Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα, τελικά μάλλον η cosmote πρέπει να κάνει κάτι με τις κεραίες γιατί τώρα μόλις και στην 800 έχω ένδειξη 4g+, δεν εξηγείται αλλιώς!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ποια εταιρεία φίλε ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια !

Επειδη ειμαι να το παραγγειλω αυτες τις μερες,εκδοση 64/6 global παντα κ επειδη ειναι παρα πολλες οι σελιδες (οχι οτι δεν εχω διαβασει καποιες) απο που προτινεται να το αγορασω ?

Εκτος τα σκρουτζομαγαζα παιζει κατι απο ευρωπη σε ανταγωνιστικη τιμη ? Το kimovil εχει ολες τις διαθεσιμες επιλογες ?

Δεν θελω να μπλεξω με κινα,ενα να σταματησει στο τελωνειο το δικο μου θα ναι !!!

 

Επισης,σ ενα χρηστη που δεν παιζει ποτε παιχνιδια δεν ασχολειται με root κλπ υπαρχει καποιο βασικο μειονεκτημα της συσκευης ? μπαταρια πχ ?

 

Ευχαριστω.

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εταιρεία φίλε ;
Γράφω φίλε μου, cosmote (Θεσσαλονίκη)!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια !

Επειδη ειμαι να το παραγγειλω αυτες τις μερες,εκδοση 64/6 global παντα κ επειδη ειναι παρα πολλες οι σελιδες (οχι οτι δεν εχω διαβασει καποιες) απο που προτινεται να το αγορασω ?

Εκτος τα σκρουτζομαγαζα παιζει κατι απο ευρωπη σε ανταγωνιστικη τιμη ? Το kimovil εχει ολες τις διαθεσιμες επιλογες ?

Δεν θελω να μπλεξω με κινα,ενα να σταματησει στο τελωνειο το δικο μου θα ναι !!!

 

Επισης,σ ενα χρηστη που δεν παιζει ποτε παιχνιδια δεν ασχολειται με root κλπ υπαρχει καποιο βασικο μειονεκτημα της συσκευης ? μπαταρια πχ ?

 

Ευχαριστω.

 

Aυτην την στιγμη στο skroutz εχει λιγο πανω απο 350 ευρω, με μεταφορικα. Αν δεν βρεις καποιο εμπιστο καταστημα με σημαντικη διαφορα στην τιμη δεν νομιζω οτι αξιζει πλεον να το αγορασεις απο εξω, για 20-30 ευρω λιγοτερα. Και απο Ευρωπη δεν νομιζω να βρεις. Ουτε απο Κινα πλεον, εκτος αν πετυχεις καλο κουπονι.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μετρημένο 128 download και 40 upload.. Δεν γράφει όμως 4g+.αλλά μονο 4g. Ποιος ξέρει τι παίζει. Κοσμοτε είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια !

Επειδη ειμαι να το παραγγειλω αυτες τις μερες,εκδοση 64/6 global παντα κ επειδη ειναι παρα πολλες οι σελιδες (οχι οτι δεν εχω διαβασει καποιες) απο που προτινεται να το αγορασω ?

Εκτος τα σκρουτζομαγαζα παιζει κατι απο ευρωπη σε ανταγωνιστικη τιμη ? Το kimovil εχει ολες τις διαθεσιμες επιλογες ?

Δεν θελω να μπλεξω με κινα,ενα να σταματησει στο τελωνειο το δικο μου θα ναι !!!

Ευχαριστω.

Με μια γρηγορη ματια που εριξα,δεν παιζει αυτο το διαστημα καμια καλη προσφορα απο Κινα (εκτος του Aliexpress που δε ειναι να το ρισκαρεις) και οι τιμες ειναι πολυ κοντα με αυτες του Σκρουτζ (γυρω στα 350 ευρω).

Εγω πηρα το δικο μου τελος Δεκεμβριου με 310 απο Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μετρημένο 128 download και 40 upload.. Δεν γράφει όμως 4g+.αλλά μονο 4g. Ποιος ξέρει τι παίζει. Κοσμοτε είμαι.

 

Πρεπει να μετακομισουμε cosmote ολοι:p Εγω το max που εχω πιασει κεντρο Αθηνας ειναι 70 download.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μετακομισουμε cosmote ολοι:p Εγω το max που εχω πιασει κεντρο Αθηνας ειναι 70 download.

