Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγγλία μένω, θα πρέπει να βρω μια συσκευή για μερικές μέρες λοιπον.

 

σου έχουν έρθει τα updates?

εγώ είμαι ακόμα στου Αυγουστου

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε η 10.3.1 στο oxygen updater.

 

Την πέρασα χθες το βράδυ πάνω απο beta 4. Το βασικό θέμα που είχα ήταν με το πληκτρολόγιο (η καθυστέρηση στο πάτημα των πλήκτρων μετά από κλήση, αν είχες ενεργοποιημένο τον ήχο πατήματος). Αυτό φαίνεται επιτέλους να λύθηκε. Κάποιες φορές μου κολλούσε σε κλήση, μαυριζε η οθόνη και δεν μπορούσες να την τερματίσεις. Αυτό θα φανεί στο μέλλον αν διορθώθηκε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς xXx NoLimits?

Διάβασα πολλά άλλα θα ήθελα να ξέρω τι να περιμένω γιατί όπου ακούς πολλά...κρατά μικρό καλάθι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χθες το βράδυ πάνω απο beta 4. Το βασικό θέμα που είχα ήταν με το πληκτρολόγιο (η καθυστέρηση στο πάτημα των πλήκτρων μετά από κλήση, αν είχες ενεργοποιημένο τον ήχο πατήματος). Αυτό φαίνεται επιτέλους να λύθηκε. Κάποιες φορές μου κολλούσε σε κλήση, μαυριζε η οθόνη και δεν μπορούσες να την τερματίσεις. Αυτό θα φανεί στο μέλλον αν διορθώθηκε.

Συμπληρώνω ότι λύθηκε και το θέμα με το τελικό Σ στη oneplus γραμματοσειρά. Είμαι στο σκούρο θέμα και το εμφανίζει κανονικά και όχι c. Έκανα αλλαγή από σκούρο σε ανοικτό και πάλι σκούρο και όλα καλά.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω ότι λύθηκε και το θέμα με το τελικό Σ στη oneplus γραμματοσειρά. Είμαι στο σκούρο θέμα και το εμφανίζει κανονικά και όχι c. Έκανα αλλαγή από σκούρο σε ανοικτό και πάλι σκούρο και όλα καλά.
Νομίζω δεν το έκανε στο απλό φωτεινό θέμα με το γράμμα C, αλλά στα έντονα χρώματα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό πρόσεξα ότι όταν συνδέω το κινητό με το radio/cd (Sony) μου ανοίγει εφαρμογές μουσικής.... Στην αρχή άνοιγε το vradio το οποίο και απεγκατεστησα,νομίζοντας ότι έχει πρόβλημα, τώρα ανοίγει το Spotify...

Ξέρετε τι παίζει και τι μπορώ να κάνω?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν το έκανε στο απλό φωτεινό θέμα με το γράμμα C, αλλά στα έντονα χρώματα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα δοκίμασα όλα και δεν μου το βγάζει. Αν ξέρει κάποιος ακριβώς που εμφανίζεται να πει να το τσεκάρω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα όλα και δεν μου το βγάζει. Αν ξέρει κάποιος ακριβώς που εμφανίζεται να πει να το τσεκάρω.

 

Στην επιλογή 'έντονες αποχρώσεις' εμφανίζεται

Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή 'έντονες αποχρώσεις' εμφανίζεται

 

Κανονικά φαίνεται. Το έφτιαξαν.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν του γίνονται auto-update οι εφαρμογές στο Google Play; Και για να σας προλάβω...

 

App download preference: Over any network

Auto-update apps: Auto-update apps at any time

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν του γίνονται auto-update οι εφαρμογές στο Google Play; Και για να σας προλάβω...

 

App download preference: Over any network

Auto-update apps: Auto-update apps at any time

 

Δεν το έχω στο αυτόματο οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω. Μήπως το κλείνει η εξοικονόμηση μπαταρίας;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω στο αυτόματο οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω. Μήπως το κλείνει η εξοικονόμηση μπαταρίας;

 

Έκλεισα το adaptive battery και το sleep standby optimization για να δω. Το battery saver το έχω πάντα off.

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα το adaptive battery και το sleep standby optimization για να δω. Το battery saver το έχω πάντα off.

 

Να κάνεις μήπως μια εκκαθάριση στην εφαρμογή;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οταν είναι κλειδωμένο το κινητό δεν εμφανίζονται τα πλήκτρα (pause,play stop) ούτε για το tunein, ούτε για το vlc αν παίζουν στο background. Καμιά ιδεά ?

