Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω ρε παίδες και εγώ μέρα ανά μέρα.

 

Η έκδοση που φοράω είναι η PIE. 11.0.4. Ίσως φταίει αυτό, πριν δύο λεπτά τσέκαρα δεν μου ήρθε κάτι.

 

Άντε να την δούμε.. επιτέλους με τρώει λιγάκι.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ Gcam μόνο για selfie. Άλλα δεν είμαι ικανοποιημένος .. δεν μπορώ να πω ότι μου δουλεύει κάποια με σωστό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ρε παίδες και εγώ μέρα ανά μέρα.

 

Η έκδοση που φοράω είναι η PIE. 11.0.4. Ίσως φταίει αυτό, πριν δύο λεπτά τσέκαρα δεν μου ήρθε κάτι.

 

Άντε να την δούμε.. επιτέλους με τρώει λιγάκι.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ Gcam μόνο για selfie. Άλλα δεν είμαι ικανοποιημένος .. δεν μπορώ να πω ότι μου δουλεύει κάποια με σωστό αποτέλεσμα.

 

Εγώ του είχα region Hong Kong και μου έβγαλε το update. Προσωπικά χρησιμοποιώ του bsg την κάμερα και τη βρίσκω πολύ καλή. Ξέχασα να αναφέρω ότι έγινε dark και το gboard και το Gmail. Πάντα η σελφι του ήταν μέτρια, ότι κάμερα και να χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει η συσκευή ποτέ wideline L1 για προβολή HD στο Netflix???
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει η συσκευή ποτέ wideline L1 για προβολή HD στο Netflix???

 

Δύσκολο έως αδύνατον

 

Εξηγήστε ρε παιδιά και σε μας του αδαείς τι είναι τούτο το wideline?

 

Ξέρω ότι Netflix εφαρμογή την κατεβάζεις και παίζει σε όλα τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει και στο δικό μου!!!

 

Να είναι καλά ο φίλος....

Το δοκίμασα.. τρεις- τέσσερις φορές και τώρα κατεβαίνει.

 

Version: 11.0.3. QDGMIXM

 

:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκατσε το update καλά από πρώτη στιγμή και πλην μπαταρίας που είναι στα ίδια επίπεδα το τηλέφωνο έγινε πιο σπιρτοζικο. Είχα βάλει και από πριν το Xiaomi launcher alpha με συρτάρι που μου αρέσει και με βλέπω να το κρατάω για πολύ ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτό που παρατήρησα αφού εγκατέστησα android 10, είναι ότι δε δέχομαι ενημερώσεις σε διάφορες εφαρμογές. Στα κλασικά gmail, fb, viber δεν έχω πρόβλημα αλλά είχα και άλλες όπως λεξικό oxford που πλέον δε στέλνει ειδοποιήσεις. Πάλι σ....ά τα έκανε η xiaomi? Ήμαρτον, πότε θα φτιάξουν σοβαρό σύστημα ειδοποιήσεων?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα αφού εγκατέστησα android 10, είναι ότι δε δέχομαι ενημερώσεις σε διάφορες εφαρμογές. Στα κλασικά gmail, fb, viber δεν έχω πρόβλημα αλλά είχα και άλλες όπως λεξικό oxford που πλέον δε στέλνει ειδοποιήσεις. Πάλι σ....ά τα έκανε η xiaomi? Ήμαρτον, πότε θα φτιάξουν σοβαρό σύστημα ειδοποιήσεων?

 

Δες τις άδειες στην εκάστοτε εφαρμογή. Το σύνηθες είναι να θέλει κάποια άδεια για αναδυόμενη ειδοποίηση πχ. η κάτι παρόμοιο.

Γενικά το μόνο φαουλ στην xiaomi ήταν κ μένα το θέμα ειδοποιήσεων. Πρέπει να είσαι συνεχώς από πάνω να δίνεις άδειες!

Εγώ, πλέον δεν έχω κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δες τις άδειες στην εκάστοτε εφαρμογή. Το σύνηθες είναι να θέλει κάποια άδεια για αναδυόμενη ειδοποίηση πχ. η κάτι παρόμοιο.

Γενικά το μόνο φαουλ στην xiaomi ήταν κ μένα το θέμα ειδοποιήσεων. Πρέπει να είσαι συνεχώς από πάνω να δίνεις άδειες!

Εγώ, πλέον δεν έχω κάποιο θέμα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω. Είχα κάνει κάτι αντίστοιχο όταν ήρθε το miui 11 αλλά τώρα με το android 10 πάλι από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Κώστα ήταν όντως άδειες?

