Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση μονάχα..

Ξέρει κανείς αν υπάρχει το ενδεχόμενο ενός εξελιγμένου s100 ως αναφορά τουλάχιστον το θέμα φωτογραφίας? Είναι ο μοναδικός ανασταλτικός παράγοντας για μένα…

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Poia maxairia mwre apopseis antalazoume mhn xechnas oti o sequent_c tha ginei to filaraki mou molis anevw sthn Thesaloniki gia monini egatstash to kalokairi.

 

:D :D

 

Κοίτα να δείς.. έφυγα εγώ από επάνω... και πάτε όλοι σας εκεί για να ζηλέυω...

 

:( :( :(

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Sto HowardForums lene oti lew kai egw

Sto XDA forums mia apo ta idia kai an den sou arkei afto se paw se periodika

H Kinith thlefwnia to egrapse mexri kai to Tomorrow tou mhna to anaferei sthn selida 95.

 

E twra ti na ypothesw oti oloi aftoi einai erasitexnes kai den xeroune ti lene , h egw den xerw na diavazw .

 

Oti lew to lew me stoixeia den einai dikes mou ektimhseis oyte to paizw xerolas

kai skopos mou den einai na prosbalw kanenan.

 

Τα forum δε μπορούν να είναι έγκυρες πηγές για τέτοια ζητήματα. Όσο για τα περιοδικά αυτά δε τα διάβασα ποτέ έτσι δε μπορώ να φέρω άποψη αλλά ούτως ή άλλως διάβασα πολύ πιο "παλαβά" πράγματα σε περιοδικά γι αυτό δε μου φένεται παράξενο :) Πάντως τα στοιχεία που μας παρέθεσες είναι πλήρως διαφωτιστικά ...

 

Kodak

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

To Magician mas enhlikiothike to kako einai omws oti mono face lift tou kanane ola ta mhxanika merh einai akoma idia ...

 

http://www.pocketpt.net/albums/CEBIT05/PICT0076.sized.jpg

 

http://www.indiagsm.com/news/spy.jpg

 

http://x.msmobiles.com/portal/images/orange/Orange-SPV-M500-02-Back.jpg

 

http://x.msmobiles.com/portal/images/orange/Orange-SPV-M500-06-Bottom.jpg

 

http://x.msmobiles.com/portal/images/orange/Orange-SPV-M500-04-Left.jpg

 

paidia i timi t tha einai pio xamili apo tin timi tou i-mate i tou qtek ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

re seis lete an exo yperxronismeno to jam sta 624mhz oli thn ora na pathei tipota? a kai kati allo... epidei thelo na eimai panta sigouros gia tin taxitita toy epeksergasth yparxei kana prog ektos toy xcpuscallar (pou xrisimopoio gia overcloacking) pou na petaei se kapoio parathiraki poso akribos einai o epeksergastis kai poso % autou xrisimopoiei?? :)

ante perimeno apantish!!! :D :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρίσκω ότι ενώ δουλεύω κανονικά και σχετικά άνετα, με δυσκολεύουν στο select με pen-drag πάνω στην οθόνη.

 

Άσε που ο καραγκαντέμης, έκανα χειρουργική επέμβαση και ενώ τα μέτρησα όλα σωστά... έκοψα τελικά λάθος διαστάσεις! :O :O :O

 

Οπότε πρέπει να παραγγείλω καινούργιο και.. βαριέμαι... καλά protectors στην Αθήνα που βρίσκω; :worry:

ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΕΔΩ? http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_76&manufacturers_id=85&products_id=959&zenid=d89637e72dbd3114e41e9c725a65f7bb

σπιτι σου χωρις αλλη χρεωση. :)

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

exei balei kaneis sd lexar 1g?paizei kanonika?

 

Εγώ έχω lexar 1Gb όχι την high speed, την απλή. Παίζει μια χαρά αλλα είναι αργή..:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω lexar 1Gb όχι την high speed, την απλή. Παίζει μια χαρά αλλα είναι αργή..:(

 

Τί εννοείς αργή; Πάλι αυτή η συζήτηση της γρήγορης μνήμης....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=858694#post858694

 

Έτσι να μην ξεχνιώμαστε....

