Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχει volte στην Ινδία και στο Πακιστάν. Όπως και 4G+. Η ενεργοποίηση του 4G+ είναι θέμα aggregation table της συσκευής όπως προγταμματιζεται από το εργοστάσιο και ποτέ δεν πρόκειται να έρθει με update ούτε ποτέ δήλωσε επίσημα η xiaomi ότι θα το δώσει με update σε χώρες που δεν υποστηρίζεται. Αυτά που γράφεις ότι θα ενεργοποιηθεί σταδιακά είναι ευσεβής σου πόθος μάλλον.

 

Παραθέτω την επίσημη λίστα των συσκευών που υποστηρίζουν τις παραπάνω υπηρεσίες έτσι για διευκρίνηση.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Χαίρομαι που είσαι συνειδητοποημενος αγοραστής και αδιάφορος για αυτά. Εγώ σας δηλώνω ότι δεν το ήξερα γιαυτό και τα γράφω για να προετοιμάσω όσους δεν το ξέρουν, γιατί στα 400 δεν το λες ναυαρχίδα αλλά περισσότερο psp με μια μέτρια προς καλή κάμερα..

 

μάλλον έχεις κόμπλεξ και στάζεις χολή με την συσκευή και πιστεύω ότι δεν την είχες ή αν το είχες δεν ήξερες να το χρησιμοποιήσεις σωστά. αν λές το κινητό ότι έχει μέτρια προς καλή κάμερα.. όταν όλα τα φόρουμ και επίσημα site φωτογραφίας το βγάζουν καλύτερο από κάτι τελευταία iphone και samsung στάξε 800 ευρώ και πάρε το huawei p20 pro που για σενα πάλι θα έχει ψιλοκαλή κάμερα να σου βγάζει πιο όμορφα τα ραδίκια!! οπότε μην δίχνεις την ασχετοσύνη και κρίνεις κινητα όταν δεν ξέρεις. όσο για το volte που εσύ συνδέεσαι κάθε μέρα με 4g+ πέρα από αθήνα θεσσαλονίκη σε κάποια σημεία αντε και καμιά μεγαλούπολη όπου και να πας πάρε όποιο κινητό θέλεις αν συνδεθείς γράψε με. κράτα το νόκια και παίξε κανένα φιδάκι όπως παλιά!! αν εσύ είσαι σε περιοχή με 4g+ 365 μερες τον χρόνο ναι τότε έχεις δίκιο χρειάζεσαι άλλη συσκευή.

 

για να τελειώνουμε με τα κινεζομαγαζα και τον τρόπο παραγγελίας

για τους φίλους που αγοράζουν τουλάχιστον από banggood που πήρα εγώ το ΜΙ 8

βγαίνουν κουπόνια για διάφορα κινητά κάθε 3 μέρες περίπου οπότε μην ανησυχείτε.

πήρα αυτό που γράφει

Good News:

This Xiaomi Mi8 comes with Official Global ROM + OTA Upgrade from 2018.08.09.

η μόνη διαφορά είναι στο ότι έχει κινέζικο-αμερικάνικο φορτηστή(πάρτε έναν αντάπτορα)

και ότι έχει κάποιες μπάντες περισσότερες για αμερική-κίνα. έχει ελληνικά αναβαθμίσεις τα πάντα

πάντα επιλέγεται ο τρόπος αποστολής priority direct mail.

εμένα μου ήρθε σε 15 ημέρες.

για να καταλάβουν και αυτοί που γκρινιάζουν ή είναι δύσπιστοι ή γενικά..

1. με την παραγγελία σου στέλνουν έναν κωδικό registered.

2. στο συστημα δεν φαίνεται αυτός ο κωδικός για 1+ βδομάδα γιατί το προϊόν ταξιδεύει

με καραβάκι ή αεροπλανάκι από κίνα προς μια ευρωπαϊκή χώρα!!

