Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοώ από youtubers αλλά από χρήστες που το έχουν πάρει και δεν είναι αυτό όπου περιμένανε.
Προφανώς δεν ξέρουν να βάζουν φωτογραφίες και νομίζουν ότι το auto κάνει παπάδες...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταπληκτικό τηλέφωνο αλλά η κάμερα είναι πολύ μέτρια για συσκευή 550€.

Αν το συγκρίνουμε με μεταχειρισμένο Samsung Galaxy Note 8 και S9 Plus δε ξέρω αν αξίζει τελικά!

 

Μπορεις να πεις σε συγκριση με το απλο S9 που ειναι σχεδον στα ιδια χρηματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εννοώ από youtubers αλλά από χρήστες που το έχουν πάρει και δεν είναι αυτό όπου περιμένανε.

 

Γιατι πολυ απλα δεν ειναι αντικειμενικοι και δεν θελουν να αναφερουν κατι το αρνητικο για να μην θιξουν την νεα τους συσκευη/αγορα.

Χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι η καμερα του ειναι για πεταμα.

Και για την μπαταρια πολλοι τα καλυτερα λεγανε,αλλα να που τελικα βγηκε θεμα με battery drain στην προηγουμενη εκδοση.

 

Και με το 5t τα ιδια γινονταν θυμαμαι στο διπλα θεμα.Ορισμενοι την βαφτιζαν πολυ κοντα σε αυτη των γνωστων ναυαρχιδων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, μην βαρέσετε, μόνο από κίνα το αγοράζουμε? Επίσης, σε όλα τα reviews στο youtube, παρατηρώ ότι το τηλ φοράει προστασία οθόνης. Αυτή έρχεται προεγκατεστημένη ή μου φαίνεται? Γιατί δε μου αρέσει καθόλου το τζαμάκι.

 

Επίσης, το 128 mat/black υπάρχει διαθέσιμο? Ευχαριστώ

 

Ολα τα review που φανταζομαι ειδες στο youtube αναφερουν την τιμη απο το επισημο site και εχουν και link,το σχολιο περι αγορας μονο απο Κινα που ακριβως κολλαει?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν ξέρουν να βάζουν φωτογραφίες και νομίζουν ότι το auto κάνει παπάδες...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανείς δε μιλάει για παπάδες , η κάμερα έχει θέμα σε χαμηλό φωτισμό και αν θέλεις να βγάλεις γρήγορη φωτό με auto ή βίντεο απλα κλαις .

Αν όλοι λέγαμε " α τι τέλεια κάμερα " φαντάζεσαι τι αναβαθμίσεις θα έδινε στην κάμερα η OP .

Πρέπει να δώσει night mode άμεσα , το iso που ανεβάζει τώρα είναι για γέλια

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο με ΜΤΧ θα συγρινεις; :lol:

 

Mια χαρα καμερουκλα εχει, μισο σκαλι κατω απο s9+ κλπ

 

Και φυσικά ανώτερη από του Note 8, η καμερουκλα....Σωστα;;;

Γιατί εγώ για ένα Σαββατοκύριακο που είχα Note 8/ S9+/1+6 στις βραδινές ήταν πίσω, όπως και στο βίντεο, στις ημερήσιες μια χαρά στάθηκε απέναντι τους, αλλά όταν έπεφτε το φως, έχανε... Αλλά κατά τ άλλα πύραυλος.... Στην κάμερα όμως έχανε...

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά ανώτερη από του Note 8, η καμερουκλα....Σωστα;;;

Γιατί εγώ για ένα Σαββατοκύριακο που είχα Note 8/ S9+/1+6 στις βραδινές ήταν πίσω, όπως και στο βίντεο, στις ημερήσιες μια χαρά στάθηκε απέναντι τους, αλλά όταν έπεφτε το φως, έχανε... Αλλά κατά τ άλλα πύραυλος.... Στην κάμερα όμως έχανε...

 

Εχω δει πολλα reviews στο youtube και μεγαλες διαφορες ΔΕΝ εχω δει

 

 

 

Στο βιντεο ναι ειναι πισω ισως αλλα σε φωτογραφιες ισως ελαχιστα.

