Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δύσκολα απο το κακό στο χειρότερο πάμε μετα την έξοδο απ τα μνημόνια!!:lol::lol::lol::lol:

 

Βίτσιο, φίλε, μην τα συζητάς... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν ήδη οι εκδόσεις Global με ευρωπαϊκό φορτιστή οδηγίες στα αγγλικά με κλειδωμένο bootloader κτλ για όποιον επιθυμεί!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ήδη οι εκδόσεις Global με ευρωπαϊκό φορτιστή οδηγίες στα αγγλικά με κλειδωμένο bootloader κτλ για όποιον επιθυμεί!

 

Μπορείς να μας στείλεις το link?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι επιβεβαιωμένο από το BG πως αυτές είναι κλειδωμένες επίσημες global;

Link to comment
Share on other sites

Είναι επιβεβαιωμένο από το BG πως αυτές είναι κλειδωμένες επίσημες global;

Ότι βλέπεις εσύ στο link, βλέπω και εγώ. :cool:

Το Bangood αυτήν την στιγμή, θεωρείται από τα πλέον σοβαρά μαγαζιά για ψώνια. :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα το Mi 8 παιδιά,ευχαριστούμε και για το κουπόνι.Το πήρα σε μαύρο 6/64 γιατί το βιάζομαι και ήταν το μόνο σε στοκ.Ελπίζω να μου ερθει ως τις 11-12 Σεπτεμβρίου.Οσο για το 64αρι εύχομαι να μην έχω θέμα.Ενα Meizu 32αρι που έχω τώρα το σύστημα πιάνει 6,30Gb και εχω ακόμα 13,5GB διαθέσιμα οπότε δεν νομίζω εκτός και αν τραβάω όλη την ώρα 4K(βίντεο δεν τραβάω σχεδόν ποτέ όμως).Αν φτάσω κάποτε στα όρια υπάρχει κάποιο Cloud (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) όπως είχα στο lumia 920 να αποθηκεύω φώτο και βίντεο?
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα το Mi 8 παιδιά,ευχαριστούμε και για το κουπόνι.Το πήρα σε μαύρο 6/64 γιατί το βιάζομαι και ήταν το μόνο σε στοκ.Ελπίζω να μου ερθει ως τις 11-12 Σεπτεμβρίου.Οσο για το 64αρι εύχομαι να μην έχω θέμα.Ενα Meizu 32αρι που έχω τώρα το σύστημα πιάνει 6,30Gb και εχω ακόμα 13,5GB διαθέσιμα οπότε δεν νομίζω εκτός και αν τραβάω όλη την ώρα 4K(βίντεο δεν τραβάω σχεδόν ποτέ όμως).Αν φτάσω κάποτε στα όρια υπάρχει κάποιο Cloud (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) όπως είχα στο lumia 920 να αποθηκεύω φώτο και βίντεο?

 

Υπάρχει το Mi Cloud αλλά έχει αρκετά περιορισμένη χωρητικότητα και πρέπει να πληρώσεις για περισσότερο. Εγώ για φωτό χρησιμοποιώ google photos που προσφέρει απεριόριστη χωρητικότητα για φωτό μέχρι 8mpx, ενώ αν θες καλύτερης ποιότητας χρησιμοποιεί τον χώρο του Google drive. Μπορείς να προσθέσεις 100 GB με 2 ευρώ τον μήνα. Προσωπικά προτιμώ τέτοιες λύσεις για φύλαξη φωτό γιατί είναι πιο εύκολες, μόνιμες και ασφαλείς από την εσωτερική μνήμη ενός κινητού ή ενός σκληρού στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Mi Cloud αλλά έχει αρκετά περιορισμένη χωρητικότητα και πρέπει να πληρώσεις για περισσότερο. Εγώ για φωτό χρησιμοποιώ google photos που προσφέρει απεριόριστη χωρητικότητα για φωτό μέχρι 8mpx, ενώ αν θες καλύτερης ποιότητας χρησιμοποιεί τον χώρο του Google drive. Μπορείς να προσθέσεις 100 GB με 2 ευρώ τον μήνα. Προσωπικά προτιμώ τέτοιες λύσεις για φύλαξη φωτό γιατί είναι πιο εύκολες, μόνιμες και ασφαλείς από την εσωτερική μνήμη ενός κινητού ή ενός σκληρού στο σπίτι.

 

Πολύ ωραία.. Και με αυτόν τον τρόπο τις σβήνω από το κινητό και κερδίζω χώρο συνεχίζοντας να υπάρχουν στο Google drive πχ?Ισχύει και για βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία.. Και με αυτόν τον τρόπο τις σβήνω από το κινητό και κερδίζω χώρο συνεχίζοντας να υπάρχουν στο Google drive πχ?Ισχύει και για βίντεο?