3. εκεί περνάει τελωνεία ελεγχο κτλ και είναι έτοιμο για την χώρα προορισμού!!

4. στις 10 μερες+ θα εμφανιστεί στο σύστημα tracking

5. σε 2 μέρες μετά μνμ στα ελτά πχ όπως εμένα:

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

13/8/2018, 14:42:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

γενικά για το mi8 απίστευτη κάμερα για φώτο. πολύ καλά video αν και χρειάζονται κάποια updates εκεί.

πάρα πολύ γρήγορο κινητό, οθόνη πολύ καλή όχι άριστη

και κάποια θεματάκια με τις αναβαθμίσεις πιστευω να λυθούν.

παίξτε με τις ρυθμίσεις για να έχετε το αποτέλεσμα που θέλετε.

με περίπου 350-400+ ευρώ έχετε ένα απίστευτο κινητό που σε άλλες μάρκες

θα το βρείς στα 700+. σίγουρα καποιοι κάτι θα βρουν αλλά αυτό γίνεται και

για συσκευες 700+. η γκρίνια δεν θα λείψει ποτέ

Edited by nteniskiotis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μάλλον έχεις κόμπλεξ και στάζεις χολή με την συσκευή και πιστεύω ότι δεν την είχες . αν λές το κινητό ότι έχει μέτρια προς καλή κάμερα.. όταν όλα τα φόρουμ και επίσημα site φωτογραφίας το βγάζουν καλύτερα από κάτι τελευταία iphone και samsung στάξε 800 ευρώ και πάρε το huawei p20 pro που για σενα πάλι θα έχει ψιλοκαλή κάμερα να σου βγάζει πιο όμορφα τα ραδίκια!! οπότε μην δίχνεις την ασχετοσύνη και κρίνεις κινητα όταν δεν ξέρεις. όσο για το volte που εσύ συνδέεσαι κάθε μέρα με 4g+ πέρα από αθήνα θεσσαλονίκη σε κάποια σημεία αντε και καμιά μεγαλούπολη όπου και να πας πάρε όποιο κινητό θέλεις αν συνδεθείς γράψε με. κράτα το νόκια και παίξε κανένα φιδάκι όπως παλιά!! αν εσύ είσαι σε περιοχή με 4g+ 365 μερες τον χρόνο ναι τότε έχεις δίκιο χρειάζεσαι άλλη συσκευή.

 

για να τελειώνουμε με τα κινεζομαγαζα και τον τρόπο παραγγελίας

για τους φίλους που αγοράζουν τουλάχιστον από banggood που πήρα εγώ το ΜΙ 8

βγαίνουν κουπόνια για διάφορα κινητά κάθε 3 μέρες περίπου οπότε μην ανησυχείτε.

πήρα αυτό που γράφει

Good News:

This Xiaomi Mi8 comes with Official Global ROM + OTA Upgrade from 2018.08.09.

η μόνη διαφορά είναι στο ότι έχει κινέζικο-αμερικάνικο φορτηστή(πάρτε έναν αντάπτορα)

και ότι έχει κάποιες μπάντες περισσότερες για αμερική-κίνα. έχει ελληνικά αναβαθμίσεις τα πάντα

πάντα επιλέγεται ο τρόπος αποστολής priority direct mail.

εμένα μου ήρθε σε 15 ημέρες.

για να καταλάβουν και αυτοί που γκρινιάζουν ή είναι δύσπιστοι ή γενικά..

1. με την παραγγελία σου στέλνουν έναν κωδικό registered.

2. στο συστημα δεν φαίνεται αυτός ο κωδικός για 1+ βδομάδα γιατί το προϊόν ταξιδεύει

με καραβάκι ή αεροπλανάκι από κίνα προς μια ευρωπαϊκή χώρα!!

3. εκεί περνάει τελωνεία ελεγχο κτλ και είναι έτοιμο για την χώρα προορισμού!!

