Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα ότι δεν είναι σημαντικά τα post παιδιά. Και εγώ από έξω το παρήγγειλα και για να δω τα τι και πως από διάφορα forum πήρα πληροφορίες.

Αυτό που είπε ο Μάνος και συμφωνώ 100% είναι να υπάρχει ένα νήμα για τον τρόπο απόκτησης και ένα άλλο για τις λειτουργία και όσα αφορούν την συσκευή αυτή κάθε αυτή.

 

Οι προφορές από τα κινεζομάγαζα δεν θα σταματήσουν ποτέ. Ακόμα και μετά από 1-2 χρόνια, αυτοί κουπόνια θα μοιράζουν. Δεν είναι πρακτικό να μπαίνει κάποιος να διαβάσεις κάτι για την συσκευή και από τα 1000 ποστ τα 900 να μιλάνε για αγορές από Κίνα.

 

from my Mi5s

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι φίλε!!

 

Λοιπόν έβαλα τη γυναίκα που είναι σπίτι και μου έστειλε το product code

Το κινητό το έχω πάρει ζελατίνα απ τον Κωτσόβολο 10/8 και είναι της infoqest

230546ebf0576e2d9da2e71278d6c479.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχετε δίκιο έχει κουράσει λίγο αλλά.. Το mi8 δεν έχει ξεχωριστή ενότητα μόνο του όπως π.χ s8 κλπ είναι χύμα στα xiaomi και αν γίνει αυτό που λέτε να φτιαχτεί ένα tread για γενικά της προσφορές με κουπόνια της Xiaomi (γενικά για τα κουπόνια και μάρκες ούτε λόγος) τότε μέσα σε ένα νήμα θα έχει όλα τα κουπόνια και προσφορές για όλες της προσφορές της Xiaomi και εγώ π.χ που θέλω να πάρω το mi8 θα ψάχνω ανάμεσα σε άπειρες σελίδες να βρω ένα κουπόνι για το κινητό που με ενδιαφέρει οπότε μπάχαλο... :wacko:

 

Για να γίνει σωστή δουλειά αν συμφωνούν και οι κύριοι mod θα πρέπει να φτιαχτεί μια γενική κατηγορία προσφορών xiaomi όπου μέσα η να έχει από πριν έτοιμα όλα τα κινητά της εταιρίας η να μπορεί να μπει κάποιος να ανοίξει νέο θέμα για το ενα κινητό συγκεκριμένο ώστε να υπάρχουν σε ένα νήμα μαζεμένες όλες οι προσφορές για την εν λόγο συσκευή!! ;)

 

Και κάτι ακόμη ξεκίνησε το pre-order του mi8 Explorer στα 616 ευρώ.. :blink:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά και μ'αυτά περιμένω και εγώ το 128άρι Global σε μπλεδάκι από Banggod με direct priority mail. Ελπίζω να μην έχω θέμα με τελωνεία αλλά δεν μου έδινε επιλογή για αγορά ασφάλειας με αυτόν τον τρόπο αποστολής. Μόνο στο air registered το έδινε. Ελπίζω να το έχω πριν τις 15 Σεπτέμβρη που κατεβαίνω Ελλάδα.

 

Τώρα στο ψάξιμο για τα ψιψιψόνια του! Καλές παραλαβές σε όλους!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλό κι άγιο να λέμε για αγορά από Κίνα αλλά μήπως οι mods πρέπει να φτιάξουν ένα ξεχωριστό νήμα μόνο με τέτοιες ερωτήσεις απαντήσεις κουπόνια προσφορές και δε συμμαζεύεται??

Δε το λέω κακοπροαίρετα άλλα κάπου έχει κουράσει το θέμα.

Μπαίνω να δω κάτι για το κινητό και βλέπω έχασα την προσφορά ο ένας, πες κουπόνι ο άλλος ,την ήπια απ το τάδε μαγαζί ο τρίτος, τι γίνετε με τα τελωνεία ο τέταρτος και για το κινητό τίποτα.

Δε το έχω ξαναζήσει αυτό.

Ίσως γιατί δεν έπαιρνα ποτέ κινεζοσυσκευες με μεγάλη διαφορά τιμής εδώ και έξω.

Αλλά ας φτιαχτεί ένα ξεχωριστό θέμα για όσους τους ενδιαφέρει η αγορά απ έξω το οποίο θα αποσυμφορήσει και το παρόν θέμα απ όλα αυτά και θα βρίσκουμε τυχόν πληροφορίες που έχουν ειπωθεί για το κινητό πιο εύκολα, και όλοι θα είμαστε ευχαριστημένοι.

