Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ειναι τα προβληματα που λες? Λειτουργει αψογα σε Pie η συσκευη μου, δεν εχω παρατηρησει καποια αξιοσημειωτη διαφορα στην μπαταρια και γενικα ολα δουλευουν ρολοι οπως πριν.

 

Το μονο που με χαλαει ειναι η εμφανιση των εικονιδιων και του Settings menu αλλα οκ αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο.

 

Αλλαζεις εικονιδια απ το samsung themes κ εισαι κομπλε... Εγω βρηκα κατι φανταστικά, κ μαλιστα πιο μικρα απ τα μαμα, κ δινουν πονο

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζεις εικονιδια απ το samsung themes κ εισαι κομπλε... Εγω βρηκα κατι φανταστικά, κ μαλιστα πιο μικρα απ τα μαμα, κ δινουν πονο
Δώσε στο λαό!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://android.gadgethacks.com/how-to/use-gsam-its-fullest-potential-monitor-battery-life-cpu-usage-more-0176857/

 

είναι εφαρμογή για την μπαταρια,, (δεν μπορεσα να το φτιαξω)

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν την εκδοση pro, θελει την εντολη

 

 

adb shell pm grant com.gsamlabs.bbm.pro android.permission.BATTERY_STATS

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα προβληματα που λες? Λειτουργει αψογα σε Pie η συσκευη μου, δεν εχω παρατηρησει καποια αξιοσημειωτη διαφορα στην μπαταρια και γενικα ολα δουλευουν ρολοι οπως πριν.

 

Το μονο που με χαλαει ειναι η εμφανιση των εικονιδιων και του Settings menu αλλα οκ αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο.

 

Αυτά που αναφέρονται στις τελευταίες 20 - 30 σελίδες από άτομα που δεν έκαναν καθαρή εγκατάσταση.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 13 μερες με την Pie και μαλιστα ΧΩΡΙΣ καθαρη εγκατασταση εχω να πω τα καλυτερα μονο

σουπερ μπαταρια ,σουπερ ομαλο το λογισμικο και κανενα μα κανενα προβλημα ουτε με το device care που καποιοι ανεφεραν

μπραβο στη samsung

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρονται στις τελευταίες 20 - 30 σελίδες από άτομα που δεν έκαναν καθαρή εγκατάσταση.

 

Ε αυτα δεν ειναι προβληματα της Pie, απο που προκύπτει αυτο? Αυτα ειναι προβλήματα του dirty flash.

 

Αρα: θες να είσαι σίγουρος πως δε θα εχεις προβλήματα? Κανεις clean install.

Θες να ρισκαρεις επειδη βαριεσαι να ξαναστησεις τη συσκευη? Κανεις εγκατασταση απο πανω.

Δε θες τιποτα απο τα δυο? Μενεις σε oreo. :lol:

 

That said, οταν κανουμε εγκατάσταση μεγαλου update χωρις hard reset, οντως ενδεχεται να προκυψουν θέματα. Στην πλειοψηφία βεβαια δε συμβαινει οατι τετοιο, αλλα μπορει και να τύχει. Δεν τρέχει τιποτα να θυσιασουμε μιση ωρα προκειμένου να μην ρισκάρουμε προβλήματα σε every day use ξερωγω. Οχι πως ειναι κ τιποτα τρομερο να τα λυσεις και κατοπιν εορτης φυσικα, απλα κανεις hard reset και ολα καλα.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλησιάζει η ώρα για το 9άρι, μετά από 4+ πολύ καλά χρόνια (για πρώτη φορά τόσο καιρός!!) με το ΝΟΤΕ 4.

 

Αυτό που με εκνευρίζει σε όλα τα SAMSUNG είναι η τεράστια καθυστέρηση στις κλήσεις και ήθελα να ρωτήσω αν έχει βελτιωθεί στο 9άρι.

 

Τι εννοώ; Όταν κάνεις μια κλήση με το που την κλείνεις έχει μια μεγάλη καθυστέρηση μέχρι να μπορέσεις να βγεις στο μενού ή να κάνεις νέα! Πχ στο ΧΙΑΟΜΙ της γυναίκας μου δουλεύει αστραπιαία! Αυτό να υποθέσω ότι λειτουργεί σωστά στο 9αρι, έτσι;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλησιάζει η ώρα για το 9άρι, μετά από 4+ πολύ καλά χρόνια (για πρώτη φορά τόσο καιρός!!) με το ΝΟΤΕ 4.

