Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος που το παρήγγειλε από Κίνα?Πόσες μέρες έκανε περίπου?

 

Το παραγγειλα στις 8 αυγουστου απο banggood και στις 21 ηταν αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το παραγγειλα στις 8 αυγουστου απο banggood και στις 21 ηταν αθηνα.

 

Ευχαριστώ..αρα το Bangood έχει πιο γρήγορους ρυθμούς σε σχέση με το Gearbest.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Για το mi8 Explorer ούτε λόγος... Που είναι ρε παιδιά άφαντο... Ξέρουμε τίποτα θα το δώσουν επιτέλους..?? :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Γνωρίζει κανείς το https://www.miespaña.com ?

Έχει πολλά guarantees χωρίς τελωνείο και ίσως έχει από τις καλύτερες τιμές.

Ψάχνοντας για reputation του εν λόγω site δεν μου έβγαλε κάτι απαγορευτικό. Το έχει δοκιμάσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Banggood

 

Xiaomi Mi8 Mi 8 Global Version 6.21 inch 6GB RAM 128GB ROM Snapdragon 845 Octa core 4G Smartphone - Blue 393,21€ με Priority Direct Mail

 

Link: https://goo.gl/XLpEMr

 

Coupon: 8BGM8128GLO

 

Το λινκ είναι affiliate απο China Tech King GR

Κουπόνι έληξε. Παίζει κάτι καινούργιο; :(

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω πάλι με το θέμα της μπαταρίας.. Σας βάζω δύο φωτό κ αν ξέρει κάποιος να μου πει αν φυσιολογικό αυτό με την διατήρηση ενεργής οθόνης που λέει

 

https://photos.app.goo.gl/SymoPBZKsUNmm4318

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρετε μια ιδέα μεγέθους σε σχέση με το θηρίο το max 2

@Pavlidisc

Χρήστο δεν είμαι σπίτι.

Όταν πάω θα δω τι γράφει το κουτί και θα σου πω φίλε0d14975b5d76039a53111ee8bd70a6f1.jpg20056f1420b749a724b05663c5a91c56.jpg1081ddc999c0974869d8d2f89fd11949.jpge3162797c2aaa56659d82846d656808d.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάνο η πιο ωραια υλοποίηση-feature του MIUI βλέπω το AOD όπως διάβασα στην περιγραφή που έκανες.

Ελπιζω να το δουμε σε αλλες Xiaomi συσκευες η και σε αλλους OEM ιδια υλοποίηση.

Ακόμα και ως port δεν θα με χαλαγε.

 

Αν και η αλήθεια θα ηθελα το πλούτο σε customization σε εμφάνιση ρολογιού οπως σε Sammy η Vivo παρεχουν για να ολοκληρωθει το γλυκο:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχασα 1 εβδομαδα με το @@ρι που ονομάζεται mi global store στο aliexpress που εδω και μια βδομαδα ουτε καν απαντησε στα μηνύματα μου, ποσο μαλλον να μου στειλει τη συσκευη μεσα σε 2 εργασιμες οπως λεει στη σελίδα. Με τα 1000 ζορια cancel order και πιστευω θα παρω το refund σε λιγες μερες. Απο εδω και περα μονο σπορια και φυστικια αξιας μεχρι 5$ απο το κωλο aliexpress.

 

Έχασα και το κουπονι του banggood

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Όντως ήταν πολύ δυνατό κουπόνι. Εγώ είχα κλείσει το 64ρι αλλα ήταν κινέζικο με αμερικανικό φορτιστή και μεχρι να ζητήσω refund και να πάω στο 128ρι global έληξαν :( Μακάρι να βρεθεί κάτι πάλι.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχασα 1 εβδομαδα με το @@ρι που ονομάζεται mi global store στο aliexpress που εδω και μια βδομαδα ουτε καν απαντησε στα μηνύματα μου, ποσο μαλλον να μου στειλει τη συσκευη μεσα σε 2 εργασιμες οπως λεει στη σελίδα. Με τα 1000 ζορια cancel order και πιστευω θα παρω το refund σε λιγες μερες. Απο εδω και περα μονο σπορια και φυστικια αξιας μεχρι 5$ απο το κωλο aliexpress.

 

Έχασα και το κουπονι του banggood ������

Μάλιστα και σκεφτόμουν σοβαρά το θέμα... ali είναι πολύ κινεζοκατάσταση

 

Κάτι προσφορά θα βγεί το επόμενο διάστημα υπομονή. Ο ανταγωνισμός με την ΜΕΙΖU θα δώσει χαμηλές τιμές

Link to comment
Share on other sites

Κουπόνι έληξε. Παίζει κάτι καινούργιο; :(

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

8BGM8128GLO2 εδω εισαι !! για global version, με priority direct mail παει στα393,02

με preorder η εκδοση με κινεζικο φορτιστη παει στα 379,24 8BGMI128GB20

και οι 2 συσκευες εχουν global rom.

Link to comment
Share on other sites

8BGM8128GLO2 εδω εισαι !! για global version, με priority direct mail παει στα393,02

με preorder η εκδοση με κινεζικο φορτιστη παει στα 379,24 8BGMI128GB20

και οι 2 συσκευες εχουν global rom.

