Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει λύση για το πρόβλημα που δε βρίσκει κάποια εφαρμογή μετά απο restart? To handy switcher κ το handymenu συγεκριμένα σε εμένα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει λύση για το πρόβλημα που δε βρίσκει κάποια εφαρμογή μετά απο restart? To handy switcher κ το handymenu συγεκριμένα σε εμένα...

 

Τις έχεις εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης, σωστά;

Αν ναι, τότε κοίτα πως το έλυσα εγώ (ίδιο πρόβλημα με άλλη εφαρμογή, το smallmenu και το magicbutton):

Ανοίγεις το memmaid.

Πας στην τρίτη καρτέλα.

Από το επάνω drop down menu επιλέγεις το Start Up Programs.

Στην λίστα που σου βγάζει, επιλέγεις το πρόγραμμα (lnk ή exe) που δεν βρίσκει κατά την εκκίνηση και το με το βελάκι που κοιτάει προς τα κάτω και είναι δίπλα στο κουμπί delete, το κατεβάζεις όσο πιο κάτω γίνεται.

Στην επόμενη εκκίνηση του λειτουργικού, μέχρι να τρέξουν τα πρώτα προγράμματα θα περάσει κάποιος χρόνος. Μέσα σε αυτόν τον χρόνο θα υπάρξει επικοινωνία με την κάρτα μνήμης και θα φορτώσει κανονικά το πρόγραμμα που πριν δεν έβρισκε.

All science is either physics or stamp collecting.

Ernest Rutherford, in J. B. Birks "Rutherford at Manchester" (1962).

British chemist & physicist (1871 - 1937).

Link to comment
Share on other sites

Καλή λύση, φάνηκε να δουλεύει, αν κ το προγραμμα CommLoader.exe δε με άφηνε να κάνω αλλαγές. Το έκλεισα, μετακινησα προς τα κάτω τα handy switcher k menu, και φαίνεται οκ...Αλλιώς θα τα βάλω στην κεντρικη μνήμη!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο!

Εγκατέστησα το PocketMusic_Player_Pro._v3.7, πολύ καλό αλλά μετά δε μπορόυσα να επιλέξω mp3 για ήχο κλήσης. Μπορεί να γίνει κάτι?

Ήχο για μηνύματα sms μπορώ να βάλω επίσης δικό μου?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο!

Εγκατέστησα το PocketMusic_Player_Pro._v3.7, πολύ καλό αλλά μετά δε μπορόυσα να επιλέξω mp3 για ήχο κλήσης. Μπορεί να γίνει κάτι?

Ήχο για μηνύματα sms μπορώ να βάλω επίσης δικό μου?

 

Θα πας στις επιλογές του, θα του πεις να μην κάνει associate με mp3 files κι έτσι θα επανέλθουν τα mp3 ως ήχοι κλήσης.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

κάποιος τροπος να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στο storage card-imageS??
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος οταν μιλας στο τηλεφωνο αυτο να κλειδωνει ?

Οποτε μιλαω και εχω το τηλεφωνο στο αυτι επειδη το πιεζω η κανει επαφη η touch screen βρισκω να τρεχουν προγραμματα, η οθονη να γυριζει σε landscape και γενικως οτι μπορει να πατηθει κατα τυχη!!!

Γινεται καπως να κανει Lock την οθόνη κατα την διαρκεια τις ομιλιας ??

Link to comment
Share on other sites

κάποιος τροπος να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στο storage card-imageS??

 

Ναι, άνοιξε την κάμερα, πήγαινε κάτω δεξιά στις ρυθμίσεις και μετά Εργαλεία/Επιλογές και επέλεξε τα βίντεο και οι φωτό να αποθηκεύονται στη storage card.

Θα τις βρίσκεις στο my documents της storage card.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει πρόγραμμα το οποίο με κάποια συντόμεση , χωρίς να πρέπει να το ανοίξω από το μενού κλπ..να ηχογραφεί ανά πάσα στιγμή;

Κάτι σαν το Power DictaPhone στα Nokia Series 60.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει πρόγραμμα το οποίο με κάποια συντόμεση , χωρίς να πρέπει να το ανοίξω από το μενού κλπ..να ηχογραφεί ανά πάσα στιγμή;

Κάτι σαν το Power DictaPhone στα Nokia Series 60.

:D :D

δεν χρειαζεσαι προγραμμα το κατω κουμπακι στην αριστερη πλευρα του σ100

κανει ακριβως τη δουλεια που θελεις αρκει να το κρατας πατημενο οση ωρα θες να ηχογραφει.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:D :D

δεν χρειαζεσαι προγραμμα το κατω κουμπακι στην αριστερη πλευρα του σ100

κανει ακριβως τη δουλεια που θελεις αρκει να το κρατας πατημενο οση ωρα θες να ηχογραφει.

 

Για να μην το κρατώ πατημένο ρώτησα, αλλά οκ, δεν είναι κ τόσο τρομερό πια..!