4. στις 10 μερες+ θα εμφανιστεί στο σύστημα tracking

5. σε 2 μέρες μετά μνμ στα ελτά πχ όπως εμένα:

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

13/8/2018, 14:42:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

γενικά για το mi8 απίστευτη κάμερα για φώτο. πολύ καλά video αν και χρειάζονται κάποια updates εκεί.

πάρα πολύ γρήγορο κινητό, οθόνη πολύ καλή όχι άριστη

και κάποια θεματάκια με τις αναβαθμίσεις πιστευω να λυθούν.

παίξτε με τις ρυθμίσεις για να έχετε το αποτέλεσμα που θέλετε.

με περίπου 350-400+ ευρώ έχετε ένα απίστευτο κινητό που σε άλλες μάρκες

θα το βρείς στα 700+. σίγουρα καποιοι κάτι θα βρουν αλλά αυτό γίνεται και

για συσκευες 700+. η γκρίνια δεν θα λείψει ποτέ

 

Πρέπει να είσαι παιδάκι δεν εξηγείται αλλιώς.

4G+ έχω παντού. Απλά επειδή ποτέ δεν είχες σοβαρή συσκευή δε γνωρίζεις ότι παίζει παντού. Νομίζεις ότι είναι καμιά εξωτική τεχνολογία που παίζει μόνο κέντρο Αθήνας. Αστεία πράγματα...

 

Όσο για την κάμερα καλό είναι να το πάρεις πρώτα, να συγκρίνεις με κανένα Samsung η Huawei και μετά να τα πούμε. Ελεος φίλε μου. Έλεος

 

Οριστε και η αγγελία πώλησης μου στο insomnia.gr

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1200280-xiaomi-mi-8-128gb-blue/

 

Γελάω να ξέρεις.

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω σκοπό να πάρω το mi 8, το ότι δεν έχει 4g+ που ακριβώς πειράζει δηλαδη; Δεν είναι υπεραρκετές οι ταχύτητες 4g για την πλειοψηφία των χρηστων; Τώρα εσύ αν κατεβάζεις ή ανεβάζεις ένα bluray 50gb δεδομένων την ημέρα θα έχεις κέρδος ναι. Το volte και vowifi είναι Cosmote μόνο στην παρούσα φάση σωστά; Εγώ που έχω wind π.χ. γιατί να με νοιαζει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το volte ειναι η συμφωνια που κανει η καθε εταιρια με τον παροχο. το redmi note 5 του αδερφου μου πιανει 4g+ καποιες φορες. εγω εχω παραγγειλει mi8 και περιμενω.

το 4g + νομιζω πως ειναι καθαρα θεμα update

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω σκοπό να πάρω το mi 8, το ότι δεν έχει 4g+ που ακριβώς πειράζει δηλαδη; Δεν είναι υπεραρκετές οι ταχύτητες 4g για την πλειοψηφία των χρηστων; Τώρα εσύ αν κατεβάζεις ή ανεβάζεις ένα bluray 50gb δεδομένων την ημέρα θα έχεις κέρδος ναι. Το volte και vowifi είναι Cosmote μόνο στην παρούσα φάση σωστά; Εγώ που έχω wind π.χ. γιατί να με νοιαζει;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσύ φίλε με Wind ακόμα και με S9 θα πήγαινες χελώνα στο κατέβασμα. Οπότε ναι ένα δίκιο στο δίνω.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φίλε με Wind ακόμα και με S9 θα πήγαινες χελώνα στο κατέβασμα. Οπότε ναι ένα δίκιο στο δίνω.
Ναι χελώνα, έτσι για πλάκα δοκίμασα, 80mbps down 30up....

 

Ότι τους κατέβει λένε μερικοί...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είμαι παιδάκι αλλά άσχετος σαν εσένα όχι.

προσωπικά η γυναίκα μου έχει το s8 και βλέπω όταν βγαίνουμε εκτός πόλης.. οπότε..

