Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαγος Arnova :up: Τα πρωτα δειγματα που ειδα στο αντοιστοιχο θεμα του xda ειναι εντυπωσιακα με το night sight
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει ,ακομα και με το samsung health. Παρεπιπτόντως αν γνωρίζει κάποιος, λέω να πάω σε root και άλλη rom αλλά το χρησιμοποιώ για πτήσεις με mavic προ θα έχω προβλήματα?

Εγώ σε OnePlus 5T, με root, δεν έχω κανένα πρόβλημα σε Dji Mavic Air!

Με custom rom δε δοκίμασα, γιατί το oxygen στέκει πολύ καλά και δε χρειάστηκε να μπω στην διαδικασία μιας custom!

Link to comment
Share on other sites

Μαγος Arnova :up: Τα πρωτα δειγματα που ειδα στο αντοιστοιχο θεμα του xda ειναι εντυπωσιακα με το night sight
έχει θέματα ακόμα... αλλα θα το φτιάξει... f636dfd3bc792667d3d88ac17dd0b257.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

παιδια αναβαθμισα σε 9.0.2 .

 

2 ερωτησεις:

 

1) ειναι ιδεα ή ειναι πολυ πιο αργο το animation κατα την επιστροφη στην κεντρικη σελιδα?

 

2)πρεπει να ξαναγινει η διαδικασια του vowifi ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια αναβαθμισα σε 9.0.2 .

 

2 ερωτησεις:

 

1) ειναι ιδεα ή ειναι πολυ πιο αργο το animation κατα την επιστροφη στην κεντρικη σελιδα?

 

2)πρεπει να ξαναγινει η διαδικασια του vowifi ?

Είναι πιο αργό το animation και ναι χρειάζεται να ξανακάνεις την διαδικασία για το vowifi.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι τη μετάβαση σε op6 μέσα στο μήνα (είτε 11.11 είτε bf από κινεζομάγαζο, μάλλον από gearbest που όπως λέτε ορισμένοι έρχεται με oxygen os αντί για hydrogen os). Αν παρελπίδα έρθει με hydrogen os ποιές είναι οι διαφορές; μπορώ να μείνω με αυτή ή πρέπει οπωσδήποτε να την αλλάξω;

Τέλος οι θήκες carbon case και sandstone υπάρχουν μόνο στο official site ή μπορώ να τις προμηθευτώ και από αλλού;

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει με hydrogen είναι πολύ ευκολο να βάλεις oxygen μετά. Εννοειται θα πρέπει να βάλεις την oxygen για να έχεις playstore, και να παίρνεις πιο γρήγορα τα updates. Και βασικά καλυτερα να το παραλάβεις σφραγισμενο και να μη στο ανοίξουν αυτοι για να σου βάλουν oxygen. Οι θήκες της oneplus οι αυθεντικες υπάρχουν και στο aliexpress.

 

Ps :Εχω μια sandstone αχρησιμοποιητη, αν σε ενδιαφέρει στείλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια όσοι έχουν την έκδοση 6003.. Στην προσπάθεια μου να φτιάξω το Volte μπήκα στο *#*#4636#*#* και άλλαξα τον προτεινόμενο τύπο δικτύου... Ποιο είναι το default αν είναι εύκολο κάποιος να απαντήσει.. Edited by Helpmagkes
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια όσοι έχουν την έκδοση 6003.. Στην προσπάθεια μου να φτιάξω το Volte μπήκα στο *#*#4636#*#* και άλλαξα τον προτεινόμενο τύπο δικτύου... Ποιο είναι το default αν είναι εύκολο κάποιος να απαντήσει..

 

Βάλε και βγάλε την λειτουργία πτήσεις ή κάνε επανεκκίνηση και θα μπει μόνο του στο default

Link to comment
Share on other sites

Κλεινει και σε εσας η οθονη στο χρονο που εχετε βαλει να κλεινει αν δεν υπαρξει καποια επαφη με αυτην στα παιχνιδια; Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιες τιμες GB & BG σκεφτομαι να ερθω και εγω στην παρεα σας εχω 2 ερωτησεις

1. Ποσες ωρες sot με wifi σε περιπου 20 ωρες αναμονη σπο τελευταια φορτιση?

2. Αν δεν θελει καποιος να ρουταρει και να ασχοληθει με αυτα αλλα να μεινει με την rom που ερχεται το κινητο θα εχει καποιο προβλημα?

Τι θα χάσει?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιες τιμες GB & BG σκεφτομαι να ερθω και εγω στην παρεα σας εχω 2 ερωτησεις

1. Ποσες ωρες sot με wifi σε περιπου 20 ωρες αναμονη σπο τελευταια φορτιση?

2. Αν δεν θελει καποιος να ρουταρει και να ασχοληθει με αυτα αλλα να μεινει με την rom που ερχεται το κινητο θα εχει καποιο προβλημα?

Τι θα χάσει?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αφου σκεφτεσαι να ρουταρεις γιατι να μεινεις με Hydrogen?

Η Hydrogen δεν εχει Play store

SOT βγαζω κανενα 5ωρο 6ωρο εγω προσωπικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα. Ποια ειναι η διαφορα του 6000 με το 6003;

Ευχαριστω!