Και κάτι ακόμη, κάτι έχει γίνει και δε μπορώ απο to Resco File explorer να φτιάξω σωστά τα assosiations...Στο media player μου λεει ότι δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή, και δε ν παίζουν και οι ήχοι κλήσης απ΄το τον κατάλογο windows\rings. Απεγκατέστησα όποιον άλλο music player είχα, αλλά και πάλι τίποτα. To mem maid επίσης ρεν έκανε δουλειά :(

Αν πάλι κάνω τα mp3 associate με ton betaplayer, παίζουν οκ, αλλά κ πάλι δε διορθώνονται οι ήχοι κλήσης

Link to comment
Share on other sites

re paidia kapou sto forum eixa diavasi kati rithmisis pou veltionoun kata poli tin piotita stis fotografies.. epidi exoume gemisi merikes ekatontades selides me to Jam mipos kapio paidi mpori na tis ksanagrapsi??

 

 

tnx !!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ ταπεινά συγνώμη για την όποια αναστάτωση προκάλεσα στο forum.... :O

 

Βασικά φταίει η ελαστικότητα του moderator που δεν έσβησε αμέσως το αρχικό άσχετο ποστ...

ελπίζοντας ότι θα ακολουθήσετε τουλάχιστον την προτροπή του χρήστη για pm.

 

Τα offtopic post αφαιρέθηκαν, παρακαλώ συνεχίστε στο θέμα του thread.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι από μένα συγνώμη. :O

Καθ' ότι νεος στο φορουμ, δεν έχω ιδεά απ΄αυτά.

Όταν λεει ο άλλος "κανε με p.m." τι ακριβώς πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

P.M.=Personal Message (προσωπικό μύνημα)

Πατάς πάνω στο nickname του χρήστη κι επιλέγεις "αποστολή προσωπικού μυνήματος" :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ας μου λύση κάποιος την εξής απλή απορία που εχω:

Διαβάζω ότι πολύ από εσάς χρησιμοποιείτε το s100 και σαν mp3 player....με τι ακουστικά ???

Τα ακουστικά που έρχονται στο κουτί ειναι απλα απαράδεκτα και η ενταση χαλια, με τι πατέντα ακούτε ??

 

tnx!

Link to comment
Share on other sites

ekana ena search alla den vrika kati....arxeia ixou me kataliksi *.amr pws mporw na ta akousw sto s100 mou????

 

euxaristw paidia....

Κάνεις πως φτιάχνεις ένα νέο MMS και βάζεις ως συνημμένο το *.amr και έτσι το ακούς. Πρωτόγωνος αλλα και μοναδικός τρόπος... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

ekana ena search alla den vrika kati....arxeia ixou me kataliksi *.amr pws mporw na ta akousw sto s100 mou????

 

euxaristw paidia....

Χρησιμοποιησε το TCMP, για link ψαξε λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος οταν μιλας στο τηλεφωνο αυτο να κλειδωνει ?

Οποτε μιλαω και εχω το τηλεφωνο στο αυτι επειδη το πιεζω η κανει επαφη η touch screen βρισκω να τρεχουν προγραμματα, η οθονη να γυριζει σε landscape και γενικως οτι μπορει να πατηθει κατα τυχη!!!

Γινεται καπως να κανει Lock την οθόνη κατα την διαρκεια τις ομιλιας ??

 

Σβύνε την Οθόνη αφού το σηκώσεις και ενεργοποιηθεί το ακούστικό!

 

Ρίχνεις το PDA σε "'υπνο" αλλά το τηλ΄.εφωνο λειτουργεί κανονικά!

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Σβήνε την Οθόνη αφού το σηκώσεις και ενεργοποιηθεί το ακούστικό!

 

Ρίχνεις το PDA σε "'υπνο" αλλά το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά!

To κακο σε αυτή την περίπτωση είναι οτι ο μετρητής χρόνου εισερχομένων-εξερχομένων τρελένεται. Μπορεί να μιλήσεις 1 λεπτο και να δείς μετα οτι δείχνει πως μίλησες 1 ώρα!

Αλλιώς αντιστοιχίστε το παρακάτω πρόγραμμα με ένα hardware κουμπί, και κάθε φορά που το πατάτε θα σβήνει/ανάβει η οθόνη...:)

ToggleDisplay.zip

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ας μου λύση κάποιος την εξής απλή απορία που εχω:

Διαβάζω ότι πολύ από εσάς χρησιμοποιείτε το s100 και σαν mp3 player....με τι ακουστικά ???

Τα ακουστικά που έρχονται στο κουτί ειναι απλα απαράδεκτα και η ενταση χαλια, με τι πατέντα ακούτε ??

 

tnx!

An kai to exo ksanapei ego prosopika anoiksa to plastiko me to rithmistiko tis entasis (anoigei eukola) kai ksekolisa ta aparadekta opos les akoustika kai kollisa psires tis sony kai paizei teleia! ;)

Link to comment
Share on other sites

To κακο σε αυτή την περίπτωση είναι οτι ο μετρητής χρόνου εισερχομένων-εξερχομένων τρελένεται. Μπορεί να μιλήσεις 1 λεπτο και να δείς μετα οτι δείχνει πως μίλησες 1 ώρα!

Αλλιώς αντιστοιχίστε το παρακάτω πρόγραμμα με ένα hardware κουμπί, και κάθε φορά που το πατάτε θα σβήνει/ανάβει η οθόνη...:)

 

Χμμμ καλό και thanx αν και δεν μπορώ να πώ ότι με νοιάζει ιδιαίτερα ο μετρητής κλήσεων...

Δεν τον κοιτάω ποτέ :p

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...