Jump to content

Honor Note 10


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας ρυθμίσεις -προγράμματα και επιλέγεις το προγράμμα που θέλεις . Εκεί έχει μια επιλογή που λέει πάντα ενεργή εφαρμογή αν θυμάμαι καλα. Το τσεκάρεις και έτσι θα δουλεύει η εφαρμογή στο παρασκήνιο. Είναι για εξοικονόμηση ενεργείς ξετσεκαρισμενα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας ρυθμίσεις -προγράμματα και επιλέγεις το προγράμμα που θέλεις . Εκεί έχει μια επιλογή που λέει πάντα ενεργή εφαρμογή αν θυμάμαι καλα. Το τσεκάρεις και έτσι θα δουλεύει η εφαρμογή στο παρασκήνιο. Είναι για εξοικονόμηση ενεργείς ξετσεκαρισμενα.
Στης ρυθμίσεις δεν βλέπω κάτι για προγράμματα μήπως θυμάσαι που το βρίσκω;

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στης ρυθμίσεις δεν βλέπω κάτι για προγράμματα μήπως θυμάσαι που το βρίσκω;

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως λέει εφαρμογές ? H εφαρμογες και ειδοποιήσεις ? Δεν εχω την συσκευή στα χέρια μου πλέον και δεν θυμάμαι τα μενού.

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι μεταξύ mimax3 και Note 10. Από θέμα υποστήριξης ρομ και android version πόσο καιρό η honor υποστηρίζει τις συσκευές τις ;
Link to comment
Share on other sites

Το honor note 10 είναι στη λίστα για να πάρει την pie. Τώρα για την μετά pie έκδοση μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε. Αν σε ενδιαφέρει μόνο η υποστήριξη σε rom θα πήγαινα στο max 3 όπου η μεγάλη κοινότητα της Xiaomi να βγάλει και πολλές custom roms.

Ισως ομως και τα 6gb ram του note 10 να το κανουν πιο future proof. Κατά τα άλλα μιλάμε για 2 τελείως διαφορετικά τηλέφωνα με το note 10 να έχει πολύ μεγάλο προβάδισμα.

Edited by therealdude00
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αν και χρόνια φαν του myphone, τελικά έκανα προφίλ λόγω του κινητού αυτού. Θα μπορούσατε να μου λύσετε κάποιες απορίες όσοι το έχετε ήδη, επειδή πλέον σκοπεύω αλλαγή από το mi max στο note 10;

- Έχει δυνατότητα διπλότυπων εφαρμογών (όπως το miui της xiaomi);

- Αγοραστής συνήθως από το gearbest, στην αγορά από το eglobal τι επιλογή πρέπει να κάνω ώστε να μην περάσει από τελωνείο η συσκευή και ειναι απαραίτητο να βάλω την ασφάλεια κατά τη διαδικασία αγοράς; Επίσης, η συσκευή έρχεται σφραγισμένη;

- Στα περί σκόνης στην κάμερα, αντιμετώπισε κάποιος από εσάς πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αν και χρόνια φαν του myphone, τελικά έκανα προφίλ λόγω του κινητού αυτού. Θα μπορούσατε να μου λύσετε κάποιες απορίες όσοι το έχετε ήδη, επειδή πλέον σκοπεύω αλλαγή από το mi max στο note 10;

- Έχει δυνατότητα διπλότυπων εφαρμογών (όπως το miui της xiaomi);

- Αγοραστής συνήθως από το gearbest, στην αγορά από το eglobal τι επιλογή πρέπει να κάνω ώστε να μην περάσει από τελωνείο η συσκευή και ειναι απαραίτητο να βάλω την ασφάλεια κατά τη διαδικασία αγοράς; Επίσης, η συσκευή έρχεται σφραγισμένη;

- Στα περί σκόνης στην κάμερα, αντιμετώπισε κάποιος από εσάς πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Καλοριζικος

- Ναι εχει αυτη τη δυνατοτητα για διπλοτυπη εφαρμογη. Αν θελεις επιπλεον με το TrustSpace (το εχει το τηλεφωνο) ειναι σαν να εχεις 2 τελειως διαφορετικους λογαριασμους στο τηλεφωνο που εναλλασονται βαση δακτυλικου αποτυπωματος. Οπως τα διαφορετικα user στους υπολογιστες, το καθενα με τις δικες του εφαρμογες και τα δικα του account για τις εφαρμογες. Οπως επισης και δικα του homescreen και οτι αλλο θες.

- Απο gearbest priority line απο eglobal αν εισαι στην Ευρωπαικη του αποθηκη τιποτα. Ναι σφραγισμενη και με ζελατινα στην οθονη.

- Μεχρι στιγμης τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στο φορουμ και σε ολους τους φιλους.Καλη εβδομαδα να εχουμε. Ηθελα να μοιραστω μαζι σας καποιες φωτογραφιες να παρετε μια ιδεα οσοι σκοπευετε να το αγορασετε....

