Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω παραγγείλει και εγώ το mi mix 2s και το περιμένω από Δευτέρα. Ξέρω ότι είναι ερώτηση που έχει επαναληφθεί πολλές φορές, αλλά έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο tempered glass, μία θήκη σιλικόνης και μία θήκη σε καπάκι (δεν ξέρω πως να την περιγράψω σωστά, flip case εννοώ).

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

καλησπερα παρέλαβα και εγω προσφατα. μιας και αυτα που παρηγγειλα θα αργουσαν και δε το ηθελα μερα χωρις θηκη και τζαμακι, για τζαμακι πηρα 2.5 ευρω απο ομονοια και θηκη αυτην https://www.skroutz.gr/s/15375959/OEM-Back-Cover-Carbon-Μαύρο-Xiaomi-Mi-Mix-2S.html . κοστος τα ιδια απο κινα 1 ευρω το τζαμακι και 1.5 ευρώ η θηκη. σήμερα παρελαβα φουλ tempered glass που δεν αφηνει καθόλου κενο γυρω γυρω και θα το τοποθετήσω αυτες τις μερες.

 

 

 

κατι ακομα παιδια η σελφι καμερα μονο 5 mp συγκρίνεται με το mi 8 η ουτε καν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει πάρει κανείς κάποιο καλώδιο διπλό να μπορείς να φορτίζεις το κινητό κ ταυτόχρονα να έχεις κ τα ακουστικά συνδεδεμένα?

 

Καλησπερα φιλε, εχω παρει αυτο https://www.ebay.com/itm/Ugreen-USB-Type-C-to-3-5mm-Jack-Audio-Adapter-Earphone-Headphone-Cable-Fr-Huawei/153059196801?epid=18020330846&hash=item23a309ff81:g:PaMAAOSwaMJbPeiV

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είχε πρίν το redmi note 5 και τώρα το mi mix 2s υπάρχει να μου πει αν η αυτονομία που έχασε είναι μεγάλη; Αν και είναι μεταβατική περίοδος τώρα και κατά πάσα πιθανότητα θα περιμένω να δω και το mi mix 3 και μετά θα αποφασίσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διαδικασία ενημέρωσης ??

 

Ήρθε αυτόματα. Είχα miui 10 global και ήρθε αναβάθμιση σε 9 pie

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αυτόματα. Είχα miui 10 global και ήρθε αναβάθμιση σε 9 pie
Μιλάς για beta έτσι;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για beta έτσι;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι official miui 10 beta

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχει παρει κανεις απο gearbest; πχ αυτο

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1714855.html?wid=1349303

 

θα ειναι Global version ή θα ειναι china version με ξεκλειδωτο bootloader και περασμενη Global.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδώσω το bootloader χάνω τον αισθητήρα δαχτυλικου αποτυπώματος???
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδώσω το bootloader χάνω τον αισθητήρα δαχτυλικου αποτυπώματος???

 

Όχι βέβαια, αλλά δεν θα τον χρησιμοποιούν πλέον κάποιες εφαρμογές που θέλουν υψηλή ασφάλεια όπως κάποιες τραπεζικές.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει Magisk θα μπορεί να το κρύψει και να δουλεύει κανονικά.
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι αυτονομια εχετε; απο 90-95% εως 25-30 εχω 5 ωρες οθονη μαξ. μηπως διορθωθει με το miui 10? τωρα εχω 9.6.4 stable..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι αυτονομια εχετε; απο 90-95% εως 25-30 εχω 5 ωρες οθονη μαξ. μηπως διορθωθει με το miui 10? τωρα εχω 9.6.4 stable..

 

Και εγώ με 9.6.4 τα ιδια και 2 κάρτες sim μεσα

Edited by babisa
Link to comment
Share on other sites

περασα και εγώ την 10αρα και δε νομίζω να ειναι η ιδεα αλλα βλεπω καποια βελτιωση στη μπαταρια;; εφυγα απο το σπιτι με 89% και με ανοιχτό μονίμως 3g και εβγαλα μερικες φωτο γυρισα 4 ωρες μετα με 82%
Link to comment
Share on other sites

Από πρώτη εντύπωση σήμερα και εγώ βλεπω βελτιωμένη μπαταρία,κάθε μέρα γυρίζω στο 50% και σήμερα 70%
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα την αναβάθμιση αλλά δε βρίσκω την εφαρμογή email που είχε.βλεπω μόνο το gmail.καμια ιδεα

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις ποτε θα ξαναρθει σε ασπρο ?

 

δε το βλεπω πουθενα ( εννοω media, public,kvtsobolo klp )

Ο επίσημος εισαγωγέας, δηλαδή η Info-quest δεν το έφερε σε λευκό, οπότε αποκλείεται να το βρεις σε αυτό το χρώμα σε μεγάλη αλυσίδα. Είχαν φέρει το Mi mix 2, των 128GB σε λευκό, όχι το 2s.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Α ευχαριστώ δε το γνώριζα .

Οπότε αναγκαστικά από σκρουτζομαγαζο με 1 χρόνο εγγύηση....

 

Καλά κι αυτοί γιατί έκαναν εισαγωγή μόνο σε μαύρο???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα βάλουν κάποια στιγμή δυνατότητα εγγραφής βίντεο με 60fps???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...