Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα σημερα ασφαλεια!45€ πλεον για το 9 ενω περυσι 22€ και 100% καλυψη περυσι ενω φετος 70%.οταν ρωτησα γιατι τετοιαμδιαφορα απο περυσι,μου ειπαν πως υπηρχαν πολλες δηλωσεις ατυχηματων οποτε αναγκαστηκαν να αυξησουν και τα ασφαλιστρα.δεν ξερω τελικα κατα ποσο συμφερει.οταν ηταν 22€ και 100% καλυψη,ηταν vfm

 

Αμα εχει κανα 300 η οθονη σε περιπτωση ατυχηματος αρα θελει 100 η επισκευη συν 45 τα ασφαλιστρα παμε στα 145. Το 50% πληρωνουμε δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σημερα ασφαλεια!45€ πλεον για το 9 ενω περυσι 22€ και 100% καλυψη περυσι ενω φετος 70%.οταν ρωτησα γιατι τετοιαμδιαφορα απο περυσι,μου ειπαν πως υπηρχαν πολλες δηλωσεις ατυχηματων οποτε αναγκαστηκαν να αυξησουν και τα ασφαλιστρα.δεν ξερω τελικα κατα ποσο συμφερει.οταν ηταν 22€ και 100% καλυψη,ηταν vfm

 

Μήπως το είχες πάρει κάτω από 600 περισυ και φέτος πάνω από 800?? 45 είναι για πολύ υψηλή τιμή..

 

 

Όπως και να έχει, 45 συν 900 που θα δώσεις για το 30% μιας οθόνης αν σπάσει, με το σκεπτικό ότι κάνει 300 ευρώ έχεις χάσει 145 ευρώ.

 

Με γυαλί έχεις δώσει 45 για το πιο καλό και αν σπάσει η οθόνη, 345 σύνολο συν καινούριο γυαλί... Πάλι συμφέρει η ασφάλεια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παρει καπου στα 845€ με τιμλογιο απο 1029€ που ειχε και πληρωσα 22€.

Τρόπος υπολογισμού αποζημίωσης: Η αποζημίωση θα υπολογίζεται στο 70% επί του συνολικού ύψους της ζημιάς / απαίτησης και η απαλλαγή (ίδια συμμετοχή) 30% της ζημιάς αντίστοιχα.

 

Σημαντικές σημειώσεις:

 

· Η Κλοπή καλύπτεται μόνον κατόπιν διάρρηξης (από οποιονδήποτε κλειστό χώρο: σπίτι, γραφείο, αυτοκίνητο, κλπ.),

· Η κάλυψη ισχύει για ένα ζημιογόνο γεγονός εντός της διάρκειας ασφάλισης και ανά κινητό / tablet / laptop

 

 

Το κόστος ασφάλισης είναι:

 

· € 20 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή αξίας έως € 200

· € 25 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή από € 201 έως € 400

· € 30 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή αξίας από € 401 έως € 650

· € 40 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή αξίας από € 651 έως € 850

· € 45 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή αξίας από € 851 έως € 1.500

Επιπλέον, αφορά laptop μεγάλης αξίας μόνο:

· € 80 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή αξίας από € 1.500 έως € 2.500

Απο το mail που μου εστειλαν

 

Απο το mail που μου εστειλαν

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση trade in με ποια κινητά το κάνεις;; δηλαδή έχω ένα s7 edge μπορώ; η μόνο s9;;

 

Μπορεις φυσικα,εαν ισχυει ακομα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν. Απλα μην πεσω σε κανεννα άσχετο και μου λεει άσχετα. Στο ίντερνετ δεν βρήκα κάτι πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί επίσημα ίσχυε μέχρι το βράδυ της 23ης. Τότε τα είχε στο σάιτ του Public κι έβλεπες τιμές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κανένα ποιοτικό αλλά μικρό τριποδο έχει να προτείνει κάποιος; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανένας κανένα ωραίο θεματάκι σε μαύρο χρώμα

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω. Από τα καλύτερα που έχω βρει. Δεν είναι εντελώς μαύρα, είναι σκούρα όμως. 071203ac7ad5383ce57319e4b588890e.jpg
me > you
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανένας κανένα ωραίο θεματάκι σε μαύρο χρώμα

