Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου ήρθε και εμένα η 326 (emui 9.1)

Περίπου 3,9gb με την ασφάλεια του Αυγούστου...

Πλεον μετά και από αυτό το update τα gestures εχουν γίνει καλύτερα από ποτέ και γενικός ολόκληρη η συσκευή έχει γίνει πιο smooth και στην περιήγηση αλλα και στα ανοίγματα εφαρμογών και στην χρήση τους.

Πολύ λιγότερο lag, framedrops & κομπιασματα από ποτέ. Το δακτύλικο πιστεύω ότι είναι το μελανό σημείο αναφοράς της συσκευης.Οταν το πήρα φανταζομουν ότι θα λειτουργεί στο επιπεδο του P20 PRO... Ούτε καν!!!

Edit: διέγραψα ολα τα δακτυλικά και πέρασα ξανά από την αρχή ολα και βλεπω μια βελτίωση σε σχέση με πριν αλλά έχει ακόμα δρόμο..

Η κάμερα σε κανονικές συνθήκες φωτισμού είναι πάρα πολύ καλή (πάντα στο επιπεδο τιμής της συσκευης) οπως είμαι πολύ ικανοποιημένος και με τις φωτογραφίες σε φωτισμένο κλειστό χορό.Σε πολύ σκοτεινές συνθήκες φωτίζει καλά το θέμα αλλα δεν μπορώ να πω οτι φτάνει τα επίπεδα του p30 pro ή Το ίδιο ισχύει και για την λήψη βίντεο. Μην ξεχνάτε ότι έχω δίπλα του και το P30 pro.

Η μπαταρία ηταν πάντα ικανοποιητική τίποτα το ουα ου αλλα οχι και απογοητευτικη... Θα δοκιμαστεί και με την νέα αναβάθμιση...

Επειδή κάποιοι ρωτουσαν όχι το emui 9.1 δεν έχει να προσφέρει κάποιες τρομερές αλλαγές στα μενού της συσκευης.. Βοηθάει μόνο σε επίπεδο system software

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό κόλπο με τα δακτυλικα αποτυπώματα, για όσους δε το γνωρίζουν, είναι να περνάμε 2 φορές το ίδιο δάχτυλο σε διαφορετικές θέσεις. Προσωπικά σε όλες τις συσκευές που δουλεύω με δακτυλικο, στις 4 επιλογές που μας δίνει στις ρυθμίσεις, βάζω 2 φορές το ίδιο δάχτυλο στο δεξί χέρι και 2 στο αριστερό.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό κόλπο με τα δακτυλικα αποτυπώματα, για όσους δε το γνωρίζουν, είναι να περνάμε 2 φορές το ίδιο δάχτυλο σε διαφορετικές θέσεις. Προσωπικά σε όλες τις συσκευές που δουλεύω με δακτυλικο, στις 4 επιλογές που μας δίνει στις ρυθμίσεις, βάζω 2 φορές το ίδιο δάχτυλο στο δεξί χέρι και 2 στο αριστερό.Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι απλά δεν θυμάμαι αν αυτό ισχύει στην Huawei ή στην Samsung.... Νομίζω ότι μόνο στην Samsung ισχύει... Στην Huawei - Honor αν πας να καταχωρήσεις 2η φορά δακτύλικο δεννσε αφήνει και πετάει μυνημα ότι υο δακτύλικο υπάρχει ήδη... Εκτός και αν αυτό συμβαίνει στην Samsung.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει με android auto? Και αν ναι, τι ρυθμισεις θελει?

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό, μιας και φαινεται (σε αυτη την τιμη που ειναι τωρα γυρω στα 220) μια καλή ισορροπημένη επιλογή και θα ήθελα να σας κανω την εξής ίσως κλασική ερώτηση.

Ακουω διφορούμενες αποψεις για την μπαταρία του κινητού...

Προσωπικά η χρήση που κάνω συνήθως είναι λιγο ιντερνετ, fb , μουσική... αρθροιστικά θα πω 4ωρο ανα ημέρα...τη βγάζει πιστευετε 1μιση μερα; Σε βάθος χρόνου (οσοι το εχετε καιρο), εχει πεσει πολύ σε επιδόσεις η μπαταρια;

Επισης θα ήθελα να μου πείτε εαν γνωρίζετε, αν η χρήση απλου φορτιστή και οχι ταχυφορτιστή εχει επιπτώσεις στη μπαταρία του κινητού.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν σας κουρασα! Καλό υπόλοιπο ΣαββατοΚύριακου.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ρε παιδιά στα 200 το 4/128?

