Jump to content

Honor Note 10


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος από θέμα service αν χρειαστεί τι κάνουμε θα το δέχεται η αντιπροσωπεία εδώ στην Ελλάδα, σε περίπτωση που το αγοράσουμε από εξωτερικό;
Αν το κινητό προορίζεται για χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης έχει κανονικά εγγύηση. Έτσι μου είχαν πει από τη Huawei. Αν προορίζεται για χώρα Εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης, δεν έχεις εγγύηση αλλά μπορείς Να το πας στο service με το ανάλογο κόστος και δεδομένου ότι έχουν ανταλλακτικά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το κινητό προορίζεται για χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης έχει κανονικά εγγύηση. Έτσι μου είχαν πει από τη Huawei. Αν προορίζεται για χώρα Εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης, δεν έχεις εγγύηση αλλά μπορείς Να το πας στο service με το ανάλογο κόστος και δεδομένου ότι έχουν ανταλλακτικά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Άρα να συνοψίσω λίγο αν το πάρω από Κίνα δεν έχει εγγύηση αλλά το αναλαμβάνει η αντιπροσωπεία με το ανάλογο κόστος, αν το αγοράσω από παραεισαγωγη από κάποια ευρωπαϊκή χώρα που προορίζεται για Ευρώπη έχω κανονικά και εγγύηση.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Άρα να συνοψίσω λίγο αν το πάρω από Κίνα δεν έχει εγγύηση αλλά το αναλαμβάνει η αντιπροσωπεία με το ανάλογο κόστος, αν το αγοράσω από παραεισαγωγη από κάποια ευρωπαϊκή χώρα που προορίζεται για Ευρώπη έχω κανονικά και εγγύηση.

 

Για το δεύτερο σκέλος που αναφέρεις παραεισαγαγωγη, η απάντηση είναι ναι δεδομένου ότι η έκδοση που θα αγοράσεις έχει κυκλοφορήσει επίσημα Ευρώπη από την εταιρία. Αλλά απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει Ευρωπαϊκή έκδοση του εν λόγω κινητού που να έχει κυκλοφορήσει επίσημα για Ευρώπη ακόμα, εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι, οπότε εγγύηση από επίσημη αντιπροσωπεία γιοκ απ' όπου και να το αγοράσεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο update! c0025447e16a857c9c3843645a7984db.jpg

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ότι βλέπω έχει και ελληνική γλώσσα κανονικά έτσι;

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω έχει και ελληνική γλώσσα κανονικά έτσι;

 

Φυσικά.Παντού ελληνικά.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια και global να μην βγεί δεν με πειράζει από την στιγμή που έχει ελληνικά όχι τόσο για μένα γιατί γνωρίζω καλά αγγλικά αλλά για ένα φιλαράκι μου που θα τα πάρουμε μαζί, αν όλα πάνε καλά τον άλλο μήνα.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε πάντως κοιτάτε το eglobalcenter γιατί τώρα είδα ότι έχει 390 την έκδοση με τα 64 γιγα
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια και global να μην βγεί δεν με πειράζει από την στιγμή που έχει ελληνικά όχι τόσο για μένα γιατί γνωρίζω καλά αγγλικά αλλά για ένα φιλαράκι μου που θα τα πάρουμε μαζί, αν όλα πάνε καλά τον άλλο μήνα.

για την b20 λέω.

Link to comment
Share on other sites

για την b20 λέω.

Ναι έχεις δίκιο εδώ αλλά προσωπικά εμένα δεν με πειράζει και τα max 1&2 που έχω δεν έχουν.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

http://i66.tinypic.com/54c651.jpg[/img]"]http://i66.tinypic.com/54c651.jpg

μολις το πηρα το κινητο δεν παιζεται

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

http://http://i66.tinypic.com/54c651.jpg

μολις το πηρα το κινητο δεν παιζεται

Μεγειά!

Πες λεπτομέρειες, τι είχες, πόσο το πήρες, από που, σε πόσο χρόνο σου ήρθε.

Μη σου τα βγάζουμε με το τσιγκέλι...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά!

Πες λεπτομέρειες, τι είχες, πόσο το πήρες, από που, σε πόσο χρόνο σου ήρθε.

Μη σου τα βγάζουμε με το τσιγκέλι...

 

ειχα mediapad x2 οποτε το μεγεθος δεν με νοιαζει.

eglobalcentral

χωρις τελωνειο, 8 μερες εκανε σφραγισμενο τρομερη ποιοτητα για τηλεφωνο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο να είναι το εργαλείο.Το κοιτάζω και εγω αυτές τις μέρες θα ήθελα να ρωτήσω απο θέμα εγγύησης τι γίνεται; Καλύπτεται εδω ελλαδα γιατί πρίν λίγο καιρό που μίλησα με την Huawei μου είπε πριν προχωρήσω σε αγορά να τους στείλω το imei της συσκευής για να μου πούνε αν καλύπτεται απο εγγύηση.Και νομίζω μου ειπαν αν αγοραστεί απο Ευρώπη και προορίζεται για ευρωπαϊκή χώρα ισχύει κανονικά.Λοιπόν οταν το δοκιμάσεις πες μας τη λέει απο οθόνη,μπαταρία,ηχεία.

