Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το θεμα με την AOD, που καποιες φορες δεν ενεργοποιειται οταν κλεινεις την οθονη, μαλλον ειμαι ο μονος που το εχει εδω, ετσι?

 

Και οχι τιποτε αλλο, θα του εκανα reset, αλλα βαριεμαι να το κανω μονο και μονο γι'αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικα το θεμα με την AOD, που καποιες φορες δεν ενεργοποιειται οταν κλεινεις την οθονη, μαλλον ειμαι ο μονος που το εχει εδω, ετσι?

 

Και οχι τιποτε αλλο, θα του εκανα reset, αλλα βαριεμαι να το κανω μονο και μονο γι'αυτο.

Ναι εγώ δεν τον έχω πάθει ποτέ αυτό

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα και εγώ με το update σε android10. Battery drain δεν έχω δει, στα ίδια επίπεδα με πριν θα έλεγα. Πολύ καλή η προσθήκη του app drawer και τις εφαρμογής των θεμάτων. Ξηλωσα επιτέλους τον nova launcher τον οποία είχα και αγορασμενο αφού δεν αποκρινοταν και πολύ σωστά πλέον. Επίσης παρατήρησα βελτίωση στην αυτόματη φωτεινότητα σε πολύ σκοτεινό περιβάλλον.Δεν χρειάζεται πλέον να κάνεις χειροκίνητα διόρθωση για να 5ην ανεβάσεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα και εγώ με το update σε android10. Battery drain δεν έχω δει, στα ίδια επίπεδα με πριν θα έλεγα. Πολύ καλή η προσθήκη του app drawer και τις εφαρμογής των θεμάτων. Ξηλωσα επιτέλους τον nova launcher τον οποία είχα και αγορασμενο αφού δεν αποκρινοταν και πολύ σωστά πλέον. Επίσης παρατήρησα βελτίωση στην αυτόματη φωτεινότητα σε πολύ σκοτεινό περιβάλλον.Δεν χρειάζεται πλέον να κάνεις χειροκίνητα διόρθωση για να 5ην ανεβάσεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Offtopic αλλά θα ρωτήσω; Τι εννοείς δεν ανταποκρίνοταν σωστά ο nova? Εγώ μια χαρά τον δουλεύω. Καλό το συρτάρι που βάλανε αλλά χωρίς άλλο launcher δε μπορείς να βάλεις αλλά icon packs , widgets κλπ...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλά θα ρωτήσω; Τι εννοείς δεν ανταποκρίνοταν σωστά ο nova? Εγώ μια χαρά τον δουλεύω. Καλό το συρτάρι που βάλανε αλλά χωρίς άλλο launcher δε μπορείς να βάλεις αλλά icon packs , widgets κλπ...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο κλείσιμο κάποιων εφαρμογών πχ Facebook το animation γινόταν λίγο περίεργο, σαν να έσπαγε το γραφικό.Μονο στο κλείσιμο όμως δλδ με exit gesture δεξια.θα μου πεις λεπτομέρειες αλλά δεν μου καθόταν καλά. Για τα icon packs που λες κ εγώ είχα διάφορα, άλλα τώρα με το themes του MIUI έχει επίσης αρκετά να διαλέξεις και να σε καλύψουν

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ωρες οθόνη έχω στα στατιστικά μπαταρίας και υπόλοιπο 24%, καλά είναι;
Δεν έχω το τηλέφωνο για να ξέρω αλλά για τα δικά μου δεδομένα είναι χάλια, με το Α3 έχω τις διπλές ώρες, βέβαια είναι διαφορετικά τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το τηλέφωνο για να ξέρω αλλά για τα δικά μου δεδομένα είναι χάλια, με το Α3 έχω τις διπλές ώρες, βέβαια είναι διαφορετικά τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελείως διαφορετικά τηλέφωνα που δε θα μπορούσαμε να συγκρίνουμε. Για το θέμα της μπαταρίας και μόνο να υπογραμμίσουμε ότι το a3 έχει 4030mAh με HD+ οθόνη ενώ το mi8 έχει 3400 με FHD+.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Τελείως διαφορετικά τηλέφωνα που δε θα μπορούσαμε να συγκρίνουμε. Για το θέμα της μπαταρίας και μόνο να υπογραμμίσουμε ότι το a3 έχει 4030mAh με HD+ οθόνη ενώ το mi8 έχει 3400 με FHD+.
Και συμπληρώνω σε αυτά που λες και το θέμα του λειτουργικού. Άλλη διαχείριση έχεις με το καθαρό android.....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σε επόμενη αναβάθμιση θα μπορείς να αλλάξεις και icons αφού στο poco lancher έτσι ήταν ..... Αλλά με τόσα θέματα και πας στις ρυθμίσεις θεμάτων και βάζεις ο,τι εικονίδια θες και δημιουργείς ο,τι θέμα θες ..έχει ένα προσωπάκι κάτω ...από εκεί το κάνεις όπως θες

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλό dark θέμα με ωραία εικονίδια ψάχνω, τι προτείνεται;
Εμένα προσωπικά μου άρεσε ένα που λέγεται Dark Legacy PRO

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη μπαταρία που συζητούσαμε πριν, μόλις παρατήρησα ότι σήμερα έχω 6,5 ώρες sot και 27% μπαταρία. Και τις περισσότερες τις έχω πιάσει με βίντεο σε 4g λόγω απεριόριστων data από κοσμοτε. Νομίζω ότι δεν έχω ξανά πιάσει τέτοιο sot....δε ξέρω τι έχει γίνει

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ αδύνατον αυτό, ειδικά και με 4g, απλά το φορτισες ενδιάμεσα, πριν κάνει τον κύκλο του
Δηλαδή με λες ψεύτη.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω ότι έχουμε 18 Φλεβάρη και ακόμα δεν κατάφερε η Xiaomi να δώσει την αναβάθμιση σε όλα τα mi8.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά η ίδια κατάσταση είχα στο YouTube κλπ 5,39 λεπτά με ποσοστό 24% μπαταρία αλλά έχω και 811 φορτισεις
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβες εσύ;
Αφού λέω τι έγινε και μου λες αποκλείεται το φορτιστές και ενδιάμεσα;λες να μη ξέρω αν το φορτισα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς τον συνδιασμό mi8 και wind, για να μας πει αν του δουλεύει το VoLTE

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θέμα εδώ είναι η χαρά του μπαταριακια, έχετε δει ότι εάν καλέσεις *#*#6485#*#* μπορείς να δεις πόσους κύκλους έχει η μπαταρία? Εγώ είμαι στους 494...
Link to comment
Share on other sites

Αφού λέω τι έγινε και μου λες αποκλείεται το φορτιστές και ενδιάμεσα;λες να μη ξέρω αν το φορτισα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δικαίωμά μου να μην πιστεύω, ψευτη όμως δεν σου είπα, αντε και χαλάρωσε λίγο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...