Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχει κάνεις πρόβλημα με alpha bank? Δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα ενώ η winbank και η eurobank δουλεύουν μια χαρά. Στο παλιό μου g5 επίσης δουλεύει μια χαρά. Δεν έχω root είμαι σε stable rom.

Φιλε δεν μπορει να φταιει η συσκευη για αυτο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν μπορει να φταιει η συσκευη για αυτο.

 

Στο g5 δουλεύει κανονικά, στο xz1 της γυναίκας μια χαρά, μέσω browser μπαίνει κανονικά και από την εφαρμογή στο mix 2s δεν μπαίνει. Πολύ κουλό μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα δουλεύει άψογα κ τώρα με root αλλά και πριν. Για κάνε απεγκατασταση κ ξανά κατέβασε την.
Link to comment
Share on other sites

Στο g5 δουλεύει κανονικά, στο xz1 της γυναίκας μια χαρά, μέσω browser μπαίνει κανονικά και από την εφαρμογή στο mix 2s δεν μπαίνει. Πολύ κουλό μου φαίνεται.

Οτι ειπε και ο φιλος,ξαναπερασμα,δεν ειναι θεμα h/w.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μελανό σημείο, αν μπορείς να το χαρακτηρίσεις έτσι, είναι η μπαταρία του.

Αν όχι μελανό, τουλάχιστον θα μπορούσε να ήταν κομματάκι καλύτερη.

Σκάρτες 24 ώρες από την τελευταία φόρτιση, χωρίς ιδιαίτερη χρήση και κατέβηκε κιόλας στο 55%.039db5ea5a4b6dbc71b16d5ae9c7266d.jpg451a66b9cbf5a7e490eec43ac133c433.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 φορές απεγκατάσταση και εγκατάσταση του alpha banking και πάλι τίποτα. Και το alpha my wallet τα ίδια κάνει, συναλλαγές μπορώ να κάνω μόνο μέσω browser. Anyway, τρώει σουτ δυστυχώς (η εφαρμογή όχι το τηλ :lol: )
Link to comment
Share on other sites

2 φορές απεγκατάσταση και εγκατάσταση του alpha banking και πάλι τίποτα. Και το alpha my wallet τα ίδια κάνει, συναλλαγές μπορώ να κάνω μόνο μέσω browser. Anyway, τρώει σουτ δυστυχώς (η εφαρμογή όχι το τηλ :lol: )

 

Τι ακριβώς κάνει? Δεν παίρνει τους κωδικούς? Κρασαρει?

Link to comment
Share on other sites

2 φορές απεγκατάσταση και εγκατάσταση του alpha banking και πάλι τίποτα. Και το alpha my wallet τα ίδια κάνει, συναλλαγές μπορώ να κάνω μόνο μέσω browser. Anyway, τρώει σουτ δυστυχώς (η εφαρμογή όχι το τηλ :lol: )

 

Δοκίμασα σε poco, lg v10 και redmi note 5 και λειτουργεί μια χαρά....τι σκάλωμα έχει φάει στο κινητό σου δεν μπορώ να καταλάβω... :what:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως, επειδή απ' ότι καταλαβαίνω χρησιμοποιείς αρκετές συσκευές, πρέπει να μπεις από pc στο ebanking της alpha και να διαγράψεις μερικές από αυτές;

Στο ebanking της eurobank μου το έχει κάνει γι αυτό και στο λέω.

Άλλαξα μέσα σε ένα διάστημα λίγων μηνών αρκετά κινητά, τα οποία κάθε φορά που συνδεόμουν, τα κράταγε στο ιστορικό του ebanking.

Κάποια στιγμή που είχαν μαζευτεί 5-6 διαφορετικά, δε μου επέτρεπε να μπω.

