Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν ανοίγετε και συνδέετε κάποια συσκευή bt σας έχει εικονίδιο πάνω στην status bar?εμένα οχι

 

Δυστυχώς έτσι λειτουργεί η pie πλέον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Για το restore από το backup φαντάζομαι το δοκιμάζω και βλέποντας και κάνοντας. Την sim δεν χρειάζεται να την αφαιρεσω έτσι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο Ηλίας σου έδωσε αναλυτικές οδηγίες για το φλασαρισμα. Πρέπει να περάσεις αναγκαστικά από άλλο csc, το update utility ελέγχει και σε κόβει, αν δεν φύγεις από cos, δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!! Υπαρχει τροπος να αλλαξουμε το μεγεθος του παραθυρου στο one-hand operation ???

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Πιάνεις την γωνία του παραθύρου και τη σέρνεις ώστε να μεγαλώσει όσο θες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντέλει μόλις πριν από λίγο τελείωσα.

 

Πλέον έφυγα από cosmote και πέρασα και την beta (..όλα δουλεύουν άψογα).

 

..ευχαριστώ για τις οδηγίες..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια απορία για την κάμερα. Στα προηγούμενα μοντέλα στην κάμερα είχε λειτουργία για σπορ ή αθλήματα, δε θυμάμαι πως το έλεγε που έχει πολύ γρήγορο κλείστρο. Στο note 9 δε μου τη βγάζει ούτε στο store της Samsung να την κατεβάσω. Την κατηργησε ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν μπαίνει η συσκευή σε download mode Μήπως πρέπει να απενεργοποιήσω κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η οθόνη μας είναι amoled νομίζω πως η αλλαγή σε μαύρο theme είναι επιτακτική για οικονομία μπαταρίας.

Αλλάζει όμως και η οθόνη των settings και το notification tray?

 

 

Με ποίο τρόπο μπορώ να το κάνω;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν μπαίνει η συσκευή σε download mode Μήπως πρέπει να απενεργοποιήσω κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή και εμένα μου έφαγε αρκετή ώρα και πολύ ψάξιμο ..πρώτα απενεργοποιείς το note 9 και μετά (..Όταν είναι σβηστό) απλά πατάς το Bixby ταυτόχρονα με το κάτω κουμπί της έντασης ήχου και ταυτόχρονα βάζεις το usb στο PC (..συνδεδεμένο με το κινητό σου φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν πηρα απαντηση. Το S Pen του κινητού μου είναι ελαφρώς στραβό εκεί που αρχίζει το χρυσό κομμάτι με το λογότυπο της Samsung. Είναι κατασκευαστικό λαθος; Μπορείτε να τσεκάρετε και τα δικά σας και να μου πειτε;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμένα μου έφαγε αρκετή ώρα και πολύ ψάξιμο ..πρώτα απενεργοποιείς το note 9 και μετά (..Όταν είναι σβηστό) απλά πατάς το Bixby ταυτόχρονα με το κάτω κουμπί της έντασης ήχου και ταυτόχρονα βάζεις το usb στο PC (..συνδεδεμένο με το κινητό σου φυσικά)
Χαχαχαχα τόσο απλό ευχαριστώ πολύ.

Δεν μπορώ να καταλάβω που αποσκοπούν αυτού του είδους οι αλλαγές.

Άβυσσος

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν πηρα απαντηση. Το S Pen του κινητού μου είναι ελαφρώς στραβό εκεί που αρχίζει το χρυσό κομμάτι με το λογότυπο της Samsung. Είναι κατασκευαστικό λαθος; Μπορείτε να τσεκάρετε και τα δικά σας και να μου πειτε;

 

βαλε φωτο να δουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η οθόνη μας είναι amoled νομίζω πως η αλλαγή σε μαύρο theme είναι επιτακτική για οικονομία μπαταρίας.

Αλλάζει όμως και η οθόνη των settings και το notification tray?

 

 

Με ποίο τρόπο μπορώ να το κάνω;

Εγώ έβαλα το high contrast theme απο την εφαρμογή Samsung themes και είναι παντού μαύρο, στις ρυθμίσεις, στον dialer, στην κουρτίνα ειδοποιήσεων κλπ

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Στο pie beta καμία φορά κολλάει όταν κάνω τερματισμό σε κλίση μένει εκεί η οθόνη δεν εξαφανίζεται πάντα το κάνει και σε σας ή να κάνω επαναφορά να στρώσει;

 

Υγ. Έχει καταλάβει κανείς η μπαταρία αν είναι καλύτερη η χειρότερη;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στο pie beta καμία φορά κολλάει όταν κάνω τερματισμό σε κλίση μένει εκεί η οθόνη δεν εξαφανίζεται πάντα το κάνει και σε σας ή να κάνω επαναφορά να στρώσει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα μετά από clean install... Μη σε πάρω βέβαια στο λαιμό μου, ας πούνε και τα άλλα παιδιά που την έχουν περάσει dirty.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ, πρώτες εντυπώσεις, ενθουσιασμένος. Όλο βρίσκω καινούργιες λειτουργίες. Μόλις ανακάλυψα, (Εκτός και το είχαν βάλει από πριν και δεν το είχα πάρει χαμπάρι) ότι η εφαρμογή Samsung music έχει ενσωματώσει και τον spotify λογαριασμό μου, υπάρχει ξεχωριστό section.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση.