Με android 10 ειμαι. Πριν δεν ειχα θεμα

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η 10 δεν έχει κάτσει ακόμα, κολλήματα, bugs. Με android 9 ρολαρε άψογα και ήταν πολύ σταθερή. Έχω onelus συσκευές από android 6. Μόνο η 10 δεν μπορεί να στρώσει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προς το παρόν με τη τελευταία σταθερή είναι άψογο. Και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προς το παρόν με τη τελευταία σταθερή είναι άψογο. Και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση.
Είναι πάρα πολύ σταθερή η 10.3.1 ίσως η σταθερότερη από όλες ειδικά μετά από καθαρή εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω καθαρή εγκατάσταση κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και ξαναπερναω από πάνω τη rom??
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω καθαρή εγκατάσταση κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και ξαναπερναω από πάνω τη rom??
Πέρασε ολόκληρη την τον από επάνω. Μετά κάνε επανεκκίνηση σε recovery και μετά wipe data and cache. Μετά κάνεις επανεκκίνηση και ξεκινάς να περνάς εφαρμογές. Υπόψιν οποιαδήποτε παίρνεις BACKUP φωτό και άλλα αρχεία και εννοείται πως δεν κάνεις backup εφαρμογές και αρχεία εφαρμογών καθώς και τις ρυθμίσεις του συστήματος από την εφαρμογή της OnePlus.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η 10 δεν έχει κάτσει ακόμα, κολλήματα, bugs. Με android 9 ρολαρε άψογα και ήταν πολύ σταθερή. Έχω onelus συσκευές από android 6. Μόνο η 10 δεν μπορεί να στρώσει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να υποθέσω ότι δεν έκανες καμία καθαρή εγκατάσταση τόσο καιρό;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά για να λέμε και την αλήθεια, αυτό με το καθαρή εγκατάσταση έχει γίνει λίγο καραμέλα και αρχίζει να κουράζει. Για 'μενα το να πρεπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση μετά από update σε android έκδοση ώστε να παίξουν όλα σωστά μου κάνει αδυναμία της εταιρίας να προσφέρει bug free και σωστά γραμμένο και τεσταρισμενο λογισμικο και προσαρμοσμένο στην εκάστοτε συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά για να λέμε και την αλήθεια, αυτό με το καθαρή εγκατάσταση έχει γίνει λίγο καραμέλα και αρχίζει να κουράζει. Για 'μενα το να πρεπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση μετά από update σε android έκδοση ώστε να παίξουν όλα σωστά μου κάνει αδυναμία της εταιρίας να προσφέρει bug free και σωστά γραμμένο και τεσταρισμενο λογισμικο και προσαρμοσμένο στην εκάστοτε συσκευή.

 

 

To 95% των χρηστών θα κάνουν Update από Android 9 σε Android 10, χωρις καθαρή εγκατάσταση και χωρίς πρόβλημα. Αυτοι που γράφουν εδω, συνηθως έχουν κάποιο θέμα και τότε, πράγματι, το 1ο βήμα επίλυσης είναι καθαρή εγκατάσταση (ή reset τέλος πάντων). Εχει να κάνει με τις εφαρμογές που βάζει ο καθένας και τις απειρες δυνατότητες πειράγματος που δίνει το Android (σε σχέση πχ με το iOS).

Εγω πχ εχω αλλάξει 5 μοντελα OnePlus, σε όλα εχω αλλαξει Android (Oxygen) καποια στιγμή στην ζωή τους, σε όλα εκανα dirty flash και δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Ομως, από το ΟΡ1 και μετά (που το είχα root, unlocked bootloader, κλπ) πλεον δεν πειράζω τίποτα, τα αφήνω "μαμά"...

Ας μην αναφερόμαστε λοιπόν σε "αδυναμια της εταιρίας να προσφέρει bug free" και ας αναρωτηθούμε (και μεις) αν οι δικές μας ενέργειες είναι πάντα εντος προδιαγραφών...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

To 95% των χρηστών θα κάνουν Update από Android 9 σε Android 10, χωρις καθαρή εγκατάσταση και χωρίς πρόβλημα. Αυτοι που γράφουν εδω, συνηθως έχουν κάποιο θέμα και τότε, πράγματι, το 1ο βήμα επίλυσης είναι καθαρή εγκατάσταση (ή reset τέλος πάντων). Εχει να κάνει με τις εφαρμογές που βάζει ο καθένας και τις απειρες δυνατότητες πειράγματος που δίνει το Android (σε σχέση πχ με το iOS).

Εγω πχ εχω αλλάξει 5 μοντελα OnePlus, σε όλα εχω αλλαξει Android (Oxygen) καποια στιγμή στην ζωή τους, σε όλα εκανα dirty flash και δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Ομως, από το ΟΡ1 και μετά (που το είχα root, unlocked bootloader, κλπ) πλεον δεν πειράζω τίποτα, τα αφήνω "μαμά"...

Ας μην αναφερόμαστε λοιπόν σε "αδυναμια της εταιρίας να προσφέρει bug free" και ας αναρωτηθούμε (και μεις) αν οι δικές μας ενέργειες είναι πάντα εντος προδιαγραφών...

Συμφωνώ απόλυτα, έχεις 100% δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...