Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Ξαναπέρασα stable και βλέπουμε.

Μια από τα ίδια θα είναι δηλαδή αλλά δε βαριέσαι....

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν σε σχέση με το poco βλέπεις κάνα 30% κάτω σε αυτονομία είναι οκ το κινητό. Περίπου τόση διαφορά είχα εγώ (δύο φορές πήρα το poco) όπως και ένας φίλος μου. Αν όμως βλέπεις πολύ μεγαλυτερη διαφορά ίσως όντως έχεις κάποιο πρόβλημα.

 

Όταν το δουλευες το ένιωθες να ζεσταίνει; Περισσότερο πχ από το poco? Αν ναι ίσως δουλευουν πιο ψηλά από ότι πρέπει οι πυρήνες σου. Ενδεχομένως να σου ταιριαζε καλύτερα κάποιος άλλος governor (δεν ξέρω βέβαια αν έχει βγει custom kernel που να τους υποστηρίζει μιας και το είχα κλειδωμένο).

 

Ίσως βρεις την υγεία σου με καμία aops/Los rom.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι το ίδιο Νάπας να το δούνε,κατάστημα αγοράς εάν επιτρέπεται?

Σωθηκες τώρα. Phonegallery.

Σοβαρό μαγαζί βέβαια, δε λέω, αλλά άντε βγάλε άκρη τώρα.

Απλά το θέμα είναι ότι έχω το 128αρι σφραγισμένο στα χέρια μου και δεν το έχω ανοίξει ακόμα, λόγω αυτής της κατάστασης με την μπαταρία.

Για αυτό είπα πιο πάνω ότι σκέφτομαι να το δώσω πίσω και να πάρω το Poco, παρόλο που δε με τρελαίνει η εμφάνιση του και το notch.

 

Αν σε σχέση με το poco βλέπεις κάνα 30% κάτω σε αυτονομία είναι οκ το κινητό. Περίπου τόση διαφορά είχα εγώ (δύο φορές πήρα το poco) όπως και ένας φίλος μου.

Τρεις φορές εγώ και πάω για τέταρτη.

Κοίτα, με το Poco 24 ώρες από την τελευταία φόρτιση και με σχετικά βαριά χρήση (όχι παιχνίδια), έπεφτε στο 68%. Άντε στη χειρότερη να πήγαινε στο 65%.

Δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να τα συγκρίνω γιατί το Poco μου έβγαζε χαλαρά 2 μέρες μέχρι το 20%.

Αντίθετα το mix 2s, με την ίδια εννοείται χρήση, πέφτει στο 40%, μπορεί και πιο κάτω.

Τεσπά, αρκετά σας ζαλισα.

Θα αφήσω μερικές μέρες τη stable κι ανάλογα θα κινηθώ.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι το καινούριο έχει θέμα το 128. Αφου γυρνάς πάλι σίγουρα θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Άστο λίγο να κάτσει η ρομ κ μετά κοίτα κ σύγκρινε.
Link to comment
Share on other sites

Σωθηκες τώρα. Phonegallery.

Σοβαρό μαγαζί βέβαια, δε λέω, αλλά άντε βγάλε άκρη τώρα.

Απλά το θέμα είναι ότι έχω το 128αρι σφραγισμένο στα χέρια μου και δεν το έχω ανοίξει ακόμα, λόγω αυτής της κατάστασης με την μπαταρία.

Για αυτό είπα πιο πάνω ότι σκέφτομαι να το δώσω πίσω και να πάρω το Poco, παρόλο που δε με τρελαίνει η εμφάνιση του και το notch.

 

 

Τρεις φορές εγώ και πάω για τέταρτη.

Κοίτα, με το Poco 24 ώρες από την τελευταία φόρτιση και με σχετικά βαριά χρήση (όχι παιχνίδια), έπεφτε στο 68%. Άντε στη χειρότερη να πήγαινε στο 65%.

Δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να τα συγκρίνω γιατί το Poco μου έβγαζε χαλαρά 2 μέρες μέχρι το 20%.

Αντίθετα το mix 2s, με την ίδια εννοείται χρήση, πέφτει στο 40%, μπορεί και πιο κάτω.

Τεσπά, αρκετά σας ζαλισα.

Θα αφήσω μερικές μέρες τη stable κι ανάλογα θα κινηθώ.

 

 

Με αυτα που αναφερεις ειναι οκ η συσκευη σου θεωρώ.Μια διαφορα του 25% ειναι λογικη στις 2 συσκευες.

