Jump to content

Honor Note 10


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Αθήνα δεν έχεις πρόβλημα και χωρίς την Β20. Πιάνει 4g κανονικά. Στην Επαρχία υπάρχει πρόβλημα γι αυτό πολλά παιδιά την χρειάζονται τη συγκεκριμένη μπάντα.
Ευχαριστώ για την βοήθεια. Οπότε Αθήνα 4g θα έχω παντού ανεξάρτητα από περιοχή; Επαρχία όταν χρειαστεί, σε καποιες περιοχές δεν θα έχω 4g ή σε όλες; Όταν δεν θα έχω 4g λόγω της B20 θα έχω H+ ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την συσκευή στα χέρια μου εδώ και μια εβδομάδα σχεδόν. Πραγματικά τρομερή συσκευή.

 

Οθόνη μεγάλη και απολαυστική Καλύτερη από του p20 pro σε θέμα φωτεινότητας και απόχρωσης.

Σωθικά δυνατά και ίδια με του p20 pro συν υδροψυξη και διπλό gpu turbo.(Κάπου πήρε το μάτι μου ότι έχει και διπλή κεραία για καλύτερο σήμα WiFi)

Πραγματικός στερεοφωνικός και δυνατός ήχος από δύο ισοδύναμα ηχεία στο επάνω και κάτω μέρος της συσκευής. Δεν χρησιμοποιεί το ακουστικό για ψευτοστερεο. Δεν έχω ακούσει κάτι δυνατότερο σε άλλη συσκευη.

Κατασκευή αντίστοιχη του p20 pro και στο μπλε καθρέφτη που το έχω δεν το χορταίνω!

Κάμερα πάρα πολύ καλή. Όχι ανώτερη από το p20 pro(ειδικά στης βραδινές φώτο δεν το φτάνει κανένα κινητό) αλλά έχει της ιδιες λειτουργίες. Η κάμερα και το Ai κάνει καλή δουλειά. Δεν νομίζω να μείνει κανείς παραπομενος στο κομμάτι της φωτογραφίας. Στο βίντεο υπάρχουν οι ίδιοι περιορισμοί που υπάρχουν και στο p20 pro.

Η μπαταρία βγάζει άνετα την μια μέρα με παράλογη χρήση και δύο ημέρες με λογική χρήση.

Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ από όλα είναι η σμουθιλα που υπάρχει στην καθημερινη χρήση, χωρίς ίχνος λαγκ η κολλήματος. Τύφλα να έχει το ios και είμαι και φαν της μηλιά. Στα παιχνίδια δεν καταλάβαινει τίποτα και η σμουθιλα που δίνει και εκεί σε συνδυασμό με την μεγάλη οθόνη είναι πραγματική απόλαυση.

Επίσης λόγο της μεγάλης οθόνης ότι multimedia κάνεις είναι απόλαυση. Έβαλα και είδα ταινία και ήταν το κάτι άλλο σε συνδυασμό με τον ήχο.

Η συσκευή έχει θηκουλα tpu και προτεκτορ περασμένο στην οθόνη όπως το p20 pro.

Με δύο κάρτες σιμ κόσμοτε μέσα σε περιοχές Ασπρόπυργος Ελευσίνα μάγουλα μάνδρα έχω παντού 4g και φουλ σήμα.

Η συσκευή είναι μονοδρομος στην κατηγορία του.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή στα χέρια μου εδώ και μια εβδομάδα σχεδόν. Πραγματικά τρομερή συσκευή.

 

Οθόνη μεγάλη και απολαυστική Καλύτερη από του p20 pro σε θέμα φωτεινότητας και απόχρωσης.

Σωθικά δυνατά και ίδια με του p20 pro συν υδροψυξη και διπλό gpu turbo.(Κάπου πήρε το μάτι μου ότι έχει και διπλή κεραία για καλύτερο σήμα WiFi)

Πραγματικός στερεοφωνικός και δυνατός ήχος από δύο ισοδύναμα ηχεία στο επάνω και κάτω μέρος της συσκευής. Δεν χρησιμοποιεί το ακουστικό για ψευτοστερεο. Δεν έχω ακούσει κάτι δυνατότερο σε άλλη συσκευη.

Κατασκευή αντίστοιχη του p20 pro και στο μπλε καθρέφτη που το έχω δεν το χορταίνω!

Κάμερα πάρα πολύ καλή. Όχι ανώτερη από το p20 pro(ειδικά στης βραδινές φώτο δεν το φτάνει κανένα κινητό) αλλά έχει της ιδιες λειτουργίες. Η κάμερα και το Ai κάνει καλή δουλειά. Δεν νομίζω να μείνει κανείς παραπομενος στο κομμάτι της φωτογραφίας. Στο βίντεο υπάρχουν οι ίδιοι περιορισμοί που υπάρχουν και στο p20 pro.

