Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά Ραδιόφωνο έχει έστω και με πατέντες ή μόνο το lite;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τελικά Ραδιόφωνο έχει έστω και με πατέντες ή μόνο το lite;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποιος μια απάντηση αν μπορεί!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Ραδιόφωνο έχει έστω και με πατέντες ή μόνο το lite;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν εχει ..............................

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...μετά το update του Ιουνίου νομίζω το κινητό πάει πολύ καλύτερα...δεν τρώει τα σκαλωματα που έτρωγε πριν σε τυχαίες στιγμές καθώς επίσης δοκίμασα να διαγράψω την προσωρινή μνήμη αρκετών εφαρμογών(και της google που είχε προηγουμένως θέμα)και το κινητό δεν κόλλησε καθολου...εχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο??Σημειωτέον ότι έχω το 64 Άρι που είχε θέμα με τη μνήμη και όχι το 128αρι....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...μετά το update του Ιουνίου νομίζω το κινητό πάει πολύ καλύτερα...δεν τρώει τα σκαλωματα που έτρωγε πριν σε τυχαίες στιγμές καθώς επίσης δοκίμασα να διαγράψω την προσωρινή μνήμη αρκετών εφαρμογών(και της google που είχε προηγουμένως θέμα)και το κινητό δεν κόλλησε καθολου...εχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο??Σημειωτέον ότι έχω το 64 Άρι που είχε θέμα με τη μνήμη και όχι το 128αρι....

 

εχει αναφερθει απο αρκετους οτι φτιαχτικε το cache bug . εγινε caf merge . υποθετω οτι οι ιδιες πηγες που χρησημοποιηθηκαν για να ανβαθμισουν τον κερνελ και να φτιαχτει το μπαγκ ειναι αυτες που προκαλεσαν και το wifi hotspot bug που αποκτησατε με το update ioynioy . στις custom οταν ενημεροθηκε οκερνελ με τις πηγες απο code auorora κ δημιουργησαν το hotsoprt bug φτιαχτικε σε 2 μερες . απο εναν ανθρωπο . να δω η χιαομι ποσο καιρο θα χρησαστει

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν μου έχει έρθει επίσημα η αναβάθμιση του Ιουνίου? Έχει να κάνει με το region? όταν μου αλάξανε την συσκευή απο το κατάστημα (15/6) την άνοιξα είχε περασμένη την Οκτ 2018 και μετά από μερικές ώρες χρήσης πήρε την 9.0 και την ενημέρωση μέχρι Μαιο 2019.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια

Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν μου έχει έρθει επίσημα η αναβάθμιση του Ιουνίου? Έχει να κάνει με το region? όταν μου αλάξανε την συσκευή απο το κατάστημα (15/6) την άνοιξα είχε περασμένη την Οκτ 2018 και μετά από μερικές ώρες χρήσης πήρε την 9.0 και την ενημέρωση μέχρι Μαιο 2019.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια

 

δωστο πισω κ αυτο κ πες του να σου δωσουν κατι αλλο .

εχει μαλιασει η γλωσσα μου . παιδια δεν μπορει να το υποστηριξει το android one h χιαομι . ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ.

αληθεια τωρα φιλε μου μιλα με το καταστημα κ παρε κατι αλλο να ηρεμησεις .

εναλλακτικα custom roms

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πανω απο 10 μερες που πηρα το update εγω, αρα δε ξερω αν φταιει η xiaomi η κατι αλλο. Δεν ειναι λογος αυτος να το παει πισω, εχει το update του μαιου, so what, θα του ερθει λογικα και του ιουνιου οπου να ναι.
Link to comment
Share on other sites

Εχει πανω απο 10 μερες που πηρα το update εγω, αρα δε ξερω αν φταιει η xiaomi η κατι αλλο. Δεν ειναι λογος αυτος να το παει πισω, εχει το update του μαιου, so what, θα του ερθει λογικα και του ιουνιου οπου να ναι.