Στο Note 8 είχαμε επιλογή να τραβάμε slow video και super slow video. Τώρα υπάρχει μόνο το δεύτερο. Δεν υπάρχει επιλογή για slow "σκέτο"?

Επίσης, αυτό που ρώτησε και ο Νίκος πριν. Δεν υπάρχουν στο Galaxy store οι εφαρμογές κάμερας όπως σπορ, selfie κλπ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση.

Στο Note 8 είχαμε επιλογή να τραβάμε slow video και super slow video. Τώρα υπάρχει μόνο το δεύτερο. Δεν υπάρχει επιλογή για slow "σκέτο"?

Επίσης, αυτό που ρώτησε και ο Νίκος πριν. Δεν υπάρχουν στο Galaxy store οι εφαρμογές κάμερας όπως σπορ, selfie κλπ

 

Υπαρχει και το slow motion, πηγαινε στο γραναζι με τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ μεσα στην καμερα, πηγαινε λιγο κατω στο COMMON και μπες μεσα στο edit camera modes. Τικαρε τις επιλογες που θες!

 

Edit: ναι δυστυχως το sports mode το κατηργησαν...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση.

Στο Note 8 είχαμε επιλογή να τραβάμε slow video και super slow video. Τώρα υπάρχει μόνο το δεύτερο. Δεν υπάρχει επιλογή για slow "σκέτο"?

Επίσης, αυτό που ρώτησε και ο Νίκος πριν. Δεν υπάρχουν στο Galaxy store οι εφαρμογές κάμερας όπως σπορ, selfie κλπ

 

Για τη σπορ λειτουργία τη βρήκα από παλιότερο πήγα στο galaxy store και την έστειλα στο note 9 όπου μου λέει ότι δεν υπάρχει πλέον ή δεν υπάρχει για την αφορά μας,θεωρω οτι την σταμάτησαν γενικά.

Για το 1ο που ρωτάς, πήγαινε κάμερα, ρυθμίσεις και κατέβα πιο κάτω που λέει κοινές ρυθμίσεις και μπες στο 1ο που λέει λειτουργίες κάμερας.. Και επιλεξε το το slow motion. Επίσης μπορείς να αλλάξεις τη σειρά τους ώστε να έχεις όποια θες δίπλα από το αυτόματο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο pie beta καμία φορά κολλάει όταν κάνω τερματισμό σε κλίση μένει εκεί η οθόνη δεν εξαφανίζεται πάντα το κάνει και σε σας ή να κάνω επαναφορά να στρώσει;

 

Υγ. Έχει καταλάβει κανείς η μπαταρία αν είναι καλύτερη η χειρότερη;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Dirty install εδώ και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Λειτουργεί υποδειγμάτικα

Κάνε ένα wipe cache για αρχή, θα πρότεινα

Η μπαταρια έχω την αίσθηση ότι είναι ένα 5% καλύτερη - καμία αξιοσημείωτη διαφορά δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Dirty install εδώ και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Λειτουργεί υποδειγμάτικα

Κάνε ένα wipe cache για αρχή, θα πρότεινα

Η μπαταρια έχω την αίσθηση ότι είναι ένα 5% καλύτερη - καμία αξιοσημείωτη διαφορά δηλαδή

 

Τώρα για το 5% Βαγγέλη δε μπορώ να είμαι σίγουρος :p

Όμως είναι τουλάχιστον ίδια η μπαταρία με oreo.

Μόνο η κατανάλωση Android system είναι πιο μεγάλη από πριν, αλλά λογικό, 1η beta είναι. Πριν είχα γύρω στο 5% κατανάλωση, τώρα 12%.

Θεωρώ λοιπόν ότι η μπαταρία θα γίνει καλύτερη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα ελπίζω bug μιας που και το firmware δεν είναι για συσκευές cosmote. Έχει να κάνει με το wificall. Ενώ μέχρι τώρα εάν το είχες ενεργοποιημένο και έβαζες την συσκευή σε airplane mode, εάν μετά άνοιγες το wifi, το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά για κλήσεις μέσω του wificall. Τώρα δυστυχώς εάν γυρίσεις σε airplane mode και ανοίξεις το wifi, το wificall δεν επανέρχεται, μάλιστα χάνεται εντελώς και η αντίστοιχη επιλογή που υπάρχει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής τηλέφωνο. Επανέρχεται μόνο με restart. Αν μπορεί κάποιος με cosmote ας επιβεβαίωση αν και δεν νομίζω να δει κάτι διαφορετικό.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα ελπίζω bug μιας που και το firmware δεν είναι για συσκευές cosmote. Έχει να κάνει με το wificall. Ενώ μέχρι τώρα εάν το είχες ενεργοποιημένο και έβαζες την συσκευή σε airplane mode, εάν μετά άνοιγες το wifi, το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά για κλήσεις μέσω του wificall. Τώρα δυστυχώς εάν γυρίσεις σε airplane mode και ανοίξεις το wifi, το wificall δεν επανέρχεται, μάλιστα χάνεται εντελώς και η αντίστοιχη επιλογή που υπάρχει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής τηλέφωνο. Επανέρχεται μόνο με restart. Αν μπορεί κάποιος με cosmote ας επιβεβαίωση αν και δεν νομίζω να δει κάτι διαφορετικό.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο ακριβώς κάνει και σε μένα στο τελευταίο update της Oreo με csc EUR.

Μήπως έχει αλλάξει κάτι η Cosmote;

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν είναι bug αλλά περιμένουμε το firmware της cosmote για να δουλέψει σωστά και καλά. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...