Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ένα 24ωρο μαζί του έχω να πω τα εξής.

1. Σαρωτής δακτυλικών τζάμπα ντόρος για το τπτ μην πω ότι εμένα με βόλευε καλύτερα η προηγούμενη θέση αφού τώρα αρκετές φορές πάω κατευθείαν στη κάμερα. Επίσης του 8 μου φαινόταν πιο γρήγορος και άμεσα ανταποκρινόμενος

2.μπαταρία καλή αλλά ακόμη την δοκιμάζω.με 3 ώρες οθόνη είναι στο 55% ενώ συνήθως στο 8 είχα τερματίσει

3. Το Spen με τις νέες λειτουργίες είναι λίγο δύσχρηστο

4. Τρώει μερικά λαγκαρισματα σχετικά με την σύνδεση ίντερνετ όταν είμαι στα mobile data αλλά ίσως να είναι settings το ψάχνω.

5. Η κάμερα ειδικά σε βραδυνή λήψη πολύ ανώτερη του 8

Αν βρω κάτι άλλο θα το γράψω. Για μένα ο βασικός λόγος αλλαγής ήταν η μπαταρία και ελπίζω να μην με προδώσει

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όταν υπάρχει και trade n save μπορείς να κάνεις μόνο ένα από τα δύο.

Και μου έδειξε και το mail η κοπέλα ότι έχουν ρητή εντολή.

Είχα πάει κι εγώ έτοιμος με το χαρτί από το Taxis αλλά προτίμησα το 500αρικο του trade.

Εγώ πάντως πήρα και όλη την αποφορολογηση 846 και - 500 για το s9 πλήρωσα στο ταμείο 346 ευρώ. Σε ποιο κατάστημα αναφέρεσαι;

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Όλα ανοιχτά.

Μόνο 3g καθόλου wifi

Μισή ώρα ομιλία

Πολύ social

Λίγες φωτο

Είμαι στην δεύτερη φόρτιση

Πάει καλύτερα από το 8ρι

b6ce6dd5e7251b108ae096b6276b2070.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα και όλη την αποφορολογηση 846 και - 500 για το s9 πλήρωσα στο ταμείο 346 ευρώ. Σε ποιο κατάστημα αναφέρεσαι;

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Public Καλαμάτας. Καλά ότι νάναι κάνουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα πάντα όλα ανοιχτά με τα μπούνια!!! Δεν έχω ξαναδεί ποτέ μου με τη χρήση που κάνω στα κινητά τέτοιους χρόνους!!f1875f58d7ff9967db8a57cfd1a78e9f.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Public Καλαμάτας. Καλά ότι νάναι κάνουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα πάντα όλα ανοιχτά με τα μπούνια!!! Δεν έχω ξαναδεί ποτέ μου με τη χρήση που κάνω στα κινητά τέτοιους χρόνους!!f1875f58d7ff9967db8a57cfd1a78e9f.jpg

Βασίλη και εγώ από public το πήρα με την διαδικασία που έγραψα. Πριν παραλάβω επικοινώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν τη διαδικασία και την ανέφερα στο ταμείο. Ειναι άδικο, να απευθυνθείς στην εξυπηρέτηση πελατών και να το κάνεις θέμα.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όταν υπάρχει και trade n save μπορείς να κάνεις μόνο ένα από τα δύο.

Και μου έδειξε και το mail η κοπέλα ότι έχουν ρητή εντολή.

Είχα πάει κι εγώ έτοιμος με το χαρτί από το Taxis αλλά προτίμησα το 500αρικο του trade.

 

Αυτό που σου έκαναν είναι παράνομο και ο νόμος λέει ότι δεν εκπιπτεις το ΦΠΑ αν σε χρεώσουν..

Ζήτα τα πίσω με πιστωτικο ΦΠΑ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου έκαναν είναι παράνομο και ο νόμος λέει ότι δεν εκπιπτεις το ΦΠΑ αν σε χρεώσουν..

Ζήτα τα πίσω με πιστωτικο ΦΠΑ

Νίκο ποιο χαρτί από το Taxis πρέπει να τους πάμε για την αποφορολόγηση;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ποιο χαρτί από το Taxis πρέπει να τους πάμε για την αποφορολόγηση;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Προσωποποιημένη πληροφόρηση—Στοιχεία επιχείρησης

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωποποιημένη πληροφόρηση—Στοιχεία επιχείρησης

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ. Εγώ θα τους πάω με το χαρτί και θα το θεωρήσω δεδομένο. Δεν θα το διαπραγματευτώ για να γίνει και αποφορολόγηση και trade in.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένας με δύσκολο σήμα παιδιά να μας πει αν βλέπει διάφορες με παλιότερη συσκευή του?