Μπήκα λοιπόν στο ebanking από pc, εν συνεχεία mbanking, πήγα εκεί που λέει συσκευές και τις διέγραψα όλες, αφήνοντας μόνο αυτή που είχα εκείνη την περίοδο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μελανό σημείο, αν μπορείς να το χαρακτηρίσεις έτσι, είναι η μπαταρία του.

Αν όχι μελανό, τουλάχιστον θα μπορούσε να ήταν κομματάκι καλύτερη.

Σκάρτες 24 ώρες από την τελευταία φόρτιση, χωρίς ιδιαίτερη χρήση και κατέβηκε κιόλας στο 55%.

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

 

Μια δικη μου 1 μερα 18 ωρες και ειμαι στο 65%.

Screenshot-2019-02-20-18-46-48-619-com-miui-securitycenter.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πώς το κατάφερες αυτό ρε φίλε; Ειλικρινά δηλαδή.

Ούτε εγώ το γαργαλαω πολύ το τηλέφωνο αλλά στο 24ωρο πάνω, είμαι γύρω στο 50%.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με πόσο sot??

1 ωρα περιπου,αλλα εχω 2 ωρες σε κλησεις.

 

@jimteo

Θα σας το ξαναγραψω,κοιταξτε τι εφαρμογες εχετε,καποια σας κανει ζημιά.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω;

Θεωρώ ότι τις έχω ελέγξει όλες.

Μάλιστα τις περισσότερες τις έχω στο παρασκήνιο κι εκείνες που χρησιμοποιώ περισσότερο (fb, mail, tapatalk, viber), τις έχω στην εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 ωρα περιπου,αλλα εχω 2 ωρες σε κλησεις.

 

@jimteo

Θα σας το ξαναγραψω,κοιταξτε τι εφαρμογες εχετε,καποια σας κανει ζημιά.

 

Υποψιάζεσαι κάποια?? Είχες βρει κάποια εσύ που έκανε ζημιά? Τις γνωστές έχουμε οι περισσότεροι πχ... Fb, insta, viber, Gmail...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω;

Θεωρώ ότι τις έχω ελέγξει όλες.

Μάλιστα τις περισσότερες τις έχω στο παρασκήνιο κι εκείνες που χρησιμοποιώ περισσότερο (fb, mail, tapatalk, viber), τις έχω στην εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

 

Πέρνα απο πανω παλι την ΡΟΜ που έχεις (χωρίς επαναφορά) και θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως, επειδή απ' ότι καταλαβαίνω χρησιμοποιείς αρκετές συσκευές, πρέπει να μπεις από pc στο ebanking της alpha και να διαγράψεις μερικές από αυτές;

Στο ebanking της eurobank μου το έχει κάνει γι αυτό και στο λέω.

Άλλαξα μέσα σε ένα διάστημα λίγων μηνών αρκετά κινητά, τα οποία κάθε φορά που συνδεόμουν, τα κράταγε στο ιστορικό του ebanking.

Κάποια στιγμή που είχαν μαζευτεί 5-6 διαφορετικά, δε μου επέτρεπε να μπω.

Μπήκα λοιπόν στο ebanking από pc, εν συνεχεία mbanking, πήγα εκεί που λέει συσκευές και τις διέγραψα όλες, αφήνοντας μόνο αυτή που είχα εκείνη την περίοδο.

 

Το mix το πήρα πριν 10 μέρες περίπου οπότε και παράτησα το LG. Βγαίνει μήνυμα ότι η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη αλλά εάν μπω μέσω pc, κάνω κανονικά login. Eurobank και winbank δουλεύουν απροβλημάτιστα μέσω κινητού. Κουλό αλλά μόνο στις εφαρμογές alpha το κάνει. Θα μπω από pc να δω εάν αποθηκεύει συσκευές αλλιώς τις διαγράφω μόνιμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω;

Θεωρώ ότι τις έχω ελέγξει όλες.

