Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται να δουλεύει ο αισθητήρας απο τη στιγμή που τον καλύπτει ένα κομμάτι σελοτέιπ και τα αποτυπώματα ακουμπάνε σε αυτό;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια ζελατίνα και στο note 8 κ στο note 9 και δουλεύει άψογα...πάντα...Επίσης την έχω βάλει και στον αισθητήρα των καρδιακών παλμών. Χαχ (Όταν δίνω τα κινητά μου θέλω να είναι άψογα)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

8f222a9a03059f4dc5c95608a7743d03.jpg

 

Χαχαχα ωραίος Αχιλλέα

Αλήθεια ένα τόσο μικρό κομμάτι ζελατινας πως κατάφερες ρε άτιμε να το τοποθετήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ωραίος Αχιλλέα

Αλήθεια ένα τόσο μικρό κομμάτι ζελατινας πως κατάφερες ρε άτιμε να το τοποθετήσεις;

Πήγα με τον καινούργιο τρόπο... σαπούνι και νερό αλλά δεν..! Μου έγραφε καθαρίστε τον αισθητήρα. Οπότε πήγα με τον παραδοσιακό.. Απλά λυγίζεις το μισό χαρτί πάνω στο οποίο βρίσκεται η ζελατίνα (έτσι έχεις αρκετό χώρο για να πιάνεις το υπόλοιπο μισό) ευθυγραμμίζεις και τοποθετείς!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βαζετε το Note στις τσεπες του τζιν χωρις καν μια ψιλη θηκη σιλικονης;E σκατε γαιδαρο μερικοι:p ...Εγω ποτε δεν γρατσουνισα αισθητηρα ουτε καμερα .Ποτε δεν εβαλα απο πανω τιποτα γυμνο αλλα παντα με θηκη σιλικονης.
Θήκη έχει την thin fit 360 της spigen από πριν κάν ανοίξει για πρώτη φορά.... στην οθόνη βγήκε η εργοστασιακη ζελατίνα και μπήκε το τεμπερντ γκλας.... Δεν περίμενα ποτέ ότι έχοντας το στην τσέπη θα πάθει κατι τέτοιο και σε εκείνο το σημείο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θήκη έχει την thin fit 360 της spigen από πριν κάν ανοίξει για πρώτη φορά.... στην οθόνη βγήκε η εργοστασιακη ζελατίνα και μπήκε το τεμπερντ γκλας.... Δεν περίμενα ποτέ ότι έχοντας το στην τσέπη θα πάθει κατι τέτοιο και σε εκείνο το σημείο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλα αυτα τα ξυσιματα ειναι περιεργα :worry: εισαι σιγουρος οτι φταει η τσεπη η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτα τα ξυσιματα ειναι περιεργα :worry: εισαι σιγουρος οτι φταει η τσεπη η κατι αλλο?
Απο κει εικάζω τι άλλο να είναι ? να πβ την αλήθεια εχθές είδα το mate 20 pro ενός φίλου ζήλεψα λίγο την αναγνώριση δαχτυλικου on screen αλλά εντάξει δίπλα δίπλα τα βαλα το Νοτε με την οθοναρα του και γενικα.ολο το σύνολο είναι κορυφή... μου τα χάλασε λίγο σήμερα αλλά τι να κάνεις

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο κει εικάζω τι άλλο να είναι ? να πβ την αλήθεια εχθές είδα το mate 20 pro ενός φίλου ζήλεψα λίγο την αναγνώριση δαχτυλικου on screen αλλά εντάξει δίπλα δίπλα τα βαλα το Νοτε με την οθοναρα του και γενικα.ολο το σύνολο είναι κορυφή... μου τα χάλασε λίγο σήμερα αλλά τι να κάνεις

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα μη γινεσαι ακραιος .Δεν εχεις παθει καμια απολυτος ζημια.Σε πληροφορω και δεν το λεω για να σου κανω την καρδια εχω το Α8 και το Note 9 σημερα τα κοιταξα απο πισω μετα απο ποσο καιρο ξεχασα πως ειναι:lol: Την προσοψη να προσεχεις και αυτες οι μικρολεπτομεριες που επαθες ειναι ασημαντες.Μετα απο λιγο διαστημα δεν θα γυρνας να το κοιτας γιατι δεν υπαρχει λογος.Μονο για καμια καθαριοτητα.Οσο για το mate που λες ενταξει απλα μην ασχολησε με μια συσκευη που εχει ποιοτητα χαλια.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ο συνδυασμός της σκόνης στην τσέπη και της τριβής απο την κίνηση, επιφέρει δυσάρεστα αποτελέσματα στις γυάλινες επιφάνειες των κινητών.

Γι αυτό λοιπόν ποτέ το κινητό στο τζιν, μόνο στο μπουφάν το χειμώνα και στο τσαντάκι το καλοκαίρι

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δηλαδη βαζετε το Note στις τσεπες του τζιν χωρις καν μια ψιλη θηκη σιλικονης;E σκατε γαιδαρο μερικοι:p ...Εγω ποτε δεν γρατσουνισα αισθητηρα ουτε καμερα .Ποτε δεν εβαλα απο πανω τιποτα γυμνο αλλα παντα με θηκη σιλικονης.