Η μπαταρία βγάζει άνετα την μια μέρα με παράλογη χρήση και δύο ημέρες με λογική χρήση.

Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ από όλα είναι η σμουθιλα που υπάρχει στην καθημερινη χρήση, χωρίς ίχνος λαγκ η κολλήματος. Τύφλα να έχει το ios και είμαι και φαν της μηλιά. Στα παιχνίδια δεν καταλάβαινει τίποτα και η σμουθιλα που δίνει και εκεί σε συνδυασμό με την μεγάλη οθόνη είναι πραγματική απόλαυση.

Επίσης λόγο της μεγάλης οθόνης ότι multimedia κάνεις είναι απόλαυση. Έβαλα και είδα ταινία και ήταν το κάτι άλλο σε συνδυασμό με τον ήχο.

Η συσκευή έχει θηκουλα tpu και προτεκτορ περασμένο στην οθόνη όπως το p20 pro.

Με δύο κάρτες σιμ κόσμοτε μέσα σε περιοχές Ασπρόπυργος Ελευσίνα μάγουλα μάνδρα έχω παντού 4g και φουλ σήμα.

Η συσκευή είναι μονοδρομος στην κατηγορία του.

Μα το ευχαριστηθεις φίλε μου καλορίζικο! Να είσαι καλά για τις εντυπώσεις που έγραψες. Από πού το πήρες και πόσο; Τι ρομ φοράει, από ελληνικά να υποθέσω πως δεν έχει; Η συσκευή έχει NFC σωστά; Πόσο έκανε να έρθει γιατί σε κάτι τέτοια είμαι ανυπόμονος! Φοβάμαι μήπως δεν βγει global version οπότε μήπως ετοιμαζόμαστε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα το ευχαριστηθεις φίλε μου καλορίζικο! Να είσαι καλά για τις εντυπώσεις που έγραψες. Από πού το πήρες και πόσο; Τι ρομ φοράει, από ελληνικά να υποθέσω πως δεν έχει; Η συσκευή έχει NFC σωστά; Πόσο έκανε να έρθει γιατί σε κάτι τέτοια είμαι ανυπόμονος! Φοβάμαι μήπως δεν βγει global version οπότε μήπως ετοιμαζόμαστε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πήρα από φίλο εντος Αττικής οπότε δεν είχα κάποια αναμονή για κάτι. NFC έχει άλλα δεν το έχω δουλέψει ούτε πρόκειται γιατί δεν χρησιμοποιώ. Ελληνικά εχει παντού. Δεν είχε Google play store αλλά το πέρασα σε δύο λεπτά. Επίσης είχε κινέζικο bloatware το οποίο έκανα unistall άμεσα γρήγορα και απλά. Τα μόνα κινέζικα που βλέπω είναι στον μαμισιο Browser στην homepage του αλλά δεν έχω ασχοληθεί γιατί χρησιμοποιώ άλλον συνήθως.

Η rom που έχει είναι Android 8.1 emui 8.2.0

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από φίλο εντος Αττικής οπότε δεν είχα κάποια αναμονή για κάτι. NFC έχει άλλα δεν το έχω δουλέψει ούτε πρόκειται γιατί δεν χρησιμοποιώ. Ελληνικά εχει παντού. Δεν είχε Google play store αλλά το πέρασα σε δύο λεπτά. Επίσης είχε κινέζικο bloatware το οποίο έκανα unistall άμεσα γρήγορα και απλά. Τα μόνα κινέζικα που βλέπω είναι στον μαμισιο Browser στην homepage του αλλά δεν έχω ασχοληθεί γιατί χρησιμοποιώ άλλον συνήθως.

Η rom που έχει είναι Android 8.1 emui 8.2.0

Οπότε δεν χρειάζεται διαδικασία αλλαγής ρομ. Ο φίλος εμπορεύεται κινητά η απλά ήταν δικό του και στο έδωσε; Ρωτάω γιατί αν έχει και άλλο ίσως με ενδιέφερε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ψαχνω και γω θα περιμεςνω να δω πως θα το παρω ςιναι πολυ καλη συσκευη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάποιο σχετικό app πχ lte discovery σου δείχνει σε ποια μπάντα είσαι συνδεδεμένος?

Ακόμα με το video τι γίνεται?

4Κ 30fps/ 1080 60fps 720 120fps?

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάποιο σχετικό app πχ lte discovery σου δείχνει σε ποια μπάντα είσαι συνδεδεμένος?

Ακόμα με το video τι γίνεται?

4Κ 30fps/ 1080 60fps 720 120fps?

 

Στο πρόγραμμα lte discovery δείχνει band 3

 

Στο βίντεο έχει

4k λογικά στα 30fps γιατί δεν λεει

1080p 60fps

1080p 30fps (εδώ δουλεύει το ois)

1080p (18,7:9) για full screen και ois

HD 720p και εδώ λογικά στα 30 με ois

 

Edit: Έχει και slow motion στα 120fps.