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτοιμος01a0f069902e225c9a1864f1a305e601.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3μερες που το έχω στην κατοχή μου..οθόνη σχεδόν τέλεια. Καλύτερη από το 8ρι.πολυ Ποιο ωραίο πιάσιμο στο χέρι.το δακτυλικό δεν με βόλεψε ακόμα μια φορά.προσωπο και ίριδα δουλεύουν σχεδόν τέλεια. Δεν έχω δει κανένα κόλλημα πουθενά.η κάμερα σε φωτο είναι παααρα πολύ καλές κορυφαίες πάντα στο αυτόματο.το πενάκι άριστο και πολύ βολικο για εμένα.οταν το δουλεύω αρκετή ώρα από πίσω κοντά στο δακτυλικό ζεσταίνετε αρκετά θα έλεγα.τωρα στο θέμα μπαταρία.αν και όλη λένε για το μεγάλο βήμα. Έβαλε μεγάλη μπαταρία.στην ουσία όμως εγώ δεν έχω δει μεγάλη διαφορά από το 8ρι.θα έλεγα ότι είναι περίπου ένα 20τις εκατό καλύτερη. Πάντα με τα ίδια apps στημένο και την ίδια χρήση που έκανα και στο 8ρι.το σίγουρο είναι βέβαια ότι την ημέρα την βγάζει. Αλλά για παραπάνω δεν...σαν σύνολο κορυφαία συσκευή.αυτα προς το παρόν.. τα μιον που κρατάω είναι σε σχέση με το 8ρι ότι ζεσταίνετε αρκετά και ότι δεν έχει μεγάλη διαφορά η μπαταρία προς το καλύτερο όπως λένε διάφοροι μπλόγκερς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε η μπαταρία από το 8 στο 9 μεγάλωσε κατά 20% περίπου, δεν νομίζω κάνεις να περιμένει 100% καλύτερη μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3μερες που το έχω στην κατοχή μου..οθόνη σχεδόν τέλεια. Καλύτερη από το 8ρι.πολυ Ποιο ωραίο πιάσιμο στο χέρι.το δακτυλικό δεν με βόλεψε ακόμα μια φορά.προσωπο και ίριδα δουλεύουν σχεδόν τέλεια. Δεν έχω δει κανένα κόλλημα πουθενά.η κάμερα σε φωτο είναι παααρα πολύ καλές κορυφαίες πάντα στο αυτόματο.το πενάκι άριστο και πολύ βολικο για εμένα.οταν το δουλεύω αρκετή ώρα από πίσω κοντά στο δακτυλικό ζεσταίνετε αρκετά θα έλεγα.τωρα στο θέμα μπαταρία.αν και όλη λένε για το μεγάλο βήμα. Έβαλε μεγάλη μπαταρία.στην ουσία όμως εγώ δεν έχω δει μεγάλη διαφορά από το 8ρι.θα έλεγα ότι είναι περίπου ένα 20τις εκατό καλύτερη. Πάντα με τα ίδια apps στημένο και την ίδια χρήση που έκανα και στο 8ρι.το σίγουρο είναι βέβαια ότι την ημέρα την βγάζει. Αλλά για παραπάνω δεν...σαν σύνολο κορυφαία συσκευή.αυτα προς το παρόν.. τα μιον που κρατάω είναι σε σχέση με το 8ρι ότι ζεσταίνετε αρκετά και ότι δεν έχει μεγάλη διαφορά η μπαταρία προς το καλύτερο όπως λένε διάφοροι μπλόγκερς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για την μπαταρία σε 3 μέρες τι συμπέρασμα να βγάλεις; κάνε 10 15 κύκλους φόρτισης και θα φανεί τότε. Αλλά και μόνο που λες για 20% αύξηση είναι πολύ σημαντική μιας και από 3500 πηγές σε 4000 δεν πήγες σε 6000.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία σε 3 μέρες τι συμπέρασμα να βγάλεις; κάνε 10 15 κύκλους φόρτισης και θα φανεί τότε. Αλλά και μόνο που λες για 20% αύξηση είναι πολύ σημαντική μιας και από 3500 πηγές σε 4000 δεν πήγες σε 6000.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν υπάρχει αισθητή διαφορά, φαίνεται με το καλημερα, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι σε 10 κύκλους φόρτιση. Εγώ πήγα από το s8+ αφού μου το εκλεψαν στο xiaomi redmi note 5 από 3500mah σε 4000mah με το καλημερα φάνηκε η τεράστια διαφορά σε αυτονομία. Μετά από δύο μέρες είμαι στο 25% με 8:20 οθόνη, όλα ανοιχτά μόνιμα. Σίγουρα παίζει ρόλο ο επεξεργαστής αλλά δεν νομίζω ότι είναι μόνο αυτό. Γενικά οι επεξεργαστές είναι τόσο δυνατοί πια που θα προτιμούσα ένα note όπως ακριβώς είναι με έναν πιο ενεργειακά αποδοτικό επεξεργαστή, στην πραξη, έχω ακριβώς την ίδια εμπειρία χρήσης με τον 636 με αυτήν που είχα με τον 835. Τώρα για όσους ενδιαφέρονται για benchmarks και να παίζουν ότι πιο βαρύ υπάρχει σε παιχνίδι χωρίς καμία υποχώρηση οκ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία συνεχίζει να δείχνει τα δόντια της.