 

Γυμνά τα έχω όλα τα τηλέφωνα τόσα χρόνια και αμιγές-γρατζουνιές ποτε δεν ειχα και τα βάζω βγάζω από τσέπη(μπροστινή πάντα όχι κωλοτσεπη) δεκάδες φορές μέσα στην ημέρα.

Από ύφασμα παντελονιών δεν παθαίνει τίποτα μόνο αν είχες στη τσέπη και αιχμηρά αντικείμενα στυλ κλειδιά η κέρματα ;)

 

Και φροντίζετε να είναι καθαρές πχ όταν μπαίνει πλυντήριο για πλύσιμο τις τσέπες τις βγάζω απ έξω και έτσι είναι πάντα καθαρές.

 

Μόνο ένα skin βάζω πλάτη τίποτα άλλο τόσα χρόνια.

 

Δοκίμασα την μεθοδο της οδοντόκρεμας δεν μπορώ να πω πως έγινε δουλειά ο αισθητήρας λειτουργεί κανονικά δεν εχει επηρεαστει... μάλλον πρέπει να ζήσω με αυτό... Απλά μου κάνει εντύπωση πως είναι δυνατόν να γίνει μέσα στο τζιν... Και ήμουν προσεκτικός μην το βάλω μαζί με κλειδιά η οτιδήποτε άλλο όπως άλλωστε και με τα αλλά κινητά που είχα ... παιδιά δεν εχει συμβει σε κανέναν σας ???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θυμάσαι σίγουρα ότι δεν ήταν έτσι όταν το παρέλαβες??

Μιλάμε για χοντρή ζημιά που σίγουρα ένα ύφασμα από μόνο του δεν υπάρχει περίπτωση προκαλέσει.

 

Μήπως στο τζην λίγο πάνω από την είσοδο της τσέπης έχεις κανα κουμπί πχ λογότυπο εταιρίας (αρκετά τζην το έχουν)

 

Η κάπου σε επίπεδη επιφάνεια να το έβαλες και από κάτω υπήρξε κάτι αιχρημο και να προκάλεσε την αμιχή και δεν το πήρες χαμπάρι.

 

Πιο πολύ αυτό υποψιάζομαι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντα βαζω το κινητο στην πισω τσεπη του τζην. Με θηκη ή χωρις καποιες φορες. Δεν μου εχει παθει ποτε τιποτα τετοιο καμια συσκευη. Καπως αλλιως εγινε η ζημια φιλτατε.

Καλα imho οχι πως παιζει ρολο, σημασια εχει να λειτουργει ο αισθητηρας, οχι η εμφανιση του. .

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γυμνά τα έχω όλα τα τηλέφωνα τόσα χρόνια και αμιγές-γρατζουνιές ποτε δεν ειχα και τα βάζω βγάζω από τσέπη(μπροστινή πάντα όχι κωλοτσεπη) δεκάδες φορές μέσα στην ημέρα.

Από ύφασμα παντελονιών δεν παθαίνει τίποτα μόνο αν είχες στη τσέπη και αιχμηρά αντικείμενα στυλ κλειδιά η κέρματα ;)

 

Και φροντίζετε να είναι καθαρές πχ όταν μπαίνει πλυντήριο για πλύσιμο τις τσέπες τις βγάζω απ έξω και έτσι είναι πάντα καθαρές.

 

Μόνο ένα skin βάζω πλάτη τίποτα άλλο τόσα χρόνια.

 

 

 

Θυμάσαι σίγουρα ότι δεν ήταν έτσι όταν το παρέλαβες??

Μιλάμε για χοντρή ζημιά που σίγουρα ένα ύφασμα από μόνο του δεν υπάρχει περίπτωση προκαλέσει.

 

Μήπως στο τζην λίγο πάνω από την είσοδο της τσέπης έχεις κανα κουμπί πχ λογότυπο εταιρίας (αρκετά τζην το έχουν)

 

Η κάπου σε επίπεδη επιφάνεια να το έβαλες και από κάτω υπήρξε κάτι αιχρημο και να προκάλεσε την αμιχή και δεν το πήρες χαμπάρι.

 

Πιο πολύ αυτό υποψιάζομαι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αιχμηρό όχι δεν είχα κάτι άσε που δεν χωράει το Νοτε και κάτι ακόμα στην τσέπη...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Για όσους θέλουν full screen gestures σε στυλ miui ας βάλουν την εφαρμογή Fluid NG. Πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Για όσους θέλουν full screen gestures σε στυλ miui ας βάλουν την εφαρμογή Fluid NG. Πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια!
Πραγματικά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Για όσους θέλουν full screen gestures σε στυλ miui ας βάλουν την εφαρμογή Fluid NG. Πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια!

