Jump to content

Honor Note 10


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το note 10 μήπως ρώτησες αν θα το φέρουν Ελλάδα, να ξέρουμε τουλάχιστον αν χρειαστεί κάποια επισκευή αν το αναλαμβάνουν;
Ναι ρώτησα ούτε αυτό θα έρθει Ελλάδα όσο για θέμα εγγύησης μου είπαν αν εισαχθεί σε ευρωπαϊκή χώρα επίσημα από την εταιρεία που μέχρι στιγμής δεν έχουν τέτοια ενημέρωση και μάλλον δεν θα εισαχθεί καθόλου γιατί είναι μικρό το μερίδιο αγοραστών σε αυτές τις ίντσες θα έχει εγγύηση εφόσον αγοραστεί από ευρωπαϊκό κράτος. Προς το παρόν δεν έχει εγγύηση εδώ στην Ελλάδα αλλά αν χρειαστεί οτιδήποτε στο τηλέφωνο το αναλαμβάνουν με έξοδα δικα μας για επισκευή.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ρώτησα ούτε αυτό θα έρθει Ελλάδα όσο για θέμα εγγύησης μου είπαν αν εισαχθεί σε ευρωπαϊκή χώρα επίσημα από την εταιρεία που μέχρι στιγμής δεν έχουν τέτοια ενημέρωση και μάλλον δεν θα εισαχθεί καθόλου γιατί είναι μικρό το μερίδιο αγοραστών σε αυτές τις ίντσες θα έχει εγγύηση εφόσον αγοραστεί από ευρωπαϊκό κράτος. Προς το παρόν δεν έχει εγγύηση εδώ στην Ελλάδα αλλά αν χρειαστεί οτιδήποτε στο τηλέφωνο το αναλαμβάνουν με έξοδα δικα μας για επισκευή.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό με ενδιέφερε περισσότερο ότι αναλαμβάνουν επισκευή με δικό μας κόστος.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό με ενδιέφερε περισσότερο ότι αναλαμβάνουν επισκευή με δικό μας κόστος.

 

Σχετικό είναι αυτό γιατί θεωρώ ότι το κόστος επισκευής συσκευής του εξωτερικού που δεν εισάγεται επίσημα θα είναι πολύ τσιμπημένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό είναι αυτό γιατί θεωρώ ότι το κόστος επισκευής συσκευής του εξωτερικού που δεν εισάγεται επίσημα θα είναι πολύ τσιμπημένο.

 

Είναι όμως μια λύση σε περίπτωση που συμβεί κάτι στο κινητό.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι όμως μια λύση σε περίπτωση που συμβεί κάτι στο κινητό.

 

Σίγουρα... απλά παραθέτουμε όλες τις παραμέτρους και ο καθένας αποφασίζει κατά το δοκούν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια βοήθεια όποιος γνωρίζει θέλω να βάλω των nova launcher μιας και το έχω αγοράσει αλλά ότι και να κάνω με ξαναγυρίζει στον δικό του καμιά ιδέα πως να το κάνω μόνιμο;

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα μια βοήθεια όποιος γνωρίζει θέλω να βάλω των nova launcher μιας και το έχω αγοράσει αλλά ότι και να κάνω με ξαναγυρίζει στον δικό του καμιά ιδέα πως να το κάνω μόνιμο;

 

Settings -> apps & notifications -> default apps set nova as default launcher.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Settings -> apps & notifications -> default apps set nova as default launcher.
Δεν έχω τέτοια επιλογή για launcher εκεί έχει για τηλέφωνο, μήνυματα, κάμερα, συλλογή, μουσική κτλ. Για να ορίσω launcher δεν έχει, μήπως κάνω κάτι λάθος

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοια επιλογή για launcher εκεί έχει για τηλέφωνο, μήνυματα, κάμερα, συλλογή, μουσική κτλ. Για να ορίσω launcher δεν έχει, μήπως κάνω κάτι λάθος

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρίξε μια ματιά στο θέμα του Huawei mate 20 pro στα τελευταία μηνύματα και θα καταλάβεις...Δυστυχώς άσχημα τα νέα...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουν γίνει ήδη πολλά παράπονα στην κοινότητα για το συγκεκριμένο θέμα και με μελλοντικό update θα επανέλθει η επιλογή για εναλλακτικό launcher. Για όποιον βιάζεται υπάρχει δυνατότητα να κάνει disable ή uninstall τον EMUI launcher μέσω ADB (χωρίς root) αφού πρώτα φυσικά έχει εγκαταστήσει άλλον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρηκα το συγκεκριμενο στο Wonda Mobile σε πολυ καλη τιμη.

