Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί φίλε μου το κάνεις αυτό.

Η αντικειμενικότητα σου δείχνει τα βασικά μειονεκτήματα της συσκευής.

Τα ίδια και στο 1+5t ως κάτοχος.

Στεναχωρείς κόσμο εδώ μέσα που μερικοί ως σταυροφόροι υπερασπίζονται την επιλογή τους μη έχοντας την ικανότητα να την κρίνουν αντικειμενικά.

Μπράβο σου αδερφέ μου.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά δεν έχω ακριβώς ίδια άποψη.

 

- Οθόνη στον ήλιο και σε καθημερινή χρήση δεν με δυσκόλεψε κάπου σε σχέση με το note. Εκεί που βλέπεις σίγουρα διαφορά είναι στα βιντεο του YouTube με τέρμα ανάλυση, όσον αφορά τα χρώματα και τις λεπτομέρειες που βλέπεις σε σκιές. Σε φωτεινότητα είναι πολύ κοντά.

 

- κάτω ηχείο είναι ίδιο με του note 8. Το s9+ είναι σίγουρα ανώτερο βέβαια.

 

- κάμερα δεν μου φαίνεται ανώτερο το note. Δεν ξέρω αν είδατε και το συγκριτικό που ανέβασα. Επίσης σε συγκριτικά στο ίντερνετ με κινητά που δεν κατέχω , σε blind test δεν καταλαβαίνεις ποιο κινητό έχει βγάλει την φωτογραφία. Αυτό που κάνει σίγουρα τη διαφορά έχω προσέξει πως είναι το pixel XL. Όλα τα άλλα μου φαίνονται πάνω κάτω στα ίδια περίπου, άλλο καλύτερο άλλο χειρότερο, ανάλογα τις συνθήκες. Το μόνο που πρέπει να φτιάξει η OnePlus είναι η ταχύτητα εστίασης.

 

- Μπαταρία ούτε τρελή σαν το mate ούτε χαμηλή σαν το note. Κάπου στη μέση.

 

- το Bluetooth χθες που το συνδεσα με FM transmitter και με το gear S3 μου , δούλευε κανονικά και στις 2 συσκευές. Με άλλες συσκευές δεν ξέρω τι κάνει, αλλά για να το λέτε κατι θα έχετε δει όντως.

 

Αυτά βλεπω εγώ δεν σημαίνει πως έχουμε όλοι την ίδια άποψη.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Μετά από γεμάτη μία εβδομάδα με το κινητό στην κατοχή μου και έπειτα από πολλά τεστ δυστυχώς κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν κάνει για τις δικές μου ανάγκες μιας και υστερεί σε βασικούς τομείς.

Θεωρώ άκρως αρνητικό το γεγονός ότι κάτω από τον ήλιο δυσκολεύεσαι να διακρίνεις σε σκούρο φόντο τι απεικονίζει η οθόνη. Στην χώρα μας ειδικά με ηλιοφάνεια σχεδόν στο 80% των ημερών και επιπλέον ότι μπαίνουμε επίσημα στο καλοκαίρι και όλοι θα βρεθούμε στις παραλίες δεν μπορώ να παραβλέψω ότι δεν θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου.

Η διαφορά στην απεικόνιση κάτω από τον ήλιο σε σχέση με τις άλλες 3 συσκευές που κατέχω σήμερα (mate 10 pro, iphone x, samsung s9+) είναι χαοτική.

 

Τα υπόλοιπα εκτός της οθόνης,που προσωπικά με βάζουν στη διαδικασία να την αποχωριστώ είναι

Ο μέτριος μονοφωνικός ήχος

Η μέτρια πίσω κάμερα

Η κακή υλοποίηση του bluetooth

 

Εξακολουθώ να λέω ότι πρόκειται για μια τίμια πρόταση της εταιρίας που δυστυχώς όμως για τις δικές μου ανάγκες απλά δεν κάνει

 

Αυτό με την οθονη που γράφεις μου κάνει εντύπωση , οκ για το 5t ήταν γνωστό αλλά το 6 βάσει μετρήσεων δεν δείχνει αυτό που λες . Μήπως έχει κάποιο θέμα η συσκευή σου ;

 

