Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ και επαυξάνω αλλά αυτό που με κάνει και αναρωτιέμαι είναι αφού φταίει τόσο πολύ το software γιατί τόσο καιρό

 

α. δεν το αναβαθμίζουνε και προσπαθούν με ψεύτο patsakia να το μαζέψουν

 

β. δεν βγαίνει μια εταιρία με παράδοση στον χώρο των camera software να λανσάρει μια εφαρμογή και να μας λύσει τα χέρια γιατί απο ότι θυμάμαι τοσο με το P900 που είχα όσο και με το 6260 είχαν βγει 2-3 εφαρμογές που αν δεν έλυναν το πρόβλημα τουλάχιστο έφεραν καλύτερο αποτέλεσμα από το "μανήσιο" software .

 

Πάντως εάν τελικά το θέμα είναι softweriko κάτι που δεν έχω κανέναν λόγο να αμφισβητήσω μετά από τα τόσα που έγραψες, τόσο εσύ όσο και ο sequent_c είναι κρίμα να μην διορθώνεται γιατί είναι το μοναδικό ψεγάδι σε αυτό το στολίδι που λέγετε magician...

 

γι αυτό καταλήξαμε στο συμπέρασμα ,και το λέμε εδώ και καιρό,ότι το s100 έχει μια χαμηλής ποιότητας κάμερα. δεν δίνουν φαίνεται οι κατασκευαστές τόσο σημασία ούτε στα υλικά ούτε στο software.

το μοναδικό πράγμα που μπορούμε να κάνουμε είναι να χρησιμοποιούμε όλοι μας το spb imageer ,τουλάχιστον στις αγαπημένες μας φωτός. άλλωστε δεν τραβάμε και όλη μέρα φωτογραφίες. εγώ όλες τις διορθώνω.

μονο τις πολύ φωτιζόμενες δεν μπορώ !!! κανεις δεν μπορεί ...

τουλάχιστον ας διορθώσουν αυτό το κουλό ... και το video με την καθυστέρηση του ήχου.

τίποτα άλλο.

 

anyway ...μπάμπη οι ρυθμίσεις που έδωσες ήταν πολύ εύστοχες ...

το sharpening στο 10 ήταν αυτό που δημιουργούσε τα χιονια . βάζοντας το στο 3 εξαφανίζεται το φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΘΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ TODAY SCREEN ΤΟΥ S100 ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ K AΔΙΑΒΑΣΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

anyway ...μπάμπη οι ρυθμίσεις που έδωσες ήταν πολύ εύστοχες ...

το sharpening στο 10 ήταν αυτό που δημιουργούσε τα χιονια . βάζοντας το στο 3 εξαφανίζεται το φαινόμενο.

Οντως, εγινε αρκετα καλυτερη. Καλο αυτο... :D

 

Εγω εχω το εξης προβλημα με το video: Δεν εχει καλη ανανεωση των καρε και ετσι μου βγαινει ψιλοαργο. Μηπως ειναι καμια ρυθμιση που εχω πειραξει; :confused:

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη επαφή με το μαγικό κόσμο των pocket pc και φυσικά έχω απορίες

 

1. Γιατί μου αλλάζει την ώρα +1 κάθε φορά που κάνω syncronization; H ώρα είναι μια χαρά στο pc

 

2. Πώς γίνεται τα προγράμματα που κάνω setup να γίνονται στη storage card ;

 

3. Ποιά προγράμματα χρειάζομαι για να μετατρέψω τα xvid που έχω ήδη σε έκδοση για pocket pc ; Yπάρχει τρόπος να ενσωματωθούν και οι υπότιτλοι;

 

4. Πώς κλείνει πραγματικά μια εφαρμογή ; Πατάω το x αλλά τις βλέπω όλες να βρίσκονται στο running problems

Link to comment
Share on other sites

1. Δες στις ''Τοπικες ρυθμισεις'' αν εχεις βαλει GMT +2

2. Οταν τα κανεις install απο το ActiveSync σου πεταει ενα παραθυρο που σου λεει που θελεις να το κανεις εγκατασταση. Για τα *.cab πρεπει να βαλεις τον CabInstaller για να τα αποθηκευσεις στην καρτα

3. VirtualDub

4. Πρεπει να βαλεις προγραμμα και συγκεκριμενα το Spb Pocket Plus

 

:)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης προβλημα με το video: Δεν εχει καλη ανανεωση των καρε και ετσι μου βγαινει ψιλοαργο. Μηπως ειναι καμια ρυθμιση που εχω πειραξει; :confused:

Πού το έχεις βάλει να αποθηκεύεται? Αν το έχεις βάλει στην κάρτα, και είναι αργή, τότε δικαιολογημένα έχεις κολλήματα. Δοκίμασε στην εσωτερική μνήμη...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οντως, εγινε αρκετα καλυτερη. Καλο αυτο... :D

 

Εγω εχω το εξης προβλημα με το video: Δεν εχει καλη ανανεωση των καρε και ετσι μου βγαινει ψιλοαργο. Μηπως ειναι καμια ρυθμιση που εχω πειραξει; :confused:

Gia pexe ligo me ta hertz kai koita nadeis an diorthonete ..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το xcpuscalar, με το οποίο μπορείς να κάνεις και over/down clocking.

afto xrisimopoio gia down kai over clocking kai gia na vlepo to cpu usage alla thelo kapio allo min tixon kai me douleuei to xcpuscalar :D

kamia idea?

Link to comment
Share on other sites

paidia an theloyme na diagrapsoume epafes tis sim pws ginetai me to q tek s100?

 

SIM-MANAGER τον έχεις στα προγράμματα

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Πού το έχεις βάλει να αποθηκεύεται? Αν το έχεις βάλει στην κάρτα, και είναι αργή, τότε δικαιολογημένα έχεις κολλήματα. Δοκίμασε στην εσωτερική μνήμη...

Μπα οχι, ακομα και στην εγγραφη ειναι αργο. Το να το βαλω στα 60Hz μου το κανει λιγο καλυτερο αλλα σε κατι ρυθμισεις που ειχαν δωθει στο thread για την καμερα ελεγε να το βαλουμε στα 50Hz. Τι να κανω τελικα; :O

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι, ακομα και στην εγγραφη ειναι αργο. Το να το βαλω στα 60Hz μου το κανει λιγο καλυτερο αλλα σε κατι ρυθμισεις που ειχαν δωθει στο thread για την καμερα ελεγε να το βαλουμε στα 50Hz. Τι να κανω τελικα; :O

NA to afhseis sta 60 an einai kalutera den to sizitame...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το xda-developers ειναι down απο χθες το βραδυ?λες να απειλησε με μυνησεις η ace?? :rotfl: :offtopic:

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το xda-developers ειναι down απο χθες το βραδυ?λες να απειλησε με μυνησεις η ace?? :rotfl: :offtopic:

 

Τωρα παιζει ! :p

Link to comment
Share on other sites

edes i megali ora ir8e :X bgalane kenurgio patch gia tin kamera kai ine telio 8eli 1-2 alages sto setings alla bgasi ka8arotates fotografies

 

 

 

LINK1

 

LINK2

 

prota to: camerawizard_WWE_B19_to_RC14.cab

meta to: camerawizard_O2Asia_Customize.cab

kai to telos to: Patch_103_7.sa.cab

 

 

istera "tools">"Adjust...">"contrast 5 " >"brigtness 4" >"saturation 3" >"hue 5 " >"sharpness 10"

 

 

 

8elo na mou anaferete tin apopsisas

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...