Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

den xreiazete na kaneis tipota file mou.tha ta kanei auto ola apo mono tou!!!

afou kaneis to hard resset meta exei tria-tesera pragmatakia pou tha sou zitisei (sxetika me to pos douleuei to menou tou mi fantasteis tipota periergo) einai entelos geleio ;)

:D :D :D

δικιο ειχες πραγματι ηταν ευκολο αδικα φοβηθηκα τοσο πολυ (ας ειναι καλα η ασχετοσυνη μου) τωρα παιρνω τα μηνυματα κανονικα.

βεβαια μενει να βρω τροπο να περασω το destinitor αλλα τουλαχιστον διορθωθηκε το προβλημα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pretek sd 256mb +wifi

 

TNX Saroy1982 :D > Αν σου είναι εύκολο μου λες απο που μπορώ να την αγοράσω . Είμαι λιγάκι άσχετος ακόμα :O Από ταχύτητα και συμβατότητα τι λένε οι συγκαικριμένες μνήμες ?

Link to comment
Share on other sites

TNX Saroy1982 :D > Αν σου είναι εύκολο μου λες απο που μπορώ να την αγοράσω . Είμαι λιγάκι άσχετος ακόμα :O Από ταχύτητα και συμβατότητα τι λένε οι συγκαικριμένες μνήμες ?

κοίτα στο http://www.play247.gr !~

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

παιδία, κάπου διάβασα για κάποια αναβάθμιση του S100.

Ξέρουμε τπτ για αυτό? Ξέρουμε τι αλλαγές θα υπάρξουν? Τι OS θα έχει? Magneto?

Link to comment
Share on other sites

έκανα cold reset και έπειτα ξαναπέρασα τα προγράμμτα που ήθελα και όλα τα αρχεία της extended rom

το πρόβλημά μου είναι πως δεν εγκατασ΄ταθηκε ποτέ το πολύ καλό Keyboard GR...

γιατί???πως μπορώ να το περάσω?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

paides exo ena problima me tous ixous:gnorizo oti gia ixo klisis

bazoume ton ixo windows ->rings kai gia sms sto windows.

sto diko mou omos kapoioi ixoi den mpainoun sta sms par'olo

poy yparxoun mesa sto windows!!!mporei kapoios na boithisei; :O

thanks...

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένοι τύποι ήχων (δεν θυμάμαι ποιοί, υπάρχει αντίστοιχη απάντηση γύρω στην 120 σελίδα) δεν υποστηρίζονται για SMS

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

paides exo ena problima me tous ixous:gnorizo oti gia ixo klisis

bazoume ton ixo windows ->rings kai gia sms sto windows.

sto diko mou omos kapoioi ixoi den mpainoun sta sms par'olo

poy yparxoun mesa sto windows!!!mporei kapoios na boithisei; :O

thanks...

Gia hxous mynhmatwn mono wav ypostirizontai

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρατήρησα σήμερα ότι μετά από αναβάθμιση στην 1.11 πλέον δε μπορώ να γράψω με PhonePad. Όταν το επιλέγω, μου βγάζει το κλασικό δικό του πληκτρολόγιο (Τουλάχιστον δε βγάζει το παλιό καλό/κακό άσπρο άδειο κουτί).

 

Το πρόβλημα δε λύνεται με soft reset όπως παλιά. Το έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα; Επίσης αν ενώ γράφετε sms με το δικό του Keyboard ή το Keyboard GR, μετά επιλέξετε TranScriber και μετά PhonePad το σύστημα κολλάει και θέλει soft reset...

 

By the way, μπορείτε να μου πείτε με PM σε ποιο κανάλι να πάω να "αγοράσω" εφαρμογές; Καλό μου aivanet σε φάγαν τα κυκλώματα... Σνιφ κλαψ!

No Info
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση...αυτό το προστατευτικό (ζελατίνα) που έχει η οθόνη αφής του s100 αν γρατζουνιστεί αλλάζει; είναι εύκολη διαδικασία ή πρέπει να το στείλεις στην qtek.......

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ :cry: ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΕΩΝ THEMES (*.ΗΜΕ) ΑΡΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ???? :D

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρατήρησα σήμερα ότι μετά από αναβάθμιση στην 1.11 πλέον δε μπορώ να γράψω με PhonePad. Όταν το επιλέγω, μου βγάζει το κλασικό δικό του πληκτρολόγιο (Τουλάχιστον δε βγάζει το παλιό καλό/κακό άσπρο άδειο κουτί).

 

Το πρόβλημα δε λύνεται με soft reset όπως παλιά. Το έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα; Επίσης αν ενώ γράφετε sms με το δικό του Keyboard ή το Keyboard GR, μετά επιλέξετε TranScriber και μετά PhonePad το σύστημα κολλάει και θέλει soft reset...

