αναβαθμισεις (ακομα) στο Galaxy store.

 

Τις "απλες" σημειωσεις μονο γραφω με σβηστη οθονη.

 

Δηλαδή εσένα κάνει ζουμ το snote? Ή δεν κάνει?

Επειδή σε μένα δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...