Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει κανένας χριστιανος να μου εξηγήσει με PM πως μπορώ να περάσω το Firmware της ACE (του qtek s100) στο Imate Jam μου?

 

Έχει αρχίσει να μου σπαει τα νευρα η μη σωστη υποστηριξη SMS 160 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ χαρακτηρων.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ειμαι νεος κατοχος S100,αλλα λιγο-πολυ γνωριζω τα του κιν.καθοτι ειχα το 2020!Απλα Θελω να ρωτισω,αν υπαρχουν νεοτερα σχετικα με τα WM 5.0 για το κιν.μας?Αν υπαρχει κατι πειτε μου...!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανένας χριστιανος να μου εξηγήσει με PM πως μπορώ να περάσω το Firmware της ACE (του qtek s100) στο Imate Jam μου?

 

Έχει αρχίσει να μου σπαει τα νευρα η μη σωστη υποστηριξη SMS 160 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ χαρακτηρων.

 

Ευχαριστώ

Εγω που εχω qtek s100 επισημο της ace και με την τελευταια αναβαθμιση παλι μεχρι 70 χαρακτιρες sms μπωρο να γραψω για 160 δεν ξερω πως γινεται ελπιζω τα wm5 να εχουν τι λυση αλλα που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω qtek s100 επισημο της ace και με την τελευταια αναβαθμιση παλι μεχρι 70 χαρακτιρες sms μπωρο να γραψω για 160 δεν ξερω πως γινεται ελπιζω τα wm5 να εχουν τι λυση αλλα που ειναι.

 

θα πας start-settings-tab system, εκει θα βρεις την εφαργογη που ρυθμιζει τη γλωσσα του μενου καθως και μια επιλογη για αποστολη 160 χαρακτηρων στα sms

Link to comment
Share on other sites

valte to resco keyboard kai tha mporesete na grapsete 160 ellinikous xaraktires...

 

 

Καλο το RESCO όπως και το INTERKEY αλλα και τα 2 έχουν πρόβλημα με τους ελληνικους χαρακτηρες Υ και Ρ. 'Οποτε χρησιμοποιηθουν αυτόματα οι χαρακτηρες μειώνονται στους 70!! Είσαι δηλαδη αναγκασμένος όποτε θες να χρησιμοποιησεις αυτους τους 2 χαρακτηρες να γυρίζεις στο αγγλικο πληκτρολογιο.

 

Δεν ξέρω αν το προβλημα διορθώνεται με καποια καινουργια εκδοση των παραπανω προγραμματων

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Resco Keyboard Pro, εβαλα και την τελευταια εκδοση απο το qtek.gr, τα SMS μου γραφει 160 χαρακτηρες, ολα κομπλε. Αλλα οταν στελνω μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες, στα αλλα κινητα τα στελνει αλλαμπουρνεζικα και γεματα με ερωτηματικα! Υπαρχει καποια λυση;;;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Resco Keyboard Pro, εβαλα και την τελευταια εκδοση απο το qtek.gr, τα SMS μου γραφει 160 χαρακτηρες, ολα κομπλε. Αλλα οταν στελνω μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες, στα αλλα κινητα τα στελνει αλλαμπουρνεζικα και γεματα με ερωτηματικα! Υπαρχει καποια λυση;;;

 

Na sthseis to Resco Keyboard_p_PermanentModifiers kai na xeniaseis mia kai kalh

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανένας χριστιανος να μου εξηγήσει με PM πως μπορώ να περάσω το Firmware της ACE (του qtek s100) στο Imate Jam μου?

 

Έχει αρχίσει να μου σπαει τα νευρα η μη σωστη υποστηριξη SMS 160 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ χαρακτηρων.

 

Ευχαριστώ

:) δεν γινεται.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:) δεν γινεται.

 

Μάλλον έχεις χάσει επεισόδια ;) 'Εχει γίνει απο κάποιους και στην Ελλαδα αλλα πολύ περισσοτερο στο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ειμαι νεος κατοχος S100,αλλα λιγο-πολυ γνωριζω τα του κιν.καθοτι ειχα το 2020!Απλα Θελω να ρωτισω,αν υπαρχουν νεοτερα σχετικα με τα WM 5.0 για το κιν.μας?Αν υπαρχει κατι πειτε μου...!