 

Εσυ μπορει να ειδες τις φωτο σε καμια oversaturated ρυθμισμενη οθονη του Νοτε 8 και να εντυπωσιαζεσαι, σε IPS οθονη ομως οι φωτο ειναι σχεδον ιδιες και οι διαφορες ελαχιστες

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει πολλα reviews στο youtube και μεγαλες διαφορες ΔΕΝ εχω δει

 

 

 

Στο βιντεο ναι ειναι πισω ισως αλλα σε φωτογραφιες ισως ελαχιστα.

 

Εσυ μπορει να ειδες τις φωτο σε καμια oversaturated ρυθμισμενη οθονη του Νοτε 8 και να εντυπωσιαζεσαι, σε IPS οθονη ομως οι φωτο ειναι σχεδον ιδιες και οι διαφορες ελαχιστες

 

Όπως λες έχεις δει πολλά βίντεο στο YouTube... Εγώ όμως είχα τις συσκευές...

Πάρε στα χέρια σου τις συσκευές, και θα δεις και άλλες διαφορές....

Link to comment
Share on other sites

Όπως λες έχεις δει πολλά βίντεο στο YouTube... Εγώ όμως είχα τις συσκευές...

Πάρε στα χέρια σου τις συσκευές, και θα δεις και άλλες διαφορές....

 

Γιατι, ολα αυτα που βλεπω ψευτικα ειναι;

αν το πιασω στα χερια μου "αλλαζουν" οι συσκευες;

 

Samsung πολυ δυσκολο να ξαναπιασω, τελευταιο ηταν το s6 edge και ειπα τελος, δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, ολα αυτα που βλεπω ψευτικα ειναι;

αν το πιασω στα χερια μου "αλλαζουν" οι συσκευες;

 

Samsung πολυ δυσκολο να ξαναπιασω, τελευταιο ηταν το s6 edge και ειπα τελος, δεν αξιζει

 

Πιάσε τις συσκευές, και τότε θα δεις, διάφορες.... Το εννοώ αυτό, και όχι μόνο σε κάμερα, και σε άλλους τομείς...

 

Δεν σου λέω να πάρεις Samsung, κάθε άλλο, απλά επειδή γράφονται υπερβολές, υπάρχουν διαφορές... Και εγώ δεν σκεφτόμουν να πάρω το Note 8, ούτε για αστείο, αλλά όταν βρήκα συσκευή 4ων ημερών, με τζαμακι, θήκη, ασφάλεια,αποδειξη αγοράς στα 570,ναι έκανα την κίνηση και την πήρα.. Και πότε δεν έχω πει για οποιαδήποτε συσκευή είχα ότι είναι η καλύτερη η να γράφω υπερβολές, γιατί απλά όλες κάπου χάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω, τι παιζει με το ηχείο; Έχω ακούσει ότι δεν ακούγεται, ότι είναι πολύ αδύναμο, και δεν θα ήθελα να χάνω κλήσεις. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από n8 μπορώ να πω ότι η κάμερα είναι όντως λίγο πίσω στις νυχτερινές λήψεις... σε λίγες μέρες που θα βγει stable η gcam μπορεί να έχει βελτιωθεί....

Σε ημερήσιες δεν βλεπω εμφανείς διάφορες σε φώτο και video...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι με την κάμερα ααααααααα.!!!!!!

 

Δεν θέλω να αρχίσω Vs αλλά εγώ από κάμερα είδα μια αξιοπρεπεστατη κάμερα, χωρίς όμως τις υπερβολές που γράφονται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω, τι παιζει με το ηχείο; Έχω ακούσει ότι δεν ακούγεται, ότι είναι πολύ αδύναμο, και δεν θα ήθελα να χάνω κλήσεις. Ευχαριστώ!
το ηχείο είναι ΔΥΝΑΤΌ απλά στα ψηλά χάνει σε ποιότητα....

αλλά Αδύνατο σε καμία περίπτωση!!

(βελτιώθηκε με αναβάθμιση)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

το ηχείο είναι ΔΥΝΑΤΌ απλά στα ψηλά χάνει σε ποιότητα....

αλλά Αδύνατο σε καμία περίπτωση!!

