Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυσκολα θα παρω απαντηση, αλλα ας δοκιμασω:

 

Πως γινεται να μη δημιουργειται account της sim καρτας καθε φορα μετα απο restart? Δε θα ηταν προβλημα αν δεν εμφανιζονταν μαζι και οι επαφες της Cosmote "BEAT BOX, CALLING TUNES" κτλ.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Για δοκίμασε στις ρυθμίσεις στην εφαρμογή τηλέφωνο (εάν έχει τρεις τελείες πάνω δεξιά για περισσότερες επιλογές) και δες εάν υπάρχη κάποια επιλογή που λέει ποιες επαφές θέλεις να φαίνονται. Επαφές για προβολή θα λέει η κάτι τέτοιο. Εγώ για παράδειγμα επειδή τις έχω όλες στο Gmail, επιλέγω να φαίνονται μόνο της Google. Επίσης κάπου εκεί μέσα, κάπου θα λέει και για προβολή επαφών μόνο με αριθμό. Επέλεξε και αυτό.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Για δοκίμασε στις ρυθμίσεις στην εφαρμογή τηλέφωνο (εάν έχει τρεις τελείες πάνω δεξιά για περισσότερες επιλογές) και δες εάν υπάρχη κάποια επιλογή που λέει ποιες επαφές θέλεις να φαίνονται. Επαφές για προβολή θα λέει η κάτι τέτοιο. Εγώ για παράδειγμα επειδή τις έχω όλες στο Gmail, επιλέγω να φαίνονται μόνο της Google. Επίσης κάπου εκεί μέσα, κάπου θα λέει και για προβολή επαφών μόνο με αριθμό. Επέλεξε και αυτό.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπαρχουν οι επιλογες που αναφερεις, το εψαξα αρκετα. Thx παντως.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν οι επιλογες που αναφερεις, το εψαξα αρκετα. Thx παντως.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Αν όχι στην εφαρμογή τηλέφωνο, στην εφαρμογή επαφές δεν υπάρχουν ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν όχι στην εφαρμογή τηλέφωνο, στην εφαρμογή επαφές δεν υπάρχουν ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα, δε βρηκα τιποτα. Δοκιμασα να σβησω το account της sim, αλλα στο επομενο restart παλι εμφανιστηκε (το ειχα δοκιμασει -ανεπιτυχως- και παλια αυτο, αλλα απο τις ρυθμισεις του κινητου -> accounts). Οι επαφες αυτες στην εφαρμογη "Contacts" δεν εμφανιζονται, εκτος αν επιλεξω "contacts from all accounts". Αλλα στην εφαρμογη "Phone" δεν εχει να επιλεξεις λογαριασμους. Τι να πω.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

 

Ενταξει, το ελυσα. Κατεβασα την εφαρμογη Sim Contacts Manager και εσβησα απο εκει τις επαφες, οποτε δεν εμφανιζονται πια. :)

Edited by tjs
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το update του Αυγούστου και έφτιαξε και το πρόβλημα με το screen rotation, όλα καλά μέχρι στιγμής !!
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ ν κάνω με το πρόβλημα της κάμερας π έχω; Πώς μπορώ ν ξαναπεράσω από την αρχή τα android; Μόνο Μ ξεκλείδωμα; Όποιος μπορεί ας βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ ν κάνω με το πρόβλημα της κάμερας π έχω; Πώς μπορώ ν ξαναπεράσω από την αρχή τα android; Μόνο Μ ξεκλείδωμα; Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

 

Ναι, ξεκλειδωνεις bootloader, και με το mi flash tool περνάς τη rom που κατεβάζεις από εδώ

https://en.miui.com/getrom.php?r=353&m=yes&app=false

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/guide-how-to-unlock-bootloader-xiaomi-t3831484

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξεκλειδωνεις bootloader, και με το mi flash tool περνάς τη rom που κατεβάζεις από εδώ

https://en.miui.com/getrom.php?r=353&m=yes&app=false

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/guide-how-to-unlock-bootloader-xiaomi-t3831484

 

Το πρόβλημα Μ είναι ότι δεν γυρνάει η κάμερα στην μπροστινή. Πατώντας ν αλλάξει κάνει εναλλαγή στις δύο πισω

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα Μ είναι ότι δεν γυρνάει η κάμερα στην μπροστινή. Πατώντας ν αλλάξει κάνει εναλλαγή στις δύο πισω

 

ρε μηπως προσθεσαν καινουργια λειτουργια? αν πατησεις παρατεταμενα το κουμι αλλαγης καμερας κανει κατι?

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

ρε μηπως προσθεσαν καινουργια λειτουργια? αν πατησεις παρατεταμενα το κουμι αλλαγης καμερας κανει κατι?

Δυστυχώς όχι. Αυτό έγινε μετά το update του Ιουλίου. Κ άλλοι το έχουν. Έκανα επαναφορά αλλά πάλι τα ίδια. Γι αυτό είπα να την ξαναπεράσω από την αρχή μήπως στρώσει. Σαν να λείπει ο "driver" κάτι τέτοιο φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Αυτό έγινε μετά το update του Ιουλίου. Κ άλλοι το έχουν. Έκανα επαναφορά αλλά πάλι τα ίδια. Γι αυτό είπα να την ξαναπεράσω από την αρχή μήπως στρώσει. Σαν να λείπει ο "driver" κάτι τέτοιο φαντάζομαι.