δεν ξέρεις τι θα πει επαρχια μάλλον.

όσο για τις κάμερες κοίτα και κλάψε.. τα αποτελέσματα καμερών σε κινητά από το ποιο

δημοφιλής site σε θέμα καμερών

https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

πήγαινε στο φόρουμ της νόκια τώρα και σχολίασε για την υπερκινητάρα σου τώρα

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είμαι παιδάκι αλλά άσχετος σαν εσένα όχι.

προσωπικά η γυναίκα μου έχει το s8 και βλέπω όταν βγαίνουμε εκτός πόλης.. οπότε..

δεν ξέρεις τι θα πει επαρχια μάλλον.

όσο για τις κάμερες κοίτα και κλάψε.. τα αποτελέσματα καμερών σε κινητά από το ποιο

δημοφιλής site σε θέμα καμερών

https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

πήγαινε στο φόρουμ της νόκια τώρα και σχολίασε για την υπερκινητάρα σου τώρα

 

Δλδ η γυναίκα σου με S8 δεν έχει 4G+ ε; αλλά έχεις εσύ πχ με το σαομι;

Πες. Μας κιαλλα...

 

Επίσης για τις κάμερες εσύ διαβάσεις από sites και εγώ ΕΊΧΑ το τηλέφωνο. Μήπως να πας να ασχοληθείς με κάτι άλλο από το να τρολαρεις αποτυχημένα;; λέω εγώ τωρα

 

Το αστείο είναι ότι κανένας δε σου είπε να πάρεις νόκια η κάτι άλλο με το ζόρι. Επεσήμανα σαν χρήστης κάποια πράγματα που δεν ήξερα και από ότι φάινεται κανείς δεν ξέρει. Πάρε ότι θέλεις. Αλλά τόσο παιδάκι στη συμπεριφορά είναι κρίμα έστω και να σου απαντώ. Κοροϊδεύεις το κινητό μου;;;

Πόσο αστείος είσαι τελοσπαντων

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

τι ναι αυτό ρε;;

τι δεν καταλαβαίνεις;;

σου είπα ότι σε μεγάλες πόλεις όπως στη Λάρισα που είμαι ναι πιάνει 4g+(μεγάλη πόλη).

παράλια κατερίνης πήλιο προς καστοριά προς γιάννενα προς εδεσσα που έχω πάει με την

γυναίκα μου δεν ποιάνει, μόνο απλό 4g. τι δεν καταλαβαίνεις;;

ΠΙΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΓΆΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ.....

όσο για το μι8 το 4g για μένα είναι υπεραρκετό!!

Edited by nteniskiotis
Link to comment
Share on other sites

τι ναι αυτό ρε;;

τι δεν καταλαβαίνεις;;

σου είπα ότι στη Λάρισα που είμαι ναι πιάνει 4g+(μεγάλη πόλη).

παράλια κατερίνης πήλιο προς καστοριά προς γιάννεναν προς εδεσσα που έχω πάει με την

γυναίκα μου δεν ποιάνει, μόνο απλό 4g. τι δεν καταλαβαίνεις;;

ΠΟΙΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΓΆΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ.....

όσο για το μι8 το 4g για μένα είναι υπεραρκετό!!

 

Μη φωνάζεις. Είσαι λίγο καθυστερημένος όπως και να έχει. Αύριο θα σου στείλω 4G+ από την ερημιά. Εντάξει;;; αντε ηρέμησε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Μη φωνάζεις. Είσαι λίγο καθυστερημένος όπως και να έχει. Αύριο θα σου στείλω 4G+ από την ερημιά. Εντάξει;;; αντε ηρέμησε τώρα

 

ναι πιάνω και γω τώρα τον εαυτό μου καθυστερημένο που ασχολούμαι

με έναν άσχετο σαν εσένα και χάνω τον χρόνο μου με ανόητους. εαυτούλη μου δεν θα ξαναγίνει

να ασχολούμαι με άξεστους..