 

Ναι και στα δύο. Πρέπει όμως να τις σβήνεις μέσα από την εφαρμογή του Google Photos, που είναι μια χαρά εφαρμογή gallery. Έχει μια επιλογή που λέει free up space η οποία αφαιρεί όλες τις photo που έχουν σωθεί ήδη στο cloud.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δύο. Πρέπει όμως να τις σβήνεις μέσα από την εφαρμογή του Google Photos, που είναι μια χαρά εφαρμογή gallery. Έχει μια επιλογή που λέει free up space η οποία αφαιρεί όλες τις photo που έχουν σωθεί ήδη στο cloud.

 

Σ ευχαριστώ,στην αναμονή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισεις->πρόσθετες ρυθμίσεις> τοποθεσία ,εκεί επέλεξε Ινδία. Μετα θα βρεις το face unlock στις ρυθμίσεις, αλλά θα πρέπει να αλλάξεις και την ωρα από τις ρυθμίσεις γιατί θα πάει σε ζώνη Ινδίας

 

Φίλε το έχεις δοκιμάσει;;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα γραμματοσειρά roboto medium.

Πρώτα έβαλα χώρα Ινδία, για να φανεί η ρύθμιση στα θέματα, και μετά ξανά Ελλάδα.

Και μόνιμα στο Ινδία να το έχετε, δεν είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα το Mi 8 παιδιά,ευχαριστούμε και για το κουπόνι.Το πήρα σε μαύρο 6/64 γιατί το βιάζομαι και ήταν το μόνο σε στοκ.Ελπίζω να μου ερθει ως τις 11-12 Σεπτεμβρίου.Οσο για το 64αρι εύχομαι να μην έχω θέμα.Ενα Meizu 32αρι που έχω τώρα το σύστημα πιάνει 6,30Gb και εχω ακόμα 13,5GB διαθέσιμα οπότε δεν νομίζω εκτός και αν τραβάω όλη την ώρα 4K(βίντεο δεν τραβάω σχεδόν ποτέ όμως).Αν φτάσω κάποτε στα όρια υπάρχει κάποιο Cloud (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) όπως είχα στο lumia 920 να αποθηκεύω φώτο και βίντεο?

 

Μπορείς να βάλεις google drive, one drive, dropbox κοκ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις google drive, one drive, dropbox κοκ.

 

Πολύ καλο.Αν και ούτε παιχνίδια παίζω πολύ (1-2 αν κατεβάσω για να περνάει η ώρα),ούτε βίντεο βγάζω οπότε ελπίζω να μην φτασω στα όρια αφού υπάρχει και αυτή η λύση.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλο.Αν και ούτε παιχνίδια παίζω πολύ (1-2 αν κατεβάσω για να περνάει η ώρα),ούτε βίντεο βγάζω οπότε ελπίζω να μην φτασω στα όρια αφού υπάρχει και αυτή η λύση.

 

Εγω πλήρωσαν το micloud ] 15$ για ένα χρόνο με 100GB! :D

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω η τιμη στα επιπεδα των 350 ειναι παραπανω απο fair για αυτο το κινητο...

 

Βαζοντας θετικα και αρνητικα στο καλαθι, καθως και τις προτιμησεις του καθενος , σε αυτα τα χρηματα το κινητο ειναι ανταγωνιστικο..

 

Καλες αγορες και καλα σερφαρισματα..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έχεις δοκιμάσει;;

 

Ναι, είναι όπως τα λέει ο φίλος Papp0us. Βάζοντας ως region Ινδία, εμφανίζεται η επιλογή για face unlock και η δυνταότητα να αλλάξεις θέμα πράγμα που με region Ελλάδα δεν υπάρχει. Σου εγκαθιστά και μερικές επιπλέον εφαρμογές τις οποίες όμως μπορείς να απεγκαταστήσεις εκτός από μια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλήρωσαν το micloud ] 15$ για ένα χρόνο με 100GB! :D

 

100GB?Εντάξει εκεί είσαι κομπλέ..Παιδιά το μπλε ειναι όμορφο όπως φαίνεται στα βίντεο?Εμένα μ άρεσε το άσπρο αλλά δεν το βρήκα..

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σούπερ θα είναι το μπλε δεν θα έβαζαν ότι μπλε σε ναυαρχίδα. απλά εγώ που το έχω σφραγισμένο

σε 6/64 Θέλω να το δώσω να πάρω με παραπάνω μνήμη λόγω του χόμπυ μου που θέλει πολύ χώρο για video..

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σούπερ θα είναι το μπλε δεν θα έβαζαν ότι μπλε σε ναυαρχίδα. απλά εγώ που το έχω σφραγισμένο

σε 6/64 Θέλω να το δώσω να πάρω με παραπάνω μνήμη λόγω του χόμπυ μου που θέλει πολύ χώρο για video..

 

Μια χαρά θα είσαι και με τα 64 θαρρώ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά από θήκες και γυαλί τι παίρνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είσαι και με τα 64 θαρρώ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά από θήκες και γυαλί τι παίρνουμε;

 

Δες το post μου 617.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε η 9.6.4.0 Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...