Πάντα φιλικά και χωρίς διάθεση Vs με κανέναν.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχεις δικιο κ γω το ψήνω για αγορα μου αρεσει πολυ!!!Το κουλο ειναι οτι απο Android η μόνη συσκευή που γουσταρω τρελα ειναι τα note..κ το 9 ειναι πειρασμός:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 10 μέρες το κινητό από Banggood και μου ήρθε σε 15 μέρες με priority line . πήρα το 6g 128gb gold στα 405€
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ακύρωσα το κινητό παιδιά γιατί το 64αρι μου έλεγε ότι βγαίνει από preorder στις 31/8 και το 128αρι 7/9.Εγω στις 13 μπαίνω για την επέμβαση στο γόνατο,δεν προλαβαίνω τους χρόνους(θα είμαι ένα μήνα στο κρεβάτι) και δεν ξέρω τι παίζει με εξουσιοδότηση και τέτοια για να παραλάβει άλλος..Και το αγάπησα το κινητακι ρε γαμ ωτο αλλά παρολαυτα δεν μου πάει καλά να δώσω 200€ έξτρα και να το πάρω από δω όταν ήξερα ότι έχω παραγγείλει στα 350..Τι να πω,άτυχος.
Link to comment
Share on other sites

Eνα Mi8 πάω να πάρω... Ο ένας μια βδομάδα δε στέλνει τίποτα, το banggood backorder 2 βδομάδες χωρίς να πει τίποτα. Έχω την εντύπωση ότι τα κινεζομαγαζα από το κακό στο χειρότερο. Παλιότερα ήταν πολύ πιο αξιόπιστα, το banggood τουλαχιστον
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι χαζό?...είμαι έτοιμος στο banggood να πάρω το6/64 με 330 ευρώ. Όταν επιλέγω το priority direct mail λέει +12 ευρώ αλλά όταν πάω να πληρώσω τελικά στο paypal έχει 330 ευρώ.

Φοβάμαι ότι αν πληρώσω 330 μήπως έρθει με το free shipping και πληρώσω τελωνείο. Ή να συνεχίσω και τα 12 ευρώ θα τα πληρώσω όταν έρθει.

Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει γρήγορα γιατί είμαι στο checkout...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά, διαβάζω κάτι τέτοιο.

Κάνε την παραγγελία από άλλο ΗΥ, κινητό.

Προσωπικά Δεν θα το έπαιρνα

Μιλά στο τσατ μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι χαζό?...είμαι έτοιμος στο banggood να πάρω το6/64 με 330 ευρώ. Όταν επιλέγω το priority direct mail λέει +12 ευρώ αλλά όταν πάω να πληρώσω τελικά στο paypal έχει 330 ευρώ.

Φοβάμαι ότι αν πληρώσω 330 μήπως έρθει με το free shipping και πληρώσω τελωνείο. Ή να συνεχίσω και τα 12 ευρώ θα τα πληρώσω όταν έρθει.

Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει γρήγορα γιατί είμαι στο checkout...

 

Περίεργο..εχεις τσεκάρει την επιλογή priority line και δεν σου γράφει από κάτω το τελικό ποσό με τα έξοδα μέσα?Η το γράφει και μέσα στην PayPal λέει το αρχικό..?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο..εχεις τσεκάρει την επιλογή priority line και δεν σου γράφει από κάτω το τελικό ποσό με τα έξοδα μέσα?Η το γράφει και μέσα στην PayPal λέει το αρχικό..?

 

330 ευρώ το περναει και στο paypal χωρίς ναχει προσθεσει τα 12$ direct...μάλλον τέλειωσε το κουπόνι...δεν το βγάζει πια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Θέλω να ρωτήσω κάτι σε όλους ειλικρινά για να καταλάβω αν το ξέρετε η αν σας νοιάζει.

Είχα το 6/128 σε μπλε. Το έδωσα μέσα σε 3 μέρες.

Συσκευή των 400+ ευρώ και ΔΕΝ έχει ούτε 4G+ ούτε volte ούτε Τπτ. Κοινώς κατεβάζει με ταχύτητες που έχει και ένα απλό redmi των 100 ευρώ σε 4G. Όλα αυτά με cosmote.