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

ayth pou breika einai 32x poia einai h argh h grhgorh?

 

Η 32x πρέπει να είναι η γρήγορη.Όταν την αγόρασα θυμάμαι είχε αυτή που πήρα και μία που έλεγε high speed που ήταν αρκετά πιο ακριβή.Εμένα δεν γράφει τίποτα επάνω...

 

EDIT: Tώρα είδα εδώ οτι βγάζει μόνο 32x πλέον..Άρα είναι η γρήγορη.Πάντως παίζει μια χαρά, κάνενα πρόβλημα.;)

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς αργή; Πάλι αυτή η συζήτηση της γρήγορης μνήμης....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=858694#post858694

 

Έτσι να μην ξεχνιώμαστε....

 

Όταν λέω οτι είναι αργή η δική μου, εννοώ οτι δεν είναι καν 32x αυτή που πήρα. Δεν μιλάω για υπερβολικές ταχύτητες που δεν πιάνει καν το jam. Τέσπα, το θέμα είναι οτι η κάρτα παίζει μια χαρά :)

Link to comment
Share on other sites

Kai gia osous filous sunexizoun na exoun provlimata me to BT

NO Bluetooth harware found
sas vrika thn lush... mpika sto site tis imate ekana register me kapoio IMEI kolitou me jam kai vrika diathesima tools ( xrhshma )... to cab auto mporeite na to katevasete apo EDO

 

elpizo na luthei se olous sas to provlima mia kai kalh...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα για αναβάθμιση σε 128ΜΒ. Γίνεται από την επίσημη αντιπροσωπεία ή "ανεπίσημα"; Στη δεύτερη περίπτωση ακυρώνεται η εγγύηση οπότε το σκέφτεσαι διπλά !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Kai gia osous filous sunexizoun na exoun provlimata me to BT sas vrika thn lush... mpika sto site tis imate ekana register me kapoio IMEI kolitou me jam kai vrika diathesima tools ( xrhshma )... to cab auto mporeite na to katevasete apo EDO

 

elpizo na luthei se olous sas to provlima mia kai kalh...

nai giati kapoios exupnos empene ston ftp server kai esvhne arxeia apo ton ftp tou xda ( polu pithanon kai h idia h MS giati pano uphrxe h version windows 2005) tha to anevaso alou!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

nai giati kapoios exupnos empene ston ftp server kai esvhne arxeia apo ton ftp tou xda ( polu pithanon kai h idia h MS giati pano uphrxe h version windows 2005) tha to anevaso alou!!!

Parteto einai se rar morfi

 

 

Odhgies pros naftilomenous: aposympieste to cab arxeio pou periexei kai kanteto copy sto magician , apo ekei kai tha to trexete...

 

Edit: Απαγορεύεται το upload στον server του Myphone ανάλογων attachments σύμφωνα με απόφαση του Administrator.. Μπορείς να το ανεβάσεις το αρχείο σε άλλον server.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπώ ότι το S100 μου ξυπνάει ορισμένες φορές μόνο του και δεν δείχνει καν τί το ξύπνησε... Λές και έχει στοιχειώσει ένα πράμα....

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπώ ότι το S100 μου ξυπνάει ορισμένες φορές μόνο του και δεν δείχνει καν τί το ξύπνησε... Λές και έχει στοιχειώσει ένα πράμα....

 

Έχει φαίνεται ισχυρή προσωπικότητα! Πάντως και το δικό μου το έχει κάνει μερικές φορές.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενός S100 και μετά από αρκετή έρευνα για τις δυνατότητές του μου έχουν δημιουργηθεί οι εξής απορίες:

α) Διάβασα ότι δεν είναι δυνατή η αντιγραφή των SMS από τη SIM στο τηλέφωνο. Τελικά αυτό γίνεται με κάποιο (εξωτερικό) πρόγραμμα;

β) Υπάρχει τρόπος ή πρόγραμμα αρχειοθέτησης των SMS στον υπολογιστή;

 

Συγγνώμη εκ των προτέρων αν τα παραπάνω έχουν απαντηθεί -- έκανα αναζήτηση αλλά δεν απέδωσε, και 209 σελίδες του θέματος είναι λίγο δύσκολο να διαβαστούν :)

Link to comment
Share on other sites

Μην προτρέχετε αν δεν γνωρίζετε το έχω ξαναπεί....