 

Έχω την εντύπωση ότι παλεύει περισσότερο στο σήμα από το s7 που είχα παλιότερα.

Δεν είμαι βέβαιος αλλά αυτό το ΣΚ έχω διακοπές κ σχετικά ανίσχυρο σήμα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη και εγώ από public το πήρα με την διαδικασία που έγραψα. Πριν παραλάβω επικοινώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν τη διαδικασία και την ανέφερα στο ταμείο. Ειναι άδικο, να απευθυνθείς στην εξυπηρέτηση πελατών και να το κάνεις θέμα.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που σου έκαναν είναι παράνομο και ο νόμος λέει ότι δεν εκπιπτεις το ΦΠΑ αν σε χρεώσουν..

Ζήτα τα πίσω με πιστωτικο ΦΠΑ

Απ'ότι κατάλαβα ότι θέλουν κάνουν.

Ωραία θα πάω σήμερα το πρωί.

Τι ακριβώς να τους πω?

που να στηριχθώ?

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή που δίνεις στο trade-in είναι τιμολογημένη στην ίδια εταιρία που θα κόψεις το τιμολόγιο για το Note 9 πάρε μαζί σου και το μπλοκ των Δελτίων Αποστολής της εταιρίας και απλά κόβεις ένα Δ.Α. προς Πλαίσιο με αιτιολογία που θα σου πουν αυτοί (π.χ. επισκευή). Με αυτόν τον τρόπο είναι φορολογικά όλα κομπλέ και ΔΕΝ έχουν το δικαίωμα να σου αρνηθούν και το trade-in και την αγορά του Note 9 με επιτόπια αποφορολόγηση βάσει ΠΟΛ.1150/39Α...
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κατάλαβα ότι θέλουν κάνουν.

Ωραία θα πάω σήμερα το πρωί.

Τι ακριβώς να τους πω?

που να στηριχθώ?

 

Μου κανει εντυπωση γιατι οι μεγαλες αλυσιδες εχουν κοινη πολιτικη και ενα λογιστηριο που τα καθοριζει ολα αυτα. Τωρα ειτε οι υπαλλοι τα εκαναν θαλασσα, ειτε θελησαν να παιξουν με το φπα (δηλαδη να το εισπραξουν γιατι πιθανον ταμειακα τους βολευε και δεν τους ενδιεφερε αν εσυ το εκπιπτεις).

 

Οσο για το που να στηριχθεις, δες εδω:

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/27089

στο τελος στα λοιπα στο 1. στη 2η προταση λεει:

" Αντίστοιχα οι υποκείμενοι που πραγματοποιούν παραδόσεις αγαθών επιβαρύνοντας τα σχετικά φορολογικά στοιχεία με Φ.Π.Α. έχοντας εφαρμόσει λανθασμένα τις διατάξεις της παρ. 5 του άρθρου 39α, έχουν υποχρέωση να εκδώσουν πιστωτικά τιμολόγια, μόνο για Φ.Π.Α., σύμφωνα με τα οριζόμενα στην ΠΟΛ.1052/2017."

 

Επισης πες οτι σε ιδια αλυσιδα στην Αθηνα δεν χρεωνουν ΦΠΑ και οτι σου ειπαν οτι ειναι λαθος να το χρεωθεις, οποτε να γινει πιστωση..ετσι και αλλιως και στις αρχες της ισχυος του νομου με πιστωση στο εδιναν πισω..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι παίζει με ασφάλεια για θραύση κλπ από ξηρογιαννοπουλο ή αλλού? Το 8ρι το είχα ασφαλίσει και το ίδιο θέλω και για το 9
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι παίζει με ασφάλεια για θραύση κλπ από ξηρογιαννοπουλο ή αλλού? Το 8ρι το είχα ασφαλίσει και το ίδιο θέλω και για το 9

Ενα 35αρι θα σου στοιχίσει για 1 ετος.

Τοσο ειναι απο 600 και πάνω αξιας συσκευης

https://www.xirogiannopoulos.gr/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%AE-%CF%84%CE%BF-tablet-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD/

 

Συμπληρώνεις αιτηση τη στέλνεις με email η fax,σου απαντάνε και σου δινουν λιστα τράπεζων όπου κάνεις την κατάθεση(στέλνεις ενα αντίγραφο η απόδειξη οτι τους τα κατεβαλες )του ποσού και εντός 48 ωρών παίρνεις το συμβόλαιο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά ανάμεσα στα infinity wallpapers και στα απλα;

Είδα ότι εάν βάλεις ένα infinite wallpaper τότε στη homescreen εξακολουθείς και έχεις αυτά τα μουντά χρώματα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά ανάμεσα στα infinity wallpapers και στα απλα;

Είδα ότι εάν βάλεις ένα infinite wallpaper τότε στη homescreen εξακολουθείς και έχεις αυτά τα μουντά χρώματα;

 

Το infinity wallpaper είναι σαν live wallpaper . Όταν αλλάζεις σελίδα στη homescreen μετακινείται και το wallpaper . Στο s8/note 8 είχε κάτι σαν αστέρια στο πάνω μέρος της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις σας.

