Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητοι!

Επειδη μου χει σπασει τα νευρα σχετικα με τις ρυθμισεις mms ΤΙΜ ενα jam,θα παρακαλουσα οποιος/α έχει διαθεσιμο το cab αυτοματων ρυθμισεων να μου το ανεβασει σε ενα rapidshare Link ή να μου το στειλει στο Lchri@otenet.gr

Το site http://www.p-telecom.gr οπου τα ειχε δυστυχως εκλεισε...

 

Ειμαι υποχρεος!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia..Prin liges meres eixa tin atixia na mou pesei to s100 me apotelesma na xalasei tio akoustiko tou kai etsi na akouo autous pou me pernoun tilefono mono apo anoixti akroash..Episi antimetopizo kai kapoia problimata me ta led..Gnorizete ean uparxei kalupsi apo tin egguisi se periptosi pesimatos?? H' Tha prepei na ta staxo..Y.g: Kai kati allo, vasei egguisis an theleis na allaxeis prosopsi plironeis kai ergatika?? (25euro nomizo??)..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορεί το S100 με κάποιο τρόπο να παίξει ράδιο?

Αν παίρνει κάποια συσκευή ή αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, χωρίς όμως να συνδέεται στο internet?

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera!

 

Paidia einai h prwti fora pou grafw sto forum. thelw na rwtisw gia kapoio problhma pou exw. Agorasa prosfata ena XDA mini ths O2 apo Germania.

Alla opos katalabainete ola ta menu einai sta Germanika. Pos mporo na ta metatrepso sta Ellinika;

 

Euxaristo gia olla!

Maybe you say I'm a dreamer,

but I'm not the only one.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορεί το S100 με κάποιο τρόπο να παίξει ράδιο?

Αν παίρνει κάποια συσκευή ή αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, χωρίς όμως να συνδέεται στο internet?

 

 

αποσο ξερω οχι. ο μονοσ τροποσ ειναι μονο μεσω gprs.....οποτε δεν λεει και ιδιατερα. παρε μια καρτα 512 και ανω βαλε τα mp3 σου και τελειωσεσ !!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera!

 

Paidia einai h prwti fora pou grafw sto forum. thelw na rwtisw gia kapoio problhma pou exw. Agorasa prosfata ena XDA mini ths O2 apo Germania.

Alla opos katalabainete ola ta menu einai sta Germanika. Pos mporo na ta metatrepso sta Ellinika;

 

Euxaristo gia olla!

 

 

να τα μετατρεψεις φιλε μου δεν γινεται. αυτο που μπορεις να κανεισ ομως ειναι να περασεις την ελληνικη ρομ , αλλα κατα την γνωμη καλυτερα την αγγλικη , και απλα να βαλεισ στα regional settings υποστηριξη ελληνικων. Ακομα και τωρα μπορεις να βαλεις υποστηριξη ελληνικων και να στελνεισ και ελληνικα σμσ με resco keyboard. τωρα το πως θα βαλεις την ελληνικη ρομ ειναι λιγο πακετο αν ειναι καινουριοσ. αν δεν ξερεις ρωτα μας και παλι και θα σε ενημερωσουμε.. :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος τα μηνύματα (sms και mms) να μπορούμε να τα πάρουμε μέσα από το τηλέφωνο, έτσι ώστε όταν θα κάνουμε κάποια στιγμή hard reset να μπορούμε να κρατήσουμε κάποια σημαντικά μηνύματα?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορεί το S100 με κάποιο τρόπο να παίξει ράδιο?

Αν παίρνει κάποια συσκευή ή αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, χωρίς όμως να συνδέεται στο internet?

 

Από ότι έχω ακούσει αυτό, κάνει την δουλειά σου: http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=670&Nav_Section_Id=14&Catalog_Id=10&Product_Id=151030&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Δεν το έχω δοκιμάσει, να μην σε πάρω και στο λαιμό μου! :O

:D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος τα μηνύματα (sms και mms) να μπορούμε να τα πάρουμε μέσα από το τηλέφωνο, έτσι ώστε όταν θα κάνουμε κάποια στιγμή hard reset να μπορούμε να κρατήσουμε κάποια σημαντικά μηνύματα?

