Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα από εδώ ένα της terrapin που καλύπτει όλη την οθόνη.πολυ ποιοτικό στα 9€.
Μόνο που 100% δεν κολλάει καλά στις άκρες. Είναι και το μαύρο πλαίσιο που το κρύβει το κενό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που 100% δεν κολλάει καλά στις άκρες. Είναι και το μαύρο πλαίσιο που το κρύβει το κενό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιος στο είπε ότι δεν κολλάει??? κάθεται τέλεια. Κ το μαύρο είναι ακριβώς όπως της οθόνης δεν κρύβει κάτι.μην λέτε ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ελέγχου μπαταρίας, ζωή, κύκλων φόρτισης, όπως υπάρχει στο ios; Σαν να μου φαίνεται ότι έχει πέσει λίγο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιος στο είπε ότι δεν κολλάει??? κάθεται τέλεια. Κ το μαύρο είναι ακριβώς όπως της οθόνης δεν κρύβει κάτι.μην λέτε ότι να ναι
Τα είχα από την πρώτη ημέρα στο τηλέφωνο πέρυσι τέλος Μαίου. Είχα πάρει 5 από κατάστημα στην Νέα Σμύρνη και τα πέταξα μόλις δοκίμασα τα nillkin.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποιο τέτοιο tempered κάνει δουλειά;

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F163881307586

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Τα παράγγειλα και βλέπουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα από την πρώτη ημέρα στο τηλέφωνο πέρυσι τέλος Μαίου. Είχα πάρει 5 από κατάστημα στην Νέα Σμύρνη και τα πέταξα μόλις δοκίμασα τα nillkin.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμένα το αντίθετο πάντως. Ίσως έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το wifi hotspot με android 10; Το ενεργοποιώ, συνδέεται η συσκευή στο κινητό αλλά δε βλέπει internet. Λογικά είναι θέμα του "βρώμικου" update απο 9 σε 10 που έκανα, απλά είπα να ρωτήσω μήπως δεν είμαι ο μόνος.

 

Επίσης πολλές OnePlus συσκευές, αν όχι όλες, έχουν θέμα με τα bluetooth codecs στο android 10. Πχ όποιος έχει true wireless earbuds του τα εμφανίζει πλέον σαν 2 ακουστικά στα bluetooth settings αντί για 1 και τα bluetooth codecs δυσλειτουργούν ή δε λειτουργούν καθόλου. Στα δικά μου tws earbuds πχ που διαθετουν aptx κωδικοποίηση δεν εμφανίζει το αντίστοιχο toggle στα bluetooth settings της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ελέγχου μπαταρίας, ζωή, κύκλων φόρτισης, όπως υπάρχει στο ios; Σαν να μου φαίνεται ότι έχει πέσει λίγο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

AccuBattery το χρησιμοποιώ αρκετούς μήνες και θα έλεγα πως είμαι ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

AccuBattery το χρησιμοποιώ αρκετούς μήνες και θα έλεγα πως είμαι ευχαριστημένος!
Το χρησιμοποίησα και εγώ ένα φεγγάρι, περίπου 2 μήνες, μου έβγαζε ότι να ναι και το έβγαλα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το wifi hotspot με android 10; Το ενεργοποιώ, συνδέεται η συσκευή στο κινητό αλλά δε βλέπει internet. Λογικά είναι θέμα του "βρώμικου" update απο 9 σε 10 που έκανα, απλά είπα να ρωτήσω μήπως δεν είμαι ο μόνος.

 

Επίσης πολλές OnePlus συσκευές, αν όχι όλες, έχουν θέμα με τα bluetooth codecs στο android 10. Πχ όποιος έχει true wireless earbuds του τα εμφανίζει πλέον σαν 2 ακουστικά στα bluetooth settings αντί για 1 και τα bluetooth codecs δυσλειτουργούν ή δε λειτουργούν καθόλου. Στα δικά μου tws earbuds πχ που διαθετουν aptx κωδικοποίηση δεν εμφανίζει το αντίστοιχο toggle στα bluetooth settings της συσκευής.

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει feedback; :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει feedback; :)

 

Τελικά και στα 2 θέματα δεν είμαι ο μόνος...

 

https://forums.oneplus.com/threads/hotspot-2-4-ghz-no-internet-connection.1167934/

 

https://forums.oneplus.com/feedback/?node_id=280

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , κάποια πρόταση για τζαμακι είτε από εξωτερικό είτε από Ελλάδα ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , κάποια πρόταση για τζαμακι είτε από εξωτερικό είτε από Ελλάδα ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες ποστ 6010.