Edited by nteniskiotis
Link to comment
Share on other sites

ναι πιάνω και γω τώρα τον εαυτό μου καθυστερημένο που ασχολούμαι

με έναν άσχετο σαν εσένα. εαυτούλη μου δεν θα ξαναγίνει

να ασχολούμαι με άξεστους..

 

Ε ναι αν θες μπορείς να κοροιδεψεις το κινητό μου μου. Σοβαρό δείγμα κανονικής συμπεριφοράς για 4χρονο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι χελώνα, έτσι για πλάκα δοκίμασα, 80mbps down 30up....

 

Ότι τους κατέβει λένε μερικοί...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασες ποτέ cosmote LTE-A?

βλέπεις από 170 έως 400+ Mbps

Μου φαίνεται ότι υπάρχει αντίλογος έτσι για τον αντίλογο.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η 800ρα με το carrier aggregation και το Volte?

800ρα έχουν και τα redmi των 100 ευρώ

 

Έχω την εντύπωση ότι για το 4G+ κάνεις λάθος. Το υποστηρίζει κανονικά. Και στο πλαίσιο η περιγραφή του σαν 4G+ το παρουσιάζει. Όσο για το volte, υποστηρίζεται από λίγες συσκευές προς το παρόν από τη cosmote.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι για το 4G+ κάνεις λάθος. Το υποστηρίζει κανονικά. Και στο πλαίσιο η περιγραφή του σαν 4G+ το παρουσιάζει. Όσο για το volte, υποστηρίζεται από λίγες συσκευές προς το παρόν από τη cosmote.

Υποστηρίζει ναι σε άλλες χώρες (κάποιες)

 

Δεν κάνω λάθος. Ξέρω αν είχα 4G+ η όχι!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αν θες μπορείς να κοροιδεψεις το κινητό μου μου. Σοβαρό δείγμα κανονικής συμπεριφοράς για 4χρονο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκίμασες ποτέ cosmote LTE-A?

βλέπεις από 170 έως 400+ Mbps

Μου φαίνεται ότι υπάρχει αντίλογος έτσι για τον αντίλογο.

Εσύ δημιουργείς θέμα, που για τους περισσότερους δεν είναι. Λες να μην μου είναι υπεραρκετες η ταχύτητες που κατεβάζω με ένα smartphone; Χρειάζομαι τα 400mbits; Δεν με απασχολεί διόλου. Εγώ που δεν έχω πάρει το τηλέφωνο αυτά που λες τα γνώριζα γιατί είχα κάνει έρευνα αγοράς πριν σαν ένα υποψήφιο προς αγορά τηλέφωνο. Εσύ το αγόρασες και έμαθες μετά. Μάντεψε ποιος δεν έκανε κάτι σωστά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δημιουργείς θέμα, που για τους περισσότερους δεν είναι. Λες να μην μου είναι υπεραρκετες η ταχύτητες που κατεβάζω με ένα smartphone; Χρειάζομαι τα 400mbits; Δεν με απασχολεί διόλου. Εγώ που δεν έχω πάρει το τηλέφωνο αυτά που λες τα γνώριζα γιατί είχα κάνει έρευνα αγοράς πριν σαν ένα υποψήφιο προς αγορά τηλέφωνο. Εσύ το αγόρασες και έμαθες μετά. Μάντεψε ποιος δεν έκανε κάτι σωστά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εκ αϊ θέμα ο αναγκαστικά ξεκλείδωτος bootloader ε; δεν είναι θέμα οι μισές τουλάχιστον ταχύτητες σύνδεσης από τις υπόλοιπες ναυαρχίδες. Δεν είναι θέμα η έλλειψη volte στα 400 ευρώ;

Προφανώς και για πολλούς είναι. Όπως και για κάποιους δεν είναι. Ο. Καθένας κάνει επιλογές.