 

 

Edit https://postimg.cc/gallery/1amrkivzs/. Δυνατά update!

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

ωραία άρα δείχνει μπάντα χωρίς root κλπ

 

Έχει ois?

Το ois σίγουρα δεν δουλεύει παντού?

Αν το βράδυ στα 1080 επιλέξεις 60 αντί για 30fps το βίντεο σκοτεινιάζει?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα lte discovery δείχνει band 3

 

Στο βίντεο έχει

4k λογικά στα 30fps γιατί δεν λεει

1080p 60fps

1080p 30fps (εδώ δουλεύει το ois)

1080p (18,7:9) για full screen και ois

HD 720p και εδώ λογικά στα 30 με ois

 

Edit: Έχει και slow motion στα 120fps.

 

Edit https://postimg.cc/gallery/1amrkivzs/. Δυνατά update!

καλησπερα αν δεν σου ειναι κοπος ανεβαζεις φωτο του κινητου να το δουμε πως ειναι?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ωραία άρα δείχνει μπάντα χωρίς root κλπ

 

Έχει ois?

Το ois σίγουρα δεν δουλεύει παντού?

Αν το βράδυ στα 1080 επιλέξεις 60 αντί για 30fps το βίντεο σκοτεινιάζει?

Ναι σκοτείνιαζε φίλε μου.

καλησπερα αν δεν σου ειναι κοπος ανεβαζεις φωτο του κινητου να το δουμε πως ειναι?

 

Ωριστε και οι φωτός φίλε μου. https://postimg.cc/gallery/2b3aa1tx8/

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο σπεσιαλ μεγειες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Είναι κουκλί το ατιμο και ταυτόχρονα τούμπανο σε όλα. Για να δούμε στην IFA θα ανακοινωθεί global; Βλέπω και στο Σκρούτζ ότι αναμένεται σύντομα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κουκλί το ατιμο και ταυτόχρονα τούμπανο σε όλα. Για να δούμε στην IFA θα ανακοινωθεί global; Βλέπω και στο Σκρούτζ ότι αναμένεται σύντομα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οντος είναι κόσμημα! Μακάρι να το φέρουν σκρουτζομαγαζα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τώρα ένα review παρατηρώ ότι και το μαύρο είναι πολύ όμορφο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολλοί που το περιμένουμε...

Εικάζω πως στο Σκρουτζ θα έρθει γύρω στα μέσα του Σεπτέμβρη με τιμή γύρω στα 470 πάνω κάτω... Ίδωμεν...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα για αγορά από εξωτερικό που μπορούμε να το βρούμε?

 

μονο κινα και αυτο απο ali.μακρια απο κει.εχω φαει τον κοσμο δεν υπαρχει.αν μπει ευρωπη ολα καλα ειδαλλως :(

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

μονο κινα και αυτο απο ali.μακρια απο κει.εχω φαει τον κοσμο δεν υπαρχει.αν μπει ευρωπη ολα καλα ειδαλλως :(

 

Από ali δεν με ψήνει με τίποτα...

 

Έψαξα λίγο και το βρήκα εδώ eglobalcentral.eu , είναι αξιόπιστο? Από Ευρώπη αν κατάλαβα καλά είναι?

Link to comment
Share on other sites

Από ali δεν με ψήνει με τίποτα...

 

Έψαξα λίγο και το βρήκα εδώ eglobalcentral.eu , είναι αξιόπιστο? Από Ευρώπη αν κατάλαβα καλά είναι?

 

δεν ξερω. αλλοι εδω σε αλλο νημα τοχουν προτεινει.τι να πω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Από ali δεν με ψήνει με τίποτα...

 

Έψαξα λίγο και το βρήκα εδώ eglobalcentral.eu , είναι αξιόπιστο? Από Ευρώπη αν κατάλαβα καλά είναι?

 

Γιατί από το Ali δεν ψήνεστε; Αν εννοείται για κινητά ή αλήθεια είναι ότι δεν έχω ψωνίσει ακόμα από το Ali. Έχω ψωνίσει όμως πάνω από 30 μικροπραγματα εδώ και 2 χρόνια και δεν μου έχει τύχει κάτι στραβό ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από το Ali δεν ψήνεστε; Αν εννοείται για κινητά ή αλήθεια είναι ότι δεν έχω ψωνίσει ακόμα από το Ali. Έχω ψωνίσει όμως πάνω από 30 μικροπραγματα εδώ και 2 χρόνια και δεν μου έχει τύχει κάτι στραβό ποτέ.

 

TEλΩΝΕΙΟ-ΔΑΣΜΟΙ-ΦΠΑ :)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...