Όπως έχω ξαναπεί στο S9+ έβγαζα 3.5-4h οθόνη με το πολύ ζόρι.

Χρήση πολύ βαριά. Τις μισές ώρες της ημέρας σε 4G+ με mobile hotspot, φουλ ανάλυση οθόνη, location σε battery saving, όλοι μα όλοι οι συγχρονισμοί ανοικτοί, φουλ social media, πενάκι αρκετά, φωτεινότητα στο αυτόματο πάντα, AOD always on, Spotify streaming σε Sony-XB40, και κάθε βράδυ αργή ασύρματη φόρτιση.

Εκτός της μπαταρίας έχει γίνει ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ δουλειά στη διαχείριση της στην 8.1 σε σχέση με την 8.0, τόσο πολύ που δε ξέρω καν αν θέλω την Pie.

6.5-7 ώρες στη τρίτη φόρτιση.

 

11e732b61025acc646fc21471c85f95c.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Let’s party begin.:D

Samsung Galaxy Note9 owners rejoice! bxActions has been updated to support Bixby 2.0

https://www.neowin.net/news/samsung-galaxy-note9-owners-rejoice-bxactions-has-been-updated-to-support-bixby-20

 

In your face Sammy :lol:

 

Όταν υπάρχει αισθητή διαφορά, φαίνεται με το καλημερα, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι σε 10 κύκλους φόρτιση. Εγώ πήγα από το s8+ αφού μου το εκλεψαν στο xiaomi redmi note 5 από 3500mah σε 4000mah με το καλημερα φάνηκε η τεράστια διαφορά σε αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Συμφωνώ 100% αν η μπαταρία είναι άριστη θα στο δείξει από τη πρώτη πλήρη φόρτιση.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό νέο το remapping.

 

Στα της μπαταρίας τώρα, άν κ δεν έχει πολύ νόημα να δώσω κ εγώ τη χρήση μου .

 

Το βγάζω από φορτιστή γύρω στις 10 το πρωί και μέχρι το 90% της μπαταρίας δούλεψα Wi-Fi.

Από εκεί κ ύστερα 4g, με δύσκολο σήμα, να παλεύει το κινητό, περίπου 15 ώρες.

 

Αυτά που σε φαίνονται στο screenshot είναι η ομιλία viber 1 ώρα συν, tethering 4g σε desktop καμία ώρα επίσης κ φυσικά συγχρονισμοί ανοιχτοί, GPS,ανάλυση maximum και φωτεινότητα μέσο όρο 60%.

 

Νομίζω οι χρόνοι είναι εξαιρετικοί.

 

Όχι μόνο με κάλυψε σε μια τυπική, μεγάλη κ παραγωγική μέρα, αλλά είχα κ ένα υπόλοιπο 23% όταν το έβαλα για φόρτιση, πριν πέσω για ύπνο στις 4 το πρωί.

 

Δε θέλω να ακουστώ κλισέ (μπορεί λίγο), νομίζω η Samsung επέστρεψε τη σειρά Note εκεί που της αξίζει. 2fbda594e824c8ade9ef6fe4867c808c.jpg9c142f2acd600f3339b4e25b5d0761aa.jpg