 

 

 

Αυτό που με εκνευρίζει σε όλα τα SAMSUNG είναι η τεράστια καθυστέρηση στις κλήσεις και ήθελα να ρωτήσω αν έχει βελτιωθεί στο 9άρι.

 

 

 

Τι εννοώ; Όταν κάνεις μια κλήση με το που την κλείνεις έχει μια μεγάλη καθυστέρηση μέχρι να μπορέσεις να βγεις στο μενού ή να κάνεις νέα! Πχ στο ΧΙΑΟΜΙ της γυναίκας μου δουλεύει αστραπιαία! Αυτό να υποθέσω ότι λειτουργεί σωστά στο 9αρι, έτσι;

Δεν υπάρχει πλέον αυτό εδώ και πολύ καιρό...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλέον αυτό εδώ και πολύ καιρό...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία, αλλά είπα ας κάνω την χαζή ερώτηση! Ευχαριστώ!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, απο χθες και εγω με pie και εχω ενα θεμα με τις ειδοποιησεις..

Οταν δουλευω το κινητο και μου ερχεται μηνυμα απο viber/fb Κλπ μου σκαει απο πανω σε αναδυομενο παρολο οτι εχω κλεισει τα εξυπνα αναδυομενα απο τις συνθετες, οπως και μεσα παο ρυθμισεις viber πχ..

εχετε καμια ιδεα πως μπορει να σταματησει αυτο?

 

Δευτερον, προτιματε μαυρο θεμα ή night mode? εχουν διαφορες?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δευτερον, προτιματε μαυρο θεμα ή night mode? εχουν διαφορες?

 

Αν πας ρυθμίσεις-προσβασιμοτητα θα βρεις το παρακάτω μενού που σε "πετάει" σε 2 μαύρα θέματα που μπορείς να δοκιμάσεις αν σου αρέσουν περισσότερο.4f839e6b913e753363a4b9cf8cca2550.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις-προσβασιμοτητα θα βρεις το παρακάτω μενού που σε "πετάει" σε 2 μαύρα θέματα που μπορείς να δοκιμάσεις αν σου αρέσουν περισσότερο.[iG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190213/4f839e6b913e753363a4b9cf8cca2550.jpg[/img]

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τα δοκιμασα αλλα δεν μου φανηκαν καλυτερα. ισα ισα που σε καποια μενου δεν ηταν μαυρο απο πισω αλλα εναν τονο πιο φωτεινο, σαν γκρι πχ και δε μαρεσε, χωρια οτι δε μαρεσε το πληκτρολογιο οπως το κανει.

Μαλλον θα μεινω εκει.

 

Παντως τα gestures δε με βολευουν καθολου, εκτος οτι ειναι πιο μεγαλη η κινηση για back..αφου θελει συρσιμο απο απλο ταπ, χανεις χρονο οταν θες να πας 3 σελιδες πισω και πολλες φορες πατιεται ο,τι βλεπει εκει αντι για πισω, επειδη δεν ειναι παντα επιτυχες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος Nova με την Pie?

Όταν κάνεις double tap για να κλειδώσεις την οθόνη σας πετάει στη lockscreen με ανοιχτή την οθόνη;

Ναι μεν το κλειδώνει, αλλά δεν πάει σε κλειστή μαύρη οθόνη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, απο χθες και εγω με pie και εχω ενα θεμα με τις ειδοποιησεις..

Οταν δουλευω το κινητο και μου ερχεται μηνυμα απο viber/fb Κλπ μου σκαει απο πανω σε αναδυομενο παρολο οτι εχω κλεισει τα εξυπνα αναδυομενα απο τις συνθετες, οπως και μεσα παο ρυθμισεις viber πχ..

εχετε καμια ιδεα πως μπορει να σταματησει αυτο?

 

Δευτερον, προτιματε μαυρο θεμα ή night mode? εχουν διαφορες?

Το εχω σε night mode. Ηταν η πρώτη επιλογή που εβαλα και εμεινε, θα με ενδιέφερε κ εμενα να μαθω τις διαφορες τους.

Χρησιμοποιεί κάποιος Nova με την Pie?

Όταν κάνεις double tap για να κλειδώσεις την οθόνη σας πετάει στη lockscreen με ανοιχτή την οθόνη;

Ναι μεν το κλειδώνει, αλλά δεν πάει σε κλειστή μαύρη οθόνη.

 

Με πεταει κατευθείαν στην AOD σα να πατουσα το power button. Πρεπει να θεσεις ομως το Nova ως device administrator.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω τα ακουστικά, όλες οι ειδοποιήσεις ακούγονται μόνον από αυτά και το κινητό κάνει μια μικρή δόνηση.

