Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα για την ώρα. Μάλλον στην πρώτη βδομάδα του Νοέμβρη θα έρθει όπως είχα διαβάσει κάπου πριν μερικές μέρες.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπτικά σε poco οι αλλαγές είναι ωραίες. Άντε να το πάρουμε κι εμείς

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε μύτη miui 11.04.0 stable μέγεθος 1,8gb. Δεν αναφέρει κάτι για android 10 πλην secutiry patch 10-2019 και λοιπών πολλών βελτιώσεων. Γελάω γιατί ως χαρακτηριστικό αναφέρει τη δυνατότητα καταγραφής της γυναικίας περιόδου. Είναι τρελοί αυτοί οι κινέζοι :-) Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε μύτη miui 11.04.0 stable μέγεθος 1,8gb. Δεν αναφέρει κάτι για android 10 πλην secutiry patch 10-2019 και λοιπών πολλών βελτιώσεων. Γελάω γιατί ως χαρακτηριστικό αναφέρει τη δυνατότητα καταγραφής της γυναικίας περιόδου. Είναι τρελοί αυτοί οι κινέζοι :-)

 

μεγάλη φαίνεται , μήπως ειναι Q . περιμένουμε εντυπώσεις μιλάς βέβαια για global έτσι;

Edited by kall
Link to comment
Share on other sites

μεγάλη φαίνεται , μήπως ειναι Q . περιμένουμε εντυπώσεις μιλάς βέβαια για global έτσι;

 

Ναι global stable. Κι εμένα μεγάλη μου φαίνεται, το παράδοξο με αυτή την εταιρεία είναι ότι όταν δίνει update δεν γράφει ένα preview των νέων χαρακτηριστικών οπότε δεν αποκλείω και q μαζί με miui 11. Σε 1-1,5 ώρα περίπου που θα την έχω περάσει θα επανέλθω με εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι global stable. Κι εμένα μεγάλη μου φαίνεται, το παράδοξο με αυτή την εταιρεία είναι ότι όταν δίνει update δεν γράφει ένα preview των νέων χαρακτηριστικών οπότε δεν αποκλείω και q μαζί με miui 11. Σε 1-1,5 ώρα περίπου που θα την έχω περάσει θα επανέλθω με εντυπώσεις

 

αντε φίλε μου , περιμένουμε. εμένα δεν έχει εμφανίσει κάτι ακόμα. όλα καλά ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

αντε φίλε μου , περιμένουμε. εμένα δεν έχει εμφανίσει κάτι ακόμα. όλα καλά ευχομαι

 

Μόλις την πέρασα. Οπτικά το μενού είναι πιο ωραίο, τα εικονίδια είναι πιο μεγάλα και δεν με τρέλαναν. Android 9 προς το παρών παρόλο το μεγάλο μέγεθος της αναβάθμισης. Λοιπές αλλαγές θα δω από το σπίτι γιατί τώρα με αγριοκοιτάζει το αφεντικό :lol: Ωραίο και το transition effect, αλλαγή μεταξύ σελίδων. Έχει αντίστοιχα με αυτό που είχε και ο απίστευτος tsf launcher.

Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα. Οπτικά το μενού είναι πιο ωραίο, τα εικονίδια είναι πιο μεγάλα και δεν με τρέλαναν. Android 9 προς το παρών παρόλο το μεγάλο μέγεθος της αναβάθμισης. Λοιπές αλλαγές θα δω από το σπίτι γιατί τώρα με αγριοκοιτάζει το αφεντικό :lol: Ωραίο και το transition effect, αλλαγή μεταξύ σελίδων. Έχει αντίστοιχα με αυτό που είχε και ο απίστευτος tsf launcher.

ok αναμενουμε για κάμερα και μπαταρία

πάντως άναψες φωτιές. κάθε 10 λεπτα ψάχνω για αναβάθμιση χαχαχα

Edited by kall
Link to comment
Share on other sites

ok αναμενουμε για κάμερα και μπαταρία

πάντως άναψες φωτιές. κάθε 10 λεπτα ψάχνω για αναβάθμιση χαχαχα

 