me > you
Link to comment
Share on other sites

Tα sot τον πρώτο 1.5 μηνα πάντα είναι υψηλά ειδικά σε κινητά με πολύ μπαταρία. Eίναι πολύ νωρίς ακόμα να ξέρουμε πως πραγματαικά πάει η μπαταρία του. Aν δεν περάσουν 3 μήνες χρήσης. Tον πρώτο 1.5 μηνα όλοι ψιλά sot θα έχουμε αυτό είναι δεδομένο, δεν θα δείτε κανένα να έχει μειωμένο sot. Αν και λογικά μια χαρά θα τα πηγαίνει και μετά αλλα θα μειωθεί όλο αυτό το μεγάλο boost που έχει τώρα αυτό είναι σίγουρο, σε όλα τα κινητά γίνετε. Mετά το τριμηνο που θα έχει πηξει το wakelock στο κινητό και το dirty update και που ο kernel θα παίρνει dirty updates. Tότε θα δούμε σίγουρα πως πάει, γιατί όλα αυτά γίνονται στην καθημερινότητα και όλα έχουν επιπτώσεις στην μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν υπάρχει αισθητή διαφορά, φαίνεται με το καλημερα, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι σε 10 κύκλους φόρτιση. Εγώ πήγα από το s8+ αφού μου το εκλεψαν στο xiaomi redmi note 5 από 3500mah σε 4000mah με το καλημερα φάνηκε η τεράστια διαφορά σε αυτονομία. Μετά από δύο μέρες είμαι στο 25% με 8:20 οθόνη, όλα ανοιχτά μόνιμα. Σίγουρα παίζει ρόλο ο επεξεργαστής αλλά δεν νομίζω ότι είναι μόνο αυτό. Γενικά οι επεξεργαστές είναι τόσο δυνατοί πια που θα προτιμούσα ένα note όπως ακριβώς είναι με έναν πιο ενεργειακά αποδοτικό επεξεργαστή, στην πραξη, έχω ακριβώς την ίδια εμπειρία χρήσης με τον 636 με αυτήν που είχα με τον 835. Τώρα για όσους ενδιαφέρονται για benchmarks και να παίζουν ότι πιο βαρύ υπάρχει σε παιχνίδι χωρίς καμία υποχώρηση οκ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

O kernel του παιζει. Γιατί χειρίζεται καλύτερα το drain τον apps και της gpu, και τις θερμοκρασίες τις cpu. Aυτό κάνει την διαφορα μαζι με τα freqs της cpu που κυμαινονται σε low freqs. Τα samsung πάντα και το Note 9 προσωπικά έχει ένα τρομερα καλογραμμένο kernel. Που αυτός κάνει όλη την δουλειά. Τώρα κατά ποσο θα τον κρατήσουν καλογραμμένο και δεν θα τον χαλάσουν ανά update και τον κανουν σαν τoν xiaomi, θα δούμε στην πορεία.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Στη μαμά του το' πες? :lol:

 

Anyway, όπως και να έχει η μπαταρία του είναι σίγουρα 20%+ από του 8, δηλαδή όπως πρέπει να είναι κανονικά για μια συσκευή αυτής της κατηγορίας.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει nova launcher και προσπαθώ να βρω το Bixby home για τις κάρτες χωρίς να μπω σε settings, γινεται?

 

Ούτε widget βρίσκω, ούτε shortcut.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Tα sot τον πρώτο 1.5 μηνα πάντα είναι υψηλά ειδικά σε κινητά με πολύ μπαταρία. Eίναι πολύ νωρίς ακόμα να ξέρουμε πως πραγματαικά πάει η μπαταρία του. Aν δεν περάσουν 3 μήνες χρήσης. Tον πρώτο 1.5 μηνα όλοι ψιλά sot θα έχουμε αυτό είναι δεδομένο, δεν θα δείτε κανένα να έχει μειωμένο sot. Αν και λογικά μια χαρά θα τα πηγαίνει και μετά αλλα θα μειωθεί όλο αυτό το μεγάλο boost που έχει τώρα αυτό είναι σίγουρο, σε όλα τα κινητά γίνετε. Mετά το τριμηνο που θα έχει πηξει το wakelock στο κινητό και το dirty update και που ο kernel θα παίρνει dirty updates. Tότε θα δούμε σίγουρα πως πάει, γιατί όλα αυτά γίνονται στην καθημερινότητα και όλα έχουν επιπτώσεις στην μπαταρία.

 

O kernel του παιζει. Γιατί χειρίζεται καλύτερα το drain τον apps και της gpu, και τις θερμοκρασίες τις cpu. Aυτό κάνει την διαφορα μαζι με τα freqs της cpu που κυμαινονται σε low freqs. Τα samsung πάντα και το Note 9 προσωπικά έχει ένα τρομερα καλογραμμένο kernel. Που αυτός κάνει όλη την δουλειά. Τώρα κατά ποσο θα τον κρατήσουν καλογραμμένο και δεν θα τον χαλάσουν ανά update και τον κανουν σαν τoν xiaomi, θα δούμε στην πορεία.

 

Έσκασαν και τα καλά νέα :p :wink:

https://www.androidpolice.com/2018/08/27/samsung-releases-kernel-source-code-galaxy-note9-exynos-variant/

 

Βέβαια για αρχή εγώ θα ξεκινούσα με debloat και στην πορεία θα βλέπαμε ανάλογα και το τι θα προσφέρουν τα τσακάλια σε κοινότητα.