 

Φανταζομαι οτι λειτουργει Ελλαδα;

Το οτι ειναι η κινεζικη εκδοση τι σημαινει πρακτικα;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το συγκεκριμενο στο Wonda Mobile σε πολυ καλη τιμη.

 

Φανταζομαι οτι λειτουργει Ελλαδα;

Το οτι ειναι η κινεζικη εκδοση τι σημαινει πρακτικα;

 

όλα ειναι κινεζικη εκδοση μιας και δεν εχει εισαχθει στην Ευρώπη.

Παιζει κανονικα Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το συγκεκριμενο στο Wonda Mobile σε πολυ καλη τιμη.

 

Φανταζομαι οτι λειτουργει Ελλαδα;

Το οτι ειναι η κινεζικη εκδοση τι σημαινει πρακτικα;

 

Κινα ειναι και παλι..μην νομιζεις οτι ερχεται απο Αγγλια.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φανταζομαι οτι λειτουργει Ελλαδα;

 

Ναι, όπως και τα υπόλοιπα που έχουν οι κάτοχοι εδώ.

 

Το οτι ειναι η κινεζικη εκδοση τι σημαινει πρακτικα;

 

Ότι είναι και η μοναδική σου επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κάποιο κατάστημα εδώ στην Ελλάδα ή έστω Ευρώπη που να μπορώ να το αγοράσω ώστε να το έχω μέσα στις γιορτές;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να βάλουμε σαν default launcher τον Nova, εάν κάποιος έχει βρει λύση εάν μπορεί να μας την πει, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις να βρεις τρόπο να πας στην προηγούμενη έκδοση να κάνεις εγκατάσταση και μετά να κάνεις την ενημέρωση για την καινούργια έκδοση θα παίξει κανονικά. Διαφορετικά υπομονή είναι κάτι που έχουν πει ότι θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα με adb comand, απλά έκανα disable τον Huawei home launcher αφού πρώτα είχα κάνει εγκατάσταση τον Nova

Όλα πήγαν καλά

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα με adb comand, απλά έκανα disable τον Huawei home launcher αφού πρώτα είχα κάνει εγκατάσταση τον Nova

Όλα πήγαν καλά

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

pm uninstall -k --user 0 com.huawei.android.launcher ?

Link to comment
Share on other sites

pm uninstall -k --user 0 com.huawei.android.launcher ?
Nαι με αυτή την εντολή έκανα disable το Huawei home

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Nαι με αυτή την εντολή έκανα disable το Huawei home

 

Με αυτή την εντολή νομίζω ότι κανείς uninstall τον μαμά launcher και όχι disable.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ενδιαφέρεται ένας γνωστός μου για το συγκεκριμένο κινητό σκέφτομαι την αγορά του Για αυτόν από bangood ξέρετε το κινητό έχει global Rom με playstore κανονικά?επίσης η ρομ είναι καλή?υπάρχουν θέματα με συγχρονισμους ειδοποιήσεις από Viber messenger και τέτοια?η μετάβαση θα είναι από το τίμιο Galaxy note 4 που κλείνει 4 χρόνια στα χέρια του

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την εντολή νομίζω ότι κανείς uninstall τον μαμά launcher και όχι disable.
Σωστά, uninstall αλλά με hard reset επανέρχεται

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα ενδιαφέρεται ένας γνωστός μου για το συγκεκριμένο κινητό σκέφτομαι την αγορά του Για αυτόν από bangood ξέρετε το κινητό έχει global Rom με playstore κανονικά?επίσης η ρομ είναι καλή?υπάρχουν θέματα με συγχρονισμους ειδοποιήσεις από Viber messenger και τέτοια?η μετάβαση θα είναι από το τίμιο Galaxy note 4 που κλείνει 4 χρόνια στα χέρια του

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Από banggod η από gearbest έρχονται όλα με International rom με κανονικά ελληνικα παντού απλά επειδή το συγκεκριμένο προορίζεται για την Ασιατική αγορά έχει μέσα αρκετές κινεζικές εφαρμογές αλλά γίνονται uninstall εύκολα.