Τα παρέλαβα προχτές, πέρασα το πρώτο και έχει εξαιρετική αίσθηση. Πάντως δεν είναι 100% ευθυγραμμισμένο το κόψιμο,αλλά επειδή έχω και την μαμά θήκη για πίσω, καλύπτει κάποια κενά στο περίγραμμα.

Πάντως κόλλησε πάνω τέλεια χωρίς φυσαλίδες ή κάτι άλλο. Πολύ καλή τιμή για αυτό που προσφέρει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω αυτόν τον αντάπτορα

Θέλει κάποια ρύθμιση για να συνεργαστεί με το τηλέφωνο

 

dc931ec7131edf64bbe3110b382909ab.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω αυτόν τον αντάπτορα

Θέλει κάποια ρύθμιση για να συνεργαστεί με το τηλέφωνο

 

Δεν είναι σιγουρο πως θα δουλεψει, τουλαχιστον οχι ολες οι θύρες του. Ενεργοποίησε το OTG στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη.

Θελω να κανω root το κινητο (oxygen os 10.3.0 κατεβασμενο με την εφαρμογη oxygen updater). Ο μοναδικος λογος που το θελω, ειναι για να μπορω να τρεχω την εφαρμογη Airaudio που απαιτει root. Θελω ομως να μπορω να συνεχισω να χρησιμοποιω google pay οπως επισης και τις εφαρμογες των τραπεζων.

Ο μονος τροπος ειναι με unlock bootloader, twrp και magisk για να "κρυψει" το root απο συγκεκριμενες εφαρμογες;

 

Εναλλακτικα, μηπως κανεις σας εχει υποψιν του καποια εφαρμογη που να επιτρεπει το streamαρισμα απο android σε airplay ηχεια, χωρις να απαιτειται root?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη.

 

Θελω να κανω root το κινητο (oxygen os 10.3.0 κατεβασμενο με την εφαρμογη oxygen updater). Ο μοναδικος λογος που το θελω, ειναι για να μπορω να τρεχω την εφαρμογη Airaudio που απαιτει root. Θελω ομως να μπορω να συνεχισω να χρησιμοποιω google pay οπως επισης και τις εφαρμογες των τραπεζων.

 

Ο μονος τροπος ειναι με unlock bootloader, twrp και magisk για να "κρυψει" το root απο συγκεκριμενες εφαρμογες;

 

 

 

Εναλλακτικα, μηπως κανεις σας εχει υποψιν του καποια εφαρμογη που να επιτρεπει το streamαρισμα απο android σε airplay ηχεια, χωρις να απαιτειται root?

Δεν ξέρω πού το διάβασες, αλλά μια χαρά δουλεύει με ροοτ το Gpay και οι εφαρμογές τραπεζών σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Και δεν έχω χρησιμοποιήσει το magisk hide.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το magisk hide για κάθε ενδεχόμενο, από εκεί και πέρα, άλφα, εθνική και γιουρο δουλεύουν κανονικά. Επίσης έχω της άλφα την tap'n pay και δουλεύει κανονικά με το κινητό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ΟΡ6 με 10.3 ρουταρισμενο, με καστομ κερνελ και θέλω να περάσω τον στοκ κερνελ,πείτε μου ποιος είναι ο πιο απλός τρόπος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ΟΡ6 με 10.3 ρουταρισμενο, με καστομ κερνελ και θέλω να περάσω τον στοκ κερνελ,πείτε μου ποιος είναι ο πιο απλός τρόπος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Extract του boot.img από την στοκ ρομ και φλασαρισμα μέσω recovery.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πού το διάβασες, αλλά μια χαρά δουλεύει με ροοτ το Gpay και οι εφαρμογές τραπεζών σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Και δεν έχω χρησιμοποιήσει το magisk hide.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Το wallet της Κύπρου δεν παίζει σε μένα ακόμα και με magisk hide.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το wallet της Κύπρου δεν παίζει σε μένα ακόμα και με magisk hide.
Χμμ δεν το έχω δουλέψει, οπότε ας μας πει και κανένας άλλος καμία άποψη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Extract του boot.img από την στοκ ρομ και φλασαρισμα μέσω recovery.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Κατέβασα την τελευταία ρομ 10.3 κατέβασα ένα πρόγραμμα payload κάτι λέγεται και έκανα extract το boot.img

Αυτό τώρα θα το φλασαρω από twrp ? Υπάρχει περίπτωση να χαλάσει το ρουτ ή κάτι άλλο?

 

Απ' ότι διάβασα, μετά το φλασαρισμα χάνεις και ρουτ και TWRP.... τι μπορώ να κάνω για να μην τα χάσω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...