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα το κρατήσω γιατί όπως ενημερώθηκα και απο το επίσημο service της xiaomi έχει να κάνει με το region και κάποιες συσκευές μπορεί να κάνουν να πάρουν ενημέρωση ασφαλείας μέχρι και ένα μήνα απο την επίσησημη ημερομηνία διάθεσης. Υπενθυμίζω ότι το άνοιξα με ενημέρωση Οκτ 2018 και μετά απο 8 ώρες χρήσης πήρε του Μαρτίου Απριλίου και Μαϊου 2019.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , την τελευταία φορά που έκανα update (είμαι με το 5 απριλίου) συνέβη μέσω vpn .

 

έχετε πρόταση για άλλο (εκτός του express vpn) που να μπορεί να μου φέρει το ίδιο αποτέλεσμα (το express είχε ένα trial που έληξη) καθώς και σε ποιά χώρα να μπω για να το δεχτεί (την υπόλοιπη διαδικασία με τα apps Και το delete cache and data τη θυμάμαι) ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , την τελευταία φορά που έκανα update (είμαι με το 5 απριλίου) συνέβη μέσω vpn .

 

έχετε πρόταση για άλλο (εκτός του express vpn) που να μπορεί να μου φέρει το ίδιο αποτέλεσμα (το express είχε ένα trial που έληξη) καθώς και σε ποιά χώρα να μπω για να το δεχτεί (την υπόλοιπη διαδικασία με τα apps Και το delete cache and data τη θυμάμαι) ευχαριστώ.

κατεβασε το "Turbo VPN - Free Proxy Server & Secure VPN"

δοκιμασε ολλανδια γερμανια & πας στα υπολοιπα αν δεν κατεβασει

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

μετά απο αναμονή 10 ημερών απο την OTA update δοκίμασα σήμερα το πρωί να κάνω επαναφορά της συσκευής, γλώσσα μενου αγγλικά και εκτός την sim. (έχω wind Και κπ διάβασα ότι δημιουργεί θέματα σε ενημερώσεις του android). Με το που το άνοιξα πήρε αμέσω του Ιουνίου. Υπενθυμίζω ότι δεν έχω κάνει fast boot διαδικασία, το αγόρασα Αρχές Ιουνίου με security update Oct 2018 και πήρα με reset την 9.0 και το security update του Μαιου 2019.

 

Θα παραμείνω με την γλώσσα Αγγλικά (την οποία μου την πρότεινε μετά το reset) και θα ενημερώσω αν έρθει το security update July 2019 από μόνο του.

Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη υπερηφάνεια κ συγκίνηση σας ενημερώνω ότι σήμερα το τηλ μου ενημερώθηκε με το update το Μαρτίου !!!!!!!! Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι του χρόνου τέτοια μέρα θα πάρει κ το update του Ιούνη. Ίσως να φταίει το γεγονός ότι το μι α2 μου είναι από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν..........
Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη υπερηφάνεια κ συγκίνηση σας ενημερώνω ότι σήμερα το τηλ μου ενημερώθηκε με το update το Μαρτίου !!!!!!!! Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι του χρόνου τέτοια μέρα θα πάρει κ το update του Ιούνη. Ίσως να φταίει το γεγονός ότι το μι α2 μου είναι από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν..........

 

Κάνε back up, μια επαναφορά στις εργοστασιακές και δες πάλι τι update θα σου βγάλει. Οι ενημερώσεις ασφαλείας και 2-3 μήνες να κάνουν να σου έρθουν δεν θεωρώ ότι ειναι πρόβλημα, αρκεί να πάιρνεις τις ετήσιες (μεγάλες ενημερώσεις).

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν κάθε 2μηνο κάνω hard reset έτσι κ αλλιώς όλα αποθηκεύονται στο cloud. Συγκεκριμένα πριν δύο βδομάδες ήταν η τελευταία φορά......
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, θέλω λίγο μια βοήθεια αν ξερει κανεις. Έβαλα το Google fit χθες και παρόλο που το απεγκατεστησα, υπάρχουν κάποια απομεινάρια, για παράδειγμα στην καρτέλα Google στις ρυθμίσεις αλλά και στον συγχρονισμό του λογαριασμού Google. Ότι και αν έκανα δε φεύγουν, αφαίρεσα το Google account και το ξαναβαλα και πάλι τίποτα, ξαναεβαλα το Google fit και πριν το βγάλω έκανα clear data και cache αλλά και πάλι τιποτα, μόνο reset δεν έκανα και ούτε πρόκειται για αυτόν τον λογο, αλλά δε μπορώ να καταλάβω πως μια εφαρμογή χώνεται έτσι στις ρυθμίσεις του κινητού..