Εγώ πήρα το 6000 από skroutz και ήρθε κανονικά με oxygenos. Είμαι με Vodafone, έχω κανονικά 4g.... Τώρα δεν ξέρω τι άλλο να προσέξω....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω κι εγώ:

1) εχει always on display on? οταν εχεις το τηλ κλειστο κ ερχεται μια ειδοποιηση την εμφανίζει μετά στην aod? έχει led notification?

2) 4g+ πιάνει; (το mi8 πχ που σκέφτομαι εναλλακτικά δεν πιάνει 4g+).

Ευχαριστώ:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το 6000 από skroutz και ήρθε κανονικά με oxygenos. Είμαι με Vodafone, έχω κανονικά 4g.... Τώρα δεν ξέρω τι άλλο να προσέξω....

 

Σ' ευχαριστω για την απαντηση σου. Αναβαθμισεις παιρνει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω κι εγώ:

1) εχει always on display on? οταν εχεις το τηλ κλειστο κ ερχεται μια ειδοποιηση την εμφανίζει μετά στην aod? έχει led notification?

2) 4g+ πιάνει; (το mi8 πχ που σκέφτομαι εναλλακτικά δεν πιάνει 4g+).

Ευχαριστώ:)

 

1. Έχει ambient display..κοινως ερχεται ειδοποίηση και ανάβει η οθονη...και όταν το σηκώνεις ανάβει και βλέπεις για ειδοποιήσεις,,,

 

led notification έχει κανονικα...

 

2.4G+ πιάνει επίσης κανονικά

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω για την απαντηση σου. Αναβαθμισεις παιρνει κανονικα;

 

Μόλις το άνοιξα ήρθε κανονικά η Pie και μετα εγώ του πέρασα την beta. Ειλικρινά δεν ξέρω αν λείπει κάτι σε θέματα δικτύου....Αν ξέρει κάποιος καλύτερα ας απαντήσει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αφου σκεφτεσαι να ρουταρεις γιατι να μεινεις με Hydrogen?

Η Hydrogen δεν εχει Play store

SOT βγαζω κανενα 5ωρο 6ωρο εγω προσωπικα

 

Θα παρω το Α6003 Ευ το θεμα ειναι οτι δεν θελω να ρουταρω αλλα να παραμείνω με τη ρομ που θα ερθει, και να παιρνω μονο επισημα update. Θα χασω κατι αν δεν βαλω custom roms?

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω το Α6003 Ευ το θεμα ειναι οτι δεν θελω να ρουταρω αλλα να παραμείνω με τη ρομ που θα ερθει, και να παιρνω μονο επισημα update. Θα χασω κατι αν δεν βαλω custom roms?

 

Όσες custom και να πέρασα προσωπικά στο 5t πάλι σε oxygen os κατέληγα. Νομίζω και εδώ το ίδιο θα συμβεί. Δεν νομίζω να χάνεις κάτι. Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και έτσι. Γνώμη μου πάντα...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όσες custom και να πέρασα προσωπικά στο 5t πάλι σε oxygen os κατέληγα. Νομίζω και εδώ το ίδιο θα συμβεί. Δεν νομίζω να χάνεις κάτι. Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και έτσι. Γνώμη μου πάντα...
Πραγματικά όσες custom roms έβαλα καμία δεν έφτανε κοντά στην oos. Ακόμα και με αλλαγή kernel πάλι το ίδιο γινόταν με αποτέλεσμα να επιστρέφω στην oos. Άποψη μου το μόνο που χρειάζεται είναι ξεκλείδωμα, twrp, magisk και ότι mod θέλεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όσες custom roms έβαλα καμία δεν έφτανε κοντά στην oos. Ακόμα και με αλλαγή kernel πάλι το ίδιο γινόταν με αποτέλεσμα να επιστρέφω στην oos. Άποψη μου το μόνο που χρειάζεται είναι ξεκλείδωμα, twrp, magisk και ότι mod θέλεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ. Αν δεν θες mod κάτσε στα αυγά σου. Ή ξεκλείδωσε bootloader που είναι 5 δευτερόλεπτα δουλειά και μείνε εκεί. Να γλυτώσεις σβήσιμο δεδομένων αργότερα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

1. Έχει ambient display..κοινως ερχεται ειδοποίηση και ανάβει η οθονη...και όταν το σηκώνεις ανάβει και βλέπεις για ειδοποιήσεις,,,

 

led notification έχει κανονικα...

 

2.4G+ πιάνει επίσης κανονικά

Ευχαριστώ!

οπότε αν έχεις πχ μια αναπάντητη κλήση δεν εμφανίζει το σηματάκι της αναπαντητης στην οθονη (όταν είναι κλειστή) αλλά αναβοσβήνει το led, σωστά;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

οπότε αν έχεις πχ μια αναπάντητη κλήση δεν εμφανίζει το σηματάκι της αναπαντητης στην οθονη (όταν είναι κλειστή) αλλά αναβοσβήνει το led, σωστά;

ακριβώς σε όποια ειδοποίηση έχεις... αναπάντητη, social κλπ

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...