 

clear data& cache της εφαρμογης φανταζομαι δοκιμασες .

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

clear data& cache της εφαρμογης φανταζομαι δοκιμασες .

 

Τα πάντα. Και hard reset. Θα ξαναπεράσω από την αρχή. Έχω το 6/128 αν παίζει ρόλο σε κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το έχει πάρει ο γιος μου εδώ και δύο μήνες και είναι ακόμα με το security Μαρτίου..Κάποια βοήθεια..

Ας κατεβάσει ένα vpn και να δοκιμάσει σαν τοποθεσία διάφορες χώρες, να αφερεσει την sim πριν το κάνει καθώς και να κλείσει την τοποθεσία GPS. Αλλά γιατί υπάρχει τόσο άγχος για τις ενημερώσεις; προσοχή γιατί μερικές brickaρουν όλο το κινητό!

 

Υπάρχει κανένας χρήστης gcam?

Σε φως μέρας 2 μέρες που πειραματιζομαι τώρα δε μ αρέσει περισσότερο από την στοκ κάνω κάτι λάθος; το δείτε παραδείγματα :

 

1395_1IKCch_IMG_20190824_130648.jpg

 

1396_8ZyNeE_IMG_20190824_130652.jpg

 

Και

 

1397_TfA8UV_00000IMG_00000_BURST20190824102935293_COVER.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

1398_6jUoLs_IMG_20190824_102956.jpg

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

Ας κατεβάσει ένα vpn και να δοκιμάσει σαν τοποθεσία διάφορες χώρες, να αφερεσει την sim πριν το κάνει καθώς και να κλείσει την τοποθεσία GPS. Αλλά γιατί υπάρχει τόσο άγχος για τις ενημερώσεις; προσοχή γιατί μερικές brickaρουν όλο το κινητό!

 

Υπάρχει κανένας χρήστης gcam?

Σε φως μέρας 2 μέρες που πειραματιζομαι τώρα δε μ αρέσει περισσότερο από την στοκ κάνω κάτι λάθος; το δείτε παραδείγματα :

 

1395_1IKCch_IMG_20190824_130648.jpg

 

1396_lNzPsM_IMG_20190824_130652.jpg

 

Και

 

1397_TfA8UV_00000IMG_00000_BURST20190824102935293_COVER.jpg

 

 

1398_6jUoLs_IMG_20190824_102956.jpg

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στις φώτο που έβαλες πια είναι η gcamera;Επίσης από που την κατεβάζουμε αν θέλουμε, χωρίς να κάνουμε root την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στις φώτο που έβαλες πια είναι η gcamera;Επίσης από που την κατεβάζουμε αν θέλουμε, χωρίς να κάνουμε root την συσκευή;

 

δυστιχώς χωρίς ρουτ δεν μπορουμε να την κατεβασουμε..θελει μια μικρη διαδικασια,ξεκλειδωμα bootloader και μετα root

Link to comment
Share on other sites

χρησημοπειω αυτα τα config για

μερα/

νυχτα/

sharpen

με την 6.1 advanced του arnova

με πολυ καλλο αποτελεσμα

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Νέος κάτοχος MiA2, το απέκτησα κάπως βιαστικά, το είδα άμεσα διαθέσιμο σε καλή τιμή - το χτύπησα χωρίς να το ψάξω καθόλου, είχα Note 4X πριν.

Ψιλοαπογοητεύτηκα από 2 πράγματα, ότι δεν παίρνει SD και δεν έχει θύρα ακουστικών, μετά διάβασα για διάφορα ψιλοπροβληματάκια εδώ μέσα, ελπίζω να μην μου βγει τίποτα σοβαρό.

 

Μετά την εκκίνηση μου πήρε 1 update, Οκτωβρίου 2018, και μετά τίποτα, το σύστημα είναι ενημερωμένο μου βγάζει!

Σίγουρα θα υπάρχει λύση, αλλά για να μην ψάχνω 150 σελίδες του νήματος, μπορεί να με παραπέμψει κάποιος!

 

Τις επόμενες ημέρες θα του περάσω και gcam, είδα στο xda είναι σχετικά απλή διαδικασία, την είχα κάνει και στο 4X και τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά, σε σχέση με την stock!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα να αναγράφει "Gr Cosmote Wi-Fi". Χωρίς να έχω κάνει καμία διαδικασία για να ενεργοποιήσω wifi calling (θυμάμαι ήθελε κάποιο "hack" για να παίξει).

Το έχουν δώσει λοιπόν πλέον επίσημα? Δουλεύει όντως, μπορώ να το επιβεβαιώσω κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου δείξει κάποιος που υπάρχει ο τρόπος ενεργοποίησης του wifi calling στο Α2 γιατί δεν τον βρίσκω πουθενά .

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε φίλος από εξωτερικό, δεν έχει play store

Μπορούμε να κάνουμε τίποτα;;;

Έβαλα Aptoide και το apkmirror.com

Αλλά play store official???

 

d4410fb5ddb1a6efd989a406f13cf55d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το mi 6x οχι το mi a2, ίδιες συσκευές είναι απλός η πρώτη είναι μόνο για την αγορά της Κίνας. Άνοιξε το app store που έχει και κατέβασε τα Google play services.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...