 

Με αυτό http://www.jeyo.com/extender.asp μπορείς να τα συγχρονίζεις τα SMS με το Outlook. Είναι πολύ βολικό. :cool:

Ψάξε στο "μαγαζάκι" θα το βρεις! ;)

:D
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορεί το S100 με κάποιο τρόπο να παίξει ράδιο?

Αν παίρνει κάποια συσκευή ή αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, χωρίς όμως να συνδέεται στο internet?

 

Από ότι έχω ακούσει αυτό, κάνει την δουλειά σου: http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=670&Nav_Section_Id=14&Catalog_Id=10&Product_Id=151030&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Δεν το έχω δοκιμάσει, να μην σε πάρω και στο λαιμό μου! :O

 

Δεν δουλεύει σωστά ως hands-free με το S100. Το αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα... και το "φεσώθηκα" :cry:

 

Ως ραδιόφωνο παίζει κανονικά (αφού ούτως ή άλλως είναι αυτόνομο με δική του μπαταρία ΑΑΑ) αλλά αν το συνδέσεις στο S100 τότε:

1) Δεν ακούγεται το κινητό όταν χτυπάει (μέσα από τα ακουστικά),

2) δεν απαντάει το κινητό όταν πατήσεις το πλήκτρο του hands free,

3) δεν σταματάει η μουσική για να μιλήσεις... :alien: και ακούς αυτόν που σε κάλεσε μόνο από το ένα ακουστικό...

4) δεν λειτουργεί το μικρόφωνο του hands free, ακούγεσαι από το μικρόφωνο του κινητού (οπότε πρέπει να το έχεις κοντά στο κεφάλι σου και όχι π.χ. στην τσάντα ή στη θήκη ζώνης...)

5) το κουμπί του hands free είναι το On-Off του ραδιοφώνου αλλά λειτουργεί μόνο όταν δεν είναι συνδεδεμένο με το S100 (όταν συνδεθεί με το κινητό δεν κάνει τίποτε!...)

 

Αυτά τα λίγα.

 

ΥΓ - Μήπως κανένας με Motorola θέλει ένα καινούργιο Radio Hands Free για το κινητάκι του;;; :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει σωστά ως hands-free με το S100. Το αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα... και το "φεσώθηκα" :cry:

 

 

Wow!! Δεν ήξερα ότι είναι τόσο χάλια.

Ευχαριστούμε για το πλήρες review! :lol:

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Jean-Paul ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Θα πρέπει όμως να σας ξαναρωτήσω που θα βρω την ελληνική ROM ή ακόμα καλύτερα την αγγλική. Υπάρχει κάποιος που την έχει για να μου την στείλει με e-mail. Και φυσικά θα χρειστώ και οδηγίες χρήσης.

Θα ήθελα επίσης να μου πείτε την γνώμη σας για το Language Extender της Paragon. Σε σχέση με το resco keyboard ποιο είναι καλύτερο. Και φυσικά και αυτά που μπορώ να τα βρω.

 

Αυτά τα λίγα για σήμερα!

 

Ευχαριστώ!

Maybe you say I'm a dreamer,

but I'm not the only one.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανείς εαν μπορώ να σε s100 να το βάλω αθόριβο την ωρα που με καλούν και όχι να το κλείσω???
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανείς εαν μπορώ να σε s100 να το βάλω αθόριβο την ωρα που με καλούν και όχι να το κλείσω???

 

 

poli apla tin ora pou se kaloun sire pano i kato to volume...

 

(to mauro diakoptaki pou vriskete sta plagia..)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω αν γινεται να μαρκαρω 2 αρχεια που δεν ειναι συνεχομενα στην οθονη π.χ 1 και το 5το γινεται?οπως στο pc control και clik σε οποιο αρχειο θελεις χωρις να τα επιλεγει ολα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες. Σε επισταμένες μου αναζητήσεις σε διάφορα ελληνικά (κυρίως) e-shops διαπιστώνω ότι το s100 δεν έχει μεγάλη διαθεσιμότητα και σε μερικά δεν υπάρχει καν (είτε ως i-mate jam κτλ). Αυτό γίνεται γιατί αποσύρεται σιγά σιγά λόγω αντικατάστασης? Επειδή θέλω μέσα στην βδομάδα να το αποκτήσω καθώς με ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό ως συσκευή (μικρό μέγεθος , wm se, δυνατότητα χρήσης ως gps) τι με συμβουλεύετε? Να το πάρω ή υπάρχει στα σκαριά κάτι καλύτερο? Το s110 κυκλοφορεί στην Ελλάδα?