Εαν θες μπαταρια παρε καποιο απο την σειρα max.....απλα δεν υπαρχουν οι χρονοι που βγαζουν.:lol:

Ειπαμε εχουν και τα μεγαλα - τα σκρουτζομαγαζα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι το καινούριο έχει θέμα το 128. Αφου γυρνάς πάλι σίγουρα θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Άστο λίγο να κάτσει η ρομ κ μετά κοίτα κ σύγκρινε.
Όχι ρε 'συ. Φαντάζεσαι;

Θα τολμήσω να πω πάντως, αν και είναι νωρίς ακόμα, ότι παρόλο που το γονάτισα χθες με εκ νέου εγκατάσταση, κατέβασμα εφαρμογών και τα λοιπά, βλέπω βελτίωση στην μπαταρία.

Δεν είμαι σίγουρος όμως ότι οφείλεται στο γεγονός ότι πήγα από dev σε stable.

Αφαίρεσα χθες μια εφαρμογή η οποία, σύμφωνα πάντα με το κινητό, έτρωγε πολύ ενέργεια. Ήταν ένα εορτολόγιο το οποίο επί σειρά ετών κατεβάζω σε όλα μου τα κινητά.

Ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα.

Σε αυτό το κινητό όμως πηγαίνοντας στην ενέργεια της μπαταρίας, μου έβγαζε συνέχεια μήνυμα ότι καταναλώνει μπαταρία, παρόλο είχα την εφαρμογή στον "περιορισμό εφαρμογών παρασκηνίου".

Εν συνεχεία την έβαλα στον "περιορισμό ενεργειών παρασκηνίου" που ουσιαστικά τερματίζει τις εφαρμογές. Συνέχισε να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Έτσι λοιπόν την κατηργησα και ησύχασα.

Πιστεύω λοιπόν ότι τώρα κάτι έγινε.

 

Χθες για παράδειγμα, με sot 3ω και 23λ, είχα μείνει με 20%.

Σήμερα με 3ω και 10λ, είμαι στο 61%.

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε 'συ. Φαντάζεσαι;

Θα τολμήσω να πω πάντως, αν και είναι νωρίς ακόμα, ότι παρόλο που το γονάτισα χθες με εκ νέου εγκατάσταση, κατέβασμα εφαρμογών και τα λοιπά, βλέπω βελτίωση στην μπαταρία.

Δεν είμαι σίγουρος όμως ότι οφείλεται στο γεγονός ότι πήγα από dev σε stable.

Αφαίρεσα χθες μια εφαρμογή η οποία, σύμφωνα πάντα με το κινητό, έτρωγε πολύ ενέργεια. Ήταν ένα εορτολόγιο το οποίο επί σειρά ετών κατεβάζω σε όλα μου τα κινητά.

Ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα.

Σε αυτό το κινητό όμως πηγαίνοντας στην ενέργεια της μπαταρίας, μου έβγαζε συνέχεια μήνυμα ότι καταναλώνει μπαταρία, παρόλο είχα την εφαρμογή στον "περιορισμό εφαρμογών παρασκηνίου".

Εν συνεχεία την έβαλα στον "περιορισμό ενεργειών παρασκηνίου" που ουσιαστικά τερματίζει τις εφαρμογές. Συνέχισε να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Έτσι λοιπόν την κατηργησα και ησύχασα.

Πιστεύω λοιπόν ότι τώρα κάτι έγινε.

 

Χθες για παράδειγμα, με sot 3ω και 23λ, είχα μείνει με 20%.

Σήμερα με 3ω και 10λ, είμαι στο 61%.

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς μια κ___εφαρμογή μπορεί να αλλάξει την εικόνα μιάς συσκευής.

Άντε καλοδούλευτο.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μαλιασε το χερι μου να σας το γραφω για τις εφαρμογες σας.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μαλλιαρό ειναι από μόνο του.

Είχες δίκιο αλλά δε με πονηρεψε, γιατί ήταν μια εφαρμογή που τη χρησιμοποιούσα επί σειρά ετών χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μαλλιαρό ειναι από μόνο του.

Είχες δίκιο αλλά δε με πονηρεψε, γιατί ήταν μια εφαρμογή που τη χρησιμοποιούσα επί σειρά ετών χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

 

Για πες και ποια είναι να έχουμε το νου μας γενικότερα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή και με είχε βολεψει.

Δεν ξέρω όμως γιατί με αυτό το κινητό μου έκανε νερά.77469e5ef9ec77c4ed5eb138553e82d8.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή βάζω σε όλα...τι να πω,,,

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Το εργαλείο πάει πολύ καλά με την τελευταία global dev.23b5234dc0819ba745fc5bca86ab41e9.jpg750ab0d99bbf366ad7d256348b10eb1a.jpg24fe588cdd9cdd00f3d502921ff97031.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαση για ασυρματη φορτιση χρειαζεται καποια συγκεκριμενη η κανει οποιαδηποτε Qi?
Link to comment
Share on other sites

Βαση για ασυρματη φορτιση χρειαζεται καποια συγκεκριμενη η κανει οποιαδηποτε Qi?
Αν θες γρήγορη φόρτιση, πρέπει η βάση ασύρματης φόρτισης να υποστηρίζει έξοδο 9v.

