Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.πολλες φορές που έχω ανοιχτή μια εφαρμογή και τη χρησιμοποιω ξαφνικά η εφαρμογή κάνει κάτι σαν επανεκκίνηση μόνη της ξανανοίγει και με βγάζει στην αρχή.και στο. Fb συμβαίνει και στο Tapatalk πάρα πολλές φορές.διαβαζω ένα νήμα και με πετάει και ξανά ανοίγει στην αρχή.ακομα και στο Viber το έχει κάνει. Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάποιο παιδί που έχει πάρει ήδη το android 10 μπορεί να μας περιγράψει διαφορές ; Πάει καλύτερα και ως προς τι ;

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία ενημέρωση που έχετε;Εγώ έχω την 11.0.6.0.
Αυτή είναι η τελευταία stable global rom. Και εγώ όπως και όσοι αγόρασαν μέσω του δικτύου της infoquest αυτήν έχουν.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις η τελευταια?Αφου ακομα την αντροιντ 9 εχουμε.
Αυτό εννοεί. Το ίδιο πράγμα λέτε

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία όταν βάζω έναν launcher στο κινητό μας τρομάζω νά τόν απεγκαταστησω.τον Nova κατάφερα με τό ζόρι.εχω τόν poco και τόν arc δεν φεύγουν με τίποτα.εχω αφαίρεσει δικαίωματα άδειες κτλ...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία όταν βάζω έναν launcher στο κινητό μας τρομάζω νά τόν απεγκαταστησω.τον Nova κατάφερα με τό ζόρι.εχω τόν poco και τόν arc δεν φεύγουν με τίποτα.εχω αφαίρεσει δικαίωματα άδειες κτλ...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θες να τον απεγκαταστησεις ή να τον έχεις εγκατεστημένο και απλά να μην τον χρησιμοποιείς;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θες να τον απεγκαταστησεις ή να τον έχεις εγκατεστημένο και απλά να μην τον χρησιμοποιείς;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απεγκατασταση θέλω

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες εντελώς ξαφνικά το κινητό μου έκανε Restart και η μπαταρία απο το 68% έπεσε στο 59%. Να αρχίζω να ανησυχώ;

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα με την μπαταρία όλα μου φαίνονται μια χαρά. Μήπως ήταν της στιγμής;

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς βλέπεις να είναι αργό? Εγώ έχω αγορασμενο το nova prime εδώ κ ένα χρόνο κοντά και μου φαίνεται πολύ γρήγορο σε όλα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη χρήση που κάνω. Τι να σου πω, δεν έχουμε όλοι τα ίδια widgets, icons, themes κλπ. Στη χρήση που κάνω εγώ είχα περισσότερες στιγμές που δεν ήταν ομαλός σε σχέση με τον Poco. Γούστα είναι αυτά, αν στη δική σου χρήση βγαίνει μια χαρά ο Nova με γειά σου :)

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση θέλω

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τό βρήκα.ακυρον....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες εντελώς ξαφνικά το κινητό μου έκανε Restart και η μπαταρία απο το 68% έπεσε στο 59%. Να αρχίζω να ανησυχώ;

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα με την μπαταρία όλα μου φαίνονται μια χαρά. Μήπως ήταν της στιγμής;

Ποιας στιγμής να ειναι? Λογικά πας για μπαταρία δεν έχουν "στιγμές" οι μπαταρίες.

Πόσο καιρό το έχεις κ πόσο συχνά το φορτίζεις? Η απόδοση πέφτει αισθητα γύρω στους 600-1000 κύκλους

Edited by ewssonaht
Link to comment
Share on other sites

Ποιας στιγμής να ειναι? Λογικά πας για μπαταρία δεν έχουν "στιγμές" οι μπαταρίες.

Πόσο καιρό το έχεις κ πόσο συχνά το φορτίζεις? Η απόδοση πέφτει αισθητα γύρω στους 600-1000 κύκλους

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου.

 

Το έχω ένα χρόνο και το φορτίζω ανά 1 με 2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Ποιας στιγμής να ειναι? Λογικά πας για μπαταρία δεν έχουν "στιγμές" οι μπαταρίες.

Πόσο καιρό το έχεις κ πόσο συχνά το φορτίζεις? Η απόδοση πέφτει αισθητα γύρω στους 600-1000 κύκλους

Από περιέργεια.οταν έρθει η ώρα πού είναι η καλύτερη επιλογή να την αλλάξουμε; εννοείται με αυθεντικη;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιας στιγμής να ειναι? Λογικά πας για μπαταρία δεν έχουν "στιγμές" οι μπαταρίες.

Πόσο καιρό το έχεις κ πόσο συχνά το φορτίζεις? Η απόδοση πέφτει αισθητα γύρω στους 600-1000 κύκλους

Πως γίνεται να πέσει τόσο γρήγορα η απόδοση της μπαταρίας; το προηγούμενο μου κινητό το έχω 2 χρόνια και έχει 320 κύκλους φόρτισης, δεν έχω καταλάβει καμία πτώση στην μπαταρία.

