Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε update Μαρτίου

Διορθώνει κανένα bug ή είναι μόνο το security patch Μαρτίου;

Σε μένα δεν ήρθε κάτι, λογικά θα πρέπει να κάνω την διαδικασία πάλι με το VPN......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Διορθώνει κανένα bug ή είναι μόνο το security patch Μαρτίου;

Σε μένα δεν ήρθε κάτι, λογικά θα πρέπει να κάνω την διαδικασία πάλι με το VPN......

 

Επανήλθαν τα χρώματα της οθόνης. Δε βλέπω κάτι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις πήρα το update Μαρτίου και πλέον δεν έχει επιλογή για 4G δίκτυο σε καμία από τις κάρτες sim..Παμε καλά η θα τρελαθουμε εντελώς?????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις πήρα το update Μαρτίου και πλέον δεν έχει επιλογή για 4G δίκτυο σε καμία από τις κάρτες sim..Παμε καλά η θα τρελαθουμε εντελώς?????

 

Φίλε αφού έκανες το update και μπουταρε κανονικά το τηλέφωνο σου μη μιλάς καθόλου. Τι το θες το 4g; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις πήρα το update Μαρτίου και πλέον δεν έχει επιλογή για 4G δίκτυο σε καμία από τις κάρτες sim..Παμε καλά η θα τρελαθουμε εντελώς?????

 

Όντως. Και σε μένα δεν εμφανίζεται το 4g.

Link to comment
Share on other sites

*#*#4636#*#*

 

Για ενεργοποίηση 4g by xda

 

Για δεύτερη sim δεν έχει βρεθεί λύση. Ίσως φεύγει μετά από restart και στην πρώτη sim. Δοκιμάστε

Link to comment
Share on other sites

Σε Q.

Μετά την αναβάθμιση δεν εμφανιζόταν το 4g, αλλά όταν άνοιγα τα δεδομένα είχα 4g. Επέλεξα 3g, να δω μπας και εμφανιστεί το 4g πάλι στο μενου, αλλά δεν εμφανίστηκε. Μετά από επανεκκίνηση ομως, όταν άνοιξα τα δεδομένα είχα 4g αλλά στο μενού δεν εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με αυτό το update (άλλες φορές το παίρναμε 22 + του μήνα) αντιλαμβάνομαι ότι πλέον σταμάτησε να ασχολείται με τα σοβαρά bugs. Πχ eMMc, αισθητήρας κλπ

 

Πλέον θα δίνει το security patch και τπτ άλλο... Μ αρέσει που αρκετοί ακόμη περιμενουν camera2api .... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην θύρα που έχω την κάρτα της Vodafone έχει 3g. Στην δεύτερη που δεν έχω κάρτα έχει επιλογή για 4g σαν προτεινόμενο. Μόλις βάζω όμως την καρτουλα εκεί χάνεται η επιλογή και την δείχνει μόνο στην άδεια θύρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκε κανείς καμία λύση; είναι δυνατόν να μην έχουμε 4g;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχετε δει ακόμη, έβγαλαν την επιλογή για να βγαζεις Screenshot την οθονη!Πραγματικά ότι να ναι ....
Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαινω απο αυτα που διαβαζω εδω κι εκει , εχει αποσυρθει και το update του μαρτιου . συγχαριτηρια .

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαινω απο αυτα που διαβαζω εδω κι εκει , εχει αποσυρθει και το update του μαρτιου . συγχαριτηρια .

 

Πόσο στοκοι πλέον; Μα είναι δυνατόν; Γιατί το πήραν πάλι πίσω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολλή προσπάθεια, να τα θαλασσωσεις λόγω software και να καταστρέψεις μια, κατά τα άλλα, άρτια συσκευή...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

 

ψάχνω να βρώ πώς ενεργοποιώ την ειδοποίηση με το λαμπάκι που αναβοσβήνει (για κλήσεις κλπ) , που πιθανά λόγω αναβαθμίσεων ΔΕΝ δουλεύει (είμαι με το update του φλεβάρη) . μου λέτε σε ποιό μενού το ενεργοποιώ ?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχετε δει ακόμη, έβγαλαν την επιλογή για να βγαζεις Screenshot την οθονη!Πραγματικά ότι να ναι ....

 

Εννοείς από το Power button? Σε μένα υπάρχει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έδωσα,και ενώ έλεγα να πάρω το 6/128 μάλλον με βλέπω για άλλη συσκευή..Η αλήθεια είναι ότι από την πρώτη στιγμή που βγήκε το ήθελα,αλλά με όλα αυτά που γίνονται το απορρίπτω...Η πλάκα είναι ότι εξήγησα στον υποψήφιο αγοραστή όλα τα στραβά,μνήμες,οθόνες, αναβαθμίσεις,κλπ,κλπ και το ήθελε...Τωρα έχω το Meizu M6 Note με σπασμένη οθόνη για δεύτερο κινητό,και μάλλον θα πάω για pocophone...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάτι που έφτιαξε η ενημέρωση Μαρτίου η μόνο χάλασε κάποια? αξίζει η αναβάθμιση με vpn η να περιμένω του Απριλίου?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάτι που έφτιαξε η ενημέρωση Μαρτίου η μόνο χάλασε κάποια? αξίζει η αναβάθμιση με vpn η να περιμένω του Απριλίου?

 

Έφτιαξε τα χρώματα της οθόνης και το flickering που είχε εμφανιστεί με το update Φεβρουαρίου. Κάποιοι λένε και για την ποιότητα των καμερών. Κατά τα άλλα, πιάσε τ'αυγό και κούρευτο....

Link to comment
Share on other sites

Και τα περί 4g που δεν δουλεύει δεν ισχύουν;

 

Δουλεύει 4g. Απλά έχασε την επιλογή του 4g από τις ρυθμίσεις. Αν δεν το πειράξεις δουλεύει το 4g από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς οι καινούριες συσκευές που πωλούνται τώρα απ'τις μεγάλες αλυσιδες τι μνήμη emmc έχουν; Μήπως οι καινούριες δεν παρουσιάζουν το πρόβλημα της χαμηλής ταχύτητας εγγραφής και του clear cache;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Καταευχαριστημενος με το κινητό με εξαίρεση την μπαταρία αλλά αυτό δεν διορθώνεται.

Από τότε που έκανα το update στο android 9 παρατήρησα ότι ο chrome freezαρει το κινητό αρκετά συχνά. Παγώνει όλο το κινητό δηλαδή δεν κάνει τίποτα για κάποια δευτερόλεπτα και αυτό γίνεται συχνά. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό η με μια εργοστασιακή επαναφορά θα λυθεί? Μετά το update από 8 σε 9 δεν έκανα επαναφορά ίσως φταίει αυτό.

Επίσης προσπάθησα να κάνω clear cache πατώντας pwr button +volume up αλλά στο μενού που υποτίθεται θα με έβγαζε για να το κάνω αυτό δεν μου βγάζει επιλογές και πρέπει να κάνω reboot το τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...