Είσαι αρχηγός. Όταν επιλέγω τον τρόπο αποστολής που προτείνεις δεβ έχω επιλογή για ασφάλεια σε περίπτωση τελωνείου. Σημαίνει ότι έτσι δεν παίζει να περάσει;

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. ποιο επελεξες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι αρχηγός. Όταν επιλέγω τον τρόπο αποστολής που προτείνεις δεβ έχω επιλογή για ασφάλεια σε περίπτωση τελωνείου. Σημαίνει ότι έτσι δεν παίζει να περάσει;

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

ακριβως. ποιο επέλεξες;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα εδωσα παραγγελία το 64αρι με global rom και με κουπόνι μου βγήκε 342.50 από το banngood.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα εδωσα παραγγελία το 64αρι με global rom και με κουπόνι μου βγήκε 342.50 από το banngood.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τόσο μου βγήκε κ έμενα απλά είναι (αυτό που πήρα εγώ δε ξέρω για σένα) με τον αμερικανικό φορτιστή που έγραψε κ φίλος πιο πάνω. Preorder για μένα να έρθει μέχρι 15/9 περίπου ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

εγω χτυπησα την global εκδοση με ευρωπαικο φορτιστη που το εχει αμεσα σε στοκ με 393 ευρω. 128gb blue.

έχει κανεις ιδέα για θήκη και τζαμάκι απο ali express ειτε e bay?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλό κι άγιο να λέμε για αγορά από Κίνα αλλά μήπως οι mods πρέπει να φτιάξουν ένα ξεχωριστό νήμα μόνο με τέτοιες ερωτήσεις απαντήσεις κουπόνια προσφορές και δε συμμαζεύεται??

Δε το λέω κακοπροαίρετα άλλα κάπου έχει κουράσει το θέμα.

Μπαίνω να δω κάτι για το κινητό και βλέπω έχασα την προσφορά ο ένας, πες κουπόνι ο άλλος ,την ήπια απ το τάδε μαγαζί ο τρίτος, τι γίνετε με τα τελωνεία ο τέταρτος και για το κινητό τίποτα.

Δε το έχω ξαναζήσει αυτό.

Ίσως γιατί δεν έπαιρνα ποτέ κινεζοσυσκευες με μεγάλη διαφορά τιμής εδώ και έξω.

Αλλά ας φτιαχτεί ένα ξεχωριστό θέμα για όσους τους ενδιαφέρει η αγορά απ έξω το οποίο θα αποσυμφορήσει και το παρόν θέμα απ όλα αυτά και θα βρίσκουμε τυχόν πληροφορίες που έχουν ειπωθεί για το κινητό πιο εύκολα, και όλοι θα είμαστε ευχαριστημένοι.

Πάντα φιλικά και χωρίς διάθεση Vs με κανέναν.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Μάνος.

Κινέζικη λαϊκή αγορά έγινε εδώ μέσα.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε δεν υπήρχε πρόβλημα να μιλάει κανείς στο εκάστοτε νήμα για πιθανές αγορές από Κίνα.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση η αγορά ενός μι8 από Κίνα γλυτώνει κάποιον από 150 ευρώ και θεώρησα λογικό να ενημερώσω ότι με aliexpress ΔΕΝ με σκοπό να μην την πατήσει κάποιος όπως εγώ και χάσει χρόνο και χρήμα.

Οποιος νομίζει ότι είναι οφτοπικ μπορεί να προσπεράσει.

Link to comment
Share on other sites

Μα προφανώς και στο θέμα της συσκευής αν δεν μιλήσεις για το πως .. θα την αποκτήσεις στην καλύτερη δυνατή τιμή και απροβλημάτιστα γιατί άλλο θα μιλήσεις;

Οκ καλά τα ρουταρίσματα και να μετράμε ποιος την έχει μεγαλύτερη (την SOT) και bugs που πιθανώς να συναντήσατε, αλλα για να γίνουν όλα αυτά, πρέπει να το αγοράσουμε πρώτα, ιδιαίτερα όταν κυκλοφορούν τόσο δυνατά κουπόνια. Καλώς ή κακώς αφού μιλάμε για Κινέζο, τέτοια spikes ερωτήσεων ανάλογα την περιόδο είναι αναμενόμενα.

Αν κάποιος θέλει βοήθεια σε κάτι ρωτάει και όλο και κάποιος συμφορουμίτης θα βρεθεί να απαντήσει. Δεν χρειάζονται εριστικά ποστ (γκουχ γκουχ παυλίδης)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν είναι σημαντικά τα post παιδιά. Και εγώ από έξω το παρήγγειλα και για να δω τα τι και πως από διάφορα forum πήρα πληροφορίες.

Αυτό που είπε ο Μάνος και συμφωνώ 100% είναι να υπάρχει ένα νήμα για τον τρόπο απόκτησης και ένα άλλο για τις λειτουργία και όσα αφορούν την συσκευή αυτή κάθε αυτή.

 

Οι προφορές από τα κινεζομάγαζα δεν θα σταματήσουν ποτέ. Ακόμα και μετά από 1-2 χρόνια, αυτοί κουπόνια θα μοιράζουν. Δεν είναι πρακτικό να μπαίνει κάποιος να διαβάσεις κάτι για την συσκευή και από τα 1000 ποστ τα 900 να μιλάνε για αγορές από Κίνα.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...