 

Ψάχνω σε,.μικρο.μεγεθος,

Κάμερα, αυτονομία ποιότητα κλήσεως και δικτύου

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει με android auto? Και αν ναι, τι ρυθμισεις θελει?

 

Τελικά το βρήκα, παίζει, απλά θέλει να βάλεις άλλη εκδοση google play services (κατεβασα απο το aptdoide) και να ενεργοποιήσεις το usb debugging.

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει το κινητό... για τα λεφτά που είναι τώρα νομίζω ότι είναι ένα πολύ αξιοπρεπές κινητό...δεν ξέρω τι ψάχνεται ο καθένας...καλές φωτογραφίες την ημέρα βγάζει, το 4g δουλεύει μια χαρά (έχω wind), η μπαταρία αν δεν είσαι όλη την ώρα με το κινητό βγάζει άνετα την μέρα...έχει και λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας όπου τρέχεις μέχρι και 6 βασικές εφαρμογές σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα, εδώ και μερικές ημέρες δεν μου ακούγεται κανένας ήχος. το πρωτοέκανε την προηγούμενη εβδομάδα, δοκίμασα επανεκκίνηση , όλες τις ρυθμίσεις στους ήχους και δεν έφτιαξε. το πήγα στον Γερμανο για service, και εκεί αφού έσβησα όλους τους λογαριασμούς, κάναμε reset και μετά είχε κανονικά ήχους. Ξαναέστησα τα πάντα, έπαιξε μερικές ήμερες, και πάλι τα ίδια. Κάποιος μου είπε ότι μπορεί να το μπλοκάρει το band που έχω, απενεργοποίησα το bluetooth, και είχε ήχους. το ενεργοποίησα ξανά και είχε ήχους. Το ξαναέκανε από χθες, και πλέον ούτε όταν απενεργοποιώ το bluetooth δεν έχει ήχους. Έχει κανείς καμμιά ιδέα?

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και μερικές ημέρες δεν μου ακούγεται κανένας ήχος. το πρωτοέκανε την προηγούμενη εβδομάδα, δοκίμασα επανεκκίνηση , όλες τις ρυθμίσεις στους ήχους και δεν έφτιαξε. το πήγα στον Γερμανο για service, και εκεί αφού έσβησα όλους τους λογαριασμούς, κάναμε reset και μετά είχε κανονικά ήχους. Ξαναέστησα τα πάντα, έπαιξε μερικές ήμερες, και πάλι τα ίδια. Κάποιος μου είπε ότι μπορεί να το μπλοκάρει το band που έχω, απενεργοποίησα το bluetooth, και είχε ήχους. το ενεργοποίησα ξανά και είχε ήχους. Το ξαναέκανε από χθες, και πλέον ούτε όταν απενεργοποιώ το bluetooth δεν έχει ήχους. Έχει κανείς καμμιά ιδέα?

 

Διάβασα στο xdadevelopers ότι χαλάει κάποιο καλώδιο που συνδέει το μεγάφωνο με την πλακέτα, και αν το πατήσεις στο πίσω μέρος, προσωρινά φτιάχνει. Ισχύει, οπότε είναι θέμα hardware και δεν γλυτώνω το service.

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xdadevelopers ότι χαλάει κάποιο καλώδιο που συνδέει το μεγάφωνο με την πλακέτα, και αν το πατήσεις στο πίσω μέρος, προσωρινά φτιάχνει. Ισχύει, οπότε είναι θέμα hardware και δεν γλυτώνω το service.
Ναι αλλά μην το πας Γερμανό, αλλά να το στείλεις στο επίσημο service της huawei στη μιχαλακοπούλου και θα στο επισκευάσουν δωρεάν αν έχεις το ευρωπαϊκό μοντέλο και είσαι εντός εγγύησης. Αν στο Γερμανό που το πηγές την πρώτη φορά στο έχουν ανοίξει, έχεις χάσει την εγγύηση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εδώ και 3 μέρες έχω χάσει το drop down μενού για τις γρήγορες ρυθμισεις του τηλεφώνου. Απλά δε λειτουργεί γλιστρώντας τα δάχτυλα από επάνω προς τα κάτω στην οθόνη. Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αφού δε γράφω για αγορές από Κίνα για να απαντήσει κάποιος, delete. Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το είχα πάθει και εγώ, το έστειλα στη procordia, και το είχα σε 2 μερες πισω με αλλαγμένη μπαταρία, οθόνη και περίβλημα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, δυστυχώς συνεχίζει να κανει μαγκιες μετα απο e-restore, όλο προβλήματα αυτη η συσκευή

 

Επιστρέφω στο θέμα για να πω τις εντυπώσεις μου.