Μόλις γύρισα από Public κι έγινε η διόρθωση. Θα επιστραφεί το ΦΠΑ στην κάρτα μου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις σας.

Μόλις γύρισα από Public κι έγινε η διόρθωση. Θα επιστραφεί το ΦΠΑ στην κάρτα μου.

Ό,τι να ναι... Άρα πρέπει όλοι να επιμείνουμε και για αποφορολόγηση και για trade in. Σε Πλαίσιο υπάρχει αντίστοιχη εμπειρία μέχρι τώρα;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα 35αρι θα σου στοιχίσει για 1 ετος.

Τοσο ειναι απο 600 και πάνω αξιας συσκευης

https://www.xirogiannopoulos.gr/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%AE-%CF%84%CE%BF-tablet-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD/

 

Συμπληρώνεις αιτηση τη στέλνεις με email η fax,σου απαντάνε και σου δινουν λιστα τράπεζων όπου κάνεις την κατάθεση(στέλνεις ενα αντίγραφο η απόδειξη οτι τους τα κατεβαλες )του ποσού και εντός 48 ωρών παίρνεις το συμβόλαιο.

 

Παιδια μολις τωρα ειδα οτι στις λεπτομερειες του συμβολαιου της ξηρογιαννοπουλος οτι γραφει για καλυψη 70% της ζημιας και οχι 100% που ηταν περσι το συμβολαιο που εκανα για το 8αρι μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις τωρα ειδα οτι στις λεπτομερειες του συμβολαιου της ξηρογιαννοπουλος οτι γραφει για καλυψη 70% της ζημιας και οχι 100% που ηταν περσι το συμβολαιο που εκανα για το 8αρι μου.

 

Ναι πλέον έτσι είναι και πλέον μπορείς να κάνεις ασφάλεια τις 7 πρώτες μέρες και όχι στο μήνα..

Έγινε χαμός με την κατάχρηση και το άλλαξαν και ίσως σωστά αφού πολλοί είτε δεν προσέχουν είτε τα έσπασαν για να πάρουν άλλο στο χρόνο κλπ κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι πλέον έτσι είναι και πλέον μπορείς να κάνεις ασφάλεια τις 7 πρώτες μέρες και όχι στο μήνα..

Έγινε χαμός με την κατάχρηση και το άλλαξαν και ίσως σωστά αφού πολλοί είτε δεν προσέχουν είτε τα έσπασαν για να πάρουν άλλο στο χρόνο κλπ κλπ

 

Δηλαδη αν παθει κατι το 8αρι μου θα καλυφθω στο 70%;; το συμβολαιο που μου ειχαν στειλει εγραφε 100%

Link to comment
Share on other sites

Ναι πλέον έτσι είναι και πλέον μπορείς να κάνεις ασφάλεια τις 7 πρώτες μέρες και όχι στο μήνα..

Έγινε χαμός με την κατάχρηση και το άλλαξαν και ίσως σωστά αφού πολλοί είτε δεν προσέχουν είτε τα έσπασαν για να πάρουν άλλο στο χρόνο κλπ κλπ

Καλά δε νομίζω να μπήκαν και μέσα...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν παθει κατι το 8αρι μου θα καλυφθω στο 70%;; το συμβολαιο που μου ειχαν στειλει εγραφε 100%

 

Εκανα σημερα ασφαλεια!45€ πλεον για το 9 ενω περυσι 22€ και 100% καλυψη περυσι ενω φετος 70%.οταν ρωτησα γιατι τετοιαμδιαφορα απο περυσι,μου ειπαν πως υπηρχαν πολλες δηλωσεις ατυχηματων οποτε αναγκαστηκαν να αυξησουν και τα ασφαλιστρα.δεν ξερω τελικα κατα ποσο συμφερει.οταν ηταν 22€ και 100% καλυψη,ηταν vfm

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν παθει κατι το 8αρι μου θα καλυφθω στο 70%;; το συμβολαιο που μου ειχαν στειλει εγραφε 100%

 

Προφανώς για τα νέα συμβόλαια μιλάμε...εσύ 100% έχεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...