Προφανώς και δεν ήξερες τπτ από τα παραπάνω αφού είμαι ο πρώτος που το αναφέρει. Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βρε παιδιά για να καταλάβω και φαντάζομαι και αρκετοί άλλοι, μιας και ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό

Αν πάω και το αγοράσω από επίσημο διανομέα πχ πλαίσιο, κωτσοβολο κλπ το κινητό δεν θα πιάνει όλες τις συχνότητες ακόμα και 4g+

Αν όχι τότε γιατί εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα αν δεν παίζει παντού.

Αν μιλάτε όμως για κινητό που αγοράζουμε από κινεζομαγαζα τα οποία μπορεί να προορίζονται για άλλη ηπειρο ε τότε εν γνώση μας μπορεί να την φάμε σε κάποια πράγματα.

Τότε όμως η προειδοποίηση σας πρέπει να αναφέρεται μόνο για τα "κινέζικα" και οχι να παίρνει η μπάλα όλο το μοντέλο

Κάτι ανάλογο απο τι ξέρω ισχύει και για τα Samsung που είναι για Αμερική.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκ αϊ θέμα ο αναγκαστικά ξεκλείδωτος bootloader ε; δεν είναι θέμα οι μισές τουλάχιστον ταχύτητες σύνδεσης από τις υπόλοιπες ναυαρχίδες. Δεν είναι θέμα η έλλειψη volte στα 400 ευρώ;

Προφανώς και για πολλούς είναι. Όπως και για κάποιους δεν είναι. Ο. Καθένας κάνει επιλογές.

Προφανώς και δεν ήξερες τπτ από τα παραπάνω αφού είμαι ο πρώτος που το αναφέρει. Αυτά

Για το bootloader ομολογώ ότι δεν το γνώριζα, δεν το γνώριζα όμως δικαιολογημένα. Αν έπαιρνα την συσκευή θα την έπαιρνα από τον επίσημο διανομέα στην Ελλάδα που εκεί δεν παίζει κάτι τετοιο. Για τα υπόλοιπα το κούρασες και δεν λες να καταλαβεις. Πρώτων volte δίνει μόνο η Cosmote σε λίγες και συγεκριμενες συσκευές που όφειλες να το ξέρεις, εδώ εγώ χρήστης wind και το γνώριζα και τέλος αν είχα να επιλέξω σε δύο τηλέφωνα που με κάλυπταν το ίδιο απλά στο ένα θα είχα 4g+ αλλά θα έπρεπε να πληρώσω για αυτό το + 400€ ευρώ παραπάνω, φυσικά και δεν θα τα πλήρωνα γιατί θα μου ήταν άχρηστα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βρε παιδιά για να καταλάβω και φαντάζομαι και αρκετοί άλλοι, μιας και ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό

Αν πάω και το αγοράσω από επίσημο διανομέα πχ πλαίσιο, κωτσοβολο κλπ το κινητό δεν θα πιάνει όλες τις συχνότητες ακόμα και 4g+

Αν όχι τότε γιατί εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα αν δεν παίζει παντού.

Αν μιλάτε όμως για κινητό που αγοράζουμε από κινεζομαγαζα τα οποία μπορεί να προορίζονται για άλλη ηπειρο ε τότε εν γνώση μας μπορεί να την φάμε σε κάποια πράγματα.

Τότε όμως η προειδοποίηση σας πρέπει να αναφέρεται μόνο για τα "κινέζικα" και οχι να παίρνει η μπάλα όλο το μοντέλο

Κάτι ανάλογο απο τι ξέρω ισχύει και για τα Samsung που είναι για Αμερική.

 

Πολλά μοντέλα της xiaomi εισάγονται επίσημα Ελλάδα. Κανένα δεν είναι συμβατό πλήρως με lte advanced στην Ελλάδα. Η λογική είναι ότι αφού κάνουν κλήσεις και μπαίνουν Internet όλα καλά. Το πρόβλημα είναι ότι δε δίνεις πάντα εκατό ευρώ για να μην έχεις και απαιτήσεις.