Και αντε στα εκατό ευρώ δε μιλάς για carrier aggregation κλπ αλλά στα 400? δε σας νοιάζει καν;

Πήρα ένα νόκια 8 με τα μισά λεφτά και η διαφορά σε ποιότητα ομιλίας (volte) και κατεβάσματος 4G+ είναι σημαντικοτατη.

Ταχύτητα χρήσης το Nokia 8 είναι λίγο πιο γρήγορο επίσης ίσως λόγω clean Android.

 

Δε θέλω να μπω σε off topic σύγκρισης αλλά η ερώτηση παραμένει. Δίνετε 400 ευρώ για τηλέφωνο εν έτει 2018 και δε σας νοιάζει η ταχύτητα σύνδεσης στο δίκτυο και η ποιότητα κλήσεων;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστιριζεται την 800αρα το mi8?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστιριζεται την 800αρα το mi8?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Τι σχέση έχει η 800ρα με το carrier aggregation και το Volte?

800ρα έχουν και τα redmi των 100 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Θέλω να ρωτήσω κάτι σε όλους ειλικρινά για να καταλάβω αν το ξέρετε η αν σας νοιάζει.

Είχα το 6/128 σε μπλε. Το έδωσα μέσα σε 3 μέρες.

Συσκευή των 400+ ευρώ και ΔΕΝ έχει ούτε 4G+ ούτε volte ούτε Τπτ. Κοινώς κατεβάζει με ταχύτητες που έχει και ένα απλό redmi των 100 ευρώ σε 4G. Όλα αυτά με cosmote.

Και αντε στα εκατό ευρώ δε μιλάς για carrier aggregation κλπ αλλά στα 400? δε σας νοιάζει καν;

Πήρα ένα νόκια 8 με τα μισά λεφτά και η διαφορά σε ποιότητα ομιλίας (volte) και κατεβάσματος 4G+ είναι σημαντικοτατη.

Ταχύτητα χρήσης το Nokia 8 είναι λίγο πιο γρήγορο επίσης ίσως λόγω clean Android.

 

Δε θέλω να μπω σε off topic σύγκρισης αλλά η ερώτηση παραμένει. Δίνετε 400 ευρώ για τηλέφωνο εν έτει 2018 και δε σας νοιάζει η ταχύτητα σύνδεσης στο δίκτυο και η ποιότητα κλήσεων;

Πετάνε ένα snp 845 και σου λένε ευκαιρία.

Πάρτο....

Και του λείπουν βασικά πράγματα να το.πεις ναυαρχίδα....

Συμφωνώ σε όλα όσα λες

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η 800ρα με το carrier aggregation και το Volte?

800ρα έχουν και τα redmi των 100 ευρώ

Συνήθως άμα δεν έχει 800αρα σπάνια πιάνει 4g+ γι αυτό ρώτησα.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Θέλω να ρωτήσω κάτι σε όλους ειλικρινά για να καταλάβω αν το ξέρετε η αν σας νοιάζει.

Είχα το 6/128 σε μπλε. Το έδωσα μέσα σε 3 μέρες.

Συσκευή των 400+ ευρώ και ΔΕΝ έχει ούτε 4G+ ούτε volte ούτε Τπτ. Κοινώς κατεβάζει με ταχύτητες που έχει και ένα απλό redmi των 100 ευρώ σε 4G. Όλα αυτά με cosmote.

Και αντε στα εκατό ευρώ δε μιλάς για carrier aggregation κλπ αλλά στα 400? δε σας νοιάζει καν;

Πήρα ένα νόκια 8 με τα μισά λεφτά και η διαφορά σε ποιότητα ομιλίας (volte) και κατεβάσματος 4G+ είναι σημαντικοτατη.

Ταχύτητα χρήσης το Nokia 8 είναι λίγο πιο γρήγορο επίσης ίσως λόγω clean Android.

 

Δε θέλω να μπω σε off topic σύγκρισης αλλά η ερώτηση παραμένει. Δίνετε 400 ευρώ για τηλέφωνο εν έτει 2018 και δε σας νοιάζει η ταχύτητα σύνδεσης στο δίκτυο και η ποιότητα κλήσεων;

 

Καταρχάς απ’όσο διαβάζω το Mi8 έχει δυνατότητα VOLTE, αλλά η xiaomi δεν το έχει ενεργοποιήσει σε όλες τις περιοχές ακόμα. Κάτι παρόμοιο με το 4g+.

