Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι είστε σε P, είστε ευχαριστημένοι με την απόδοση του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων; Σε μένα δεν είναι τόσο άμεσος όσο στην Oreo.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήρθα και εγώ στην παρέα του note 9 και θέλω να κάνω δυο ερωτήσεις.

 

1.) Ξέρουμε πότε θα έρθει η P στα NOTE9 SM-N960F EUR GREECE

 

2. καμία καλή εφαρμογή για επεξεργασία φωτογραφίας με το s pen έχουμε.;

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε σε P, είστε ευχαριστημένοι με την απόδοση του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων; Σε μένα δεν είναι τόσο άμεσος όσο στην Oreo.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Την ίδια απόδοση έχω με oreo με καθαρή εγκατάσταση pie.

 

 

Καλημέρα. Ήρθα και εγώ στην παρέα του note 9 και θέλω να κάνω δυο ερωτήσεις.

 

1.) Ξέρουμε πότε θα έρθει η P στα NOTE9 SM-N960F EUR GREECE

 

Από μέρα σε μέρα.

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήρθα και εγώ στην παρέα του note 9 και θέλω να κάνω δυο ερωτήσεις.

 

1.) Ξέρουμε πότε θα έρθει η P στα NOTE9 SM-N960F EUR GREECE

 

2. καμία καλή εφαρμογή για επεξεργασία φωτογραφίας με το s pen έχουμε.;

 

Για το 2 έχω αυτά,ειδικά το Autodesk και αν ψάξεις θα βρεις και το photoshop touch

 

yWhRKZW5

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήρθα και εγώ στην παρέα του note 9 και θέλω να κάνω δυο ερωτήσεις.

 

2. καμία καλή εφαρμογή για επεξεργασία φωτογραφίας με το s pen έχουμε.;

 

Εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις. Σου γράφω αυτές που έχω και πραγματικά κάνεις παπάδες:

Photosuite pro

Afterfocus pro

Facetune

Picsay Pro

Overam

Photolayers

Backround eraser

Cupace

Retouch

Edited by dimperts
Link to comment
Share on other sites

Φορτισε στο 100% για να ευχαριστηθείς την συσκευή σου και άσε όλα τα ψυχαναγκαστικα που λέει και ο φίλος. Στην τελική αλλαζεις και μια μπαταρία στα 2 χρόνια (αν κρατήσεις τόσο την συσκευή).

Το να φορτίζεις την μπαταρία μέχρι 80% είναι σαν να έχεις συσκευή με 3200mah μπαταρία. Αστεία πράγματα.....

Γενικά το όλο θέμα είναι ψυχαναγκαστικό. Εν τέλη, από 0-100 θα έχει μια μπαταρία για 100 φορτίσεις ενώ από 20-80 για 120 φορτίσεις (παράδειγμα). Αλλά από 20-80 πρέπει να φορτίζεις συντομότερα...άρα το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο, στον ίδιο χρόνο.

Η θερμοκρασία είναι που παίζει ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ρόλο. Όλα τα άλλα είναι να 'χουμε να ασχολούμαστε :)

 

ΕΔΩ ένα ωραίο άρθρο για όποιος θέλει περισσότερα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση του kernel στο 14.6 πιο πάνω απ' όλα σας φαίνεται λογικό..;;

Τέτοιο ποσοστό έχει κ εσάς;; Είμαι σε android pie φρέσκος φρέσκος..

Σε άλλες συσκευές ποτέ δεν ήταν πάνω από 10% γ αυτό ρωτάω..

Παραθέτω εικόνα.

https://drive.google.com/file/d/1ngEnk18wiDReGmYUy3uszTih4quhzYUq/view?usp=drivesdk

Edited by Sardelisp

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απόδοση έχω με oreo με καθαρή εγκατάσταση pie.

 

 

 

 

Από μέρα σε μέρα.

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Εγώ τα έχω πάρει στο κρανίο με την αναβάθμιση. Είμαι στο τσακ να περάσω την γερμανική .

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά κάποιος που έχει την 9 μπορεί να δοκιμάσει το Acr που κάνει ηχογράφηση κλήσης να μας πει αν πλέον γράφει έστω αχνά κάτι?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά κάποιος που έχει την 9 μπορεί να δοκιμάσει το Acr που κάνει ηχογράφηση κλήσης να μας πει αν πλέον γράφει έστω αχνά κάτι?

 

 

 

Ευχαριστώ.

