Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω θέμα με το bluetooth όταν είναι ενεργό δεν χτυπάει το whtsup messenger

 

Θα πας στο Bluetooth και εντός του συνδεδεμένου headset, όπου εκεί θα απενεργοποιήσεις τα media.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε !

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το slot της συσκευής μέσω fastboot

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε !

 

Εμείς ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

:pΤην ενημέρωση ιουλίου μάλλον την ξεχάσανε;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο Bluetooth και εντός του συνδεδεμένου headset, όπου εκεί θα απενεργοποιήσεις τα media.

 

Καλησπέρα τι ακριβώς απενεργοποιώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι ακριβώς απενεργοποιώ;

Πας στο bluetooth, πατάς πάνω στο headset και σου δίνει επιλογές τι να παίζει το ακουστικό. Μία από αυτές είναι τα media. Απενεργοποίησέ το.

Edited by harrisxan
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Ιουλίου έφτασε. (11.0.9.0)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Ιουλίου έφτασε. (11.0.9.0)

 

Και τι άλλαξε; τίποτα.:lol:

Ακόμα χαμένος ο equalizer στις ρυθμίσεις ήχου, τα εικόνιδια για VoLTE δεν εμφανίζονται.

 

Πιστεύω δεν θα τα διορθώσουν ποτέ αυτά, απλά βγάζουν τις ενημερώσεις λόγω προγράμματος. Για ενημέρωση Αυγούστου μας βλέπω αρχές του άλλου μήνα και βάλε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Και τι άλλαξε; τίποτα.:lol:

Ακόμα χαμένος ο equalizer στις ρυθμίσεις ήχου, τα εικόνιδια για VoLTE δεν εμφανίζονται.

 

Πιστεύω δεν θα τα διορθώσουν ποτέ αυτά, απλά βγάζουν τις ενημερώσεις λόγω προγράμματος. Για ενημέρωση Αυγούστου μας βλέπω αρχές του άλλου μήνα και βάλε.

 

Εικονίδιο VoLTE δεν θα δεις ποτέ, όπως και σε υπόλοιπες Android One συσκευές, καθώς και τα Pixel. Το EQ μάλλον είναι ανενεργό, δες στις ρυθμίσεις.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Με την 9αρα ειχα κανονικά το εικονίδιο HD πάνω δεξιά.

το EQ δεν υπάρχει πουθενά στις ρυθμίσεις ήχου στην 10αρα όπως το είχε στην 9αρα. Ακόμα και σε Music apps όταν τους λέω να χρησιμοποιήσει το EQ του συστήματος μου λέει οτι δεν υπάρχει τίποτα.

και ναι έχω κάνει και επαναφορά μετά το πέρασμα 10αρας. Πάλι τίποτα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Με την 9αρα ειχα κανονικά το εικονίδιο HD πάνω δεξιά.

το EQ δεν υπάρχει πουθενά στις ρυθμίσεις ήχου στην 10αρα όπως το είχε στην 9αρα. Ακόμα και σε Music apps όταν τους λέω να χρησιμοποιήσει το EQ του συστήματος μου λέει οτι δεν υπάρχει τίποτα.

και ναι έχω κάνει και επαναφορά μετά το πέρασμα 10αρας. Πάλι τίποτα.

Άμα δεν πέφτει το LTE κατά τη διάρκεια της κλήσης, το VoLTE παίζει. Όταν εννοούσες Equaliser, εννοείς αυτό της Xiaomi με τις έτοιμα presets (Ενισχυτής Ήχου Mi) ;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιείται το volte με cosmote?

Θυμάμαι πριν κάποιο καιρό που το είχα δοκιμάσει από το σάιτ της cosmote δεν το είχε το μοντέλο στη λίστα με τις συμβατές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιείται το volte με cosmote?

Θυμάμαι πριν κάποιο καιρό που το είχα δοκιμάσει από το σάιτ της cosmote δεν το είχε το μοντέλο στη λίστα με τις συμβατές συσκευές.

 

Δεν υπάρχει στη λίστα συμβατών συσκευών, και έτσι ναι μεν εάν το ενεργοποιήσεις με τους τρόπους που θα σου πω θα ενεργοποιηθεί, αλλά μη περιμένεις να λειτουργεί σωστά, θα δυσλειτουργεί δηλαδή η υπηρεσία.

 

Λοιπόν, πρώτος τρόπος, το να καλέσεις την Cosmote, και να τους πεις ότι έχεις μια συσκευή απο τις συμβατές που υπάρχει στη λίστα τους. Πες τους ότι έχεις το Redmi Note 7 Pro και θα στο ενεργοποιήσουν.