 

Τώρα, για την ερώτηση, τοτι είναι σημαντικό για κάθε χρήστη είναι διαφορετικό. Εγώ κάνω ελάχιστες κλήσεις άλλά μου αρέσουν οι φωτογραφίες. Το VOLTE μου είναι αδιάφορο, αλλά δεν θα έπαιρνα το Nokia 8 λόγω κάμερας. Αν κάποιος συνδέεται κυρίως με WiFi το 4g+ του είναι αδιάφορο. Κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς απ’όσο διαβάζω το Mi8 έχει δυνατότητα VOLTE, αλλά η xiaomi δεν το έχει ενεργοποιήσει σε όλες τις περιοχές ακόμα. Κάτι παρόμοιο με το 4g+.

 

Τώρα, για την ερώτηση, τοτι είναι σημαντικό για κάθε χρήστη είναι διαφορετικό. Εγώ κάνω ελάχιστες κλήσεις άλλά μου αρέσουν οι φωτογραφίες. Το VOLTE μου είναι αδιάφορο, αλλά δεν θα έπαιρνα το Nokia 8 λόγω κάμερας. Αν κάποιος συνδέεται κυρίως με WiFi το 4g+ του είναι αδιάφορο. Κλπ.

 

Ναι έχει volte στην Ινδία και στο Πακιστάν. Όπως και 4G+. Η ενεργοποίηση του 4G+ είναι θέμα aggregation table της συσκευής όπως προγταμματιζεται από το εργοστάσιο και ποτέ δεν πρόκειται να έρθει με update ούτε ποτέ δήλωσε επίσημα η xiaomi ότι θα το δώσει με update σε χώρες που δεν υποστηρίζεται. Αυτά που γράφεις ότι θα ενεργοποιηθεί σταδιακά είναι ευσεβής σου πόθος μάλλον.

 

Παραθέτω την επίσημη λίστα των συσκευών που υποστηρίζουν τις παραπάνω υπηρεσίες έτσι για διευκρίνηση.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Χαίρομαι που είσαι συνειδητοποημενος αγοραστής και αδιάφορος για αυτά. Εγώ σας δηλώνω ότι δεν το ήξερα γιαυτό και τα γράφω για να προετοιμάσω όσους δεν το ξέρουν, γιατί στα 400 δεν το λες ναυαρχίδα αλλά περισσότερο psp με μια μέτρια προς καλή κάμερα..

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει volte στην Ινδία και στο Πακιστάν. Όπως και 4G+. Η ενεργοποίηση του 4G+ είναι θέμα aggregation table της συσκευής όπως προγταμματιζεται από το εργοστάσιο και ποτέ δεν πρόκειται να έρθει με update ούτε ποτέ δήλωσε επίσημα η xiaomi ότι θα το δώσει με update σε χώρες που δεν υποστηρίζεται.

Χαίρομαι που είσαι συνειδητοποημενος αγοραστής και αδιάφορος για αυτά. Αλλά στα 400 κατοσταρικα μου κάνει εντύπωση που πρώτον λέγεται ναυαρχίδα, δεύτερον είσαι αδιάφορος.

Αν ειχα 300GB τον μηνα, γιατι τοσα χρησιμοποιω στο wifi μου, ναι θα με απασχολουσε και το CA και το vowifi και το volte και η συνδεση μου με τον iss. Για ενα email των 20 kB δεν με απασχολουν ολα αυτα. Και μια κινητη συσκευη δεν κρινεται μονο απ αυτο. Το μεγαλυτερο της μειονεκτημα ειναι το μεγεθος της μπαταριας της. Αυτη ειναι αλλωστε και η απαιτηση των καταναλωτων σε οσες ερευνες εχουν γινει. Μεγαλυτερο ποσοστο ενεργειας. Κι αν αναρωτιεσαι γιατι εχει τοσο μεγαλη επιτυχια η σειρα redmi note, ελπιζω να καταλαβες τον λογο που την προτιμουν τοσοι πολλοι.

 

Edit. Οσο για το νοκια που ειπες πριν, δεν βλεπω τον λογο να ψωνισω κινεζα με ξανθεια περουκα που το παιζει Φιλανδεζα. Προτιμω γνησια Κινεζα.