δυστυχως :( απ'οσο ξερω δεν θα υπαρξουν win5 για το s100 σε καμια του εκδοση.αυτο αλλωστε υποστηριζουν και στο xda developers.παντως απο οτι διαβασα σε καποιο αλλο thread εδω(ας με συγχωρησει οποιος το εγραψε,δεν θυμαμαι) η t-mobile θα βγαλει ενα mda compact ii που ειναι παρομοιο (με 128mb ομως) με το σ100 αλλα με windows 2005...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Το "στυλάκι" του κινητου είναι ομοιο με του S100-S110

To debate ειναι ομως ΤΙ είδους επεξεργαστή θα φορά

Ένα άλλο πράγμα που το χαρακτηρίζει είναι η παντελής έλλειψη WiFi

πάντως πρίν σκεφτώ ΚΑΝ να αγοράσω νέα συσκευή WM5

θα ψαχτώ πολύ μιάς και οι TI OMAP δέν είναι και η Fisrt Choice μου....

Προτιμώ χαλαρά τους INeL Bulverde

Το αναφέρω αυτό και για τους μελλοντικούς αγοραστές του χμμμμ 9100

το οποίο είναι ο αντικαταστάτης του S100 το οποίο "φορά" ΤΙ ΟΜΑΡ 200MHz έναντι INTeL Bulverde 416ΜΗz

Ένα άλλο που ενισχύει αυτή μου την αντίληψη είναι η τριβή που είχα με τους TI OMAP 730

και η πλέον γνωστή σύνθεση του "βασιλιά" JasJar το οποίο όντας σοβαρό μηχανάκι φορά τι άλλο Bulverde στα 512MHz

Επιφυλάσσομαι μιας και μπορεί αυτός ο επεξεργαστής

να είναι AMD wannabe (βλέπε μικρότερος χρονισμός μεγάλη επεξεργαστική ισχύς)

αυτα.....

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

όταν πάω να βάλω ένα jpg wallpaper sto s100 μου εμφανίζει τα χρώματα της εικόνας θαμπά.Ξέρεται πως διορθώνεται?

 

Den diorthonete distixws.

By dafault ginete afth h thampada .

An toso poly thes to wallpaper na emfanizete swsta tha prepei na ftiaxeis ena analogo theme kai na to enswmatwseis.

Programmata yparxoun polla (ppc theme studio nomizw legotan to kalitero) psaxe mesa sto 1o thread tou s100 kapoio filoi eixan dwsei ta onomata aftwn .. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ούτε έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα

παρόλο που κάνω και zoom τις φωτο πριν τις θέσω σαν wallpaper..........

τα χρώματα είναι ζωντανά χςρίς pixeλιάσματα και κανενός είδους distortions στην εικόνα.

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω στο μενου Εναρξη να μην εμφανιζονται τα τελευταια προγραμματα που ανοιξα; Υπαρχει καποιος τροπος;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παλία θέματα σκάβεις

χεχεχ

βρές ένα καλό reg editor

και από το key \HKCU\Software\Microsoft\SHELL\TaskSwitch\

σβήσε τα values που περιλαμβάνει

 

Αυτό λειτουργούσε περίφημα στα winmobile 2003 δεν είμαι σίγουρος οτι λειτουργεί ακομη...

μπορείς να το κάνεις πιο αυτοματοποιημένα χωρις reg editors αν ψάξεις στο γουγλη για τέτοιου είδους προγράμματα.....

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως :( απ'οσο ξερω δεν θα υπαρξουν win5 για το s100 σε καμια του εκδοση.αυτο αλλωστε υποστηριζουν και στο xda developers.παντως απο οτι διαβασα σε καποιο αλλο thread εδω(ας με συγχωρησει οποιος το εγραψε,δεν θυμαμαι) η t-mobile θα βγαλει ενα mda compact ii που ειναι παρομοιο (με 128mb ομως) με το σ100 αλλα με windows 2005...

 

 

Δεν το έγραψα εγώ αλλά για περισσότερες λεπτομέρειες εδώ:

 

http://www.handit.de/index.php?fuseaction=detail&katid=64&produktid=3076

Link to comment
Share on other sites

όταν πάω να βάλω ένα jpg wallpaper sto s100 μου εμφανίζει τα χρώματα της εικόνας θαμπά.Ξέρεται πως διορθώνεται?

telika to brika.Xrhsimopoieis to default picture viwer twn windows mobile kai apo kei patas "set wallpaper" kai se rwtaei pososto transparency :) :) bazeis 0%

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...