(βελτιώθηκε με αναβάθμιση)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

 

Οκ αυτό είναι ένα θέμα που με απασχολούσε. Τώρα σχετικά με την κάμερα, ακούω και εκεί χλιαρά σχόλια. Τώρα έχω ένα S7 Edge, και είμαι πολύ ικανοποιημένος με την κάμερα, δεν θα ήθελα να χάσω σε αυτό το επιπεδο, γιατί χρησιμοποιώ την κάμερα για Social Media Marketing, και θα ήθελα καλές φωτογραφίες. Ποια έιναι η άποψη σε αυτό το θέμα; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτό είναι ένα θέμα που με απασχολούσε. Τώρα σχετικά με την κάμερα, ακούω και εκεί χλιαρά σχόλια. Τώρα έχω ένα S7 Edge, και είμαι πολύ ικανοποιημένος με την κάμερα, δεν θα ήθελα να χάσω σε αυτό το επιπεδο, γιατί χρησιμοποιώ την κάμερα για Social Media Marketing, και θα ήθελα καλές φωτογραφίες. Ποια έιναι η άποψη σε αυτό το θέμα; Ευχαριστώ!

 

Από του s7 είναι καλύτερη. Ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτό είναι ένα θέμα που με απασχολούσε. Τώρα σχετικά με την κάμερα, ακούω και εκεί χλιαρά σχόλια. Τώρα έχω ένα S7 Edge, και είμαι πολύ ικανοποιημένος με την κάμερα, δεν θα ήθελα να χάσω σε αυτό το επιπεδο, γιατί χρησιμοποιώ την κάμερα για Social Media Marketing, και θα ήθελα καλές φωτογραφίες. Ποια έιναι η άποψη σε αυτό το θέμα; Ευχαριστώ!
Από του s7 είναι καλύτερη. Ξεκάθαρα.
Ειναι καλυτερη απο του s7 σε ημερησιες...σε νυχτερινες,σε βιντεο(οχι σε ολες τς επιλογές) και σε ταχύτητα κλείστρου ειναι καλυτερο το s7 edge...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερη απο του s7 σε ημερησιες...σε νυχτερινες,σε βιντεο(οχι σε ολες τς επιλογές) και σε ταχύτητα κλείστρου ειναι καλυτερο το s7 edge...

 

Το είχα πολύ καιρό το s7 edge. Διαφωνώ.

Στα video στα 60 fps είναι καλύτερο το 1+6.

Στις νυχτερινές δεν είδα να υπολείπεται κάπου το 6. Ισα ισα

Link to comment
Share on other sites

430+17 το priority συνολικα 447 ευρω, βαλε και οτι ειναι σε preorder με proccesing time 20 Ιουλιου! Καλο χειμωνα μεχρι να φτασει. Δεν νομιζω οτι αξιζει η τοση αναμονη και συν οτι δε θα εχεις την εγγυηση της oneplus, για τοσο μικρη διαφορα στην τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Μην αρχισουμε παλι τα ιδια...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=467416&page=6

 

Ας το μετακινήσει κάποιος διαχειριστής - δεν ήξερα οτι υπήρχε thread ξεχωριστό.

Δεν χρειάζεται το ύφος όμως...:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!!! Πλέον κατόχους κι εγώ ενός τηλεφώνου που δεν θα χάσει ποτέ την αξία του... Τρομερή συσκευή... Ήμουν διστακτικός πριν το πάρω για την κάμερα του... Κι όμως όλοι όσοι έκραζαν στην παρέα έμειναν άφωνοι... Τρομερή ταχύτητα... Είχα μείνει στο 3t...και με αμέσως επόμενο μου ήταν το 6...έχω πάθει ζημιά... Η οθόνη του δεν υπάρχει... Τρομερή... Προερχόμενος από s8 mate 10 pro p20 s7 edge και τα σχετικά... Στα χρήματα του δεν νομίζω να υπάρχει κάτι για ανταγωνισμό....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!!! Πλέον κατόχους κι εγώ ενός τηλεφώνου που δεν θα χάσει ποτέ την αξία του... Τρομερή συσκευή... Ήμουν διστακτικός πριν το πάρω για την κάμερα του... Κι όμως όλοι όσοι έκραζαν στην παρέα έμειναν άφωνοι... Τρομερή ταχύτητα... Είχα μείνει στο 3t...και με αμέσως επόμενο μου ήταν το 6...έχω πάθει ζημιά... Η οθόνη του δεν υπάρχει... Τρομερή... Προερχόμενος από s8 mate 10 pro p20 s7 edge και τα σχετικά... Στα χρήματα του δεν νομίζω να υπάρχει κάτι για ανταγωνισμό....

 

Ποια έκδοση πήρες;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...