Παλιότερα, είχα δεν είχα τα ακουστικά οι ειδοποιήσεις ακούγονταν κανονικά από το κινητό.

Επειδή έχω κολλήσει...έχω πειράξει κάποια ρύθμιση; έτσι γίνεται στην pie;

Θέλω να ακούγονται κανονικά οι ειδοποιήσεις από το κινητό (και όχι μόνο στα ακουστικά).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σε night mode. Ηταν η πρώτη επιλογή που εβαλα και εμεινε, θα με ενδιέφερε κ εμενα να μαθω τις διαφορες τους.

 

 

 

 

 

Με πεταει κατευθείαν στην AOD σα να πατουσα το power button. Πρεπει να θεσεις ομως το Nova ως device administrator.

Ρε ****το το έχω θέσει σαν device admin, έχω δοκιμάσει και την κανονική έκδοση και τη beta αλλά όταν πατάω να κλειδώσει με double tap ούτε μου κάνει τον ήχο κλειδώματος όταν όπως πατάς το power button, και δε με γυρίζει σε μαύρη οθόνη αλλά στη lockscreen που περιμένει να δει ίριδα ή πρόσωπο για να ξεκλειδώσει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωμα με το Nova launcher, πατώντας το λευκό ..

Αλλά για να ξεκλειδώσει θέλει τον κωδικό, με το αποτύπωμα όχι.

(στην ρύθμιση επέλεξα την 2η..).

 

http://imgur.com/4GaEizm

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το το έχω θέσει σαν device admin, έχω δοκιμάσει και την κανονική έκδοση και τη beta αλλά όταν πατάω να κλειδώσει με double tap ούτε μου κάνει τον ήχο κλειδώματος όταν όπως πατάς το power button, και δε με γυρίζει σε μαύρη οθόνη αλλά στη lockscreen που περιμένει να δει ίριδα ή πρόσωπο για να ξεκλειδώσει.

 

Accessibility rights θέλει όχι administration

 

11e6a5cd49aba11125f792e0cc348681.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Accessibility rights θέλει όχι administration

 

11e6a5cd49aba11125f792e0cc348681.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Άλεξ αν είδες το παραπάνω βίντεο φαίνεται ότι το accessibility έχω βάλει.

Υπάρχει ένα μενού μέσα στα settings του One UI που λέγεται DEVICE admin apps.

Όχι αυτό του nova settings.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ αν είδες το παραπάνω βίντεο φαίνεται ότι το accessibility έχω βάλει.

Υπάρχει ένα μενού μέσα στα settings του One UI που λέγεται DEVICE admin apps.

Όχι αυτό του nova settings.

 

 

Στα accessibility settings το έχεις παρ ολα αυτα on το nova?

Εμένα με oneplus και Vivo με Pie το έβαλα στο on,μου το ζητούσε nova όταν επέλεγα accessibility και με πήγαινε αυτόματα σε accessibility menu όπου έβαζα on.

 

Πρέπει να υπάρχει αντίστοιχο μενού και σε Samsung.

 

Αν το έχεις κάνει παρ ολα αυτά τότε κάποια ασυμβατότητα Pie Sammy με Nova(εκτός κάτι άλλο που δεν μπορώ σκεφτώ πχ κάποιο conflict από άλλη εφαρμογή ίσως)

 

Μήπως να δοκιμάζεις πρώτα να σεταρεις nova και μετά σεταρισμα fingerprint και iris registration(αυτό προϋποθέτει να διαγράψεις υπάρχον σεταρισμα και στα 2 και ξανά από την αρχή αφού έχεις σεταρει nova και κλείδωμα με gesture με επιτυχία)

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Accessibility rights θέλει όχι administration

 

Επέλεξα το administration,

Πώς θα γυρίσω στην επιλογή "

Accessibility rights "

Link to comment
Share on other sites

Accessibility rights θέλει όχι administration

 

 

 

Επέλεξα το administration,

 

Πώς θα γυρίσω στην επιλογή "

 

Accessibility rights "

 

Nova setting,screen lock method και επιλογή το accessibility.

Λογικά αυτόματα διαγραφεί το administration.

 

Αλλιώς πας ρυθμίσεις administration manual και το βάζεις off και ξανά πας nova setting,screen lock method και βάζεις accessibility.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το ρύθμισα

Στις ρυθμίσεις, η τελευταία επιλογή

Επιλογή μεθόδου κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...