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει nova launcher και προσπαθώ να βρω το Bixby home για τις κάρτες χωρίς να μπω σε settings, γινεται?

 

Ούτε widget βρίσκω, ούτε shortcut.

 

Θα πας widget, εξειδικευμένες συντόμευσεις, bixby, bixby home.

Στο νοτε 8 αυτό, αλλά 100% το ιδιο ισχύει και στο 9.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια για αρχή εγώ θα ξεκινούσα με debloat και στην πορεία θα βλέπαμε ανάλογα και το τι θα προσφέρουν τα τσακάλια σε κοινότητα.

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αυτος ο οδηγός εχει γινει μοδα, αλλά πρακτικά ειναι εντελώς αχρηστος στα σαμσουνγκ.

Πετυχαινεις ακριβως το ιδιο αποτέλεσμα ητε με sabs, ητε με τις εφαρμογές που βγαίνουν για σαμσουνγκ που παγώνεις εφαρμογές. Ολες αυτες οι μέθοδοι δεν διαγραφουν πραγματικά εφαρμογές (αρα δεν κερδιζεις χωρο) τις κρύβουν όμως απο το λειτουργικό οπότε είναι σαν να μη ύπαρχουν. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λογος σε σαμσουνγκ να παιδεύεσαι να κάνεις αυτο που δειχνει το βιντεο οταν οι αλλοι τρόποι είναι πανεύκολοι. Σε αλλα κινητα ομως εχεις μονο την επιλογή του βιντεο. Και πριν διαφωνήσει κανενας μαζι μου, 100% αυτο που γραφω ψαγμενα..

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτος ο οδηγός εχει γινει μοδα, αλλά πρακτικά ειναι εντελώς αχρηστος στα σαμσουνγκ.

 

Πετυχαινεις ακριβως το ιδιο αποτέλεσμα ητε με sabs, ητε με τις εφαρμογές που βγαίνουν για σαμσουνγκ που παγώνεις εφαρμογές. Ολες αυτες οι μέθοδοι δεν διαγραφουν πραγματικά εφαρμογές (αρα δεν κερδιζεις χωρο) τις κρύβουν όμως απο το λειτουργικό οπότε είναι σαν να μη ύπαρχουν. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λογος σε σαμσουνγκ να παιδεύεσαι να κάνεις αυτο που δειχνει το βιντεο οταν οι αλλοι τρόποι είναι πανεύκολοι. Σε αλλα κινητα ομως εχεις μονο την επιλογή του βιντεο. Και πριν διαφωνήσει κανενας μαζι μου, 100% αυτο που γραφω ψαγμενα..

 

Ναι τα πακέτα αυτά είναι χρήσιμα εξίσου,αλλά πολλά εξ αυτά μη πω όλα είναι paid άσε που έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο οι developer να κλείνουν μια εφαρμογή για Χ,ψ λόγους και βγάζουν την ίδια με διαφορετικό όνομα και να ζητάνε ξανά λεφτά.

 

Εγώ ειχα αγοράσει ένα package disable με s7 σειρά πλήρωσα την pro έκδοση κανα 2.5 ευρώ και μετά όταν πήρα s8-s9 δεν ήταν συμβατό και έτσι αγόρασα ένα δεύτερο παρόμοιο για την ίδια δουλειά.

 

Ενώ ο οδηγός του XDA και αποτελεσματικός είναι πάντα και δωρεάν.

 

Αυτό που κάνει μέσω adb είναι στην ουσία τα βγάζει από τον χρήστη σαν διαθεσιμα,να μην τα βλέπει το λειτουργικό σαν τα βάζει σε χειμερια νάρκη με επαναφορά όμως τηλεφώνου επανέρχονται.

 

This is a good thing, however, as it means that these applications truly aren’t being uninstalled from the device, they are just being uninstalled for the current user (user 0 is the default/main user of the phone). That’s why, if you omit the “–user 0” and “-k” part of the command, the command won’t work. These two commands respectively specify that the system app will only be uninstalled for the current user (and not all users, which is something that requires root access) and that the cache/data of the system application will be preserved (which can’t be removed without root access). Therefore, even if you “uninstall” a system application using this method, you can still receive official OTA updates from your carrier or OEM.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε πιο μικρά τα nav buttons όπως στο note 8 υπάρχει τρόπος? Δεν είναι σίγουρος ότι μου αρέσει το Navigation gestures (xda- play store). Η άλλη καλή λύση?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...