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω :( :( Καμία λύση ;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εκανα format sto pc και εχασα την σελιδα του myphone που μιλουσαν μονο για το qtek s100 μηπωσ μπορει να βοηθησει κανεις

 

 

 

Ευχαριστω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση...αυτό το προστατευτικό (ζελατίνα) που έχει η οθόνη αφής του s100 αν γρατζουνιστεί αλλάζει; είναι εύκολη διαδικασία ή πρέπει να το στείλεις στην qtek.......

 

Εννοείς ΤΗΝ touch screen την ίδια;

(εντάξει, το "προστατευτικό" της όπως λές, αλλά της ίδιας, όχι εξτρά; )

 

Εεεε υποθέτω το δίνεις και πληρώνεις... δεν ξέρω, δεν θα ήθελα να μάθω.. και έχω και εγώ μια μικρή γρατζουνίτσα....

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

και έχω και εγώ μια μικρή γρατζουνίτσα....

 

Ναι αυτό εννοώ! Και γω σήμερα εντόπισα μια μικρή γρατζουνίτσα και ξενέρωσα! Έχει και τα γενέθλιά του σήμερα (έγινε 1 εβδομάδας!!!)

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Μου κόλλησε και μένα με τον ίδιο τρόπο μία φορά. Όσες φορές το δοκίμασα στη συνέχεια, δεν κατόρθωσα να το ξανακολλήσω.

 

Πάντως, το phonepad λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και τα γενέθλιά του σήμερα (έγινε 1 εβδομάδας!!!)

 

Κούτσικο είναι ακόμα... Άντε να το χαίρεσαι.... :)

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Κούτσικο είναι ακόμα... Άντε να το χαίρεσαι.... :)

 

Φχαριστώ ( :D ) Είναι μικρό ακόμα, μέχρι να παντρευτεί θα γιάνει (η γρατζουνίτσα) :lol: :lol: :lol:

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

By the way, μπορείτε να μου πείτε με PM σε ποιο κανάλι να πάω να "αγοράσω" εφαρμογές; Καλό μου aivanet σε φάγαν τα κυκλώματα... Σνιφ κλαψ!

#pocketwarez στο ίδιο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρατήρησα σήμερα ότι μετά από αναβάθμιση στην 1.11 πλέον δε μπορώ να γράψω με PhonePad. Όταν το επιλέγω, μου βγάζει το κλασικό δικό του πληκτρολόγιο (Τουλάχιστον δε βγάζει το παλιό καλό/κακό άσπρο άδειο κουτί).

 

Το πρόβλημα δε λύνεται με soft reset όπως παλιά. Το έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα; Επίσης αν ενώ γράφετε sms με το δικό του Keyboard ή το Keyboard GR, μετά επιλέξετε TranScriber και μετά PhonePad το σύστημα κολλάει και θέλει soft reset...

 

By the way, μπορείτε να μου πείτε με PM σε ποιο κανάλι να πάω να "αγοράσω" εφαρμογές; Καλό μου aivanet σε φάγαν τα κυκλώματα... Σνιφ κλαψ!

παράξενο!!!

το πρώτο πράγμα που επιχείρησα να κάνω μετά την αναβάθμιση ήταν να δω αν στέλνει 160 με το phone pad.

τότε το άνοιγε κανονικά!!!

τώρα ΌΧΙ !! μήπως κάποιο πρόγραμμα μας την κάνει την δουλειά???

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση...αυτό το προστατευτικό (ζελατίνα) που έχει η οθόνη αφής του s100 αν γρατζουνιστεί αλλάζει; είναι εύκολη διαδικασία ή πρέπει να το στείλεις στην qtek.......

 

αυτή η ζελατίνα είναι η ίδια η οθόνη . αν γρατζουνιστεί η οθόνη τότε την αλλάζεις και... κοστίζει!

 

βάλτε όσο ποιο σύντομα γίνετε SCREEN PROTECTOR!!

είναι η μονη λύση .

 

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΕΩΝ THEMES (*.ΗΜΕ) ΑΡΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

τα themes έχουν κατάληξη *.tsk

τα βάζεις στην storage χύμα και μετά επιλεγεις το θέμα από : ρυθμίσεις/today

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εκανα format sto pc και εχασα την σελιδα του myphone που μιλουσαν μονο για το qtek s100 μηπωσ μπορει να βοηθησει κανεις

 

 

 

 

Ευχαριστω :cry:

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41996 :)

Link to comment
Share on other sites

To Magician mas enhlikiothike to kako einai omws oti mono face lift tou kanane ola ta mhxanika merh einai akoma idia ...

 

http://www.pocketpt.net/albums/CEBIT05/PICT0076.sized.jpg

 

http://www.indiagsm.com/news/spy.jpg

 

http://x.msmobiles.com/portal/images/orange/Orange-SPV-M500-02-Back.jpg

 

http://x.msmobiles.com/portal/images/orange/Orange-SPV-M500-06-Bottom.jpg

 

http://x.msmobiles.com/portal/images/orange/Orange-SPV-M500-04-Left.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...