Πληροφοριακά το 1+6 έχει κανονικά 4G+ σε αντίθεση με το mi8

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Τα 170mbps να τα κανεις τι;

Διαφορα στο φορτωμα απο τα 20 στα 20000 διαφορα δεν εχει.

Οποτε να χαμε να λέγαμε.

Τωρα αν οντως εχεις 300gb δεδομενα και κατεβαζεις τορρεντ,με γεια σου με χαρα σου.

Εισαι περιορισμενο κοινο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 170mbps να τα κανεις τι;

Διαφορα στο φορτωμα απο τα 20 στα 20000 διαφορα δεν εχει.

Οποτε να χαμε να λέγαμε.

Τωρα αν οντως εχεις 300gb δεδομενα και κατεβαζεις τορρεντ,με γεια σου με χαρα σου.

Εισαι περιορισμενο κοινο.

 

Κάνετε ένα βασικό λάθος

 

Νομίζετε ότι το απλό 4G είναι μόνιμα 80mbps

Όταν όμως θα βρεθείτε να πιάνετε 4-10 Mbps με 4G τότε θα αντιληφθείτε γιατί τα βλέπετε στραβά. Με 400 ευρω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε ένα βασικό λάθος

 

Νομίζετε ότι το απλό 4G είναι μόνιμα 80mbps

Όταν όμως θα βρεθείτε να πιάνετε 4-10 Mbps με 4G τότε θα αντιληφθείτε γιατί τα βλέπετε στραβά. Με 400 ευρω τηλέφωνο.

Φίλε μου το 4g δεν είναι 80mbit τόσο έπιασα την δεδομένη στιγμή, το 4g ανάλογα την υλοποίηση αν δεν κάνω λάθος είναι 100 ή 150mbit. Για να πιάνεις με 4g 4-5 mbit σημαίνει ότι στο συγκεκριμένο σημείο και την συγκεκριμένη χρονική στιγμή δεν έχει καλό σήμα, άρα εκ των πραγμάτων ξεχνάς το 4g+. Πάντως αυτό με το bootloader εάν είναι έτσι καλά έκανες και το επισημανες, πολύ σημαντικό νομίζω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το 4g δεν είναι 80mbit τόσο έπιασα την δεδομένη στιγμή, το 4g ανάλογα την υλοποίηση αν δεν κάνω λάθος είναι 100 ή 150mbit. Για να πιάνεις με 4g 4-5 mbit σημαίνει ότι στο συγκεκριμένο σημείο και την συγκεκριμένη χρονική στιγμή δεν έχει καλό σήμα, άρα εκ των πραγμάτων ξεχνάς το 4g+. Πάντως αυτό με το bootloader εάν είναι έτσι καλά έκανες και το επισημανες, πολύ σημαντικό νομίζω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι θέμα κεραίας και φόρτου. Πχ μια κεραία με πολλούς χρήστες θα σου δώσει μικρό bandwidth ακόμα και με καλό σήμα. Ωστόσο με το 4G+ συνδέεσαι εξ ορισμού με 2 η 3 κεραίες ταυτόχρονα και έχεις διπλάσιες η τριπλάσιες ταχύτητες κλπ (χωριάτικα και χονδρικα τα λέω)

Τελοσπαντων. Νομίζω έγινε σαφές. Ο καθένας μπορεί να αγοράσει ότι του αρέσει. Απλά να υπάρχει γνώση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με το bootloader εάν είναι έτσι καλά έκανες και το επισημανες, πολύ σημαντικό νομίζω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Για εξηγήστε παραπάνω αυτό με τον ξεκλείδωτο bootloader.

Τι δεν μπορώ να έχω στην συσκευή μου ;

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...