Κι αν ήξερες πόσες φορές πάτησα το κουμπί αναβάθμισης από χθες μέχρι σήμερα :lol::lol: Πάντως από όσο είδα, προσωρινά έχασε το σήμα του volte (έχω cosmote στη sim 1) αλλά επανήλθε. Είμαι στη δουλειά και αυτό που παρατήρησα είναι ότι μετά το update δεν έχει τρελό σήμα. Πάντα είχα φουλ εδώ που βρίσκομαι και πριν την αναβάθμιση είχε γεμάτο σήμα ενώ τώρα χαροπαλεύει να βρει, είναι μεταξύ πρώτης και δεύτερης γραμμής. By the way, είχα βάλει India ως region όταν βρήκε το update.

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα με το miui 11 και αν και οι αλλαγές είναι καθαρά οπτικές, μπορώ να πω ότι αξίζει. Τα εικονίδια είναι πιο μεγάλα αλλά συνηθίζονται, το μενού έχει αλλάξει αλλά και αυτό οπτικά δείχνει πιο ωραίο. Στην κάμερα πρόσθεσαν δύο έξτρα επιλογές, το tilt για θολωμα και το straighten για περιστροφή του κάδρου. Οι ειδοποιήσεις φαίνονται μια χαρά όπως και σε λοιπά κινητά, επιτέλους. Έχουν προσθέσει και ωραία transition effects για αλλαγή σελίδων, πρόσθεσαν game turbo λειτουργία όπως και στο poco. Τέλος πρόσθεσαν νέους ήχους. Μετά την εγκατάσταση (1,8 gb) το κινητό είχε λίγο lag και έχασε ρυθμίσεις volte-vowifi ζοριζόταν να βρει σήμα αλλά μετά από λίγη ώρα έστρωσε. Το full screen mode λίγο που το δούλεψα είναι πιο εύχρηστο από του miui 10. Για μπαταρία θα δείξει σε λίγες μέρες εάν έχει επηρεαστεί θετικά ή αρνητικά.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά δηλαδή, ζηλεύω και αναμένω

 

Μετά από μια μέρα και αφού έστρωσε, βλέπω ότι πάει σφαίρα. Γύρνα το σε χώρα Ινδία, έτσι μου ήρθε η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή συλλογή δεν λειτουργεί μονο αν την ανοίξουμε μέσω Gcamera.Αντε να βρούμε ακρη πάλι.

 

τι εννοείς ; την μαμίσια ; λειτουργεί σε εμένα.

Edited by kall
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πήρε και εμένα...

Απογοήτευση που δεν είναι με android 10.

 

Δεν έχω προλάβει να δω πολλά .. τα εικονίδια είναι τεράστια.. μοιάζει κινητό που θα έπαιρνε παππούς. :P

 

Δεν έχω εντοπίσει κάνα ελάττωμα για την ώρα.

 

Το μενού "Σύνδεση και Κοινοποίηση" φαίνεται σε μένα νέο. Έχει ένα κάρο καλούδια.. ωραία πράματα μέχρι στιγμής./

Βρήκα και την λειτουργία gaming. Το χω αφήσει το άθλημα καιρό δεν κάνει διαφορά σε μένα.

 

Αυτά για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

...

Απογοήτευση που δεν είναι με android 10.

....

Γιατί δεν βάζετε την EU, που είναι miui 11 με android 10 εδώ και πολύ καιρό;:)

38027bab74e43754ec56c186bb2936ba.jpg

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε την EU, που είναι miui 11 με android 10 εδώ και πολύ καιρό;:)

38027bab74e43754ec56c186bb2936ba.jpg

 

Φίλε μου έχεις κάποιο οδηγό για root? Από χθες γλυκικοιτάζω την εν λόγω rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις κάποιο οδηγό για root? Από χθες γλυκικοιτάζω την εν λόγω rom

Απλά φλασάρεις το magisk:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...