 

Για εμάς που δεν ξέρουμε ούτε τι σημαίνουν οι εντολές adb υπάρχει κάπου οδηγός βήμα βήμα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που δεν ξέρουμε ούτε τι σημαίνουν οι εντολές adb υπάρχει κάπου οδηγός βήμα βήμα?

Πόσο πιο απλά θέλεις να σου τα γράψουν τα βήματα απο τον ιδιο τον οδηγό της εφαρμογής στο play store:rolleyes:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid&hl=en_US

 

Μην τα θέλετε ολα έτοιμα σερβιρισμένα στο πιάτο διαβάστε και λιγάκι ;)

Έχω το s9 plus με pie beta.

 

2ον Δίνει double tap to lock στο μαμά launcher.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο lock screen δουλευει το double tap to sleep η μονο απο home screen?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για το ξεκλείδωμα με την φατσουλα μας πρέπει να κοιτάμε με κάποιον ιδιαίτερο τρόπο??

Γενικά έχω επιλέξει το smart unlock μέσω του ρολογιού αλλά για τις ώρες που δεν το φοράω, ρωτάω:O

Την ημέρα που το έχω δοκιμάσει είναι άψογο τις περισσότερες φορές, το βράδυ όμως ψιλό ζορίζεται :p

 

Ps: στο θέμα face unlock πάντως το iPhone είναι μακράν καλύτερο!!!!!!

Μόνο εκεί βέβαια:p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Για το ξεκλείδωμα με την φατσουλα μας πρέπει να κοιτάμε με κάποιον ιδιαίτερο τρόπο??

Γενικά έχω επιλέξει το smart unlock μέσω του ρολογιού αλλά για τις ώρες που δεν το φοράω, ρωτάω:O

Την ημέρα που το έχω δοκιμάσει είναι άψογο τις περισσότερες φορές, το βράδυ όμως ψιλό ζορίζεται :p

 

Ps: στο θέμα face unlock πάντως το iPhone είναι μακράν καλύτερο!!!!!!

Μόνο εκεί βέβαια:p

 

Εβελινα, εχεις επιλεξει την ιριδα ή το απλο face unlock? Γιατι η ιριδα ειναι ασφαλεστερη και καλυτερη. Μονο στο εντονο φως του ηλιου εχει προβλημα. Αλλιως δουλευει και στο απολυτο σκοταδι (που δεν δουλευει το face unlock).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το ξεκλείδωμα με την φατσουλα μας πρέπει να κοιτάμε με κάποιον ιδιαίτερο τρόπο??

Γενικά έχω επιλέξει το smart unlock μέσω του ρολογιού αλλά για τις ώρες που δεν το φοράω, ρωτάω:O

Την ημέρα που το έχω δοκιμάσει είναι άψογο τις περισσότερες φορές, το βράδυ όμως ψιλό ζορίζεται :p

 

Ps: στο θέμα face unlock πάντως το iPhone είναι μακράν καλύτερο!!!!!!

Μόνο εκεί βέβαια:p

Το iPhone έχει 3d face unlock. Πάρε mate 20 pro. :p

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβελινα, εχεις επιλεξει την ιριδα ή το απλο face unlock? Γιατι η ιριδα ειναι ασφαλεστερη και καλυτερη. Μονο στο εντονο φως του ηλιου εχει προβλημα. Αλλιως δουλευει και στο απολυτο σκοταδι (που δεν δουλευει το face unlock).

Το face unlock έχω επιλέξει :O

 

Το iPhone έχει 3d face unlock. Πάρε mate 20 pro. :p

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό με την πράσινη οθόνη??? :p:p:p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο απλά θέλεις να σου τα γράψουν τα βήματα απο τον ιδιο τον οδηγό της εφαρμογής στο play store:rolleyes:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid&hl=en_US

 

Μην τα θέλετε ολα έτοιμα σερβιρισμένα στο πιάτο διαβάστε και λιγάκι ;)

 

Νταξει φίλε φχαριστω για την απάντηση.

Ήμαστε και μεις οι αγράμματοι που δεν ξέρουμε αγγλικά, και δεν βγαίνει και νόημα από την μετάφραση..

Αυτά μαζί με την διαδικασία που δεν έχω ξανά κάνει είναι λίγο πρόβλημα.

Εξάλλου δεν έπιασα και κανέναν από το λαιμό να μου πει πως να το κάνω.. :)

 

Μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτή την εφαρμογή εντάξει!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το face unlock έχω επιλέξει :O

 

 

Αυτό με την πράσινη οθόνη??? :p:p:p

Μη τα θέλεις κ όλα δικά σου :p

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη τα θέλεις κ όλα δικά σου :p

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:lol::lol::lol:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Δες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενδιαφέρον, αλλά τι σχέση έχει το mate με αυτό που ρώτησα; άλλη τεχνολογία το αποτύπωμα εντός οθόνης και άλλη ο κλασικός αισθητήρας.

Και που ξέρω εγώ πως το σεταρε στην αρχή το αποτύπωμα ή αν είναι προβληματική η οθόνη και απλά τρολαρει στο βίντεο;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...