Έχει αναφερθεί πρόσφατα ότι αυτό που λειτουργεί λίγο καλύτερα είναι το boldbeast call recorder.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το ΑCR δουλεύει αλλα για ν ακουσεις τον αλλο χρειαζεσαι ακουστικα ακούγεται πολύ χαμηλα με 9αρα ειμαι.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανεναν η 9ρα αγορασμενο απο κωτσοβολο public ?ολοκληρη samsung ,1049 ευρω κινητο και δινει απο χωρα σε χωρα με ρυθμους χελωνας.παει σχεδον και ο ιανουαριος και ακομα τπτ...με αυτη την πολιτικη ενημερωσεων και τιμων δεν τη βλεπω καλα τη samsung εφεξης
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανεναν η 9ρα αγορασμενο απο κωτσοβολο public ?ολοκληρη samsung ,1049 ευρω κινητο και δινει απο χωρα σε χωρα με ρυθμους χελωνας.παει σχεδον και ο ιανουαριος και ακομα τπτ...με αυτη την πολιτικη ενημερωσεων και τιμων δεν τη βλεπω καλα τη samsung εφεξης

 

Δύσκολο πολύ να έρθει συσκευή κατευθείαν με 9.... Καλά η Samsung μια ζωή έτσι ήταν τώρα θα την μάθουμε.... Ίσα ίσα τα τελευταία χρόνια έχει βελτιωθεί αρκετά.... Παλιότερα ήταν ένα χάος απλά....

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι φιλε δεν ρωτησα αν αγορασε καποιος note 9 με 9ρα out of the box.αν ηρθε ota ρωτησα.πηραν τοσες χωρες και εδω ακομα τπτ.σαββατοκυριακα δεν ειδα ετσι και αλλιως ενημερωση στα τοσα χρονια με samsung κινητα,περιμενα χθες να ερθει η σημερα αλλα παλι τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Πολύς χαμός για το τίποτα η pie... άσε που το split screen view, που το χρησιμοποιώ συχνά, έγινε πολύ χειρότερο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύς χαμός για το τίποτα η pie... άσε που το split screen view, που το χρησιμοποιώ συχνά, έγινε πολύ χειρότερο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Είναι πόσος καιρός που ρωτάω αν αξίζει τελικά η 9 και αν δεν χάνω κάτι που δεν κάνω την αναβάθμιση (γιατί δεν θέλω να θυσιάσω το call recording).

Έλαβα λοιπόν μια απάντηση πως δεν έχει να προσφέρει κάτι σημαντικό.

Οι υπόλοιποι που ασχολείστε με την pie τί άποψη έχετε μετά από τόσες μέρες χρήσης;

Είναι μόνο το interface που κάνει την διαφορά (που είναι και υποκειμενικό) ή υπάρχουν πιο ουσιαστικές διαφορές;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πόσος καιρός που ρωτάω αν αξίζει τελικά η 9 και αν δεν χάνω κάτι που δεν κάνω την αναβάθμιση (γιατί δεν θέλω να θυσιάσω το call recording).

Έλαβα λοιπόν μια απάντηση πως δεν έχει να προσφέρει κάτι σημαντικό.

Οι υπόλοιποι που ασχολείστε με την pie τί άποψη έχετε μετά από τόσες μέρες χρήσης;

Είναι μόνο το interface που κάνει την διαφορά (που είναι και υποκειμενικό) ή υπάρχουν πιο ουσιαστικές διαφορές;

Μπορείς να το δεις αναλυτικά στο παρακάτω βίντεο:

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι πόσος καιρός που ρωτάω αν αξίζει τελικά η 9 και αν δεν χάνω κάτι που δεν κάνω την αναβάθμιση (γιατί δεν θέλω να θυσιάσω το call recording).

Έλαβα λοιπόν μια απάντηση πως δεν έχει να προσφέρει κάτι σημαντικό.

Οι υπόλοιποι που ασχολείστε με την pie τί άποψη έχετε μετά από τόσες μέρες χρήσης;

Είναι μόνο το interface που κάνει την διαφορά (που είναι και υποκειμενικό) ή υπάρχουν πιο ουσιαστικές διαφορές;

Το ότι ρωτάς κάτι δε σημαίνει ότι είμαστε υποχρεωμένοι να σου απαντήσουμε. Πόσο μάλλον να το θέτεις σαν επιχείρημα.

Στο ζουμί λοιπόν. Έχοντας χρησιμοποιήσει 10 μέρες την pie θα έλεγα ότι εκτός από τις αλλαγές στο UI και την βελτιωμένη μπαταρία ( Η οποία πιθανώς να οφείλεται στο hard reset Και σωστό στήσιμο του κινητού από την αρχή με τον οδηγό ρυθμίσεων που υπάρχει στο φόρουμ) δεν υπάρχει κάτι που να σε τραβήξει άμεσα.

Αυτό που καταλαβαίνω αμέσως είναι μια καλύτερη λειτουργία των animations που έχει ως αποτέλεσμα την πιο ομαλή λειτουργία του κινητού, είναι λίγο πιο smooth θα έλεγα, και μια πιο αργή απόκριση στη λειτουργία του αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος.