Δεύτερος τρόπος, το να βάλεις την SIM σε μια άλλη συσκευή απο τις συμβατές της λίστας, και ή να τους πάρεις τηλέφωνο για να το ενεργοποιήσουν στην SIM σου, αυτή τη φορά λέγοντας τη σωστή συσκευή, αυτή δηλαδή που θα υπάρχει στη λίστα τους και θα είναι και η συσκευή που θα έχεις περάσει την SIM, ή να στείλεις το SMS WIFICALL στο 1333.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν πέφτει το LTE κατά τη διάρκεια της κλήσης, το VoLTE παίζει. Όταν εννοούσες Equaliser, εννοείς αυτό της Xiaomi με τις έτοιμα presets (Ενισχυτής Ήχου Mi) ;

 

Ακριβώς, μάλιστα σου έλεγε και τι ακουστικά έχεις και αναλόγως άλλαζε ο ήχος!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, μάλιστα σου έλεγε και τι ακουστικά έχεις και αναλόγως άλλαζε ο ήχος!
Διάβασα σε ομάδα στο telegram ότι το αφαίρεσαν το Mi Sound Enhancer.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση V11.0.10.0. Μάλλον θα είναι η ενημέρωση Αυγούστου

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

περιττό να σου πω ότι πάτησα 3 φορές ενημέρωση για να το βγάλει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Είχα κάνει την OTA αναβάθμιση σε Android 10 που ύστερα από ώρες απέσυραν τον Φεβρουάριο και από τότε δεν έχω λάβει καμία νεώτερη ενημέρωση. Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση ή λόγω της συγκεκριμένης rom θα ξεμείνω με αυτή;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Είχα κάνει την OTA αναβάθμιση σε Android 10 που ύστερα από ώρες απέσυραν τον Φεβρουάριο και από τότε δεν έχω λάβει καμία νεώτερη ενημέρωση. Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση ή λόγω της συγκεκριμένης rom θα ξεμείνω με αυτή;

 

Είχα γράψει παλιότερα εναν οδηγό, μιας και εγώ ήμουν στο ίδιο σημείο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8023741#post8023741

Δεν ξέρω αν έχει ανανεωθεί για νεότερη έκδοση, το πρόβλημα είναι οτι εκοψαν την συγκεκριμένη ενημέρωση και εβγαλαν μετά απο 9αρα σε 10αρα μαρτιου, όσοι ειχαν 10αρα φεβρουαριου εβγαζε μηνυμα οτι δεν υπάρχει ενημέρωση είτε ενημέρωση για την 9αρα.

 

Εχω δοκιμάσει την μέθοδο που περιγράφω και μου δούλεψε κανονικά., και παίρνω πλέον κανονικά ενημέρωσεις.

ΠΡΟΣΟΧΗ,δεν ευθύνομαι για πιθανή απώλεια δεδομένων.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Είχα κάνει την OTA αναβάθμιση σε Android 10 που ύστερα από ώρες απέσυραν τον Φεβρουάριο και από τότε δεν έχω λάβει καμία νεώτερη ενημέρωση. Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση ή λόγω της συγκεκριμένης rom θα ξεμείνω με αυτή;

 

Δοκίμασε να περάσεις την fastboot rom μέσω Mi Flash Tool

Να η τελευταία έκδοση https://bigota.d.miui.com/V11.0.10.0.QDLMIXM/daisy_global_images_V11.0.10.0.QDLMIXM_20200811.0000.00_10.0_cc1ac3740f.tgz

 

Βέβαια, πρέπει να ξεκλειδώσεις το bootloader της συσκευής (αυτό συνεπάγεται με απώλεια δεδομένων, ότι σημαντικά αρχεία έχεις, μετέφερε τα στη κάρτα μνήμης, αν βέβαια υπάρχει, αλλιώς σε υπολογιστή)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις την fastboot rom μέσω Mi Flash Tool

Να η τελευταία έκδοση https://bigota.d.miui.com/V11.0.10.0.QDLMIXM/daisy_global_images_V11.0.10.0.QDLMIXM_20200811.0000.00_10.0_cc1ac3740f.tgz

 

Βέβαια, πρέπει να ξεκλειδώσεις το bootloader της συσκευής (αυτό συνεπάγεται με απώλεια δεδομένων, ότι σημαντικά αρχεία έχεις, μετέφερε τα στη κάρτα μνήμης, αν βέβαια υπάρχει, αλλιώς σε υπολογιστή)

 

Ο τρόπος που έχω γράψει παραπάνω, δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσει τίποτα, για αυτό και το δοκίμασα.

Φυσικά ο καθένας δοκιμάζει αυτό που είναι καλύτερα στις δυνατότητες του.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που έχω γράψει παραπάνω, δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσει τίποτα, για αυτό και το δοκίμασα.

 

Φυσικά ο καθένας δοκιμάζει αυτό που είναι καλύτερα στις δυνατότητες του.

Ο τρόπος μέσω recovery;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...