 

Δεν ειναι θέμα software αλλά πεπερασμένης τεχνολογίας του φακού της κάμερας, χρησιμοποιεί την CMOS η οποία εχει αντικατασταθεί εδώ και καιρό απο την CCD για αυτο τον λογο έχουμε τοσο χάλια ποιότητα η οποια καμια σχεση δεν έχει με άλλα κινητα 1.3 Μpixel Αν συνυπολογίαουμε και την έλλειψη του φλάς η σούπα δένει μια χαρά ...

 

Μπορώ να σου αναφέρω 10 τηλέφωνα με CMOS κάμερες που τραβάνε καλύτερες φωτογραφίες από το S100... Αρα δεν ειναι θέμα πεπερασμένης τεχνολογίας... Πολλά MPixel τηλέφωνα χρησιμοποιούν CMOS φακούς. Είναι συνδυασμός και των δύο παραγόντων...

 

Το S100 έχει ένα CMOS φακό, με τραγική επεξεργασία software γιαυτό και εμφανίζει μέτρια αποτελέσματα... Αν αναβαθμιστεί το software θα βελτιωθεί και η ποιότητα των φωτογραφιών, όχι πολύ όμως γιατί και η ποιότητα του φακού δεν βοηθά... ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι δεν είναι δυνατή η αντιγραφή των SMS από τη SIM στο τηλέφωνο. Τελικά αυτό γίνεται με κάποιο (εξωτερικό) πρόγραμμα;

β) Υπάρχει τρόπος ή πρόγραμμα αρχειοθέτησης των SMS στον υπολογιστή;

 

A ναι.. όντως έχω και εγώ ένα SMS πολύ καλό στην SIM και δεν ξέρω πώς να το τραβήξω... Τϊ έχουν να πούν τα ντομοβόι του forum;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου αναφέρω 10 τηλέφωνα με CMOS κάμερες που τραβάνε καλύτερες φωτογραφίες από το S100... Αρα δεν ειναι θέμα πεπερασμένης τεχνολογίας... Πολλά MPixel τηλέφωνα χρησιμοποιούν CMOS φακούς. Είναι συνδυασμός και των δύο παραγόντων...

 

Το S100 έχει ένα CMOS φακό, με τραγική επεξεργασία software γιαυτό και εμφανίζει μέτρια αποτελέσματα... Αν αναβαθμιστεί το software θα βελτιωθεί και η ποιότητα των φωτογραφιών, όχι πολύ όμως γιατί και η ποιότητα του φακού δεν βοηθά... ;)

 

Συμφωνώ και επαυξάνω αλλά αυτό που με κάνει και αναρωτιέμαι είναι αφού φταίει τόσο πολύ το software γιατί τόσο καιρό

 

α. δεν το αναβαθμίζουνε και προσπαθούν με ψεύτο patsakia να το μαζέψουν

 

β. δεν βγαίνει μια εταιρία με παράδοση στον χώρο των camera software να λανσάρει μια εφαρμογή και να μας λύσει τα χέρια γιατί απο ότι θυμάμαι τοσο με το P900 που είχα όσο και με το 6260 είχαν βγει 2-3 εφαρμογές που αν δεν έλυναν το πρόβλημα τουλάχιστο έφεραν καλύτερο αποτέλεσμα από το "μανήσιο" software .

 

Πάντως εάν τελικά το θέμα είναι softweriko κάτι που δεν έχω κανέναν λόγο να αμφισβητήσω μετά από τα τόσα που έγραψες, τόσο εσύ όσο και ο sequent_c είναι κρίμα να μην διορθώνεται γιατί είναι το μοναδικό ψεγάδι σε αυτό το στολίδι που λέγετε magician...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...