Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερχόμενος και γω από z2 σε mi 8, με είχε αφήσει έκπληκτο η μπαταρία του lenovo, αλλά μετά τον 1μιση χρόνο άρχισε να πέφτει αρκετά πιο γρήγορα..

Ήμουν ευχαριστημενος με το mi8 από άποψη μπαταρίας αλλά τελευταία βλέπω ότι πεφτει πιο γρήγορα με την ίδια χρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην μπαταρία πιστεύω θα παιχτεί το παιχνίδι αν θα βρούμε γνήσια Xiaomi, μετά αν ξεκολλήσουμε από το εμφανισιακο κομμάτι δεν υπάρχει λόγος να την αλλάξουμε την συσκευή για τον επόμενο τουλάχιστον χρόνο.. ο 845 δεν δείχνει ηλικία την ηλικία του custom ROMs υπάρχει τεράστια κοινότητα οπότε και από θέμα ασφάλεια θα ήμαστε καλά .
Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία πιστεύω θα παιχτεί το παιχνίδι αν θα βρούμε γνήσια Xiaomi, μετά αν ξεκολλήσουμε από το εμφανισιακο κομμάτι δεν υπάρχει λόγος να την αλλάξουμε την συσκευή για τον επόμενο τουλάχιστον χρόνο.. ο 845 δεν δείχνει ηλικία την ηλικία του custom ROMs υπάρχει τεράστια κοινότητα οπότε και από θέμα ασφάλεια θα ήμαστε καλά .
στις custom rom γνωρίζεις αν λειτουργούν οι εφαρμογές των τραπεζών?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στις custom rom γνωρίζεις αν λειτουργούν οι εφαρμογές των τραπεζών?

 

Ναι κανονικά τουλάχιστον στο zuk γινόταν οπότε το ίδιο είναι για όλα

Link to comment
Share on other sites

στις custom rom γνωρίζεις αν λειτουργούν οι εφαρμογές των τραπεζών?

 

"Δουλεύω" κυρίως τις xrtv ROMS (παλιότερα dev, πρόσφατα stable), αλλά έχω περάσει και από Havoc OS, Pixel Experience, Pixel 3.

Δεν θυμάμαι να έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με τα apps Εθνικής, Alpha, Winbank.

Κάποια στιγμή θυμάμαι είχα πρόβλημα με την HSBC, αλλά η καινούργια εφαρμογή με την xtrv stable είναι OK.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά τουλάχιστον στο zuk γινόταν οπότε το ίδιο είναι για όλα

 

"Δουλεύω" κυρίως τις xrtv ROMS (παλιότερα dev, πρόσφατα stable), αλλά έχω περάσει και από Havoc OS, Pixel Experience, Pixel 3.

Δεν θυμάμαι να έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με τα apps Εθνικής, Alpha, Winbank.

Κάποια στιγμή θυμάμαι είχα πρόβλημα με την HSBC, αλλά η καινούργια εφαρμογή με την xtrv stable είναι OK.

εγώ πάντως στο zuk 2 pro εχω αλλάξει μια aosp σε treble rom για να δουλέψουν οι εφαρμογές των τραπεζών.

Όσον αφορά το mi8, επειδή πίστεψα αυτόν τον ηλίθιο του gizchina greece, το αγόρασα από ένα κινεζομαγαζο που αποδείχτηκε απατεώνες γιατί εκτός που το πλήρωσα πιο ακριβά για να το πάρω γρήγορα, το πήρα μετά από 50 μέρες με ξεκλειδωτο bootloader και με όχι γνήσια Xiaomi stable global rom. Αυτό το διαπίστωσα μετά από το γνωστό τεστ.

Και μετά από όλα αυτά, δεν έχω επιχειρήσει να βάλω custom rom αφού έχει πάρει όλα τα updates εκτός του τελευταίου σαν ρωσική rom με ελληνικά, και οι εφαρμογές τραπεζών δουλεύουν κανονικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα και εγώ να ξεκλείδωσω να βάλω καμία ρομ συν root αλλά βουνό μου φάνηκε όλη η διαδικασία. Με το mi max 2 ήταν παιχνιδάκι...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω καμιά φορά νομίζω πως αξίζει κάποιος να δώσει μερικά ευρώ παραπάνω και να παίρνει το επίσημης αντιπροσωπείας.

Εγώ που δε θέλω να ασχολούμαι με custom roms κτλ και δεν το πολύ ψάχνω μπορώ να πω πως με το mi8 και συναλλαγές κάνω και η μπαταρία μου βγάζει 5 έως 6 ώρες sot. Δεν καίγομαι εάν και πότε θα πάρω Android 10, δουλεύει άψογα ως έχει...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως στο zuk 2 pro εχω αλλάξει μια aosp σε treble rom για να δουλέψουν οι εφαρμογές των τραπεζών.

Όσον αφορά το mi8, επειδή πίστεψα αυτόν τον ηλίθιο του gizchina greece, το αγόρασα από ένα κινεζομαγαζο που αποδείχτηκε απατεώνες γιατί εκτός που το πλήρωσα πιο ακριβά για να το πάρω γρήγορα, το πήρα μετά από 50 μέρες με ξεκλειδωτο bootloader και με όχι γνήσια Xiaomi stable global rom. Αυτό το διαπίστωσα μετά από το γνωστό τεστ.

Και μετά από όλα αυτά, δεν έχω επιχειρήσει να βάλω custom rom αφού έχει πάρει όλα τα updates εκτός του τελευταίου σαν ρωσική rom με ελληνικά, και οι εφαρμογές τραπεζών δουλεύουν κανονικά...

 

Εγώ είχα το Zuk z2 plus με pixel experience και lineage os χωρις να είναι treble δούλευαν κανονικά ..

Link to comment
Share on other sites

Νεο update στο 10..222 mb
Καλή φάση update στη 10 την οποία ακόμα δεν έχουμε πάρει οι περισσότεροι!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον βιάζεται, ανέβασαν την global stable Για το MI8

 

http://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QEAMIXM/miui_MI8Global_V11.0.3.0.QEAMIXM_785bed5822_10.0.zipcbdcd2550534745059f91dee7f93dd28.jpg

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε και οι κλειδωμενοι να την βάλουμε; η πρέπει να ήμαστε beta tester

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα λένε ότι είναι η global και όχι ή beta tester.... Δοκιμάζεις δεν χάνεις τίποτα.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και πώς την περνάμε παιδιά ; Απευθείας από το κινητό ;

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι ισχύει; μην την κατεβάσουμε τζάμπα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η QEAMIXM είναι για beta ενώ η PEAMIXM είναι stable! Edited by mach3
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να έρθει η αναβάθμιση θα έχει βγει το mi10, και φοβάμαι δεν θα αντέξω στον πειρασμό...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...