Βασικά παίζει μεγάλο ρόλο πως χειρίζεται κάποιος την μπαταρία αν αφήνεις το κινητό να πέφτει χαμηλά η μπαταρία, κάτω από 15-20% καταστρέφετε γρήγορα.

 

Για γνήσια μπαταρία από ότι ξερω σε xiaomi δεν υπάρχει, όλες oem είναι, αλλά υπάρχουν ποιότητες, θέλει ψάξιμο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να πέσει τόσο γρήγορα η απόδοση της μπαταρίας; το προηγούμενο μου κινητό το έχω 2 χρόνια και έχει 320 κύκλους φόρτισης, δεν έχω καταλάβει καμία πτώση στην μπαταρία.

Βασικά παίζει μεγάλο ρόλο πως χειρίζεται κάποιος την μπαταρία αν αφήνεις το κινητό να πέφτει χαμηλά η μπαταρία, κάτω από 15-20% καταστρέφετε γρήγορα.

 

Για γνήσια μπαταρία από ότι ξερω σε xiaomi δεν υπάρχει, όλες oem είναι, αλλά υπάρχουν ποιότητες, θέλει ψάξιμο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς όπως τα λες, είχα το Mi Max το πρώτο και ακόμη και τώρα που το έχει ο γιος μου του κρατάει μέχρι και 3 ημέρες... Τα ίδια και στο δικό μου MI8 Pro η μπαταρία του μετά από ένα χρόνο και κρατάει πολύ καλά, φυσικά το έχω ξεσκίσει αφού πολλές φορές το έχω φορτίσει και μέσα στην μέρα 2 φορές.... Πάντως όταν κάποια στιγμή μου έπεφτε γρήγορα η μπαταρία ήταν λόγω του ότι δεν το είχα κλείσει για ένα μήνα συνεχόμενα....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου.

 

Το έχω ένα χρόνο και το φορτίζω ανά 1 με 2 μέρες

 

Eιναι περιεργο να σου χαλασε η μπαταρια μεσα σε εναν χρονο. Ειδικα με αυτην την χρηση που του κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πρέπει να χρειάζεται μάλλον αλλαγή πριν κάνα δυο μήνες είχα βάλει το doctor battery και μου είχε βγάλει 84% βέβαια δεν πιστεύω να ήταν αληθινό, κάνω βαριά χρήση έπαιζα περίπου 7 με 8 μήνες συνέχεια pubg και το γέμιζα τρεις φορές μέσα στην ημέρα αλλά δεν το αφηνα να πέσει πολύ 40% με 90% αλλά ήταν σίγουρα τρεις πλήρη κύκλοι, αυτό το θέμα είναι που με απασχολεί γιατί εκεί θα δείξει αν η συσκευή θα αντέξει για τρίτο χρόνο Edited by koyjkoyk
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου.

 

Το έχω ένα χρόνο και το φορτίζω ανά 1 με 2 μέρες

 

Υπάρχει και το calibration, δοκίμασε πρώτα αυτό.

Το είχα κάνει στο παλιό μου κινητό.

Τα στάδια είναι:

1. Ξεφόρτισμα (με χρήση) εώς ότου σβήσει.

2. Φόρτιση με κλειστό το κινητό.

3. Μετά την πλήρη φόρτιση το ανοίγεις έχοντας το πάνω στην φόρτιση.

4. Έχει bootαρει δείχνει 100% και πλέον το βγάζεις από την φόρτιση.

 

Εμένα μου χει φανεί χρήσιμο ενίοτε.

 

:)

Edited by DryEyed
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εδω και 3 μερες εχω το κινητο, αρκετα ευχαριστημενος μεχρι τωρα!

θα ηθελα να ρωτησω αν απο την εμπειρια σας η επιλογη του always on display με τα διαφορα ρολογια κλπ καταναλωνει αρκετη μπαταρια.

επισης βρηκα 1-2 πραγματακια που με ξινισαν λιγο, οπως οτι δεν μπορω να συνδεθω με κουμπι wps σε wifi μιας και δεν υπαρχει αυτη η επιλογη οπως και οτι δεν μπορω να απενεργοποιησω την γρηγορη φορτιση...

παρὀλα αυτα μου αρεσει το κινητο! περασα και την ελληνικη rom με miui 11 και android 10. ερχομενος απο android 6 μου αρεσουν αρκετα οι διαφορες αλλαγες !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το calibration, δοκίμασε πρώτα αυτό.

Το είχα κάνει στο παλιό μου κινητό.

Τα στάδια είναι:

1. Ξεφόρτισμα (με χρήση) εώς ότου σβήσει.

2. Φόρτιση με κλειστό το κινητό.

3. Μετά την πλήρη φόρτιση το ανοίγεις έχοντας το πάνω στην φόρτιση.

4. Έχει bootαρει δείχνει 100% και πλέον το βγάζεις από την φόρτιση.

 

Εμένα μου χει φανεί χρήσιμο ενίοτε.

 

:)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το κινητό το φορτίζω στο 20% πάντα. Θα δοκιμάσω και αυτό που είπες βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...