Playstore κάνεις ένα search απλά στον Chrome(Playstore.apk) και το κάνεις εγκατάσταση σε ένα λεπτό και όλα Οκ.

Συγχρονισμός ναι υπάρχει ένα θέμα αλλά λύνεται σχετικά (είναι υπό παρακολούθηση ακομα) με το να τρέχεις από τον power manager οποία εφαρμογή θες να τρέχει στο Background και τέλος μπορείς να κλειδώσεις στον taskmanager την συγκεκριμένη εφαρμογή ώστε να μην την κλείνει

Γενικά πάρα πολυ καλό τηλέφωνο με τα θετικά του να είναι σαφώς περισσότερο από τα αρνητικά και εδώ που τα λέμε τα δύο αρνητικά που έχω δει μέχρι τώρα είναι κατά πρώτο η εγγύηση που οκ τα ξέρουμε όλοι και δεύτερον η φορητοτητα της συσκευής...!!!

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

[/color]Από banggod η από gearbest έρχονται όλα με International rom με κανονικά ελληνικα παντού απλά επειδή το συγκεκριμένο προορίζεται για την Ασιατική αγορά έχει μέσα αρκετές κινεζικές εφαρμογές αλλά γίνονται uninstall εύκολα.

Playstore κάνεις ένα search απλά στον Chrome(Playstore.apk) και το κάνεις εγκατάσταση σε ένα λεπτό και όλα Οκ.

Συγχρονισμός ναι υπάρχει ένα θέμα αλλά λύνεται σχετικά (είναι υπό παρακολούθηση ακομα) με το να τρέχεις από τον power manager οποία εφαρμογή θες να τρέχει στο Background και τέλος μπορείς να κλειδώσεις στον taskmanager την συγκεκριμένη εφαρμογή ώστε να μην την κλείνει

Γενικά πάρα πολυ καλό τηλέφωνο με τα θετικά του να είναι σαφώς περισσότερο από τα αρνητικά και εδώ που τα λέμε τα δύο αρνητικά που έχω δει μέχρι τώρα είναι κατά πρώτο η εγγύηση που οκ τα ξέρουμε όλοι και δεύτερον η φορητοτητα της συσκευής...!!!

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή και εγώ το περιμένω εκτός από playstore apk θέλει και από πουθενά το google play services ή θα το πάρει από μόνο του ρωτάω γιατί δεν ξέρω.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Για το Viber ωστε να μην χανεις μηνυματα και κλησεις:

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση->Βαζεις το Viber στο Μη αυτοματη διαχειριση κι επιλεγεις και τις 3 επιλογες

Μετα:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω στο γραναζι (ρυθμισεις)->Ειδικη προσβαση->Παραβλεψη βελτιστοποιησεων->Πανω δεξια στο βελακι κι επιλεγεις Ολες οι εφαρμογες->Πατας στο viber κι επιλεγεις Αποδοχη

Ετσι δεν χρειαζεται ουτε να το εχεις να τρεχει στο task manager ουτε τιποτα, θα το τρεχει το συστημα στο παρασκηνιο.

 

Με την εντολη [pm uninstall -k --user 0 xxxxx] κανει uninstall την εφαρμογη απο τον χρηστη και χρειαζεται factory reset για να επανελθει αλλα υπαρχει και η εντολη [pm disable-user --user 0 xxxxx] οπου κανει disable την εφαρμογη και μπορει να ξαναενεργοποιηθει με την εντολη [pm enable --user 0 xxxxxx]

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...