 

Καλημέρα. Ήταν θέμα αδειών τελικά όπως το είχες πει. Και σε 2-3 που δεν παίρνω ειδοποιήσεις, οι developer είχαν σταματήσει push notifications πχ: το oxford dictionary of english που έστελνε το word of the day κάθε μέρα και ξαφνικά το σταμάτησαν χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Με το κινητό πάντως με το MIUI 11 και version 10, έχω μείνει άκρως ικανοποιημένος.

 

Μόλις σήμερα το έστησα και με την υπηρεσία VoLTE.

Έχω cosmote και παρότι καρτοκινητό βλέπω την υπηρεσία να τρέχει δίχως θέματα προς το παρόν.

 

Θα επανέλθω σε λίγες μέρες.. που θα το έχω χρονικά δοκιμάσει και σε ποιότητα κλήσης, αποσυνδέσεις... κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έκανα μαζί τα 2 updates (miui και android 10) και τώρα παρατηρώ ότι έχει μειωθεί ο ήχος στο ακουστικό στις κλήσεις (όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο ακούω δύσκολο τον άλλον).

Υπάρχει κάτι να δοκιμάσω ή κάποιο setting που μου διαφεύγει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έκανα μαζί τα 2 updates (miui και android 10) και τώρα παρατηρώ ότι έχει μειωθεί ο ήχος στο ακουστικό στις κλήσεις (όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο ακούω δύσκολο τον άλλον).

Υπάρχει κάτι να δοκιμάσω ή κάποιο setting που μου διαφεύγει?

 

Γενικά ο ήχος του κινητού δεν ήταν ποτέ το δυνατό του σημείο. Το ακουστικό από την πρώτη μέρα που το πήρα (πέρυσι τέτοια εποχή) ήταν απλά νορμάλ όπως και ο ήχος κλήσης που όσο πιο δυνατά το βάλεις, τόσο πιο πολύ παραμορφώνεται. Στη δε φόρτιση, ο ήχος είναι νορμάλ ενώ στο redmi note 7 της γυναίκας μου είναι πολύ έντονος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να πω την καθαρή μου αλήθεια. γύρισα σε 10.3.6.0 και απολαμβάνω αρκετά καλή διάρκεια μπαταρίας, τουλάχιστον με εμφανή διαφορά από όλες τις επόμενες εκδόσεις. Δεν ξέρω τηνδική σας άποψη αλλά πέρασα και από τις εργοστασιακές αλλά και από XTRV κλπ.
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά μήπως έχετε πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι.

Εμένα ο ήχος ειδικά στα Multimedia είναι κάργα δυνατός, ποτέ δεν τον βάζω τέρμα.

Δεν είναι βέβαια stereo , αλλά στα πιο πολλά έτσι κ αλλιώς στην αγορά είναι μονοφωνικά.

 

Σε ήχο κλήσης δεν είχα ποτέ θέμα να σας πω, μου φαίνεται όντως το έχω τέρμα αλλά τις μόνες φορές που δεν άκουγα καλά ήταν όταν ο συνομιλητής μου το είχε ανοιχτή ακρόαση. Γενικά όμως λειτουργώ και πολύ bluetooth και λόγω δουλειάς, αλλά και λόγω ευκολίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εμένα τώρα άρχισε να το κάνει πάντως. Από το ηχείο δεν έχω παράπονο.

 

Θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία ένα reset μήπως στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κανένα θέμα με τον ήχο τόσο σε φωνή όσο και σε media που είναι αρκετά δυνατός.

 

Επίσης είναι stereo. Το ακουστικό παίζει σαν left ηχείο (μεσαιο-υψηλες συχνότητες) και το κάτω σαν right. Για ακούστε εδώ ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι με το νέο android, στην selfie έχω θέμα.

 

Εξηγώντας, δεν γυρνάει σε 180 μοίρες η εφαρμογή camera, κάτι το οποίο γινόταν!

Μιλάω πάντα για την official εφαρμογή του κινητού.

Δεν θυμάμαι να υπάρχει πρόβλημα σε video κλήσεις με messenger πχ.

 

Το χει κανείς αυτό η σκάλωσε το δικό μου?

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι με το νέο android, στην selfie έχω θέμα.

 

Εξηγώντας, δεν γυρνάει σε 180 μοίρες η εφαρμογή camera, κάτι το οποίο γινόταν!

Μιλάω πάντα για την official εφαρμογή του κινητού.

Δεν θυμάμαι να υπάρχει πρόβλημα σε video κλήσεις με messenger πχ.

 

Το χει κανείς αυτό η σκάλωσε το δικό μου?

 

:blink:

γυρίζει κανονικά η selfie κάμερα με την official εφαρμογή και σε φωτό και σε βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...