 

iPhone X 574 nits

Pixel 2 XL 438 nits

Note 8 408 nits

OnePlus 6 574 nits

Galaxy S9 603 nits

Oneplus 5t 394 nits

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθονη που γράφεις μου κάνει εντύπωση , οκ για το 5t ήταν γνωστό αλλά το 6 βάσει μετρήσεων δεν δείχνει αυτό που λες . Μήπως έχει κάποιο θέμα η συσκευή σου ;

 

 

iPhone X 574 nits

Pixel 2 XL 438 nits

Note 8 408 nits

OnePlus 6 574 nits

Galaxy S9 603 nits

Oneplus 5t 394 nits

Ίδια ειναι η οθόνη φιλε ανάμεσα σε 5Τ και 6 και πολυ ελαφρως καλυτερη συνολικα του 5Τ συμφωνα με το δευτερο review.

Και για ηχειο εξισου ελαφρώς καλυτερη του 5Τ που προτιμά ο αρθρογράφος.

https://www.phonearena.com/reviews/OnePlus-6-Review_id4524

https://www.notebookcheck.com/Test-OnePlus-6-Smartphone.303870.0.html

 

Προσωπικα ευχαριστημενος απο την οθονη σε OnePlus αλλα σιγουρα επιδεχεται περαιτερω βελτιωση σε φωτεινοτητα και αναγνωσιμητητα στον ηλιο οπως και σε αναλυση σε 2K παρακολουθηση video και φωτο θα προτιμουσα.

 

Και οποιος θελει ας ριχνει αναλυση στα 1080.

Προσωπικα σε ολα τα κινητα maximum αναλυση βαζω και σε s8/9plus με 2k αναλυση η αυτονομια ηταν ικανοποιητικοτατη.

 

Το λεω αυτο διοτι θα αρχισουν να γραφουν καποιοι τα κλασικα περι 2k και μετρια μπαταρια που δεν ισχυει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι απο τις σπάνιες περιπτώσεις νήματος στο forum που απο διαφορετικούς χρήστες διαβάζουμε:

Χάλια η κάμερα, κατώτερη όλων των ναυαρχίδων - Άψογη η κάμερα, καλύτερη όλων των ανταγωνιστών.

Χάλια η οθόνη κάτω απο τον ήλιο - Μια χαρά η οθόνη κάτω απο τον ήλιο.

Άθλιος ο μονοφωνικός ήχος - Άψογος ο μονοφωνικός ήχος.

Πάρα πολύ καλή η μπαταρία - Θα μπορούσε καλύτερα η μπαταρία.

 

Και άλλα διάφορα επίσης...

 

Δε μιλάμε για το αν μας αρέσει ή όχι το σασί για να είναι υποκειμενικό, αλλά για κάποια πράγματα που (σχεδόν) όλοι θα έπρεπε να συμφωνούμε.

Ή λοιπόν θα πρέπει να αγοράσουμε τη συσκευή για να βγάλουμε το προσωπικό μας συμπέρασμα ή ακόμα καλύτερα να περιμένουμε κάποιο φίλο να το πάρει για να το δούμε στη πράξη.

Εδω πάντως συμπέρασμα δε μπορεί να βγάλει κάποιος για τη συσκευή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ίδια ειναι η οθόνη φιλε ανάμεσα σε 5Τ και 6 και πολυ ελαφρως καλυτερη συνολικα του 5Τ συμφωνα με το δευτερο review.

Και για ηχειο εξισου ελαφρώς καλυτερη του 5Τ που προτιμά ο αρθρογράφος.

https://www.phonearena.com/reviews/OnePlus-6-Review_id4524

https://www.notebookcheck.com/Test-OnePlus-6-Smartphone.303870.0.html

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι τα νούμερα που έγραψα παραπάνω από review σε review διαφέρουν , έχω δει να δίνουν το OP6 100 κάτω από αυτό που γράφω και το iPhone X 100 πάνω .

Πάντως από το 5t είναι βελτιωμένο από όσο διαβάζω

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι για να μην έχετε αμφιβολίες διότι καλό είναι όταν γράφουμε κάτι να το αποδεικνύουμε

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρώτο review και από εμένα:

 

Κάμερα το δοκίμασα εχθές βράδυ. σαν πρώτη γνώμη μπορώ να πω ότι ειναι ικανοποιητική όταν την βλέπω στην οθόνη του κινητού. Θέλω να δοκιμάσω με έναν φίλο σε S9+ & iphone X για να δούμε σε υπολογιστή ιδιαίτερα χαρακτηριστικά.

