Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ την πέρασα χειροκίνητα, έβαλα ένα twrp και από εκεί έκανα εγκατάσταση, στις κλήσεις έχει προστεθεί η βίντεο κλήση, η ηχογράφηση είναι στη θέση της, volte & vowifi υποστηρίζει.5faaa2e64a3f71c1459441122c5a1a95.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο twrp έβαλες; έναν μικρό οδηγό αν είναι εύκολο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεκλείδωτο bootloader?

Έχεις ασχοληθεί με εντολές μέσω cmd?

Αν ναι τότε είναι εύκολο να σε παραπέμψω σε οδηγούς.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω. Οπότε άστο θα περιμένω ota. Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σου.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την κάνει 3fe597df5dff38a001fd9c30f8686520.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν διάβαζες τι γράφω λίγο πιο πάνω δεν θα έμπαινες σε αυτήν την διαδικασία τζάμπα, είναι μόνο για beta tester η Rom αυτή. Εξάλλου σου το λέει!!!

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν έγινε και τίποτα. Περιμένουμε επίσημα...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση έρχεται μονο όταν έχω κάρτα σιμ στο κινητο η γίνεται και χωρίς;

 

Δεν εχει σχεση με την SIM. Θα σου ερθει ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Μηπως με το android 10 έβαλαν widevine l1? Μπορεί να μας ενημερώσει κάποιος που εχει τσεκάρει με το drm info?

 

L3 ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

L3 ακόμα...

Σευχαριστώ φίλε, δε νομίζω να αλλάξει κάτι άλλο μέχρι τα επόμενα update, όπως και το 4g+, μερικοί μήνες έμειναν για να κλείσει 2 χρόνια. Περίεργο πάντως που στο note 7 έδωσαν το l1 μεταγενέστερα και εδώ όχι. Παρόλ' αυτά παραμένει ένα από τα πολύ vfm σε compact τιμή, που εξελίχθηκε πολύ με τα update.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ φίλε, δε νομίζω να αλλάξει κάτι άλλο μέχρι τα επόμενα update, όπως και το 4g+, μερικοί μήνες έμειναν για να κλείσει 2 χρόνια. Περίεργο πάντως που στο note 7 έδωσαν το l1 μεταγενέστερα και εδώ όχι. Παρόλ' αυτά παραμένει ένα από τα πολύ vfm σε compact τιμή, που εξελίχθηκε πολύ με τα update.

 

Εγώ παιδιά έβλεπα συνέχεια 4g+ Το καλοκαίρι σε Λεπτοκαρυά Πιερίας πρέπει να ήταν ξεκάθαρα θέμα κοσμοτε και όχι κινητού , ακόμη vfm είναι η συσκευή αν μπορεί κάποιος να κάνει γαργάρα τον σχεδιασμό ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έβλεπα συνέχεια 4g+ Το καλοκαίρι σε Λεπτοκαρυά Πιερίας πρέπει να ήταν ξεκάθαρα θέμα κοσμοτε και όχι κινητού , ακόμη vfm είναι η συσκευή αν μπορεί κάποιος να κάνει γαργάρα τον σχεδιασμό ..

 

Μπορεί σε κάποια σημεία να έχει. Έχω wind και cosmote μαζί, δεν έχω δει στην Ελλάδα γενικότερα, έχω δει στην Κύπρο και Ουκρανία.

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια είναι vfm κινητό.Και από θέμα σχεδίασης ακόμα είναι πάρα πολύ ωραίο αν εξαιρέσεις λιγάκι το μέγεθος που είναι λιγάκι μεγάλο αλλα συνηθίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια είναι vfm κινητό.Και από θέμα σχεδίασης ακόμα είναι πάρα πολύ ωραίο αν εξαιρέσεις λιγάκι το μέγεθος που είναι λιγάκι μεγάλο αλλα συνηθίζεται.
Εξαρτάται από ποια οπτική το βλέπεις.τα περισσότερα πλεον είναι μακρόστενα και άρα πιο μεγάλα σε μήκος από το δικό μας . Άρα μεγάλο το ενα μεγάλα και τα άλλα ..... Γνώμη μου πάντα :-)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκαναν παντως με το 4G+, να ειναι συμβατο μονο σε συγκεκριμενες χωρες και εταιρειες δηλαδη, ειναι πραγματικα ανεξηγητο.
Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα παροχου λέτε; είναι δυνατόν; έως τώρα όποια συσκευή είχε 4g+ έπιανε κανονικά, τώρα δεν πιάνω, όλη την Ελλάδα γύρισα
Link to comment
Share on other sites

Θέμα παρόχου και περιοχής πρέπει να είναι και όχι από την εταιρία

 

Η Xiaomi, για καποιον δικο της ανεξηγητο λογο που χρηζει διερευνησης απο ψυχιατρο, αποφασισε το συγκεκριμενο κινητο να μην το κανει συμβατο με την Ελλαδα οσον αφορα το 4G+. Γιατι σε αλλες χωρες εχουν αναφερει οτι εχουν κανονικα 4G+. Ο κολλητος μου πηρε πριν λιγο καιρο το Mi9 lite και του βγαζει κανονικα το σημα 4G+, παντου.

 

Ολοι οι υπολοιποι Ελληνες εχουν 4G+, εμεις οχι.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...