Σε αντίθετη περίπτωση θα περιοριστεί η φόρτιση σε 5v /1A

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες γρήγορη φόρτιση, πρέπει η βάση ασύρματης φόρτισης να υποστηρίζει έξοδο 9v.

Σε αντίθετη περίπτωση θα περιοριστεί η φόρτιση σε 5v /1A

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη μια περιπτωση θα φορτιζει με 5W και στην αλλη με 7,5 δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Στη μια περιπτωση θα φορτιζει με 5W και στην αλλη με 7,5 δηλαδη?
Ναι. Είχα πάρει τον blitzwolf bw fwc4, ο οποίος έχει output 5v και 12v, και το κινητό φόρτιζε με 5v 900mA

Τώρα περιμένω τον Xiaomi που έχει έξοδο 9v, και θέλω να πιστεύω πως θα δω 7.5w ασύρματη φόρτιση

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είχα πάρει τον blitzwolf bw fwc4, ο οποίος έχει output 5v και 12v, και το κινητό φόρτιζε με 5v 900mA

Τώρα περιμένω τον Xiaomi που έχει έξοδο 9v, και θέλω να πιστεύω πως θα δω 7.5w ασύρματη φόρτιση

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παραγγειλα για αρχη εναν φθηνο που εχει 9V και βλεπουμε μετα.

Το θεμα ειναι οτι θελω να βρω και ενα usb c που να βγαζει καρφι για τα ακουστικα και αλλο ενα usb c αλλα κανενα δε γραφει κατα ποσο υποστηριζει quick charge...

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα για αρχη εναν φθηνο που εχει 9V και βλεπουμε μετα.

Το θεμα ειναι οτι θελω να βρω και ενα usb c που να βγαζει καρφι για τα ακουστικα και αλλο ενα usb c αλλα κανενα δε γραφει κατα ποσο υποστηριζει quick charge...

 

Δεν είχε μέσα στο πακέτο usb αντάπτορα??

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο αλήτης που του πούλησε το κινητο, προφανώς τον έχασε.

 

Χαχαχαχα το δικό σου πήρε??

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα το δικό σου πήρε??

Μάγος είσαι;:lol:

Το παράξενο είναι ότι δε χρησιμοποιώ ποτέ μου ακουστικά για να το χρειαστώ και είμαι απίστευτα ψείρας με τα πράγματά μου.

Απορώ πως εξαφανίστηκε.

Τεσπα, είχαμε όμως μια άριστη συναλλαγή και αυτό που είναι κρατάω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι :lol:

Απλα θελω να βγαζει και usb c για να φορτιζει και ταυτοχρονα αν χρειστει.

Παντως επειδη διαβασα αρκετες σελιδες,δεν ειδα να αναφερετε για το smearing που εχει η οθονη.

Μεγαλο φαουλ απο τη χιαομι.Ισως μου φαινεται και μενα γιατι δουλευω σε οθονη με αρκετα hz και χαμηλο response time,αλλα υπαρχει.

Και επιβεβαιωθηκα με ενα googlαρισμα.

Η πλακα ειναι οτι δεν εχει ακριβως ghosting,γιατι σε ghosting τεστ τα παει οκ,οπως και σε pubg που εβαλα,δεν ειδα κατι εμφανες,παρα μονο σε scrolling.

Αλλα σε ενα review μετρησαν 56 ms gtg χρονο,που ειναι τρελος.Και το θεωρω απαραδεκτο για flagship κινητο...

Λενε για κατι επιλογες που βελτιωνουν λιγο τη κατασταση.

 

Απλα αρχιζω και βλεπω οτι δυστυχως και με τη xiaomi,οτι πληρωνεις παιρνεις καθως μεταξυ αλλων και στο pocophone ειχα θεματα με touch latency.

Προς το παρον θα το κρατησω καθως δε με ενοχλει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είχα πάρει τον blitzwolf bw fwc4, ο οποίος έχει output 5v και 12v, και το κινητό φόρτιζε με 5v 900mA

Τώρα περιμένω τον Xiaomi που έχει έξοδο 9v, και θέλω να πιστεύω πως θα δω 7.5w ασύρματη φόρτιση

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο που τον πηρες τον xiaomi wireless charger?

ειναι ο καινουργιος που εβγαλαν?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

απο που τον πηρες τον xiaomi wireless charger?

 

ειναι ο καινουργιος που εβγαλαν?

Όχι δεν αναφέρομαι στον καινούριο, αλλά στον qi charger που βγάζει max 9v 10w...

Από gearvita τον πήρα...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...