Οθόνη για τα δικά μου δεδομένα ειναι μια χαρα. Αυτό που παρατηρώ είναι η χαμηλή φωτεινότητα σε σχέση με άλλες αντίστοιχες οθόνες στην ίδια στάθμη.

Μπαταρία είμαι ευχαριστημένος. 2 ημέρες με χαλαρή χρήση. Ακόμα ειναι νωρίς βέβαια.

 

 

- Σχετικά με το μπλε δόντι, πρόσεξα ότι κατά την διάρκεια που μιλάς στο κινητό και ανοίξεις το handfree δεν συνδέεται αυτόματα.

Επίσης πρόσεξα ότι μου παρουσίασε αδυναμία αυτόματης σύνδεσής του με την συσκευή, όπου το έκανα χειροκίνητα.

(Το handsfree είναι Plantronics M165).

 

- Γιατί τόσο χαμηλά η ένταση του ηχείου ρε 1+. Πρέπει να το βάλω στο τέρμα για να κούγεται το κουδούνισμα? Ομολογώ αυτό με παραξενεύει.

 

- Το κουμπί για την αλλαγή σε αθόρυβο και δόνηση, αρκετά σκληρό στην χρήση του που ίσως για κάποιους φανεί δύσχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απο τις σπάνιες περιπτώσεις νήματος στο forum που απο διαφορετικούς χρήστες διαβάζουμε:

Χάλια η κάμερα, κατώτερη όλων των ναυαρχίδων - Άψογη η κάμερα, καλύτερη όλων των ανταγωνιστών.

Χάλια η οθόνη κάτω απο τον ήλιο - Μια χαρά η οθόνη κάτω απο τον ήλιο.

Άθλιος ο μονοφωνικός ήχος - Άψογος ο μονοφωνικός ήχος.

Πάρα πολύ καλή η μπαταρία - Θα μπορούσε καλύτερα η μπαταρία.

 

Και άλλα διάφορα επίσης...

 

Δε μιλάμε για το αν μας αρέσει ή όχι το σασί για να είναι υποκειμενικό, αλλά για κάποια πράγματα που (σχεδόν) όλοι θα έπρεπε να συμφωνούμε.

Ή λοιπόν θα πρέπει να αγοράσουμε τη συσκευή για να βγάλουμε το προσωπικό μας συμπέρασμα ή ακόμα καλύτερα να περιμένουμε κάποιο φίλο να το πάρει για να το δούμε στη πράξη.

Εδω πάντως συμπέρασμα δε μπορεί να βγάλει κάποιος για τη συσκευή.

Ηλια δυσκολα να γίνει αυτο απο όλους διοτι ο καθένας δινει βαρητητα σε διαφορετικα πραγματα και εχει διαφορετικες απαιτησεις και βαση αυτών κρινει.

 

Μέτρια δεν θα χαρακτήριζα κανέναν απο τους βασικούς τομείς της Oneplus.

Σε ολα ειναι σε ικανοποιητικά επίπεδο σαφώς.

 

Στο μονο που την κατηγορω την OnePlus ευθεως και κατηγορηματικά οτι βαζει usb 2.0 προδιαγραφών type c πράγμα ανεπίτρεπτο εν ετη 2018.

 

 

Όπου αλλού υστερεί είναι καθαρά σε θεμα ελλείψεων με 2-3 extra feature που εχει ο ανταγωνισμός.

 

Σε οθονη να συμπληρώσω οτι τα καλύτερα panel υπάρχουν μόνο σε Sammy και Apple.

Ολοι η υπολοιποι ειναι 1-2 σταθμη κατω.

 

Και αυτο δεν πρόκειται να αλλάξει μελλοντικά,αρα να γκρινιάζουμε γιατι η οθόνη δεν ειναι αντίστοιχη του s9 δεν εχει νόημα.