Θα επανέλθω όταν υπάρχει κάτι νεώτερο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ρωτάς κάτι δε σημαίνει ότι είμαστε υποχρεωμένοι να σου απαντήσουμε. Πόσο μάλλον να το θέτεις σαν επιχείρημα.

Στο ζουμί λοιπόν. Έχοντας χρησιμοποιήσει 10 μέρες την pie θα έλεγα ότι εκτός από τις αλλαγές στο UI και την βελτιωμένη μπαταρία ( Η οποία πιθανώς να οφείλεται στο hard reset Και σωστό στήσιμο του κινητού από την αρχή με τον οδηγό ρυθμίσεων που υπάρχει στο φόρουμ) δεν υπάρχει κάτι που να σε τραβήξει άμεσα.

Αυτό που καταλαβαίνω αμέσως είναι μια καλύτερη λειτουργία των animations που έχει ως αποτέλεσμα την πιο ομαλή λειτουργία του κινητού, είναι λίγο πιο smooth θα έλεγα, και μια πιο αργή απόκριση στη λειτουργία του αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος.

Θα επανέλθω όταν υπάρχει κάτι νεώτερο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Έχουν αναφερθεί κι άλλα, αλλά μάλλον ο φίλος δεν έδωσε τη πρέπουσα σημασία.

 

Gestures που διευκολύνουν που τη πλοήγηση και κερδίζουμε οθόνη, καλύτερο ξεκλείδωμα με το πρόσωπο, επιπλέον δυνατότητες στην AOD, μαύρο θέμα που αρέσει καλύτερα στους περισσότερους, pop up on screen ειδοποιήσεις, καλύτερη μπαταρία όντως, πιο smooth overall.

 

Για μένα είναι μια αναβάθμιση που άξιζε την αναμονή και την αλλαγή.

Ο καθένας όμως κρίνει με τα δικά του κριτήρια.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

( Η οποία πιθανώς να οφείλεται στο hard reset Και σωστό στήσιμο του κινητού από την αρχή με τον οδηγό ρυθμίσεων που υπάρχει στο φόρουμ)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

ο οδηγός ρυθμίσεων μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ σε πιο ποστ αναφέρεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολη βελτιωμένη μπαταρία θα έχετε. Οταν κάνετε clean install και βάλετε νέα version. Για να ξέρετε αν είναι όντως βελτιωμένη πρέπει να περάσει ένας μηνας σίγουρα. Και να έχετε βάλει μέσα το 90% τον εφαρμογών που είχατε και πριν το android 9. Το να λέτε βελτιωμένη μπαταρία και να έχετε το android 9 μονο 5-6 μέρες, είναι ειναι fail. Λογικό είναι να είναι καλή η μπαταρία εφόσον κάνατε clean install και έχετε μονο μερικές μέρες το λειτουργικό. Και android kitkat να κανετε clean install θα ειναι τελειο της πρωτες βδομαδες. Dark themes υπάρχουν πολύ καλύτερα στο xda από του android 9 τις samsung. Για Note 8 και Note 9 και είναι full dark τα πάντα. Oχι dark white, και dark grey σαν τις samsung. Tις samsung δεν είναι dark theme. Γιατί τα apps και το μισό UI είναι άσπρα. Dark theme με άσπρα apps δεν είναι dark theme. Eίναι dark fail theme. Kαι δεν είναι dark είναι grey, έχει διαφορα. Hsamsung ποτε δεν θα φτιάξει ολοκληρωμένο dark theme. Mονο τα settings και το status bar ξέρει να αλλάζει χρώμα. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μετάβαση από P20 Pro ομόλογω πως η κάμερα της Samsung είναι ένα στάδιο ανώτερη από την πολυσυζητημένη κάμερα της Huawei

 

φιλε Μαριε….όταν λες ανωτερη σε μερα και νυχτα ?? αυτόματες ρυθμισεις….αν και γω κατοχος p20 pro σκέφτομαι πως εχεις δικιο….το ακουω και από φιλους….;)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί κι άλλα, αλλά μάλλον ο φίλος δεν έδωσε τη πρέπουσα σημασία.

 

Gestures που διευκολύνουν που τη πλοήγηση και κερδίζουμε οθόνη, καλύτερο ξεκλείδωμα με το πρόσωπο, επιπλέον δυνατότητες στην AOD, μαύρο θέμα που αρέσει καλύτερα στους περισσότερους, pop up on screen ειδοποιήσεις, καλύτερη μπαταρία όντως, πιο smooth overall.

 

Για μένα είναι μια αναβάθμιση που άξιζε την αναμονή και την αλλαγή.

Ο καθένας όμως κρίνει με τα δικά του κριτήρια.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Gestures, AOD, night mode, pop up notifications είναι όλα UI. Και υπάρχουν βελτιώσεις. Η αναγνώριση προσώπου δουλεύει καλύτερα Αλλά δεν τη χρησιμοποιώ.

Για μένα είναι μια καλή, συνολικά, αναβάθμιση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...