 

https://www.flickr.com/photos/132523185@N08/albums/72157703396411444

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλή η φωτογραφική του από τα δείγματα που μας ανέβασες... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλή η φωτογραφική του από τα δείγματα που μας ανέβασες... ;)

 

αυτο πιστευω και γω φιλε μου....σιγουρα ειναι κατω απο τις ναυαρχιδες της εταιρειας....αν και την ημερα...σε ορισμενα σημεια ισαξια...σιγουρα υπολειπεται σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου....παντως μπαταρια...οθονη...ηχεια....ειναι αψογο....θα θελαμε το mate 20x αλλα ποιος να σκασει 700 και να φερει απο Κινα...

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το mi max 2 που έχω πολύ καλύτερη φαίνεται η κάμερα έβαλα και εγώ παραγγελία το 6/128 τώρα υπομονή κάνα μήνα να έρθει.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το mi max 2 που έχω πολύ καλύτερη φαίνεται η κάμερα έβαλα και εγώ παραγγελία το 6/128 τώρα υπομονή κάνα μήνα να έρθει.

 

εκανες την καλυτερη επιλογη φιλαρακι....με το καλο να ερθει.....πιστευω το πιο τουμπανο μετα απο το mate 20x....δεν υπαρχει συγκριση με mi max 3

Link to comment
Share on other sites

εκανες την καλυτερη επιλογη φιλαρακι....με το καλο να ερθει.....πιστευω το πιο τουμπανο μετα απο το mate 20x....δεν υπαρχει συγκριση με mi max 3

 

Απο Β20 πως παει?

Link to comment
Share on other sites

Απο Β20 πως παει?
Μέχρι στιγμής με cosmote σήμα φουλ και σε σχέση με κάποιο που έχει β20 στο ίδιο σημείο έχω καλύτερο σήμα. Νομίζω σε αυτές τις ίντσες και σαν σύνολο χαρακτηριστικών και την τιμή του παίζει μπάλα μόνο του.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής με cosmote σήμα φουλ και σε σχέση με κάποιο που έχει β20 στο ίδιο σημείο έχω καλύτερο σήμα. Νομίζω σε αυτές τις ίντσες και σαν σύνολο χαρακτηριστικών και την τιμή του παίζει μπάλα μόνο του.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το θεμα ειναι τι γινεται σε περιοχες που και οι τρεις εταιριες χρησιμοποιουν την 800αρα μπαντα.

Μαρεσει και εμενα το huawei nova 3 6/128 αλλα ενω εχει Β7 δεν εχει την Β20.

Το ΝΟΤΕ 10 για μενα ειναι πολυ μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι ακριβό!!!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι ακριβό!!!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε μου η ποιοτητα κατασκευης του η καμερα του ο ηχος του - ο πολυ δυνατος 970 -αλλωστε ειναι ενα P20 pro χωρις την καμερα και γενικα το κινητο για μενα ειναι σε πολυ καλη επιλογη ειδιακ το 6-128 που βγαινει στα 450 περιπου.:)

ξεχασα την μπαταρια που ξεχνας να .....φορτισεις

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ ότι είναι υπερβολικό το 8/128 κατά την άποψη μου, για αυτό και επέλεξα το 6/128 αλλά για αυτό και υπάρχουν 3 εκδόσεις οποία βολεύει τον καθένα.

Μου άρεσε και το huawei mate 20x σαν υλοποίηση αλλά δεν συμπαθω το notch

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ ότι είναι υπερβολικό το 8/128 κατά την άποψη μου, για αυτό και επέλεξα το 6/128 αλλά για αυτό και υπάρχουν 3 εκδόσεις οποία βολεύει τον καθένα.

Μου άρεσε και το huawei mate 20x σαν υλοποίηση αλλά δεν συμπαθω το notch

Και εγώ το 6/128 έχω και νομίζω ότι είναι οκ μέχρι εδώ τώρα για δυο γιγα ραμ 110 ευρώ επιπλέον δεν νομίζω να δεις τεράστια διαφορά, απλά εγω θεωρούσα ποιο σημαντικό να πάρω το 128 αντί του 64 με μικρότερη διαφορά και στην τελική είναι 6 γιγα ραμ δεν είναι και λίγο. Όσο για το mate 20X είχα μιλήσει με huawei και μου είπε ότι δεν θα έρθει καθόλου Ελλάδα σε εμάς θα κυκλοφορεί μόνο το mate 20 pro.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το 6/128 έχω και νομίζω ότι είναι οκ μέχρι εδώ τώρα για δυο γιγα ραμ 110 ευρώ επιπλέον δεν νομίζω να δεις τεράστια διαφορά, απλά εγω θεωρούσα ποιο σημαντικό να πάρω το 128 αντί του 64 με μικρότερη διαφορά και στην τελική είναι 6 γιγα ραμ δεν είναι και λίγο. Όσο για το mate 20X είχα μιλήσει με huawei και μου είπε ότι δεν θα έρθει καθόλου Ελλάδα σε εμάς θα κυκλοφορεί μόνο το mate 20 pro.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το note 10 μήπως ρώτησες αν θα το φέρουν Ελλάδα, να ξέρουμε τουλάχιστον αν χρειαστεί κάποια επισκευή αν το αναλαμβάνουν;

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...