Πράγματι φοβερή εξυπηρέτηση.

Πήρα τηλέφωνο στην procordia και μου είπαν ότι τα Huawei τα αναλαμβάνει η ίδια η εταιρία.

Πήρα στο τηλέφωνο που μου έδωσαν και την επόμενη μέρα ήρθαν και το πήραν.

Και την επομένη τις παραλάβεις του κινητού χωρίς να με ειδοποιήσουν μου το έφεραν έτοιμο.

Όπως τα είπες φίλε μού.

(με αλλαγμένη μπαταρία, οθόνη και περίβλημα.).

Μπράβο εξυπηρέτηση τέλεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση αν θέλουμε μια εφαρμογή να ενεργεί απευθείας τι κάνουμε.

Π.χ. Λες άνοιξε bluetooth και να ανοίγει χωρίς να σε ρωτάει αν αποδέχεσαι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε γιατί δεν έχει γίνει αναβάθμιση το κινητό μου σε Android 9 ? Μήπως πρέπει να 'κατεβάσω' την αναβάθμιση εγώ από την εφαρμογή του υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κατέβασε εχθές το απόγευμα 9.1.0.353(C432E5R1P13)

Έλεγε ότι διορθώνει πρόβλημα με την εστίαση τις κάμερας κατά την εγγραφή βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε γιατί δεν έχει γίνει αναβάθμιση το κινητό μου σε Android 9 ? Μήπως πρέπει να 'κατεβάσω' την αναβάθμιση εγώ από την εφαρμογή του υπολογιστή;

 

Έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο με τα Huawei/Honor smartphones.

 

Ελέγχεις με την κάρτα sim στη συσκευή σου ή χωρίς;

 

Αν ελέγχεις για updates χωρίς την κάρτα sim, πολλές φορές δεν εμφανίζει το update, ακόμα κι αν αυτό είναι διαθέσιμο.

 

Αν ελέγχεις με την κάρτα sim στη συσκευή, βγάλε την από τη συσκευή, έλεγξε για updates χωρίς την κάρτα, βάλε την κάρτα πίσω στη συσκευή και κάνε έλεγχο για updates ξανά.

 

Κανονικά θα δεις το update.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Παρατήρησα ότι όταν μοιράζω ίντερνετ με άλλες συσκευές (κάνοντας το κινητό μου Hotspot) εγώ δεν μπορώ να σερφαρω, ούτε να δω mail, ενώ οι άλλες συσκευές έχουν κανονική πρόσβαση στο Internet. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση; ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων Edited by monicos
Αλλαγή greeklis σε ελληνική γραφή
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα να ρωτήσω αξίζει σαν συσκευή ακόμα; σκέφτομαι για δεύτερη (λόγο μεγέθους) σε μεταχειρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

το εχω απο πρωτη μερα κυκλοφοριας στην ευρωπη,ολα καλα μεχρι τωρα στα παντα εκτος απο ενα θεμα που παρουσιασε στα καλα καθουμενα.

η μπροστα καμερα επαψε να λειτουργει σα να μην υπαρχει και οι πισω καμερες αργουν να ανοιξουν.το ελεγξα και με αλλες εφαρμογες και λενε serious camera error.

καποια στιγμη θα το κανω επαναφορα εργοστασιακων να το ξαναδω απλα τωρα δεν μπορω γιατι χρειαζομαι καποια πραγματα και δεν εχω τροπο μπακ απ.

το εχω ηδη αντικαταστησει με ενα pixel 3a αλλα με τρωει η περιεργεια.

εχει τυχει σε κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους

 

Μια αναζήτηση δεν έβγαλε κάτι, οπότε χρειάζεται να ρωτήσω: σήμερα αγόρασα ένα Tp-link Deco E4 (σαν access point έχει τοποθετηθεί στο σπίτι) και κοιτώντας το ασύρματο δίκτυο βλέπω ότι το κινητό συνδέεται στους 2.4 αντί για τους 5ghz. Βέβαια η ταχύτητα σε σχέση με πριν δεν έχει καμία σχέση (καλύτερα), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κινητό δεν πάει στην μπάντα των 5ghz. Κάποιες ιδέες μήπως για βοήθεια ; Ευχαριστώ.:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...