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχα 300GB τον μηνα, γιατι τοσα χρησιμοποιω στο wifi μου, ναι θα με απασχολουσε και το CA και το vowifi και το volte και η συνδεση μου με τον iss. Για ενα email των 20 kB δεν με απασχολουν ολα αυτα. Και μια κινητη συσκευη δεν κρινεται μονο απ αυτο. Το μεγαλυτερο της μειονεκτημα ειναι το μεγεθος της μπαταριας της. Αυτη ειναι αλλωστε και η απαιτηση των καταναλωτων σε οσες ερευνες εχουν γινει. Μεγαλυτερο ποσοστο ενεργειας. Κι αν αναρωτιεσαι γιατι εχει τοσο μεγαλη επιτυχια η σειρα redmi note, ελπιζω να καταλαβες τον λογο που την προτιμουν τοσοι πολλοι.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

Δεν αναρωτιέμαι για τα note γιατί έχω rn4

Επίσης αν είναι έτσι όπως τα λες τότε με 3300 μπαταρία με snap 845 με το ζόρι βγαζει μέρα. Επειδή το είχα το ξέρω.

Σε ότι αφορά τα πόσα GB έχεις και αν σε νοιάζει το 4G+ σου συνιστώ για ένα mail των 20kb να γυρίσεις σε 2G. Στα 400 ευρώ πάλι. Δε θα δεις διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει volte στην Ινδία και στο Πακιστάν. Όπως και 4G+. Η ενεργοποίηση του 4G+ είναι θέμα aggregation table της συσκευής όπως προγταμματιζεται από το εργοστάσιο και ποτέ δεν πρόκειται να έρθει με update ούτε ποτέ δήλωσε επίσημα η xiaomi ότι θα το δώσει με update σε χώρες που δεν υποστηρίζεται. Αυτά που γράφεις ότι θα ενεργοποιηθεί σταδιακά είναι ευσεβής σου πόθος μάλλον.

 

Παραθέτω την επίσημη λίστα των συσκευών που υποστηρίζουν τις παραπάνω υπηρεσίες έτσι για διευκρίνηση.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Χαίρομαι που είσαι συνειδητοποημενος αγοραστής και αδιάφορος για αυτά. Εγώ σας δηλώνω ότι δεν το ήξερα γιαυτό και τα γράφω για να προετοιμάσω όσους δεν το ξέρουν, γιατί στα 400 δεν το λες ναυαρχίδα αλλά περισσότερο psp με μια μέτρια προς καλή κάμερα..

Σορρυ το 4G με το 4G+ εχει διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε και το άλλο που μάλλον πάλι δεν γνωρίζουν οι περισσότεροι.

Η κινεζική έκδοση με την global version έχουν μια σημαντικη διαφορά.

Όσοι πήραν κινεζική με global rom περασμένη θα ΈΧΟΥΝ ΞΕΚΛΕΊΔΩΤΟ BOOTLOADER για πάντα. Δεν κλειδώνει. Δε μπορούν να κάνουν κάτι για αυτό. Η μαμά σαομι φρόντισε να μην επιτρέπει το κλείδωμα όταν αλλάζεις από κινεζική σε global rom.

 

Αντίθετα το global version έχει από την μαμά global rom και κλειδωμένο bootloader.

 

Αν λοιπόν θέλετε να έχετε κανένα banking app μέσα σκεφτείτε τι θα αγοράσετε...

 

 

Καλές αγορές λοιπόν με τα κουπόνια σας και τις ναυαρχίδες σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με λιγα λογια το Mi8 δεν υποστηριζει ουτε 4G+ στην Ελλαδα αλλα μονο το απλο 4G η κατι δεν καταλαβα καλα?

Καλά κατάλαβες. Απλά κάποιοι λένε ότι δεν πειράζει :p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειπώθηκε ότι η μαμά εταιρία δεν παίζει να δώσει volte βάσει αυτού του λινκ αναφέρεται ότι - ίσως - έρθει με μελλοντικό update

 

http://en.miui.com/thread-951467-1-1.html

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειπώθηκε ότι η μαμά εταιρία δεν παίζει να δώσει volte βάσει αυτού του λινκ αναφέρεται ότι - ίσως - έρθει με μελλοντικό update

 

http://en.miui.com/thread-951467-1-1.html

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Volte θα δώσει όταν η cosmote η η κάθε εταιρεία θελήσει να υποστηρίξει το τηλέφωνο. Όχι η xiaomi. Η cosmote θα δώσει στη xiaomi τις παραμέτρους της σύνδεσης (ip, πόρτες κλπ) για τις 4G κλήσεις στην xiaomi και αυτή (λέμε τώρα) θα τις περάσει στο firmware της για να παίζει το Volte.

Το δε θα δώσει πήγαινε στο 4G+ για τους λόγους που εξήγησα πιο πάνω.

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...