 

Πάντα η Sammy θα κρατάει τα καλύτερα panel για αυτην και στην Apple που εδωσε δεν τις εδωσε τελευταία γενια απλα η Apple εχει τεραστια τεχνογνωσία στο σωστο και αποδοτικό καλιμπραρισμα και να φερει την οθονη σε top επίπεδο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι για να μην έχετε αμφιβολίες διότι καλό είναι όταν γράφουμε κάτι να το αποδεικνύουμε

Στο συγκεκριμένο βίντεο θεωρώ πως αν άλλαζες χέρια ανάμεσα στα δύο θα φαινόταν καλύτερη του OnePlus διότι πέφτει περισσότερο φως στο αριστερό από το δεξί τηλέφωνο, φαίνεται και από την αντανάκλαση.

Ίσως στην κορυφή των οθονών αν κοιτάξουμε (που δεν αντανακλαει το op) φαίνεται πως το s9+ έχει περισσότερο φως , μιας και το s9+ χαμηλά έχει τη σκιά από το χέρι.

Θα ανέβαζα και εγώ βίντεο με το note αλλά πλέον δεν κουβαλάω και τα δύο τηλέφωνα μαζι και δεν έχω τρίτο κινητό με καλή κάμερα να φαίνονται οι διαφορές ακριβως.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο βίντεο θεωρώ πως αν άλλαζες χέρια ανάμεσα στα δύο θα φαινόταν καλύτερη του OnePlus διότι πέφτει περισσότερο φως στο αριστερό από το δεξί τηλέφωνο, φαίνεται και από την αντανάκλαση.

Ίσως στην κορυφή των οθονών αν κοιτάξουμε (που δεν αντανακλαει το op) φαίνεται πως το s9+ έχει περισσότερο φως , μιας και το s9+ χαμηλά έχει τη σκιά από το χέρι.

Θα ανέβαζα και εγώ βίντεο με το note αλλά πλέον δεν κουβαλάω και τα δύο τηλέφωνα μαζι και δεν έχω τρίτο κινητό με καλή κάμερα να φαίνονται οι διαφορές ακριβως.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Έτσι όπως φαίνεται από το βίντεο δεν υπάρχει κάτι από πάνω για να κρύβει το φως. Και στα δύο panels πέφτει ισομερώς το φως.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ηλια δυσκολα να γίνει αυτο απο όλους διοτι ο καθένας δινει βαρητητα σε διαφορετικα πραγματα και εχει διαφορετικες απαιτησεις και βαση αυτών κρινει.

 

Μέτρια δεν θα χαρακτήριζα κανέναν απο τους βασικούς τομείς της Oneplus.

Σε ολα ειναι σε ικανοποιητικά επίπεδο σαφώς.

 

Στο μονο που την κατηγορω την OnePlus ευθεως και κατηγορηματικά οτι βαζει usb 2.0 προδιαγραφών type c πράγμα ανεπίτρεπτο εν ετη 2018.

 

 

Όπου αλλού υστερεί είναι καθαρά σε θεμα ελλείψεων με 2-3 extra feature που εχει ο ανταγωνισμός.

 

Σε οθονη να συμπληρώσω οτι τα καλύτερα panel υπάρχουν μόνο σε Sammy και Apple.

Ολοι η υπολοιποι ειναι 1-2 σταθμη κατω.

 

Και αυτο δεν πρόκειται να αλλάξει μελλοντικά,αρα να γκρινιάζουμε γιατι η οθόνη δεν ειναι αντίστοιχη του s9 δεν εχει νόημα.

 

Πάντα η Sammy θα κρατάει τα καλύτερα panel για αυτην και στην Apple που εδωσε δεν τις εδωσε τελευταία γενια απλα η Apple εχει τεραστια τεχνογνωσία στο σωστο και αποδοτικό καλιμπραρισμα και να φερει την οθονη σε top επίπεδο.

Η ZTE όμως με το Axon 7 δεν είχε κακη οθόνη για την εποχή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησαν να σκανε και τα πρωτα ωραια πραγματακια, κοντοζυγωνει η ωρα του unlock μου.. :D

 

CleanSlate kernel

 

που δεν θελει root και δινει:

- All Stock features should work as on stock, plus:

- WireGuard VPN Thread here But go to the wireguard IRC for help!