Επίσης που παίζει η καλύτερη τιμή για την ελληνική έκδοση? Μήπως υπάρχει κανένα πακέτο με gps + destinator 3?

 

Εν αναμονή....

Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανείς εαν μπορώ να σε s100 να το βάλω αθόριβο την ωρα που με καλούν και όχι να το κλείσω???

υπαρχει και αλλος τροπος.στο desktop διπλα στο ρολοι βρισκεται το εικονιδιο του ηχου.πιεσε εκει και θα δεις οτι μπορεις να το "κλεισεις".ουσιαστικα κλεινει τον ηχο και οχι το τηλ. :)

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω αν γινεται να μαρκαρω 2 αρχεια που δεν ειναι συνεχομενα στην οθονη π.χ 1 και το 5το γινεται?οπως στο pc control και clik σε οποιο αρχειο θελεις χωρις να τα επιλεγει ολα.ευχαριστω

Γινεται αλλα οχι με τον προεγκατεστημενο εξπλορερ. Με τον resco explorer πχ.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

poli apla tin ora pou se kaloun sire pano i kato to volume...

 

(to mauro diakoptaki pou vriskete sta plagia..)

 

 

Ευχαριστω και του δυο σας xsiv74

Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα ειναι το πιο ΑΠΛΟ-ΛΙΤΟ στην οθονη χωρίς πολλα πολλα να την γεμίζουν για την μπαταρία. πχ κατι σαν το battary pack pro αλλα όχι τοσο μπουκωμένο!

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos
kalhspera. exo balei sto qtek s100 mou thn rom ijam mate kai den mporo na balo os ringtone mp3 para mono wav. exei kaneis kapio programma h kapoio allo tropo ya na kano thn douleia mou?

 

Mhpos exete kammia idea telika?

dokimasa kai to photo contacts pou ekei mporei na baleis mp3 ringtone se contacts alla mono se ena ena...oxi se olous... ti mporo na kano...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες. Σε επισταμένες μου αναζητήσεις σε διάφορα ελληνικά (κυρίως) e-shops διαπιστώνω ότι το s100 δεν έχει μεγάλη διαθεσιμότητα και σε μερικά δεν υπάρχει καν (είτε ως i-mate jam κτλ). Αυτό γίνεται γιατί αποσύρεται σιγά σιγά λόγω αντικατάστασης? Επειδή θέλω μέσα στην βδομάδα να το αποκτήσω καθώς με ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό ως συσκευή (μικρό μέγεθος , wm se, δυνατότητα χρήσης ως gps) τι με συμβουλεύετε? Να το πάρω ή υπάρχει στα σκαριά κάτι καλύτερο? Το s110 κυκλοφορεί στην Ελλάδα?

Επίσης που παίζει η καλύτερη τιμή για την ελληνική έκδοση? Μήπως υπάρχει κανένα πακέτο με gps + destinator 3?

 

Εν αναμονή....

 

Το S110 μπορείς να το βρεις εδώ: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_41&products_id=1886

 

Απ ότι καταλαβαίνω το έχεις αποφασίσει και δε θα ήθελα να σε μπερδέψω, αλλά εγώ εάν ήταν να αγοράσω σήμερα τηλέφωνο μάλλον θα έπερνα αυτό http://www.qtek.gr/8310.html

 

Το έχω αναφέρει κι άλλη φορά. Όποιος δεν είχε ποτέ PDA έχει πρόβλημα, στην αρχή τουλάχιστο, με touch screen σε κινητό.

Εάν είσαι έτοιμος γι αυτό, τότε πάνε πάρτο, S100, S110 δεν θα το μετανοιώσεις.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...