 

https://drive.google.com/file/d/1OMyTUIa0bXFosiQ9nDez8fDbqZqpcAGH/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1pEhTtsLIFq9AzTpyNiDIcTF9U7nehZPI/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το update Ιουλίου στην αναμενόμενη όπως πάντα ημερομηνία κοντά στις 20. Μέχρι στιγμής όλα καλά
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το update Ιουλίου στην αναμενόμενη όπως πάντα ημερομηνία κοντά στις 20. Μέχρι στιγμής όλα καλά

 

Να σε πω, εμένα μετά το update Ιουλίου όταν γυρνάω το κινητο από landscape σε portrait κάνει ένα στιγμιαίο σπάσιμο η εικόνα, ενώ πριν δε το έκανε, από portrait σε landscape γυρνάει μια χαρά ομαλά. Μπορείς να μου πεις να το κάνει και σε εσένα ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εδώ και λίγο καιρό έχω το εξής πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα. Όταν ακουμπάω το δάχτυλο, δονείται σα να αναγνωρίζει το αποτύπωμα μου, αλλά δεν ανάβει η οθόνη αμέσως. Ανάβει μετά από 4-5 δευτερόλεπτα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; Τι μπορεί να είναι; Το κινητό είναι με update Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Να σε πω, εμένα μετά το update Ιουλίου όταν γυρνάω το κινητο από landscape σε portrait κάνει ένα στιγμιαίο σπάσιμο η εικόνα, ενώ πριν δε το έκανε, από portrait σε landscape γυρνάει μια χαρά ομαλά. Μπορείς να μου πεις να το κάνει και σε εσένα ;;

 

Το κάνει και σε εμένα τελικά, δεν το είχα προσέξει. Είναι λίγο ενοχλητικό γιατί κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ smooth

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μόλις είδα πως με το update Ιουλίου ενεργοποιήθηκε και το wifi calling.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

[/color]Και μόλις είδα πως με το update Ιουλίου ενεργοποιήθηκε και το wifi calling.

 

Που είναι αυτό το μενού με το με το wifi calling ?

Εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή για να έχω wifi calling

έκανα το update Ιουλίου.

Edited by Giosis
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι στο μενού του τηλεφώνου, στο λογαριασμοί κλήσης, εμένα όμως δεν μου εμφανίζεται κάτι.

 

Επίσης στο *#*#4636#*#* το "παρέχεται δυνατότητα κλήσης μέσω WiFi" είναι απενεργοποιημένο, στον πάροχο μου έχει ενεργοποιηθεί. Εκτός αν χρειάζεται κάποια έξτρα βήματα.

 

Εκτός αν εννοείτε λογαριασμούς sip, που δε νομίζω

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αναβάθμιση κάθε φορά με γιατροσόφια και πατέντες. Δοκίμασε κάποιος που είχε το ίδιο πρόβλημα να αναβαθμίσει μια φορά από fastboot και να μου πει αν στη συνέχεια έπαιρνε τις αναβαθμίσεις κανονικά? Είναι πολύ κουραστικό να κλείνω κάθε φορά services και να καθαρίζω cache και να κάνω εγκατάσταση πρόγραμμα VPN για να κάνω μια αναβάθμιση. Υποτίθεται είναι Android one . Ένας φίλος πήρε το ίδιο τηλέφωνο μετά από εμένα μια αυτός το ίδιο πρόβλημα. Έχει περασμένη ROM 2018 το προηγούμενο λειτουργικό συγκεκριμένα και δεν βρίσκει αναβάθμιση. Τελικά ρε παιδιά μετά από αναβάθμιση από fastboot θα φτιάξει ή όχι?

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...