- K.AdAway - kernel adblocking feature for browsing and in app (not for youtube stream etc)

- Blinking notification led to notice easier than the default pulsating one

- Supported with CleanSlate companion app and CleanSlate Configuration app - requires no root permission! check downloads+

- NTFS/ReadWrite

- doesn't modify system partition. Androidpay / Pokemongo should work on phones with stock system image - SafetyNet test passes

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/development/kernel-cleanslate-v1-7-0-oo-t3797668

Link to comment
Share on other sites

Η ZTE όμως με το Axon 7 δεν είχε κακη οθόνη για την εποχή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι είχε πολυ καλή σε χρώματα-ανάλυση αλλά υστερούσε σε μεγιστη φωτεινότητα-δυσκολευόσουν έξω αντίθετα σε OnePlus ειναι καλυτερα τα πραγματα σαφως.

 

Δεν εχω παράπονο σε εξωτερικές συνθηκες με OnePlus βλέπω άνετα και με γυαλιά ηλίου,σίγουρα ο εχθρός του καλού το καλύτερο πχ οθονη s9 plus αλλα εξήγησα τους λογους πανω που παντα θα ειναι 1-2 κλικ κάτω και δεν εχει νόημα να γκρινιάζουμε για την οθόνη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.phonearena.com/reviews/OnePlus-6-vs-Samsung-Galaxy-S9_id4527

 

εδώ πάντως στα δικά μου μάτια οι φωτογραφίες του op6 σε χαμηλό φωτισμό στις περισσότερες περιπτώσεις μου φαινονται ανωτερες απο αυτες του s9

 

Προς όσους έχουν δοκιμάσει το s9+ ( ή έστω το note 8 ) και το 6, όντως η διαφορά στη ταχύτητα της κάμερας είναι διπλάσια στο 6;

http://i67.tinypic.com/2hpit1i.png

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους έχουν δοκιμάσει το s9+ ( ή έστω το note 8 ) και το 6, όντως η διαφορά στη ταχύτητα της κάμερας είναι διπλάσια στο 6;

http://i67.tinypic.com/2hpit1i.png

Σε λήψεις με φλάς το βράδυ αργεί στο να κάνει την ολοκλήρωση της λήψης της φωτογραφίας και οφείλεται από όσο είδα στο ζουμάρισμα - ξεθάμπωμα της εικόνας. Ο χρόνος της καθυστέρησης βέβαια εξαρτάται και από το αντικείμενο που τραβάς και πόσο "ρύθμιση" θέλει να κάνει η συσκευή ώστε να κάνει την λήψη σωστή. αυτό βέβαια είναι κάτι που διορθώνεται softwaρικα

Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/oneplus-6-display-analysis-compared-oneplus-5t/

Οποίος έχει όρεξη ας το διαβάσει , εκεί που μιλάει γιατί την φωτεινότητα λέει ότι η OP δεν αφήνει το panel να φτάσει τις δυνατότητες του . Έχουμε καμία ιδέα γιατί ;μήπως συνδέεται με το γεγονός ότι δεν έχει heatpipes η συσκευή και υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης ;

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους έχουν δοκιμάσει το s9+ ( ή έστω το note 8 ) και το 6, όντως η διαφορά στη ταχύτητα της κάμερας είναι διπλάσια στο 6;

http://i67.tinypic.com/2hpit1i.png

Δεν ξέρω αν είναι διπλασια αλλά είναι αισθητή η καθυστέρηση παραπάνω του 6. Το καταλαβαίνεις δηλαδή με την πρώτη αν έρχεσαι από Samsung η mate που είχα. Το ίδιο και η εστίαση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/oneplus-6-display-analysis-compared-oneplus-5t/

Οποίος έχει όρεξη ας το διαβάσει , εκεί που μιλάει γιατί την φωτεινότητα λέει ότι η OP δεν αφήνει το panel να φτάσει τις δυνατότητες του . Έχουμε καμία ιδέα γιατί ;μήπως συνδέεται με το γεγονός ότι δεν έχει heatpipes η συσκευή και υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης ;

Με custom kernel πετυχαινεις το maximum της απόδοσης χωρις περιορισμούς πχ elementaX,new kernel κ.α

Προσωπικα δεν κάνω χρηση αυτου διοτι με καλυπτει και οπως ειναι παρ ολο με custom kernel ειμαι διοτι εχω 3-4 extra feature που με ενδιαφέρουν περισσότερο.