Μάλιστα τις περισσότερες τις έχω στο παρασκήνιο κι εκείνες που χρησιμοποιώ περισσότερο (fb, mail, tapatalk, viber), τις έχω στην εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

 

Δυστυχώς και σε μένα είχε αρκετό drain στην αναμονή ειδικά όταν κινείσαι και με 4g. Αυτή ήταν η εμπειρία μου με το κινητό όσο το είχα. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις καμία aosp. Από ότι γράφουν έχει πολύ καλύτερη διαχείριση (δεν το δοκίμασα βέβαια γιατί δεν ήθελα να ξεκλειδωνω κινητό με εγγύηση).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και σε μένα είχε αρκετό drain στην αναμονή ειδικά όταν κινείσαι και με 4g. Αυτή ήταν η εμπειρία μου με το κινητό όσο το είχα. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις καμία aosp. Από ότι γράφουν έχει πολύ καλύτερη διαχείριση (δεν το δοκίμασα βέβαια γιατί δεν ήθελα να ξεκλειδωνω κινητό με εγγύηση).

 

Αντρέα εγώ το ξεκλειδωσα τελικά κ πέρασα xtrv.. Να δοκιμάσω καμιά aosp??

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα εγώ το ξεκλειδωσα τελικά κ πέρασα xtrv.. Να δοκιμάσω καμιά aosp??

 

Το φύλαγα τόσο καιρό για να το ξεκλειδώσεις εσύ; Χαχαχαχαχαχα

 

Ναι βάλε. Στο xda γράφουν μεγάλες διαφορές στην αναμονή και το χουν επιβεβαιώσει και γνωστοί μου.

Link to comment
Share on other sites

Το φύλαγα τόσο καιρό για να το ξεκλειδώσεις εσύ; Χαχαχαχαχαχα

 

Ναι βάλε. Στο xda γράφουν μεγάλες διαφορές στην αναμονή και το χουν επιβεβαιώσει και γνωστοί μου.

 

Χαχαχα δεν άντεξα.... Οκ θα ψάξω xda να δω τι παίζει. Αν έχεις κάτι υπόψιν που αξίζει ή ακόμα καλύτερα λινκ στείλε το ρε φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τι sot έχετε στο κινητό;

Εγώ μέχρι το 20% που το βάζω να φορτίσει, μου βγάζει σκάρτα ένα 5ωρο. Και πολύ μπορεί να λέω.

Τώρα, 27 ώρες από την τελευαία φόρτιση, είμαι στο 35% κι έχω 3ω και 50λ.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τι sot έχετε στο κινητό;

Εγώ μέχρι το 20% που το βάζω να φορτίσει, μου βγάζει σκάρτα ένα 5ωρο. Και πολύ μπορεί να λέω.

Τώρα, 27 ώρες από την τελευαία φόρτιση, είμαι στο 35% κι έχω 3ω και 50λ.

Ποστ 576 εχω και ss,γυρω στο 6ωρο ειμαι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν λίγο καιρό ειχα δει με την 9.1.24 dev κοντά στις 6.30-7 ώρες μετά απο κάποιες μέρες που την είχα βάλει όχι αμέσως.. Είχε κάτσει καλά. Τώρα επειδή χθες παλι πέρασα xtrv κ είναι λίγες οι ώρες δεν έχω εικόνα.. Σε μερικές μέρες θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

Ποστ 576 εχω και ss,γυρω στο 6ωρο ειμαι.

Εγώ με την dev είμαι αλλά και με τη stable, δεν είδα προκοπή.

Την αφήνεις να τερματίσει και βλέπεις 6ωρο ή το κάνεις όπως εγώ μέχρι το 20%;

Σόρρυ τώρα που σας πρήζω αλλά μου την έχει ψιλοδώσειτο θέμα της μπαταρίας.

Εντάξει, την ημέρα που είναι και το ζητούμενο, τη βγάζει χαλαρά. Αυτό έλειπε.

Απλά θα ήθελα και κάτι καλύτερο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...