 

εγω το βραδυ βλεπω αυτες τις ταχυτητες και αν. Τωρα αν κανω το τεστ θα μου βγαζει καπου στο 50 download και 20 upload

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μετακομισουμε cosmote ολοι:p Εγω το max που εχω πιασει κεντρο Αθηνας ειναι 70 download.

 

Παίζει ρόλο η περιοχή που μετράς να μην είναι πυκνοκατοικημενη. Κι εμένα δεν πιάνει παντού τόσο. Απλά δεν γράφει 4g +. Δεν ξέρω γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό τζαμακι για αγορά από Ελλάδα έχετε να προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό τζαμακι για αγορά από Ελλάδα έχετε να προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.skroutz.gr/s/16084620/Spigen-GLAS-tR-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Mi-8.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Εδώ είσαι φίλε μου.

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το παρήγγειλα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο αφορά το 4g+ υποστηρίζει το mi8 ή όχι?Τα mi 8 από την infoquest είναι διαφορετικά από αυτά του Σκρουτζ?Υπάρχει κάποιος κάτοχος mi8 από infoquest να πει αν έχει 4g+ ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο αφορά το 4g+ υποστηρίζει το mi8 ή όχι?Τα mi 8 από την infoquest είναι διαφορετικά από αυτά του Σκρουτζ?Υπάρχει κάποιος κάτοχος mi8 από infoquest να πει αν έχει 4g+ ή όχι?

 

Δεν ξέρω εαν λέει κάτι, αλλά εγώ στην Τσεχία που είμαι τώρα με roaming σε Vodafone πιάνω 4G+

Link to comment
Share on other sites

καποιοι που ηταν αγγλια, κυπρο, ειχαν 4g+,, ειχαν ανεβασει και screenshot.

 

to tempered glass tis spigen, το εχω αγορασει,, πρεπει να προσπαθήσω να το περασω, εχω μικρη εμπειρια..

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλες χωρες του εξωτερικου πιανουν 4G+. Απο την στιγμη που η Xiaomi δεν υποστηριζει ολο το φασμα, εξαρταται απο την χωρα και τον παροχο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει ένδειξη 4g + ας κάνει μια μέτρηση ταχύτητας να δούμε τι διαφορά έχει, επειδή εγώ δεν έχω ένδειξη αλλά έχω πιάσει μέχρι 128 download και 40 upload. Δεν ξέρω πόσο πιάνει όμως το 4g+.
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο το τζαμακι εμποδιζει να μπει κ θηκη η οχι?

Θελω να παρω την Spigen που εχω κ στο Note 5.

 

Κατοχος κ εγω απο σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τζαμακι εμποδιζει να μπει κ θηκη η οχι?

Θελω να παρω την Spigen που εχω κ στο Note 5.

 

Κατοχος κ εγω απο σημερα.

 

Καλοριζικο φιλε μου!Δεν εμποδιζει οχι!Ειναι συμβατο με ολες τις θηκες!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου!Δεν εμποδιζει οχι!Ειναι συμβατο με ολες τις θηκες!! :)

 

Ευχαριστω.

Απλα ρωτησα γιατι δεν ξερω κατα ποσο φτανουν στις ακρες της συσκευης το τζαμι.

Θεωρω ειναι καλυτερο απο ενα απλο τζαμακι.

Απλα μην βαλεις το Spigen κ μετα εχει προβλημα με την θηκη κ το κλωτσαει.

Link to comment
Share on other sites

Διπλό πάτημα για άνοιγμα κλείσιμο οθόνης δεν υπάρχει στην stable;

Edit Για άνοιγμα το βρήκα, για κλείσιμο τι χρησιμοποιείτε;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Διπλό πάτημα για άνοιγμα κλείσιμο οθόνης δεν υπάρχει στην stable;

Edit Για άνοιγμα το βρήκα, για κλείσιμο τι χρησιμοποιείτε;

Εγώ για κλείδωμα έχω βάλει το tile επάνω στην κουρτίνα.

Με βολεύει αρκετά. 1936b8c47b5cd0148281fe10eab98953.jpg

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την κουρτίνα με τα tiles πατάς εκεί που λέει περισσότερα και το βάζεις μαζί με τα υπόλοιπα.

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...