Αντίστοιχα για τον ηχο λογικα θα βγει αντίστοιχο mod να εχεις stereo ηχο στο 6 και με τη βοηθεια custom kernel εχεις δυνατοτητα να αυξησεις περαιτέρω τον ηχο απο το μικρόφωνο.

 

Δεν φτάνει τα επίπεδα του s9 plus αλλά σίγουρα μια ουσιαστική βελτίωση έχεις σε σχέση με stock κατασταση και ετσι απολαμβάνεις stereo ήχο.

 

Κακα τα ψεμματα αν θες το maximum απο την συσκευη θες root να παρεις και σε feature και σε απόδοση και customization.

 

Για εμενα oneplus χωρις root= ομελετα διχως αυγα :p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι διπλασια αλλά είναι αισθητή η καθυστέρηση παραπάνω του 6. Το καταλαβαίνεις δηλαδή με την πρώτη αν έρχεσαι από Samsung η mate που είχα. Το ίδιο και η εστίαση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Κατάλαβα, δυστυχώς με ενδιαφέρει πολύ η ταχύτητα και η γρήγορη εστίαση. H διαφορά είναι αρκετή οπότε ελπίζω σε κάποιο update

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε τα αποτελέσματα της μετριας κάμερας https://forums.oneplus.com/threads/blind-test-results-are-out-guess-who-won-the-portrait-low-light.838746/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθονη που γράφεις μου κάνει εντύπωση , οκ για το 5t ήταν γνωστό αλλά το 6 βάσει μετρήσεων δεν δείχνει αυτό που λες . Μήπως έχει κάποιο θέμα η συσκευή σου ;

 

 

iPhone X 574 nits

Pixel 2 XL 438 nits

Note 8 408 nits

OnePlus 6 574 nits

Galaxy S9 603 nits

Oneplus 5t 394 nits

 

Τα Samsung ανεβάζουν πιο ψηλά τη φωτεινότητα όταν είναι στον ήλιο, απ'ότι στο manual.

Επίσης εκτός από τη μέγιστη φωτεινότητα παίζει ρόλο και πόσο reflective είναι το panel. Αυτά τα 2 μαζί, καθορίζουν πόσο ευανάγνωστη είναι η οθόνη στον ήλιο.

 

Τιμές gsmarena:

iPhone X: 679 nits

Galaxy Note8 (max auto): 647 nits

Galaxy S9+ (max auto): 631 nits

OnePlus 5T: 437 nits

Pixel 2 XL: 420 nits

Oppo R15 pro: 410 nits (δεν έχει μετρήσει το Oneplus 6 ακόμα, αλλά έχουν το ίδιο panel).

Link to comment
Share on other sites

Με custom kernel πετυχαινεις το maximum της απόδοσης χωρις περιορισμούς πχ elementaX,new kernel κ.α

Προσωπικα δεν κάνω χρηση αυτου διοτι με καλυπτει και οπως ειναι παρ ολο με custom kernel ειμαι διοτι εχω 3-4 extra feature που με ενδιαφέρουν περισσότερο.

Αντίστοιχα για τον ηχο λογικα θα βγει αντίστοιχο mod να εχεις stereo ηχο στο 6 και με τη βοηθεια custom kernel εχεις δυνατοτητα να αυξησεις περαιτέρω τον ηχο απο το μικρόφωνο.

 

Δεν φτάνει τα επίπεδα του s9 plus αλλά σίγουρα μια ουσιαστική βελτίωση έχεις σε σχέση με stock κατασταση και ετσι απολαμβάνεις stereo ήχο.

 

Κακα τα ψεμματα αν θες το maximum απο την συσκευη θες root να παρεις και σε feature και σε απόδοση και customization.

 

Για εμενα oneplus χωρις root= ομελετα διχως αυγα :p

αντε να βγει καμια ρομ να παιξουμε....εγω με το ροοτ και το dolby atmos ειμαι κομπλε και στην ενταση του ηχειου και στο ακουστικο..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

αντε να βγει καμια ρομ να παιξουμε....εγω με το ροοτ και το dolby atmos ειμαι κομπλε και στην ενταση του ηχειου και στο ακουστικο..!!!

 

Ζηλεύω!!.. ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...