ειχα mediapad x2 οποτε το μεγεθος δεν με νοιαζει.

eglobalcentral

χωρις τελωνειο, 8 μερες εκανε σφραγισμενο τρομερη ποιοτητα για τηλεφωνο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://i66.tinypic.com/54c651.jpg[/img]"]http://i66.tinypic.com/54c651.jpg

μολις το πηρα το κινητο δεν παιζεται

 

ω ρε μανα μου.....σφαγη :):):)

Link to comment
Share on other sites

ειχα mediapad x2 οποτε το μεγεθος δεν με νοιαζει.

eglobalcentral

χωρις τελωνειο, 8 μερες εκανε σφραγισμενο τρομερη ποιοτητα για τηλεφωνο

 

Καλορίζικο!! Έβαλες την επιλογή με την ασφάλεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!! Έβαλες την επιλογή με την ασφάλεια?

 

Όχι αν ξέρεις πως ενεργοποιώ και αυτό και το always on display?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι παραπολυ καλη ..καθαρη.μπαταρια νωρις ακομα αλλα τα 5000 ειναι φορτιο ....βαρυ.το ηχειο ειναι λες και εισαι σε club .

γενικα εχει μια ποιοτητα με προσεγμενα υλικα και προσεγγιση.κριμα που δεν μπηκε ευρωπη για ανεξηγητο λογο βεβαια.ειμαι πεπεισμενος οτι αν εμπαινε ευρωπη θα εκλεινε πολλων τα ....σπιτια που δινουν κατι αναλογο αλλα με υπερχρεωση.

το μεγεθος δεν ειναι αυτο που νομιζετε λογω της νεας σχεδιασης 18.5:9 το κινητο ειναι απλα μακροστενο και οχι τεραστιο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι παραπολυ καλη ..καθαρη.μπαταρια νωρις ακομα αλλα τα 5000 ειναι φορτιο ....βαρυ.το ηχειο ειναι λες και εισαι σε club .

γενικα εχει μια ποιοτητα με προσεγμενα υλικα και προσεγγιση.κριμα που δεν μπηκε ευρωπη για ανεξηγητο λογο βεβαια.ειμαι πεπεισμενος οτι αν εμπαινε ευρωπη θα εκλεινε πολλων τα ....σπιτια που δινουν κατι αναλογο αλλα με υπερχρεωση.

το μεγεθος δεν ειναι αυτο που νομιζετε λογω της νεας σχεδιασης 18.5:9 το κινητο ειναι απλα μακροστενο και οχι τεραστιο.

Με ακουστικα πως ακουγεται? Η ποιοτητα και κυριως η ενταση ειναι καλη για ν ακους δυνατα μουσικη?

Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

απο διπλανο φορουμ (τα ευχαριστω πηγαινουν στον lionheart75)

https://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-Note-10-6-95-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Blue-402336.html και κουπονι WJIFJCIE

380€ με EU Priority Line + insurance

οσοι το εχετε ξεκινατε να λετε γιατι μας εβαλε φωτια ο φιλος...

1. Αν εχει προβληματα με την κινεζικη ρομ

2. Απενεργοποιηση ή και διαγραφη των κινεζο εφαρμογων που ερχονται προεγκατεστημενα

3. Αυτονομια

4. Καμερες

5. Τι θα αλλάζατε

6. Θα το ξανα αγοραζατε ή θα αγοραζατε καποια αλλη συσκευη

7. Εχει ακουστει ενα θεμα οτι δεν εχει καλη ποιοτητα στον ηχο μικροφωνου σε συνομιλιες και βιντεο (αν ισχυει)

8. Εχετε κανενα θεμα με την ισχυ του wifi ή του σηματος κινητης

9. Εμφανιζει κινεζικους χαρακτηρες στις εφαρμογες (dialer, μηνύματα, κτλ) ή στο notification menu?

10. Στο τελευταιο update παρατηρησα κατι navigation gestures. Εγινε οπως το mi max 3, iphone που κρυβει το dock και δουλευει με swipe?

11. Σε καποια βιντεο ειδα οτι οι πισω καμερες μαζευουν εσωτερικα σκονη. Υπαρχει καποιο θεμα ή ηταν κατι μεμονωμένο?

Edited by asteras84
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια....επειδη εχω ερωτα με το τηλ....ελεγα να το παραγγειλω απο το geekbying, επειδη ειμαι λιγο ασχετος, με καλυπτει το paypal σε περιπτωση που δε μου το στειλουν ??

 

 

https://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-Note-10-6-95-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Black-402335.html

 

θα παιζει κανονικα Ελλαδα ?? θα εχω ελληνικα ?? και οσο για τελωνειο ?? βαζω direct priority line ??

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά παντού. Οι περισσότερες κινεζικές εφαρμογές γίνονται απεγκατασταση πολύ ευκολα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά παντού. Οι περισσότερες κινεζικές εφαρμογές γίνονται απεγκατασταση πολύ ευκολα

 

φιλε Νικο ευχαριστω πολυ !! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...